logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 03:20




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 194 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Май 2019, 20:42       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
dobri написа:
1. Къде ги видя тия заглушители?!?
2. КНО за ловни цели само с изкаран курс за подборен. Колко от 110 000 ловци имат ?!?

65 000 души!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Май 2019, 21:21       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Привет,

В ЕС и ЕП, а от там и у нас не важен отделен законодателен акт, а тенденцията която поражда. Там е заровено кучето.

1. Винаги ще има връзкари - за тях остава самоотбраната
2. Състезателите малко на брой с ясен контрол и достъп до повечко екстри
3. Ловците тука е ключа от бараката - от тук ще започне премахването на semi-auto.
4. Оръжие за учебни цели това е ново!

Имам един въпрос катинара който си върви с АР-ката дали е заключващо спусъка устройство или трябва да се купува онуй дето седи на спусъка?

А за КНО за лов - вече има бисери за въоръжаване с ТТ. Аз лично си отвaрям касичка и след 2-3 години ще си взема един S&W 686 с дървени чирени после ще ходи на майстор за гравиране. После един кожен кобур и така. Като ще е за лов да е с дървения и гравюри.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Май 2019, 22:03       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
b5202s написа:
Привет,

В ЕС и ЕП, а от там и у нас не важен отделен законодателен акт, а тенденцията която поражда. Там е заровено кучето.

1. Винаги ще има връзкари - за тях остава самоотбраната
2. Състезателите малко на брой с ясен контрол и достъп до повечко екстри
3. Ловците тука е ключа от бараката - от тук ще започне премахването на semi-auto.
4. Оръжие за учебни цели това е ново!

Имам един въпрос катинара който си върви с АР-ката дали е заключващо спусъка устройство или трябва да се купува онуй дето седи на спусъка?

А за КНО за лов - вече има бисери за въоръжаване с ТТ. Аз лично си отвaрям касичка и след 2-3 години ще си взема един S&W 686 с дървени чирени после ще ходи на майстор за гравиране. После един кожен кобур и така. Като ще е за лов да е с дървения и гравюри.


Никой няма да ограничава полуавтоматичното за ловците!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2019, 05:32       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2007, 18:52
Мнения: 1087
Местоположение: SOFIA
b5202s написа:
А за КНО за лов - вече има бисери за въоръжаване с ТТ.
Аз имам ТТ от 1997 година . Винаги съм го носил с мен като отида в гората и никога не съм го използвал . Доста трябва да ти хлопа дъската да застанеш на пътя на подгонено от кучетата диво прасе само с гол в ръцете пистолет пък ако ще и 50ти калибър да е . Освен да добиеш нещо за да не хабиш голям патрон не виждам за какво друго можеш да ползваш на лов КНО .

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=OtFhfwr ... 0%B8%D1%82 Благодарение на колегата Павлин Андреев форумната модерация достигна невиждани низини .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2019, 19:06       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
sek.1 написа:
b5202s написа:
А за КНО за лов - вече има бисери за въоръжаване с ТТ.
Аз имам ТТ от 1997 година . Винаги съм го носил с мен като отида в гората и никога не съм го използвал . Доста трябва да ти хлопа дъската да застанеш на пътя на подгонено от кучетата диво прасе само с гол в ръцете пистолет пък ако ще и 50ти калибър да е . Освен да добиеш нещо за да не хабиш голям патрон не виждам за какво друго можеш да ползваш на лов КНО .

Именно за това и най-сетне вече е разрешено придобиването и притежаването на късоцевно нарезно оръжие, след придобиване право на подборно ловуване. За доубиване на дивеч...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2019, 19:45       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2007, 18:52
Мнения: 1087
Местоположение: SOFIA
andrei p226 R написа:
sek.1 написа:
b5202s написа:
А за КНО за лов - вече има бисери за въоръжаване с ТТ.
Аз имам ТТ от 1997 година . Винаги съм го носил с мен като отида в гората и никога не съм го използвал . Доста трябва да ти хлопа дъската да застанеш на пътя на подгонено от кучетата диво прасе само с гол в ръцете пистолет пък ако ще и 50ти калибър да е . Освен да добиеш нещо за да не хабиш голям патрон не виждам за какво друго можеш да ползваш на лов КНО .

Именно за това и най-сетне вече е разрешено придобиването и притежаването на късоцевно нарезно оръжие, след придобиване право на подборно ловуване. За доубиване на дивеч...
По принцип доубиването с късо нарезно е най практично . С тежък нарезен калибър съсипваш поне 5 кила месо в и около раната с бренеке също . С пистолета един изстрел решаваш проблема бързо и ефективно .

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=OtFhfwr ... 0%B8%D1%82 Благодарение на колегата Павлин Андреев форумната модерация достигна невиждани низини .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2019, 12:32       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Днес измененията в закона бяха обнародвани в Държавен вестник.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2019, 17:29       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Forger написа:
Днес измененията в закона бяха обнародвани в Държавен вестник.

https://dv.parliament.bg/DVWeb/showMate ... Mat=137217

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2019, 18:24       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2007, 18:52
Мнения: 1087
Местоположение: SOFIA
Правилник за прлилагането му дали ще има ?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=OtFhfwr ... 0%B8%D1%82 Благодарение на колегата Павлин Андреев форумната модерация достигна невиждани низини .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2019, 20:24       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
До сега правилник нямаше. А в публикуваните промени никъде не виждам текст, регламентиращ прецизиране на каквото и да било, чез допълнителен подзаконов акт.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2019, 04:43       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2007, 18:52
Мнения: 1087
Местоположение: SOFIA
Живо ме вълнува този текст : „6. огнестрелни оръжия за учебни цели – всички видове разрешени от закона късоцевни и дългоцевни оръжия и боеприпаси за тях, необходими за осъществяване на съответната учебна дейност.“

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=OtFhfwr ... 0%B8%D1%82 Благодарение на колегата Павлин Андреев форумната модерация достигна невиждани низини .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2019, 05:59       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
sek.1 написа:
Живо ме вълнува този текст : „6. огнестрелни оръжия за учебни цели – всички видове разрешени от закона късоцевни и дългоцевни оръжия и боеприпаси за тях, необходими за осъществяване на съответната учебна дейност.“

Еднолични търговци (ЕТ) или юридически лица, учредени като търговски дружества (ООД или ЕООД), кооперации сдружения или фондации, първо трябва да регистрират Център за професионално обучение (ЦПО). Избира се наименование. Описват се професиите, за които ще се предлага обучение. Подготвят се необходимитите документи на помещението, където ще се провежда обучението. Избира се управител на ЦПО-то. Предоставят се учебните прогами и планове за обучение, както и документите удостоверяващи квалификациите на преподавателския състав. След това се подготвят между 2,5 и 4К лева за държавни такси, в зависимост от броя професии, и се чака 3 месеца да се извърти цялата процедура по лицензиране.

И ако за съответното професионално обучение са нужни огнестрелни оръжия - се вземат колкото и каквито трябва такива, но на името на ЦПО-то. С други думи, нищо ново под слънцето. Просто досега им викахме "служебни", а вече официално си стават "оръжия за учебни цели". Иначе и да има все пак някакви тънки разлики от досегашното положение - в момента все още не съм в състояние да ги коментирам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2019, 07:35       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Ето го и целия закон:
https://www.ciela.net/svobodna-zona-nor ... e-izdeliya

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2019, 07:37       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
С горния постинг темата достигна своя естествен завършек.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 194 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer