logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:32




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2019, 17:21       Заглавие:  Re: като на кино
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
Доколкото разбирам състезанието е с 3 оръжия, идеята явно е да комбинираш смяна на различните видове.

Като свършиш с едното оръжие, го обезопасяваш, оставяш го на указаното за тази цел място, и чак след това продължаваш със следващото. Всичко това се прави именно за безопасност. Но така стрелянето в едно рекламно видео като това с Киану ще се забави, а за да е ефектно - там задължително всичко трябва да се прави бързо. Инструктор Зеро, Джери Микулек (когато не цели балони с револвер на 1000 ярда) и пр., всички до един се придържат към този рекламен принцип. Ма че с "калашника" разстоянието ти не е предварително обявеното от 10 ярда, а 5-6 крачки… а попаденията ти пак никакви ги няма - е без значение. На същия принцип се правят и снимат "световни" рекорди като този на F.A.S.T.- а, примерно:



- открито носене, плюс една секунда;
- пропуск в 8 инчовия кръг, плюс половин секунда;
- и седем - осем ситни крачки ако са 7 ярда/ 6,40 метра... аз съм трамвай!

Добър ли е Вогел - определено! Но когато бури от калето на копеле и лъже като дърт циганин - е редно да се отбележи, мисля! Сляпото кланяне на авторитета е това, което аз не мога да разбера и приема, пичове! Да, когато е качествено и смислено стрелянето - трябва да кажем "евала". Но в оръжеен форум да не правим разлика между качественото стреляне и съответно онова единствено за маркетинг и реклама - ми се вижда някак си странно и трудно разбираемо. Толкоз от мен по тази тема.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2019, 17:38       Заглавие:  Re: като на кино
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
ubboto написа:
И ти като че ли не ми схвана идеята… Киану на боен полигон с бойни оръжия прави неща, които освен безсмислени като цяло, са и ПОТЕНЦИАЛНО ОПАСНИ!!! Визирам тези бързи и припряни транзиции най-вече… ще си метне утре някой така пълната пушка на гръб със свален предпазител в опита си да му подражава… ще му се закачи спусъка някъде я по оборудване, я по нещо друго… и е станала белята… а пораженията от карабинен боеприпас принципно са си сериозни.


Май не четеш?
liavata p4ela написа:
Професионална подготовка на актьор ,значи ,че отделя от скъпоценното си време за купони,кучки или защо не и благотворителност(странно ,но и такива има) и между ученето на текстове,влизането в образи и пр. дава от себе си и в тая насока.


Не се ли замисли,че всъщност ТОЧНО ТАКА трябва да е - ще играе(и го изигра) Джон Уйк,а не кварталния батка,ФеБеРе-ец,спациалец,охранител,полицай,милиционер или някой от СПЕЦНАЗ отряда на 284-ти Въздушно-преносим кухненски батальон?

Гледаш само от собствената си камбанария,и понякога от многото дървета не виждаш гората,приятелю!

Киану тренира за екранен образ,а не се мъчи да пресъздава реални събития :) - конкретен екранен образ със силно изразено конкретно поведение - дори и като стрелкови техники.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2019, 17:45       Заглавие:  Re: като на кино
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ако е бил на състезание, и правилата за 3 гън състезание са да оставя оръжието след всяко ползване, добре, значи ги е нарушил и е трябвало да го дисквалифицират.
Още веднъж показва, че състезанието не е реалния свят, ако на работата почна да си хвърлям оръжията по земята, след като съм минал на друго, ще си търся скоро друга работа.
За мен стрелбата му е добра и безопасна, стига да е сложил предпазителя на арката след като свърши с нея.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2019, 18:19       Заглавие:  Re: като на кино
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
Дайте да не бъркаме мекото с топлото! Подготовката на актьора се построява според виждането на режисьора за изграждането на образа и конкретния актьор. Ако трябваше да се покаже част от спортна биография на героя, то несъмнено щяха да присъстват спортни елементи. Така виждат конкретният образ, така според екипа ще е най-въздействащ и няма да нарушава общата тъкан и динамика на филма - така го и изграждат.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2019, 21:52       Заглавие:  Re: като на кино
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........



Начи ся,,, От тая висока трибуна имам нЕкои мнооого сериозни съмнения ,че тия не спазват мерки за безопасност ...ко ше кажете?????



:D :D :D

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2019, 22:10       Заглавие:  Re: като на кино
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Не знам.
Още опитвам да разбера как правилно да се борави с оръжията ако имаш повече от едно.
Ако имаш пушка на ремък, и решиш да минеш на пистолет от кобура, какво би трябвало да направиш с пушката?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2019, 22:48       Заглавие:  Re: като на кино
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
minavasht написа:
Не знам.
Още опитвам да разбера как правилно да се борави с оръжията ако имаш повече от едно.
Ако имаш пушка на ремък, и решиш да минеш на пистолет от кобура, какво би трябвало да направиш с пушката?


;) ;) ;) схванал си есенцията на дискусията хахахахах

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2019, 21:09       Заглавие:  Re: като на кино
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Киану си стреля динамично с помпа и пистолет и в "Point break"... Филмът е от 1991г., да обърна леко внимание.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2019, 00:09       Заглавие:  Re: като на кино
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
ubboto написа:
- открито носене, плюс една секунда; - пропуск в 8 инчовия кръг, плюс половин секунда; - и седем - осем ситни крачки ако са 7 ярда/ 6,40 метра... аз съм трамвай!

Тия пък инчове и ярдове какво общо имат с филмовото изкуство?

Видеото с Киану са го коментирали разни оръжейни експерти. Единият (от милитъри армс чанъл) много сериозно го похвали. Едва ли не можел да участва в три армс състезания.

А Киану както се спомена е пич. Единият му филм, не помня кой точно изразходва бюджета и техниците, инженерите, CGI специалисти и т.н. остават без заплати. Киану си дава целият 20 милионен хонорар, да се раздели между екипа. Такъв човек е...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2019, 07:01       Заглавие:  Re: като на кино
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Amazon написа:
Тия пък инчове и ярдове какво общо имат с филмовото изкуство?

От кино не разбирам, така че не знам... а и не съм вземал отношение по тази тема. Визирах/ коментирах единствено стрелянето на Киану на полигона с бойни оръжия... и спазването на рекламния принцип, че едно видео да е ефектно/ да навърта много гледания... в него трябва да се стреля бързо, без да се отдава голямо значение на попаденията.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2019, 21:40       Заглавие:  Re: като на кино
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Не знам дали е поствано досега...
Keanu Reeves Tactical Training for John Wick 3 with Vigiliance
https://youtu.be/F-WyWK8ypdg

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2019, 18:10       Заглавие:  Re: като на кино
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Halle Berry Training


_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer