logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 05:05




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2019, 22:43       Заглавие:  Въоръжение и тактиката на охранителна формация..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Не следя редовно дискусията, фащам се за последните мнения.
Нямам опит с м5, имал съм само МАК10 със забавящ ъпър, на 600 изстрла в минута.
Не съм го носил скрит или на работа, но не виждам как арка или калашник на рамото биха ми били по-бързи за реагиране при нападение?
Не знам как би стрелял на 30-40м, на 10 събираше на автоматична целия пълнител в средата на А4, със сигурност ще е много по-контрулируем от калашник.
Та не знам?

мод: отколнена тема


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2019, 22:44       Заглавие:  Re: Бъдещето на щурмовите стрелкови системи ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Zakira написа:
Не е точно така! Има си начин на носене под сакото или палтото за бързо вадене и насочване. Разработихме си го сами, щото нали знаеш че няма кой да ти покаже или да те научи на нещо в ...

Може, а време за първи бърз и точен изстрел мерихте ли? Питам от чисто любопитство.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2019, 22:51       Заглавие:  Re: Бъдещето на щурмовите стрелкови системи ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
ken6iro написа:
Пак повтарям ....грозните и криви ингилизи освободиха цяло иранско посолство с МП5...

Да, през 1980 година в Лондон, преди близо 40 години демек. Дали тогава терористите са имали достъп до бронежилетки, който да издържат пряко попадение на 9х19... не знам. Второ, тактиката. САС-аджиите "blast their way into the building" … и докато ония са били вътре ошававени от взрива, и с .22 можеш да ги елиминираш, не ли?

Една шокова граната хвърлена в затворено помещение, частична глухота и слепота на всички вътре... да, тогава е друго! И не, не се запъвам, просто си разсъждавам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2019, 22:52       Заглавие:  Re: Бъдещето на щурмовите стрелкови системи ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
Zakira написа:
ubboto написа:
За охранителна дейност в белите държави важи условието "low key overt" или оръжието да е скрито. И все си мисля, че с пищова вече ще презареждам, докато ти го извадиш ОТ СКРИТО НОСЕНЕ, и нагласиш за първи точен изстрел.


Не е точно така! Има си начин на носене под сакото или палтото за бързо вадене и насочване. Разработихме си го сами, щото нали знаеш че няма кой да ти покаже или да те научи на нещо в ... там.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk


ubboto написа:
Може, а време за първи бърз и точен изстрел мерихте ли? Питам от чисто любопитство.


;) запознай се първо с тактиката на охранителната формация и ролята на охранителя с дълго или автоматично оръжие в нея. И да, може да се даде доста бърз и точен откос

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2019, 23:00       Заглавие:  Re: Бъдещето на щурмовите стрелкови системи ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
За френските GIGN примерно, револверът все още се е актуална щурмова система:

Изображение

Посейдона още не се е осаферил и не е отворил тема, как да си държим правилно револвера. :DD Забавна статийка, иначе: :-)

http://www.thedrive.com/the-war-zone/25 ... e-revolver

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2019, 23:02       Заглавие:  Re: Бъдещето на щурмовите стрелкови системи ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
ken6iro написа:
Пак повтарям ....грозните и криви ингилизи освободиха цяло иранско посолство с МП5...

Да, през 1980 година в Лондон, преди близо 40 години демек. Дали тогава терористите са имали достъп до бронежилетки, който да издържат пряко попадение на 9х19... не знам. Второ, тактиката. САС-аджиите "blast their way into the building" … и докато ония са били вътре ошававени от взрива, и с .22 можеш да ги елиминираш, не ли?

Една шокова граната хвърлена в затворено помещение, частична глухота и слепота на всички вътре... да, тогава е друго! И не, не се запъвам, просто си разсъждавам.

Е да.... минаха години и вчера в Кения пак едно зелено човече влезе в новините....
Пак казвам -кадрите решават всичко.... с АР-АК по лесно....с вилица малко по трудно :P

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2019, 23:13       Заглавие:  Re: Бъдещето на щурмовите стрелкови системи ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Zakira написа:
запознай се първо с тактиката на охранителната формация и ролята на охранителя с дълго или автоматично оръжие в нея.

Не, въобще не искам! Преди 4-5 години с едни ТЕЛОхранители на "Лозен", не съм казал какви... загатваме тактика. Аз съм им ВИП, те трябва да ме преведат през 20 метра дистанция... а един килър ме атакува... два пъти с ОО и два пъти с нож. Така си подбра ТАЙМИНГА... че момчета въобще не разбраха какво се случва! В един момент му усетих на килъра идеята и тръгнах да бягам… "единичката" тръгна да ме хваща през кръста, събори ме на земята… като и двамата в крайна сметка му кацнахме на мушката! Като после нападателя вика: "Да го бяхте оставили/ демек мене… да избяга!" Как да е, беше много грозно всичко. Иначе ако движим по сценарий… окей.

И да не разлайваме пак кучетата, от охранителна и щурмова тактика нищо не разбирам... не желая и да разбирам! Досега съм се ограничавал единствено до техниката на стреляне, като и това вече отива в графата "фън през свободното време"... щото на хоризонта има по-интересни и смислени неща, към които да си насоча енергията… а и тук само и единствено си губя свободното време… щото днес съм си го заслужил този релакс и удоволствие. :D

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2019, 23:26       Заглавие:  Re: Въоръжение и тактиката на охранителна формация..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Е по тази тема не сме дебатирали...
и малко от към научната част да почнем:

https://www.security.bg/ekspertno/lichn ... hvane-pesh

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... IZvzkYxUEH

разбира се коментираме само открити източници...

а иначе дали имало кой да ни учи...спомена Закира...е най-добрите не опазиха Ицках Рабин...тоест...тази работа има много неопределености...

по този атентат може да поумуваме...и по други кое как...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2019, 23:26       Заглавие:  Re: Бъдещето на щурмовите стрелкови системи ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
Zakira написа:
запознай се първо с тактиката на охранителната формация и ролята на охранителя с дълго или автоматично оръжие в нея.

Не, въобще не искам! Преди 4-5 години с едни ТЕЛОхранители на "Лозен", не съм казал какви... загатваме тактика. Аз съм им ВИП, те трябва да ме преведат през 20 метра дистанция... а един килър ме атакува... два пъти с ОО и два пъти с нож. Така си подбра ТАЙМИНГА... че момчета въобще не разбраха какво се случва! В един момент му усетих на килъра идеята и тръгнах да бягам… "единичката" тръгна да ме хваща през кръста, събори ме на земята… като и двамата в крайна сметка му кацнахме на мушката! Като после нападателя вика: "Да го бяхте оставили/ демек мене… да избяга!" Как да е, беше много грозно всичко. Иначе ако движим по сценарий… окей.

И да не разлайваме пак кучетата, от охранителна и щурмова тактика нищо не разбирам... не желая и да разбирам! Досега съм се ограничавал единствено до техниката на стреляне, като и това вече отива в графата "фън през свободното време"... щото на хоризонта има по-интересни и смислени неща, към които да си насоча енергията… а и тук само и единствено си губя свободното време… щото днес съм си го заслужил този релакс и удоволствие. :D


И аз викам да не се дрънка.... няма смисъл ,еле па тука ....

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2019, 23:30       Заглавие:  Re: Въоръжение и тактиката на охранителна формация..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
И защо не, Драка? виждаш горе разни казуси публично това онова...никой няма да седне да олабва класифицирано инфо...
темата си е интересна...
сам Минаващия каза назад...ако влиза в сграда /имаше превид училище с вътре нападател с пушка/ предпочита само пистолет...
ето един пасаж горе от линка...така за сверяване на часовници
а темата може да се премести в раздела за обучения, сигурност охрана
Цитат:
Действия при нападение с огнестрелно оръжие отпред-

Телохранителят рязко и мощно прави крачка напред, като едновременно изтласква с лявата си ръка силно под ъгъл 45 градуса напред и вляво охраняваното лице, с разчет да го отклони от линията на огъня.

Едновременно с това изважда с дясната си ръка оръжието, зарежда го и докато се движи на дясно се снишава, за се отклони от линията на огъня и открива огън на поразяване.

Действия при нападение с огнестрелно оръжие отзад-

Телохранителят хваща с лявата си ръка охраняваното лице за вътрешната част на дясната му предмишница, завърта го пред себе си и използвайки инерцията от движението го изтласква още по надясно.

Едновременно с това с дясната ръка изважда оръжието си и движейки се в противоположната посока т.е. наляво, открива огън на поразяване. Движението може да бъде придружено със снишаване и да премине към положение за стрелба „от коляно“.

Тази технология за реагиране на нападения ще предизвика несъгласие и удивление в голяма част от охранителите, обучавани в израелски, европейски и американски охранителни школи, поради факта, че в представените модели охранителя и клиента нямат постоянен физически контакт помежду си.
С други думи телохранителят не прикрива с тялото си важната персона.

Източник: Списание Professional, брой 8, автор на материала е д-р.инж. Милен Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2019, 23:56       Заглавие:  Re: Въоръжение и тактиката на охранителна формация..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Ами мисля го всякак.
ако помъкна щита няма как и арката да водя.
Не е останало време да засека каква ми е разликата във времето за прицелен изстрел от извадено/готово оръжие между глока и арката, но я усещам.
От една страна все повече копелета носят жилетки, от друга страна колкото по-рано го уцеля, толкова по-голям шанс имам да го спра и да се прибера в къщи да давам интервюта.
Ако диспечера каже че е с броня, ще взема арката с мен, ако не споменат нищо, най-вероятно ще е само с пистолета.
Ама като си знам диспечерите, и танк да кара, няма да кажат, обичат да ни изненадват :).


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2019, 00:19       Заглавие:  Re: Въоръжение и тактиката на охранителна формация..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
minavasht написа:
Ами мисля го всякак.
ако помъкна щита няма как и арката да водя.
Не е останало време да засека каква ми е разликата във времето за прицелен изстрел от извадено/готово оръжие между глока и арката, но я усещам.
От една страна все повече копелета носят жилетки, от друга страна колкото по-рано го уцеля, толкова по-голям шанс имам да го спра и да се прибера в къщи да давам интервюта.
Ако диспечера каже че е с броня, ще взема арката с мен, ако не споменат нищо, най-вероятно ще е само с пистолета.
Ама като си знам диспечерите, и танк да кара, няма да кажат, обичат да ни изненадват :).



Ако имаш щит,носи го винаги...натам е ясно :)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2019, 01:04       Заглавие:  Re: Въоръжение и тактиката на охранителна формация..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
minavasht написа:
ако помъкна щита няма как и арката да водя

Тегаво си е, верно, ама то сам човек и за кенефа не е! С вашите "активни стрелци" това някаква нова тактика ли е/ за мен нова, де… "фърст респондър"- а директно да влиза, без да чака подкрепление или SWAT- а? Да, има много логика в това, но пък и "фърст респондър"- ите, тоест патрулните полицаи, трябва да се обучават в щурмова тактика, и то не екипна… а ONE MAN SHOW ала САС- аджията от Кения оня ден.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2019, 01:41       Заглавие:  Re: Въоръжение и тактиката на охранителна формация..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Да, това е поне от 5-6 години тренда, да не се чака екип, а първия пристигнал на активна стрелба да влиза и активно да търси копелето.
Ако вече е спряла стрелбата, имаме барикадирал се тип, и тогава само се държи периметър. От друга страна ако има жертви, тренираме с пожарната да влизаме с тях да третират жертвите, тогава само защитаваме екипа - трудно ще е, щото от пожарникар по-страхливо няма, всеки път като има бой,стоят на дистанция и чакат да им кажем че е безопасно да дойдат, обикновено 5-6 пъти.
Преди беше ромб екип, 3-4 човека се събират и влизат заедно, като се покриват взаимно, но така може да се загуби много време.
Сега във всяко училище има по един полицай на смяна, някой стават, някой най-вероятно ще се ослушват като оня в Паркланд.
Оттам вече е въпрос да стигна там, да влезна (всички врати се заключват), да намеря къде е копелето (училищата са големи, едното е с 9 сгради), и да го уцеля, преди да уцели мен.
Има теория, която споделям, да се стреля в земята преди да се влезе, половината се самоубиват преди да влезат в контакт с полицията - идеята е, че като чуят изстрел знаят че не са сами и има 1/2 шанс да се гръмнат сами. Лошото е, че ако е от другата половина, сега ще знае че съм там и ще е подготвен.
Ако обаче го спре да убива децата, мисля че си струва риска.
Абе дано не се случва, и ако се случи, дано не се ошашкам и да чакам на входната врата, докато вътре се стреля.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2019, 11:25       Заглавие:  Re: Въоръжение и тактиката на охранителна формация..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
minavasht написа:
Да, това е поне от 5-6 години тренда, да не се чака екип, а първия пристигнал на активна стрелба да влиза и активно да търси копелето.

Хубо, де, за толкоз време няма ли вече някакъв наработен/ приет SOP за ONE MAN SHOW щурмовак? С какво да се влиза:
- балистичен щит, плейт кериър със съответните плочи, или с голи груди и напред;
- с "арка", с пищов, и с двете или само с едното.

За тактика въобще не питам, щото това достатъчно ме озадачава: да си взема ли щита или не, да си взема ли "арката" или не... иначе ми е интересно как комуникирате с SWAT-а, след като дофтаса... щото като почне да "чисти", някой да им се размотава пред оптиките с пищов... да не го объркат "фърс респондър"- а с "активния стрелец"?

Отделно, някой брифва ли си за ситуацията преди това? Щото сам "активен стрелец" е едно, а ситуация като училището в Беслан - нещо доста по-различно. И там ONE MAN SHOW не върви.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer