logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 10:54




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 23:45       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 15 Май 2018, 21:09
Мнения: 16
До ден днешен имам над 15 'проверки' само в София. Не броя тези от региона на delf :D Нито един от тези не е била, когато съм с дрехи, с които ходя в офиса. Това е единствената разлика, която имам външно, че да привлека внимание на някой. Мутрата, както сам се досещаш, винаги е една и съща. Какво друго може да накара някой да реши, че изглеждам подозрително? Три пъти са ме спирали от вкъщи до най-близката бензиностанция - 300-350 метра долу горе от вратата ми. Вечер обикновено излизам на бърза разходка до там и се връщам. Спират ме точно на Бул. Черни Връх, а от бензиностанцията до пресечката е няма 200 метра. Винаги съм бил облечен като тъпанар (първото, което хвана) и с домашни дрехи (обикновено анцунг). Излизал съм ужасно много пъти и са минавали покрай мен докато съм бил с дрехите още от работа. Никога не ме поглеждат дори. Да ти кажа, че за толкова проверки ми стана интересно и започнах да се заглеждам вече какъв им е проблема с физиономията ми. Не, че грешат в преценката си, но пък ми е интересно. Толкова ли съмнителен изглеждам :happy:

Гледам, че явно ти е смешно доста. Мога да ти драсна 2-3 тъпи вица ако ти е скучно другия път... заеби.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2019, 23:51       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Vizor написа:
Бяха разочаровани ужасно много, че нямам цигари, в които да ровят. Доста разочаровани и объркани.

Аааааааа :DD

"Ама господин полицай аз тия цигари ще ги лапам после! Как така ги пипате с пръсти?! Кой знае какво сте пипал преди това! " :DD Така казал моят познат с анцунга.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2019, 05:31       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1295
Тази тема предизвиква полемики не само в София. Същата работа е в Ню Йорк - дали полицията има право да обискира лица по подозрение. Има много гласове против, основно от гламари ходещи по ръба на закона. Обаче реалността показва, че такъв подход рязко снижава престъпността в големите градове. Поне в Ню Йорк е направило чудеса. Заедно с проверките в метрото, го е направило от кочина, в един от най-сигурните мегаполиси в света.

Все пак истинските полицаи имат усет за боклуците. Дори понякога да сбъркат, ако отношението не е грубо, аз лично не бих се засегнал.

Лошото е като те спират неуниформени. Случвало ми се е в София. Груби са. Едва си показаха картите и то след като аз го поисках. Никога не знаеш дали са истински, или е престъпник. Башка е че някой от оперативните имат имат вид на такива дивни селяни, че само като се приближи ти идва естествено да му резнеш една деснячка в квадратната глава, между свинските очички.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2019, 09:45       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
minavasht написа:
И после, ако се намери нещо и когато отиде на съд, как се артикулира откриването им?
“Видех един тип, бръкнах му в джоба и намерих торбичка трева”?

Полицейският обиск по чл. 80 от ЗМВР не следва да се смесва с този, който се извършва чл. 164 НПК и представлява способ за доказване в наказателното производство. Предвид разпоредбата на чл. 105, ал. 2 от НПК, обискът по ЗМВР не може да бъде включен като доказателствен материал в наказателното производство.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2019, 09:57       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Amazon написа:
Тази тема предизвиква полемики не само в София. Същата работа е в Ню Йорк - дали полицията има право да обискира лица по подозрение.

Няма такова право. Точка. Останалото е репресия. А дали за в бъдеще да й бъдат дадени такива правомощия - е отделна тема.

При моите задържания и обиски, въпреки че са били извършени на основа на различна нормативна уредба, дори за миг и на йота не съм си помислял да превиша законовите са правомощия.

И по темата, за извършването на обиск:
- трябва да са налице определени законови основания, като аргументи от рода: "Виждаш ми се съмнителен" определено спадат към тях;
- полицейският орган е длъжен надлежно да протоколира извършеното действие, като за всеки случай на извършен обиск се състава протокол. Протоколът задължително се подписва от полицейския орган и обискираното лице, а при самото му извършване задължително следва да присъства поне един свидетел, който също се подписва;
- обискът се извършва по начин, който не уронва честта и достойнството на гражданите.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2019, 10:28       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Малии страшни капацитети тука има...знаят във всяка област всичко...Извършен е обир на банков клон..извършителя е избягал според очевидци със сребрист металик кола...значи ако полицайте не са 1000% сигурни, че не спират точно извършителя нямат право да спират никакви коли със сребрист цвят..могат само да спрат точно извършителя..баси смеха....направо падам.....значи всички проверки по подозрения са невъзможни.....почти всеки грабеж е от Лице с тъмно облекло и шапка с козирка или друга...е как да го хванеш ако нямаш право да проверяваш никой...имаш право само точния извършитеш да спреш и обискираш или му кажеш да си покаже багажа..явно е така, нека някой по запознат да каже......освен 100 % знаещите всичко..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2019, 10:54       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Цитат:
дали полицията има право да обискира лица по подозрение.

Добре де казваш това
ubboto написа:
Няма такова право. Точка.

Веднага след това, което е противоположно на горното!?
ubboto написа:
рябва да са налице определени законови основания, като аргументи от рода: "Виждаш ми се съмнителен" определено спадат към тях


Последно "съмнителен си ми" законно основание ли е за обиск на заподозрян или не!?

След това ако полицай се представи на улицата:
-сержант Иванов дайте лична карта за справка...и прочие...трябва ли протокол за разпит да се прави?
и ако разпита продължи така:
-Искам да вида какво има в раницата на гърба ви и в джобовете кво имате?
-Съгласен ли сте доброволно да ми дадете раницата или ще отидем в РПУ да съставим протокол за разпит, протокол за обиск и медицински преглед преди да ви задържим за 24 часа.

Буквално ако така се държи ченгето законно ли е? и ако го запишеш може ли да възбудиш дело за изнудване?
да осъдиш меверето за едно 100 000 лв ...ебаси якото, м!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2019, 11:11       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
6tangata написа:
Малии страшни капацитети тука има...знаят във всяка област всичко...

Ами ти като хал хабер си нямаш за какво иде реч... не мислиш ли, че е по-добре да се ограничиш с изявите си в "продавалника"?! И, не, не знаем всичко... просто сме ходили да даваме някой друг път обяснения пред прокурор... прокурорът го интересува единствено как е по закон... е непознаването на закона и нормативните уредби... никога не е било, няма и занапред да бъде оправдание.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2019, 11:13       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
Последно "съмнителен си ми" законно основание ли е за обиск на заподозрян или не!?

Съмнителната ти визия не те прави сама по себе си заподозрян. Ама четете ги в крайна сметка тези закони, стига с тези свободни съчинения по картинка!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2019, 11:21       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2011, 00:39
Мнения: 168
Местоположение: Тополовград
ubboto написа:
6tangata написа:
Малии страшни капацитети тука има...знаят във всяка област всичко...

Ами ти като хал хабер си нямаш за какво иде реч... не мислиш ли, че е по-добре да се ограничиш с изявите си в "продавалника"?! И, не, не знаем всичко... просто сме ходили да даваме някой друг път обяснения пред прокурор... прокурорът го интересува единствено как е по закон... е непознаването на закона и нормативните уредби... никога не е било, няма и занапред да бъде оправдание.

ubboto ПРЕЗИДЕНТ!!! Не вярвах, че някога ще се съглася с нещо написано от теб, но ето и това време дойде.

_________________
Colt Python Elite .357 Rem. Mag.
Beretta 92 Stock 9mm Luger
Ruger Alaskan .454 Casull
S&W .500 ES
SIG Sauer X-Five Black Nugget 9mm Luger
SIG Sauer X-Five Tiger Camo 9mm Luger
H&H "Royal" Double Barrel Rifle .500 NE


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2019, 11:22       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Четене му е майката и гледане...като кучето ..най добрия месар....щото много гледа как се прави.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2019, 11:45       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Poseidon написа:
Последно "съмнителен си ми" законно основание ли е за обиск на заподозрян или не!?

Съмнителната ти визия не те прави сама по себе си заподозрян. Ама четете ги в крайна сметка тези закони, стига с тези свободни съчинения по картинка!

Ама каква картинка и визия бе човек!? Кой е съмнителен понеже е грозен?
Питаме се ние тука...ЗАКОННО ли е полицай да спре гражданин и да му пребърка раницата на тротоара ...приемаме, че гражданина е красив, като манекен.
ти отговаряш така
Цитат:
Няма такова право. Точка.

Цитат:
рябва да са налице определени законови основания, като аргументи от рода: "Виждаш ми се съмнителен" определено спадат към тях

:shock: PDT_Armataz_01_22
това си представям ако мен ме спреш за проверка...ебаси мамата спрямо теа цитати горе ако ме подкараш това ще е:
- за проверка!...остави !...за проверка!...остави!...до откат! :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2019, 12:47       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Последният подобен случай (с използване на нерегламентирани обръщения, опити за злоупотреба и прочие), так го бях нарисувал в една жалба с около 8 "с копие до:" в горният десен ъгъл, че после едни много хора ги боля главата дълго време. За щастие у нас МВР ама изобщо не е толкова всесилно (колкото си мисли), а съда (особенно съставите на ВАС) много обичат да осъждат МВР.

Отделно, че има едина прекрасна инстанция (ЕСПЧ) с която при наистина сериозна злоупотреба ва МВР, ще си сменя колата/апартамента или и двете за сметка на Р. България.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2019, 13:16       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Еее ... пак стана българска работа и почнаха личните заяждания.

Значи не съм пуснал темата, защото имам неприязън към униформените. Не се и възбуждам много от униформени, защото не съм жена. Ясно е жените си падат по моряци, военни и полицаи. Аз само ги гледам с уважение и лека завист. Ама какво да правя като ме скъсаха на психотеста. :confused: Ще завиждам и въздишам цел живот. :sad:

Сега сериозно по темата. Много ясно, че полицията трябва да проверява тоя и оня. Това им е работата.

Проверката е висша форма на НЕдоверие!
А НЕдоверието е ангела пазител на милиционера. PDT_Armataz_01_26

От обща култура знам, че тия дето продават не ходат с мИтрото. Ами предпочитат БМВ Х драйФ, БМВ Х5 и понякога Мерцедес МЛ. Задължително с кожен салон. PDT_Armataz_01_22

Та не знам ква е тая мания да се джобат дИцата по метрото. Щото все си мисля, че веригата е следната. Ония с Хдрайфа и Х5 цата ходат на фитнеса. Там се срещат с по-дребните с обикновените баварци 530 не Х драйФ. И тия с 530 зареждат разни суеци и те така. Метро и подлези в целата картинка се не види. Анцузи адидас обаче има. :happy:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2019, 13:42       Заглавие:  Re: Обиск на улицата за наркотици и незаконно оръжие
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Само да са пофала, че съм преджобил повече хора от всеки сержант в метрото. Щото не съм ги селектирал по марката на анцуга. Намирал съм от ножове до доста големи гумени уй...ве в дамски чанти. :oops: Но в дискотеките е така.
В подлеза си е депресиращо и неочаквано.


Последна промяна .357 Magnum на 18 Фев 2019, 13:51, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ti6kata и 21 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer