logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 17:26




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 17:45       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Един полицай на улицата може би знае по-добре какво да очаква от джобения...или кара наред по 100 човека дневно. Понякога най- милите овчици са най-черните. Ама ние все българите все знаем...кое е най-добре от нашия прозорец. Чувал съм от граждани..Е баси полицейската кола е спряла на забранено....ами ако има сигнал за заплаха за убииство дай да търсят зелена зона с талонче да изтъркат...да, медала винаги има 2 страни..има и нарушения....лошото е, че все се плюе.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 18:05       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Май 2008, 20:19
Мнения: 519
Местоположение: Pleven
....при всеки обиск,претърсване и изземване е необходимо да се състави протокол в който е необходимо да се подпише и свидетел. В него също се посочва и основанието за това. Всичкото друго бъркане по джобове и раници е незаконно и нарушава права.
Това което се прави е за да се избегне цялото писане е да се накара съответния "заподозрян" сам "по желание" да си извади и покаже нещата и тогава драма няма. Ако откаже...тогава се включват други приоми...

_________________
Венцислав Б.Богданов
www.9mm.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 18:33       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Мерси за отговора!

И аз съм за проверки, но на наистина съмнителни хора. А те не се возят с метро, а с БМВ та предимно. Съжалявам, ако някой се е почувствал засегнат. Хората изпълняват нечии тъпи нареждания и хич не им е лесно. Нямам никаква неприязън. Имам приятели полицаи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 19:06       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18439
.357 Magnum написа:
Ми правилно ти напомня, ама нещо лошо ли попитах? Щото за мен не е много нормално да ти ровят из раницата ей така. А въпросните сержанти от охранителна полиция дори не са се лигитимирали. Едва ли ще ти е много приятно, ако теб те спират три пъти и те тарашат като пълен боклук. Без дори да се представят. Още не съм видял полиция да проверява нощните клубове за наркотици. В дискотеките масово влизат по двама в кенефа и не е за да си го слагат. Сигурно при една проверка на дискотека ще съберат половин кило. Ама да влязат цивилни десетина от криминална. А не разни показни акции с униформи като робокоп и всичко да се хвърли в кенефите докато още се мотат на входа.

Изглежда най-лесно е да тормозиш учениците и студентите по подлезите на метрото. Явно някой голям "ум" е дал нареждане да се тарашат децата по подлезите на метрото. Защото вече над 10 пъти виждам ученици по на 15 години да обръщат джобове при проверки в подлезите на метрото. Живял съм като младеж при комунизма и такава идиотщина не съм виждал никога.


Пацо, знаеш, че съм ти фен... и не само заради това, че сме от един квартал. Малцина са хората като теб в наши дни, които няма при първа възможност да те преебат с пари... или да го турят на жена ти... нищо, че ти се пишат големите приятели! Именно затова ме притеснява тази твоя изострена чувствителност... и болезнено чувство за справедливост. Щото мой много добър приятел, на който думата му на две не ставаше... не можа да свикне с помията... случи се така, че и него го натиснаха мишките... и той си пусна куршума през главата, въпреки че много му говорих. :confused: Впрочем, случи се така... че аз се озовах първи на местопроизшествието... още беше жив, щото много силен, здрав и прав мъж... с много силно сърце. Трагедия!

Та, на 40+ да си задаваш и да се мъчиш с такива въпроси... недей! Джунглата няма да я промениш... единствено се сдухваш и инкасираш негативни емоции!

Конкретно по въпроса ти, да, без легитимиране и протокол... не е правилно! Приятел, наш набор... доста напред с материала... пък му казват: "Половината ти бизнес за нас, щото ще те приключим"... на него да не му е по-лесно?! Той им тегли една майна... и наистина го приключиха!

Така че, COOL DOWN... и се обади някой ден да пием по бира и да постреляме! :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 19:31       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Убо, прав си само за протокола само, ако имаш едно или 2 деца в училище, камо ли в някой краен квартал, ще ти ли е по-добре да се навъртат едни еди кави си полицай и да "тарашат" батковците или за тях съмнителните Да или Не, до колко се спазва закона ....ами пак ти кое би предпочел...темата не е за бизнеса, а за джобенето на ученици и мъжаги с адидас ..;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 19:38       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
.357 Magnum написа:
Та питам това законно ли е или не е законно?
slaf4u написа:
Еми законно си е ако са спазени процедурите.

9mm написа:
Това което се прави е за да се избегне цялото писане е да се накара съответния "заподозрян" сам "по желание" да си извади и покаже нещата и тогава драма няма.


Принципно е задължително патрулен полицай да проверява съмнителни лица. Това му е работа , дълг и за това му се плаща.

Ако са спазени процедурите е Ок. В случая проверения "по желание" е оказал съдействие и са го тарашили.

Ако откаже /има право/ ще отидат в РПУ. и цялата процедура писмена и прочие ше се следва.

Това е очевидно и не разбирам темата...Всъщност смисъла на темата е да благодарим на тези патрулни полицаи, че имат мерак да работят!
Кажете, моля датата и мястото и ще ги похвалим с мейл до МВР. :tu:
Благодарение на тези момчета има ред.

Превишат ли си правата обаче - колеги горе са писали жалба до Вътрешна сигурност !

Това е положението в демокрасито...в диктатурата първо бият, после питат...а останалото е анархия и вакханалия...

..ще нарамя раницата ще гледам, като бик пичка минувачите и ако полицай иска да види кво нося ми нарушава правата и достойнството... :shock: майко мила....ехх тояга неокастренааа...

ако съм си е така шеметляк показвам доброволно, че в раницата имам обичайните парцали и пак почвам да гледам лошо всички и всичко...до следващия патрул...

п.п.
Геле как човек със силен дух и сърце се утрепал бе човек!? Що за нонсенс!?
Случва се и да те намачкат и рекетират...заебваш или си плащаш...или се биеш и загиваш...ама да се утрепаш...хм...слабост е това...
Освен ако нещо жена не е замесена...тогава ясно...ама пак си слаб...да случва се...
Приятел ми каза, че също тук във форума Set помните го ценител на зиг...се застрелял в гората в Лозенец...
ами...Бог да го прости...интелигентен събеседник беше...но това не е сила


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 19:40       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Дек 2018, 14:50
Мнения: 56
Местоположение: Сливен
Приятели от моя скромен опит знам, че не случайно се "тарашат" хора независимо дали са деца, тинейджъри, пълнолетни или просто БАТКИ с възможности! Щом се правят проверки значи има защо да се правят проверки. Аз лично не се притеснявам и не ми пречи да ме обискират :) поздрави и наздраве :)

_________________
Glock 19


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 19:41       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Обиск.....
Как само звучи.
Има обиск по ЗМВР и по НПК.
Дали трябва да се прави?
Винаги когато имаш съмнения!
И въобще не е пречка да се извърши!
Всички искаме сигурност, спокойствие.....
Никой не си задава въпроса как се постига тя.
По дебелите книги пише че превенция му е майката....Значи описаните по горе действия са превантивни....

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 19:53       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Абе що така. Не е вярно полицайте са виновни...ако не джобят децата, тиновете и други..видиш ли тия хаймани само заплата взимат..гадове......ако джобят или лицата сами си показват...уууууу....баси превишаване на правата..не е редно туй да се прави...въх въх...ако някок иска обиск и задържане, а не проверка на място..предполагам ще се измисли нещо....само, че задържането е за 24 часа.....та всеки избира....Та като няма проверки...мързели..на даржавна работа......като има проверки....ииии тия пък не спазват закона..., а взимат пари от държвата...та във всички случай все са виновни Полицайте..да питам има ли някой който да спазва закона на 100%, каране с 50 в града ..не с 55 или 56, а с 50...и тем подобни...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 21:23       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18439
delf написа:
Обиск.....
Как само звучи.
Има обиск по ЗМВР и по НПК.
Дали трябва да се прави?
Винаги когато имаш съмнения!
И въобще не е пречка да се извърши!

Измерението на непознаване на закона е подтискащо! :confused:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 21:33       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18439
6tangata написа:
Убо, прав си само за протокола само, ако имаш едно или 2 деца в училище, камо ли в някой краен квартал, ще ти ли е по-добре да се навъртат едни еди кави си полицай и да "тарашат" батковците или за тях съмнителните Да или Не, до колко се спазва закона ....ами пак ти кое би предпочел...темата не е за бизнеса, а за джобенето на ученици и мъжаги с адидас ..;)

Говорим за ДЖУНГЛАТА... ще отарашят някои дечурлига за тревица... на един комшия, баща му голяма минцифайка... изчисти му досието... ти ако си некъв цървул... стигма върху твоето дете за в бъдеще... особено ако реши да кандидатства за държавна работа. Ако тати е някакъв друг играч... минцифайките ще дойдат лично да ти се извинят, щото ще им се стъжни живота служебно... а ако е обикновен бачкатор, без връзки и възможности да води съдебни дела... пак същата работа, духаш супата.

Като гръмнаха Кюлев... отиваме с най-добрия ми приятел, де година преди това сам беше пребил от бой цялата охрана на Мето Илиенски на острия завой на Северния парк... и до залата на Данчо тръгваме без документи... та и аз съм мирисъл асфалта... щото сме се видяли съмнителни на някого... окей, наша грешка! Ама определени охрани в никой не будеха и грам съмнение... тоест, никой не смееше да ги пипне. Гаче е много по-различно и сега.

Иначе жената не смее сама да отиде до един мобилен оператор на "Витошка"... щото я е шубе от мангала, де се шляе по центъра... а мангала им се вижда съмнителен само тогава, когато требе да се прави някоя друга пиар акция. Нали за сигурност и спокойствие говорихме?! За училищата в района... съвсем не мога да ги мисля... познат всяка вечер ходи да си прибира щерката оттам, щото го е шубе да я остави сама да се прибира.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 21:54       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18439
6tangata написа:
Спирам...само едно си пее радиото..ти колко часа или дена си бил в районно, за да говориш неща като тези..полицайте правели евалата на мангалите...мали колко много мъка има по свете..като Пацо..само плюене.....

Никой никого не плюе... и ти нещо не си на център в последно време, което не те оправдава да приказваш неверни неща... темата по принцип е хубава, ако се разглеждаше законовата й страна... вместо това, стряскащо непознаване на закона... което всъщност е притеснителното! Пацо за мен иначе е прав за много неща... просто от законова гледна точка - брутални глупости :punch: ... а другите препратки не са за този форум и публичното пространство като цяло.


п.с. Сори за офтопика, модераторите да модерират смело!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 22:12       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
л. 80. (1) Полицейските органи извършват обиск на лице:
1. задържано при условията на чл. 72, ал. 1;
2. за което съществуват данни, че носи опасни или забранени за притежаване предмети;
3. заварено на място, където е извършено престъпление или нарушение на обществения ред, когато има достатъчно данни, че у него се намират вещи, които са свързани с престъплението или нарушението;

Ако ги няма тия условия, претърсването/обискирането или както го наричат не е ли неправомерно?
И после, ако се намери нещо и когато отиде на съд, как се артикулира откриването им?
“Видех един тип, бръкнах му в джоба и намерих торбичка трева”?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 22:33       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 15 Май 2018, 21:09
Мнения: 16
Правили са ми обиски много пъти, защото, както и съпругата ми обича да казва, приличам на затворник като си ударя една машинка вкъщи на каската. PDT_Armataz_01_30

Винаги съм адмирирал това, че се оглеждат в хора, които изглеждат подозрителни, но много пъти, както вече споменах, ми се е случвало да прекаляват. Единия път искаха да разглобят колата ми, защото съм работил във фирма, където служителите често "гърмяли" с наркотици. Извадих си спокойно gedore (истинското име на фирмата, а не нарицателно за комплект инструменти - все още не съм пълен полуидиот) от багажника, връчих им го и им казах да разглобяват само неща, които могат да сглобят обратно после. Дори ме накараха посредата на пътя да си сваля гащите. Ок - в прослужил съм си времето преди години - срама нямам :D Ама чак пък толкова?

Най-фрапантния случай ми беше, когато колата ми влезе за лека модификация. Обикновено изглеждам ужасно сутрин и тази беше една от тях. Бях деградирал на максимум, предната вечер се бах наковал на казак и се бях облегнал нелепо на електрически стълб до спирката. Влезе патрулката в насрещното, спря пред мен все едно ми правят акция за предотвратяване на убийство в следващите 1-2 минути и ме полазиха. Искаха ми лична карта, искаха да видят какво имам в джобовете. Бяха разочаровани ужасно много, че нямам цигари, в които да ровят. Доста разочаровани и объркани. Попитаха ме дали вкъщи няма нещо, което не трябва да е там, отговорих, че май забравих да хвърля боклука, нацупи се, врътнаха се и със същата скорост, с която дойдоха - си заминаха.

И сега обобщение от мен. Ако аз съм полицай, и видя такъв тип като мен - 100% ще искам да го проверя. Гаранция. От всички на тая спирка бих избрал баш себе си. След като пия кафе и заприличам на човек ок... но преди това бих се лепнал баш за такъв идиот.

И майка ми би го потвърдила това дори.

Просто понякога не ти се иска да е така, особено като обискират теб или твой приятел. Но за мен трябва да е точно така.

П.С. само единия път не знам защо искаха много да проверят ТОЧНО в гетите, с които бях играл час и половина футбол преди това. Жалко, че не ме слушаха като им казвах да не го правят и риска за здравето си е техен :x

И ми прави силно впечатление, че много зависи от дрехите. Което е хубаво. Добре, че няма как да ме проверят по акъл. Щях да го закъсам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 23:21       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Леле какви неща стават тука. PDT_Armataz_01_22 Първо се смях яко на поЗдравия .|. от щангата. :DD И после ти колега с това откровение. Скоро не се бях смял така. :happy:

Дължа извинение на щангата за излагацията. Простащината ми е толкова голяма понякога, че Бай Ганьо би се засрамил. Искрено съжалявам за тъпите изказвания.

Вярно е че дрехите са много важни. Навлечеш ли черен анцунг адидас ще береш ядове. :oops: С червен няма проблеми. :-)

Посейдон питаше къде правят най-много проверки да ги похвали. Веднага му казвам в подлеза на централна гара до метрото и в подлеза на метростанция Вардар.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer