logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 09:13




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2019, 19:23       Заглавие:  Re: като на кино
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
Absolut написа:
А англичаните от Strike back, къде са тренирали?



На "Алфа Метал" в Габрово :)

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2019, 19:32       Заглавие:  Re: като на кино
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Absolut написа:
А англичаните от Strike back, къде са тренирали?





е тоя :wink:

а Паскуале явно има мокри габровски сънища на Първи април :P

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2019, 20:43       Заглавие:  Re: като на кино
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
liavata p4ela написа:
Не знам какво ви дразни в изпълнението на Киану. Само може да ни радва ,че хората вече гледат професионално на подготовката си за роли.

Видеото с Киану не е ново, върти се сигурно от една година у Фейса... като сега го гледам за първи път цялото/ преди още на първите кадри... директно скролнах надолу. Иначе нищо не ни дразни… в едно демокраси, при условие че не нарушава закона… цивилният гражданин е свободен да си се развива така, както на него самия му прави най-голям кеф. Виж, ако си на служба към говернмента… коп, фебереец, солджър… там вече, напълно разбираемо, опциите ти за лично творчество са силно ограничени.

Проблемът в случая е, че звездите са пример за подражание… и с тези припряни и напълно безсмислени транзиции някой може да направи беля… но, Дарвин в крайна сметка си знае работата. Видеа със самопрострелвания в "тубата" навъртат милиони гледания, което върви редом със съответното монетизиране на тази виртуална слава… демек, кашират по някой лев.

Виж, "професионалното гледане на подготовката" определено не я разбирам… нито съм фен на Киану, нито пък разбирам от кино… но в стрелянето му аз лично не виждам нищо сериозно, а още по-малко пък професионално. Сериозното стреляне аз го разбирам 1-2 години минимум сериозно да се занимава с тези неща... и после да го покаже на полигона... щото това в крайна сметка не е циркова площадка, а истинско стрелбище.

Цар реклама е голямата работа, разбираме го това... но да въздишаме и да се превъзнасяме по едно нищо... е, щом на някой му прави кеф, защо не.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2019, 21:09       Заглавие:  Re: като на кино
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
liavata p4ela написа:



Цар реклама е голямата работа, разбираме го това... но да въздишаме и да се превъзнасяме по едно нищо... е, щом на някой му прави кеф, защо не.


Едно нищо бих казал ако му видя попаденията нали??? ...... Иначе в това "нищо " има много нещо ... Повече за киното и масовия потребител ,което е и таргета..

И тоя

https://en.wikipedia.org/wiki/Taran_Butler


Да не те научи да работиш с предпазител и да си те плесне пред цял свят..... :happy: :happy: :happy: Има ли пилот в самолета ????

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2019, 21:22       Заглавие:  Re: като на кино
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Гледам му хвата и съответно как му скача пищова:

Изображение

Тоя Тарън, марън или къв е там… поне това можеше да му покаже… някаква база, ебаси… през която минава всеки един сериозен гражданин. Но понеже е Киану и некъв там тактикъл… се засилваме и ние по инерция, разбираемо. :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2019, 21:31       Заглавие:  Re: като на кино
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
Гледам му хвата и съответно как му скача пищова:

Изображение

Тоя Тарън, марън или къв е там… поне това можеше да му покаже… някаква база, ебаси… през която минава всеки един сериозен гражданин. Но понеже е Киану и некъв там тактикъл… се засилваме и ние по инерция, разбираемо. :happy:


Драги НСО,тарън,марън плюс инерцията ти водят до повишаване на настроението ,,, Keep the good work :D :D :D :D :tu:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2019, 22:27       Заглавие:  Re: като на кино
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Все пак да сме по темата… сцена, която ме израдва!


_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2019, 01:27       Заглавие:  Re: като на кино
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Това “Don’t look at me!” го ползвах за пръв път преди 7-8 години, интересно е, че още го споменават.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2019, 09:20       Заглавие:  Re: като на кино
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Авг 2006, 09:56
Мнения: 83
Къде чукаш,къде се пука....Темата беше,,Като на кино".Професионална подготовка(разбирай професията на актьора),значи ,да изглеждаш достоверно и достатъчно атрактивно ,както и в изпълнение на режисьорските виждания.Професионална подготовка на актьор ,значи ,че отделя от скъпоценното си време за купони,кучки или защо не и благотворителност(странно ,но и такива има) и между ученето на текстове,влизането в образи и пр. дава от себе си и в тая насока.Това имам впредвид,под професионализъм...ДеНиро напълня 30 кг.за ,,Разярения бик'' и не, не е боксьор,не ми харесва как му се движи таза,когато замахва::))но филма е легенда.Таран Маран е стрелец,който хм...е смешно да обсъждаме от позицията на собствените си умения.
Ясно е ,че горим в стрелбата и това е нашето хоби или професия,но според мен крайните виждания са също толкова вредни ,както и лековатите.Стрелбата не започва и не завършва с ИПСЦ,стандартите на ФБР,Делта или таймера.Това ,че някой държи оръжието ,не по съвтременните разбирания или му бяга стандарта с някоя секунда ,не значи ,че не може да свърши работата.И най-кривата техника,която върши работа и по-добра от най-правилната,която не го прави.Хората са стреляли и са оцелявали и преди хвата с прави палци и отключени лакти.Вървеше едно видео в нета ,дето едно чинги стреля през джама на колата и после се мъчи да си смени пълнителя на обратно и като стреляше ,палеца му беше зад блока,ама ги оправи и няма как да кажеш(не е честно,хвата му е кофти)За съжаление ,гаранция в това няма....но и за радост,колкото повече тренираш,толкова повече шанс имаш.Аааайде...отплеснах се .Това е моето виждане.Мир братлета::))

_________________
Николай Скипарнов СК,,АРГУС''-Варна
бърз,скоклив и агресивен
speed is fine,accuracy is final


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2019, 11:07       Заглавие:  Re: като на кино
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
liavata p4ela написа:
Ясно е ,че горим в стрелбата и това е нашето хоби или професия,но според мен крайните виждания са също толкова вредни ,както и лековатите.Стрелбата не започва и не завършва с ИПСЦ,стандартите на ФБР,Делта или таймера.Това ,че някой държи оръжието ,не по съвтременните разбирания или му бяга стандарта с някоя секунда ,не значи ,че не може да свърши работата.

С тази разлика, че ако си на работа към говернмента... коп, солджър, фебереец... ако не си покриеш стандартите, въобще няма да те пуснат да я работиш тази работа. Но не това е темата, в крайна сметка.

На ексцентричното кинаджийско стреляне иначе едва ли има по-върл фен от мене… от архивите, преди 10 години още се опитвам да подражавам на "Матрицата" в реала...
https://www.youtube.com/watch?v=gDJPW5e ... e=youtu.be

Въпросителните около видеото с Киану, откъдето тръгна и темата за мен са следните:
- редно ли е да се стреля по подобен начин с бойно оръжие на боен полигон;
- редно ли е знаменитост като Киану, който е пример за подражание на мнозина, да дава подобен пример?

Лично за мен отговорите са "не", за което по-горе по темата съм изложил своите аргументи, и които съответно не ги налагам на никого… щото е съвсем нормално някой да има различна гледна точка по въпроса.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2019, 12:14       Заглавие:  Re: като на кино
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
liavata p4ela написа:
Къде чукаш,къде се пука....Темата беше,,Като на кино".Професионална подготовка(разбирай професията на актьора),значи ,да изглеждаш достоверно и достатъчно атрактивно ,както и в изпълнение на режисьорските виждания.Професионална подготовка на актьор ,значи ,че отделя от скъпоценното си време за купони,кучки или защо не и благотворителност(странно ,но и такива има) и между ученето на текстове,влизането в образи и пр. дава от себе си и в тая насока....Това е моето виждане.Мир братлета::))

:tu: :tu: :tu:
Да, да, да!

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2019, 12:29       Заглавие:  Re: като на кино
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
ubboto написа:
liavata p4ela написа:
... - редно ли е знаменитост като Киану, който е пример за подражание на мнозина, да дава подобен пример?


Ами и аз мисля, че "Бързи и яростни" и още 90% Холивудски фантасмагории, както и ММА кумирите изкараха много недоправени келешчета по улиците, където те търсят реализация, и създават грижи, но явно подобно на лошите новини, лошите момчета продават...
И аз също го карам на симпатии - Киану, Вин, Майкъл Мадсън, Тим Рот, Харви Кайтел, Кристоф Валц са готини, а Тарантино - не (също според мен).

Мисля, че е време да я поизоставим тази тема, а? liavata p4ela много добре финализира :-)
Не съм сигурен, че нещо повече може да се добави...

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2019, 12:48       Заглавие:  Re: като на кино
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
MolonLabe написа:
Ами и аз мисля, че "Бързи и яростни" и още 90% Холивудски фантасмагории, както и ММА кумирите изкараха много недоправени келешчета по улиците, където те търсят реализация, и създават грижи, но явно подобно на лошите новини, лошите момчета продават...

И ти като че ли не ми схвана идеята… Киану на боен полигон с бойни оръжия прави неща, които освен безсмислени като цяло, са и ПОТЕНЦИАЛНО ОПАСНИ!!! Визирам тези бързи и припряни транзиции най-вече… ще си метне утре някой така пълната пушка на гръб със свален предпазител в опита си да му подражава… ще му се закачи спусъка някъде я по оборудване, я по нещо друго… и е станала белята… а пораженията от карабинен боеприпас принципно са си сериозни. Та, това единствено не ми харесва… но в крайна сметка, всеки цивилен гражданин е свободен да си тренира и да си се развива така, както той самият намери за правилно и добре. А за Тарън, марън и пр… рекламата в случая е най-важна… и това е разбираемо, така че драма няма. А едно стреляне за да е ЕФЕКТНО, демек да навърта много гледния... трябва да е БЪРЗО. Та това са измислили за Киану… това са и имплементирали… ами, окей.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2019, 14:28       Заглавие:  Re: като на кино
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
Геле, напълно добре те разбрах.
Идеята ми беше - никой нормален не вярва на Холивуд, а ненормалници запасали ОО и сега има - worldwide!
А актьорите са глина в ръцете на режисьора - такава е играта там...

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2019, 14:54       Заглавие:  Re: като на кино
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
ubboto написа:
liavata p4ela написа:
Ясно е ,че горим в стрелбата и това е нашето хоби или професия,но според мен крайните виждания са също толкова вредни ,както и лековатите.Стрелбата не започва и не завършва с ИПСЦ,стандартите на ФБР,Делта или таймера.Това ,че някой държи оръжието ,не по съвтременните разбирания или му бяга стандарта с някоя секунда ,не значи ,че не може да свърши работата.

С тази разлика, че ако си на работа към говернмента... коп, солджър, фебереец... ако не си покриеш стандартите, въобще няма да те пуснат да я работиш тази работа. Но не това е темата, в крайна сметка.

На ексцентричното кинаджийско стреляне иначе едва ли има по-върл фен от мене… от архивите, преди 10 години още се опитвам да подражавам на "Матрицата" в реала...
https://www.youtube.com/watch?v=gDJPW5e ... e=youtu.be

Въпросителните около видеото с Киану, откъдето тръгна и темата за мен са следните:
- редно ли е да се стреля по подобен начин с бойно оръжие на боен полигон;
- редно ли е знаменитост като Киану, който е пример за подражание на мнозина, да дава подобен пример?

Лично за мен отговорите са "не", за което по-горе по темата съм изложил своите аргументи, и които съответно не ги налагам на никого… щото е съвсем нормално някой да има различна гледна точка по въпроса.

Може да е глупав въпрос, ама какво му е нередното на стрелбата?
Доколкото разбирам състезанието е с 3 оръжия, идеята явно е да комбинираш смяна на различните видове.
Не им знам правилата, изглежда че пистолета и карабината са по теб, гладкоцевното те чака някъде по трасето - може и да е такава сцената?
Логично е да мята карабината отзад като свърши с нея, логично е и да прибере постолета в кобура, като свърши с него. Каква е алтернативата?
Насред стрелбата да се спре, свали карабината от ремъка, извади пълнителя, изпразни цевта, сложи карабината на земята, после като свърши с пистолета, пак да прави същото???
Ако носиш карабина, учиш как да минаваш на късо, ако засече или свършат оатроните, или е по-удобно да стреляш с пистолета, и съответно да минеш обратно на карабината, ако потрябва.
Какво пропускам във видеото?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer