logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:48




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 64 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2019, 18:54       Заглавие:  Re: Новият Walther Q5 Match Steel Frame Pistol
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
TheWhiteMan написа:
А, щях да забравя - и китайците не успяха да изкопират читава полимерна рамка. :D Това което получиха, беше някакъв уродец с мизерен ресурс .. и се отказаха.))


не само, че пишеш разни :??: :oops: :oops:, ами и си вярваш какво пишеш

безкрайно лесно е да се прави полимерна рама за пистолет
даже и .. матрицата не е скъпа, проблемите са други

сложно е дълго шаси за пушка .. иска голям шприц, и скъпа матрица (знам за 2 само в БГ)
не е никакъв технически проблема .. а съвсем друг

само в София знам за 5 шприца, за които рама за пистолет е шир потреба за възможности им .. в страната са още много

технологиите всеки ден напредват, и поевтиняват
в торентите има СолидВорк всяка версия, всеки тегли и се учи за месец .. а не работи с молив зад ухото

хората печат на 3Д принтер за картечници вече .. та какво говорим за няколко сапунерки

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2019, 19:29       Заглавие:  Re: Новият Walther Q5 Match Steel Frame Pistol
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Виж сега, аз съм много демократично настроен човек и считам, че всеки има право да вЕрва в каквото си пожелае. :D

Но като прочета, че глоковската рамка е "сапунерка", а АК е "лада седмица".. на мен веднага ми светва лампата и разбирам до колко опонента ми е в час с нещата.

Така че, повече няма да споря с теб. "Блажени са верующите"(R))))

п.п. Колкото по-малко знаеш, толкова по-спокойно спиш. :D :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2019, 19:31       Заглавие:  Re: Новият Walther Q5 Match Steel Frame Pistol
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Бледолики, много бъркаш като вземаш парчето стомана или алумин за даденост. Там също една молекула, бар или градус обръщат каруцата. А ако не се е обърнала ти предстои сложен и бавен процес по механична и термична обработки, покрития и т. Н.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2019, 19:42       Заглавие:  Re: Новият Walther Q5 Match Steel Frame Pistol
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
TheWhiteMan написа:
Виж сега, аз съм много демократично настроен човек и считам, че всеки има право да вЕрва в каквото си пожелае. :D

Но като прочета, че глоковската рамка е "сапунерка", а АК е "лада седмица".. на мен веднага ми светва лампата и разбирам до колко опонента ми е в час с нещата.

Така че, повече няма да споря с теб. "Блажени са верующите"(R))))

п.п. Колкото по-малко знаеш, толкова по-спокойно спиш. :D :D


насила познание не може да се даде :)
да кажем, че мои колеги имат разработки и патенти за .. "сапунерки"
и сме проучвали нещата в детайли как да се прави в БГ

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2019, 20:28       Заглавие:  Re: Новият Walther Q5 Match Steel Frame Pistol
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
TheWhiteMan написа:
Но като прочета, че глоковската рамка е "сапунерка"...

Глей сега, като ширпотреба пищов... Глок си е кенеф като всички останали от този клас, особено производството им от 2017-а насам... пада чисто нова Ген.4 от масата, и чупи MIM ударника. :punch: То затова на Ген.5 иглата е по-масивна, щото пак ти е MIM, вместо фреза... та по-голямата масивност да намали вероятността скоропостижно да ти каталяса... но, Ген.5 все още го наблюдаваме.

От ширпотребите, "хеклерите" като че ли са класи отгоре като качество, сравнени с Глок.

Това, което е много окей при Глок… е че е правен от хора, които стрелят… за хора, които стрелят. И подобренията с всяка следваща генерация… ти улесняват стрелянето. Докато "хеклерите" са продукт на инженери, които не стрелят! С новия полимерен "хеклер"... ами, дори и не успях да се доближа до резултатите, които редовно постигам със стоков Глок и фабрични патрони. Разни "щаери" с полимерни рами и пр… въобще не ги коментираме - оръжейни недоразумения, колкото си щеш.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2019, 20:35       Заглавие:  Re: Новият Walther Q5 Match Steel Frame Pistol
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
безкрайно лесно е да се прави полимерна рама за пистолет

Пускаш я направо на 3D принтера, и си ти! :DD Иначе, сериозно… какво толкова да му е сложното на тази полиемерна рама?! Която има да ти държи два водача за слайда отзаде… където баш има натоварване. И където и сега се чупят масово, отзад и вляво… барабар с каталясване на слайдовете.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 29 Яну 2019, 20:36, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2019, 20:36       Заглавие:  Re: Новият Walther Q5 Match Steel Frame Pistol
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
TheWhiteMan написа:
Глок е проектиран да работи и има този колосален ресурс САМО с гъвкава полимерна рамка. Всички опити да му поставят метална - предимно от спортисти в щатите - завършват с това, че ресурса му се съкращава до около 10К. Т.е. минимум 10 пъти. До същият ефект водят и опитите да се заменят късите водещи релси на рамката с дълги.


Без да се заяждам....да разбирам ли,че говориш от ЛИЧЕН опит?

"Бил съм там,правил съм го!" никога не може да замени "Един познат на шурея на брат ми,ми каза че..... " !

Ще ми е интересно да разбера колко Глок-а си потрошил - може и на ЛС,да не спамим темата ;)

Поздрави!

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2019, 20:43       Заглавие:  Re: Новият Walther Q5 Match Steel Frame Pistol
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
И да върнем малко на темата с този линк:

https://www.gunsamerica.com/digest/walther-q5-match-steel-frame-shot-show-2019/?fbclid=IwAR1nEDOaC-zwuAoBHO4sDwNxhIzcSJ9HcKnjoH__tIUv5nMfbnzAkmmGzoY

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2019, 20:53       Заглавие:  Re: Новият Walther Q5 Match Steel Frame Pistol
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Не ми се отваря линка, но ако някой го има този "Валтер"... определено ще е интересно да се види стреляне с него! От "спид машина", шест изстрела за време в "А"-зоната на ИДПА мишената, или кръг с диаметър от 8 инча/ 20 сантиметра… на 7 ярда/6,40 метра. Попадения в кръга с всички сплитове на под 0,20 сек… ще е яко да се види! Щото това Глок не го може с фабрични патрни… аз не го мога, де. Между 0,18 и 0,22 са ми консистентно сплитовете по тази цел и на това разстояние с всичко стоково и фабрично.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2019, 21:23       Заглавие:  Re: Новият Walther Q5 Match Steel Frame Pistol
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
Този Валтер ще мине време докато дойде тук и някой го придобие. Иначе с полимерната дръжка от днес можем да ти качим клипчета от бул дрила, както и мастър бул дрила (само глава). Там има и времена и попадения и сток пищов и зачетната зона, коятото остава от новата мишена е доста по-малка от А зона на IDPA.

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2019, 21:37       Заглавие:  Re: Новият Walther Q5 Match Steel Frame Pistol
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
О, давайте с "мастър бул дрила да видим"...ама сравнено - един стрелец с валтер полимер и глок

иначе Геле отваря се линка на Христосков горе и пишат това

https://www.gunsamerica.com/digest/walt ... nzAkmmGzoY

Цитат:
The new pistol is built around their award-winning PPQ platform. The Q5 Match Steel Frame is designed for competition. It achieves a heavier weight to help mitigate recoil by using all steel construction of both the slide and frame. This gives the shooter a pistol approximately 1 pound heavier than the polymer-framed version.

Additionally, the pistol offers a number of features to help the competitive shooter. One of which is their Quick Defense Trigger. The trigger offers a clean 5.6-pound trigger pull over a mere .4” and with a very short reset of .1” for fast follow-up shots.


това вери шорт рисет - .1” - 2,54мм трябва да е..
всичко му е спортно...и със спусъка в този крещящ цвят... също е търсена спортна визия ...а финиша така по снимка си е маниашки...

Изображение
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2019, 22:01       Заглавие:  Re: Новият Walther Q5 Match Steel Frame Pistol
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
аз съм стрелял с този Валтер на сцена, търчане, предвижване .. и не ми хареса, даже ми скачаше човката му

обаче днес на дрил 3х5 за пистолет (15, 10, 5 метра по 5 в А1)
се видя че е точен .. малки цели, и може да вдигнеш времето (има обаче РД !!!)

докато със сток Глок с дебели оригинални поомачкани мерни прибори .. за да има точки = два пъти по бавно време

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2019, 00:39       Заглавие:  Re: Новият Walther Q5 Match Steel Frame Pistol
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
ubboto написа:
Глей сега, като ширпотреба пищов... Глок си е кенеф като всички останали от този клас

Ами явно с тебе имаме различни виждания за "ширпотреба"-та.)) Например, моята Г19 с вътрешният тунинг на ZEV, системата МОС, бързомера и фенера.. надхвърли 4К лв. Ако ти на пистолет за 4 бона му викаш ширпотреба, то свалям ти шапка. Чудно каква ли ще бъде нормалната потреба, или нещо по-така?

Глока е прекрасен служебен пистолет и нищо повече. Никой не го е проектирал за спорт и самият факт че се използва в спорта, говори само в негова полза. Безотказен, прост като калашник, с огромен ресурс - това е. И за това хората го уважават. Който иска лъскави джелезни играчки, пазара предлага избор от други пищови.. в магазина гласуваме за оръжията с нашите си пари. :-)

Longbow написа:
Ще ми е интересно да разбера колко Глок-а си потрошил

Нито един! А съм продал три и имам в момента два. :D Но в интерес на истината аз не съм нито спортист, нито "гилзопроизводител" и не стрелям много. Обаче старите ми глоци съм ги продавал само на приятели, които стрелят. А с тях се виждаме редовно и никой още не се е оплаквал и също не е успял да ги счупи от стрелба.))


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2019, 00:46       Заглавие:  Re: Новият Walther Q5 Match Steel Frame Pistol
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
леле Буле ше ни забранят и двамата с тебе пак...заради тея отклонения... :roll:
Глок глок...добре ше преместя утре тея неща за глока ...сега изучавам стрелбата на Барзила и Христосков....иначе глока е $400 мен... това е за простолюдието...така си е...
е може да му се сложи и термовизия за $20 000, но обвеса не влиза в цената...
и да знаете...нито е лесно да се направи стомана рама нито полимерна...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2019, 00:46       Заглавие:  Re: Новият Walther Q5 Match Steel Frame Pistol
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
TheWhiteMan написа:
ubboto написа:
Глей сега, като ширпотреба пищов... Глок си е кенеф като всички останали от този клас

Ами явно с тебе имаме различни виждания за "ширпотреба"-та.)) Например, моята Г19 с вътрешният тунинг на ZEV, системата МОС, бързомера и фенера.. надхвърли 4К лв. Ако ти на пистолет за 4 бона му викаш ширпотреба, то свалям ти шапка. Чудно каква ли ще бъде нормалната потреба, или нещо по-така?

Глока е прекрасен служебен пистолет и нищо повече. Никой не го е проектирал за спорт и самият факт че се използва в спорта, говори само в негова подкрепа. Безотказен, прост като калашник, с огромен ресурс - това е. И за това хората го уважават. Който иска лъскави играчки, пазара предлага избор от други пищови.. в магазина гласуваме за оръжията с нашите си пари. :-)

и кво от това ,че си си набил тия пари :)????ти мръдна ли?..

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


Последна промяна ken6iro на 30 Яну 2019, 01:00, променена общо 4 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 64 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 51 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer