logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 01:51




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 54 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 13:25       Заглавие:  Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Пускам тази важна според мен тема, защото мой познат охранител е обискиран няколко пъти както си ходи мирно и кротко по улицата облечен с черен анцунг адисас и носещ малка раница на рамо. Каран е да си отваря раницата и да показва какво носи вътре. Също така са проверили и кутията му с цигари да не носи марихуана между цигарите. Като цигарите са вадени една по една. Момчето е на 26 години спортист и дори не пие. Пуши леки цигари по десетина на ден. Досието му е чисто и никога не е съден. Не мисля, че е приятно да ти ровят из раницата и личните вещи. Дори няма татуировки. Съвсем прилично момче.

Та питам това законно ли е или не е законно?

Лично такива проблеми не съм имал. Но аз не ходя с черен анцунг адидас и прическа нула номер. PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 13:58       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Не съм в час, ама може и да са попитали-Тук ли искал да те проверим или В РУ? Защото по описание наподобяваш еди кой си грабежар или т.н? То ако полицайте не могат да проверят никой ни кола ни лице.....ходиш си и си свиркаш...трябва да носиш "марито" в прозрачен плик и да мирише от 100 метра ;) Да кажат по запознатите ;) На мен писаното по двете теми ми напомня на нещо...или някого ;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 16:10       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Ми правилно ти напомня, ама нещо лошо ли попитах? Щото за мен не е много нормално да ти ровят из раницата ей така. А въпросните сержанти от охранителна полиция дори не са се лигитимирали. Едва ли ще ти е много приятно, ако теб те спират три пъти и те тарашат като пълен боклук. Без дори да се представят. Още не съм видял полиция да проверява нощните клубове за наркотици. В дискотеките масово влизат по двама в кенефа и не е за да си го слагат. Сигурно при една проверка на дискотека ще съберат половин кило. Ама да влязат цивилни десетина от криминална. А не разни показни акции с униформи като робокоп и всичко да се хвърли в кенефите докато още се мотат на входа.

Изглежда най-лесно е да тормозиш учениците и студентите по подлезите на метрото. Явно някой голям "ум" е дал нареждане да се тарашат децата по подлезите на метрото. Защото вече над 10 пъти виждам ученици по на 15 години да обръщат джобове при проверки в подлезите на метрото. Живял съм като младеж при комунизма и такава идиотщина не съм виждал никога.


Последна промяна .357 Magnum на 17 Фев 2019, 16:22, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 16:20       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Ми, за да се провери някой трябва да подаде сигнал за нещо си. Ти лично видя ли грубият и безочлив тараш? Ако имаш дете 1 ви клас, няма ли да ти е добре, ако се "тарашат" съмнителни лица? Да мен лично "ДА" . Май не е често срещано явление добре облечен мъж да бъде "тарашен". Един приятел ми сподели, че в районното полицайте...тия дето тарашат са 3 пъти по-малко отколкото, когато София е била със сигурност 2 пъти по-малка по население. Полицайте хващат каквото могат, поне униформенните според мен без сигнал...и това не са малко лица...не всички ги дават по телевизията....пак се чудя дали ако някой има малки деца би разсъждавал така....Та пак споделете, кога добре облечен мъж е бил тарашен? Сегашната младеж в по-голямата си част е изпусната отвсякъде...ти да си спомняш като малък какви правомощия си имал спрямо учители, полицай и дори най обиквовенни граждани....дали всеки грабежар, убиец и друг му се е разминавало ако е бил обикновен човек...колко са били наръганите с нож...аз лично нямам идея през комунизма, но според мен никой не си го е позволявал....или да кажеш на милиционер Ей...ше ти еба майката...какво ли ще му се случи..макат и пиян....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 16:39       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Никой дилър не би носил дори и една доза в метрото на влизане или излизане, защото е пълно с камери и винаги има полиция. Това с проверките на децата по подлезите е пълна тъпотия. Достатъчно е да се назначи по един полицай под прикритие за охранител по училищата и ще се хванат доста дилърчета. Същото се отнася и за охранителите по дискотеките.

Но явно полицаи под прикритие в България има само в родните ни нереалистични сериали. Щото аз полицаи под прикритие като охранител още не съм видял. Говоря за охрана в училища и дискотеки където се пласира масово дрога.

Да вярно е, че тарашат само келеши с анцузи и обръснати глави, защото масово дилърчетата ходят точно с анцузи и оръфани нула номер. Но има свестни момчета ходещи с анцузи и нула номер. Тая мода идва от манията по ММА и бокс. И не виждам нищо лошо да се ходи спортно и с остригана главица. PDT_Armataz_01_22


Последна промяна .357 Magnum на 17 Фев 2019, 16:52, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 16:44       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Системата куца...мисля е ясно....като цяло никой не иска да има полиция...и това е разбираемо..само че дали е тъпотия за мен лично не...дори и мойто дете да го проверят на метрото ще съм доволен, ще му даде сигнал, че не може да носи всичко......дай да видим колко реални сигнала си подал за наркотици да кажем и колко от тях са били проверени.
.реално...Подадох 5 сигнала за дилъра "Х", който седи еси къде си и нищо...тогава ОК..съваем е прогнило, но дали става така..или само си чешем езиците кой колко е ЛОШ, пък не се гледаме ние реално помагаме ли с нещо...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 16:56       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
Ами като е под прикритие как ще е разбереш, че е полицай? Или той на добрите, като теб примерно, ще се лигитимира?
Пацо, не отваряй тема с кофтия, за да избиваш чивия- айде няма нужда...
Един приятел му казали, че на негов познат братовчед му го били били полицаите...
Еееее, не сме тръстики, в края на краищата! Имай малко уважение към интелектуалното ниво на потребителите на този форум.
П.П.
Ти да нямаш някаква развита фобия на тема полиция? Някакъв набит комплекс, нереализирана мечта за работа в правоохранителните органи?
Защото това лъха от коментарите ти. И не само от тези.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 17:03       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Хахаха ми лесно ще разбера нали сме били нон-стоп заедно. А и още ги знам кой къде живее и коя чужда булка клеца. И колко пари дължи на разни лихвари и банки. Елит са тия момчета... Що ти милиционер ли си та подскачаш. Просто питам дали е законно да се рови на децата и младежите по джобовете? Щото за мен лично не е много етично.

Има нещо което си нарича лично пространство и лично достойнство. Но явно за някои лично достойнство не съществува.

Повечето хора са почтени и нормални. И никой няма право да ги унижава с ненужни обиски. Не сме на входа на дискотеката или на входа на стадиона.


Последна промяна .357 Magnum на 17 Фев 2019, 17:19, променена общо 3 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 17:12       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Българите сме все да плюем другите и да се бием в гърдите, че ние лично сме най-добрите. Помня преди години една ромка се жалваше в Кремиковци, че полицайте дошли късно след много време...казват и, че са много малко патрулите с коли в момента има и други сигнали..и тя вместо да каже (дават я по телевизията) Ми дайте още коли, назначете още хора...вика...МИ ДА ОДАТ ПЕШ БЕ...ей това си е типична БГ черта, само да се плюе......
'Не е редно а се джобят учениците за трева и апове и бело....кво ми дреме....за другите всички деца на хора, важно е да има ред....." Ако има баща, който да мисли същото може да сподели ако иска...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 17:25       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Ми никой не плюе, но на хората им е писнало от тъпотии. И е нормално да си търсят правата. Аз искам десет работещи камери с радари на Цариградско. А не да виждам унижение на деца но подлезите. Искам да виждам повече проверки по пътищата за пияни. А не скучаещи заядливи сержанти в метрото тормозещи деца.


Последна промяна .357 Magnum на 17 Фев 2019, 17:27, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 17:26       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
И ако съм- какво?! Нещо проблем? Защото ми прави впечатление, че много тенденциозно се изказваш по подобни въпроси, пък и все в теми, отворени от теб самия. От страни много лесно се плюе. Вземи изкарай една нощна смяна пеши патрул и друго ще запееш.
Явно имаш натрупана неприязън към полицията. На какво се дължи- само ти си знаеш.
Ако мислиш, че дадено действие е неправомерно, уронва престижа и накърнява лични права и свободи- можеш спокойно да подадеш сигнал в най-близкото РУ на полицията или директно на Вътрешна сигурност. Повярвай ми, ще ги разкостят при най-малкото съмнение за превишаване на права!
Защо занимаваш форума с чужди проблеми от личен характер и то интерпретирани от "потърпевшия"? И мен са ме вадили от колата и са ме карали да показвам какво имам в багажника и в купето, и то под дулата на два АК. Оказа се, че има акция на входа на града. Не съм ММА имитатор и не бях по спортен екип.
И какво- да сезирам Хелзински комитет ли?
Пълниш форума с плява и с ник-ове...
Приятна вечер на всички!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 17:27       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1284
.357 Magnum написа:
Хахаха ми лесно ще разбера нали сме били нон-стоп заедно. А и още ги знам кой къде живее и коя чужда булка клеца. И колко пари дължи на разни лихвари и банки. Елит са тия момчета... Що ти милиционер ли си та подскачаш. Просто питам дали е законно да се рови на децата и младежите по джобовете? Щото за мен лично не е много етично.

Има нещо което си нарича лично пространство и лично достойнство. Но явно за някой обременени от параноя мозъци лично достойнство не съществува.

Повечето хора са почтени и нормални. И никой няма право да ги унижава с ненужни обиски. Не сме на входа на дискотеката или на входа на стадиона.


Еми законно си е ако са спазени процедурите. Един свидетел, протоколче, полицая се представя обяснява кое как и си свършва работата. Не виждам проблем в това. Силно ЗА съм за проверки по улицата. Лошото е че е доста опорочена системата. Мине се не мине месец и се чува как полицай бил арестуван за покровителстване на дилъри, рекет и тъ нъ.
Ако полицая се държи човешки и попита човешки ще съдействам на 100% в такъв момент. Ако се държи като кретен ще отнеса проблема си където е нужно... пък и някой лев мога да изкарам от министерството.

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 17:32       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Благодаря за коректния отговор!


Последна промяна .357 Magnum на 17 Фев 2019, 17:33, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 17:32       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Навсякъде има и черни овце, ама като се четат постовете на някой само се плюе..как един път не беше нещо положително. Нима, където работи автора всички негови колеги са идеални? Нима едни не идват по-късно? Нима едни не си взимат болнични да си почиват? Нима се знае всичко за баш шефовете? Айде стига с това да гледаме само манджата на другите..
Като са толкова "праведни" всички и трябва да се спазват законите защо носят всички КНО без да имат право- в баничарницара, на кино и др. или може би авторът не е нарушавал закона..или най добре закона да се спазва ама не от мен..това са най-баналните примери.


Последна промяна 6tangata на 17 Фев 2019, 17:41, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 17:38       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Ми не гледаме в паницата на другите. А питаме дали е законно да те преджобват в подлеза на метрото. Без да си видимо пиян или надрусан. А както си ходиш най кротко. За мен си е унижение.

Никой не обвинява цялото съсловие. Явно е нареждане на някой виден ум.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 54 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer