logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 13:28




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2019, 00:48       Заглавие:  Re: Заглушители, модератори - сериозен анализ и проучване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
Dorssay написа:
rdgeorgiev написа:
И не ми казвай, че си съгласен всеки каратист да се третира като побойник, всеки стрелец като убиец, всеки евентуален ползвател на заглушител като бракониер.


:shock:
Колега , за Бога !!!
Ние говорим един език и използваме едни и същи термини , не и не знам защо под тези термини ТИ разбираш едно , а АЗ друго:

1. всеки каратист да се третира като побойник
Добре , просто така заради мен , ти ми кажи как третираш и какво определение ще дадеш човек , който изучава БОЙНО ИЗКУСТВО , чието единствено предназначение е да се БИЕ с някой друг ?
Който часове прекарва в залата да изучава слабите точки в човешкия организъм , и се учи да ги поразява бързо и точно.
Добре !!! Не е "побойник" !!! А какво е ?

2. всеки стрелец като убиец
А като художник ли да го третирам ?
Човек , който изучава изкуството да стреля с огнестрелно оръжие , като това изкуство има една и единствена цел - да отнема човешки живот (предимно човешки и в по-малка степен животински)
И всички които стреляме го правим с единствената цел: Ако някой ден се наложи , да убием човек при защита/нападение.

3. Всеки евентуален ползвател на заглушител като бракониер
Тук визираме само "ловни цели" , нали ?
Как да третирам ловец , който носи подобен инструмент , чиято цел е да прикрива присъствието му на мястото където има дивеч ?



леле леле
аз ще настоявам за психотест! .. за всеки с оръжие
и определено .. индивиди с такива разсъждения - НЕ ТРЯБВА ДА ИМАТ ОРЪЖИЯ PDT_Armataz_01_22

не те познавам, обаче от такива разсъждения ме побиват тръпки

не стига че нямаш никаква елементарна техническа култура, ами и ...

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2019, 00:54       Заглавие:  Re: Заглушители, модератори - сериозен анализ и проучване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
Dorssay написа:
rdgeorgiev написа:
Ivo III написа:
спрете школите по карате - ще плъзнат биячи и побойници по улиците - 1980та
спрете динамичната стрелба - ще се валят трупове по улиците - 2010 год (това го имаме и на запис от събрание)
спрете снайперистите - това са убийци - 2015 год
спрете заглушителите - ще ни избият свинките бракониерите - 2019 год

да има промяна

Така се получава, защото много хора са склонни първо да виждат потенциалното лошо вместо реалните ползи от новото. Навремето като край на музиката са посрещали грамофона, радиото, след това магнитните ленти и дискове, после компакт дисковете, МР3ките, и т.н. Винаги ще има хора, които ще се възползват от новите неща за да вредят, но това не значи, че трябва да се върнем в пещерите за да сме в безопасност, защото и там ще се намери някой да се изпикае в огнището, че на всички да им е студено.


Според мен , точно тези примери не са много уместни.

1. спрете школите по карате - ще плъзнат биячи и побойници по улиците - 1980та
Точно от там тръгнаха биячите и побойниците по улиците. Имам предвид , че тръгнаха ОРГАНИЗИРАНО.
Моментално мога да назова 4 до 5 бр. школи по карате , които са първообраз на организираната престъпност в първите години на "Демокрацията". Като започна от каратистите от "Дескрим" на Слави Бинев , минем през школата на скоропостижно споминалия се каратист и бодигард Янко Димов , минем през борческите отбори и школи , които излязоха на улицата направо в пълния състав по категории все едно са на тепиха и накрая стигнем до всеизвестната школа "Ипон" на НЕГО (да се свети името му).
Все ШКОЛИ и организации , дали достойни синове на Майка България на уличното поприще.

2. спрете динамичната стрелба - ще се валят трупове по улиците - 2010 год (това го имаме и на запис от събрание)
Специално до този период (до 2010) , "валежа на трупове" по улиците беше доста интензивен. Ако не се лъжа и по спомени само , над 180 за периода 1999 - 2009 г. Тук имаме предвид поръчкови разстрели с елементи на "динамична стрелба".
Дори може да се доразвият разсъжденията по отношение на участието на "динамичната стрелба" в тези процеси , но ще навлезем в област за която не е добра идея да се коментира публично.

3. спрете снайперистите - това са убийци - 2015 год
Лично аз много ще се учудя , ако някой даде някакво друго определение за "снайперист" , което да е различно от това на "убиец".
Пацифист ?
Спортист ?
Хуманист ?
Възможно е и да има , поне аз не го знам .....

3. спрете заглушителите - ще ни избият свинките бракониерите - 2019 год
Те ги избиха повечето и без заглушители.
Моето мнение е в смисъл , че ако към момента приемем нивото на бракониерство за числото 1 , то с разрешаване на заглушителите за ловни цели това число ще стане 1.5
А крими-контингента ще издигне паметник на този , който успее да прокара тази промяна

Естествено , за "спортни цели" конкретно е напълно възможно да се наложи съответния контрол на притежанието и оборота им.

направо си за психиатрия :) това вероятно е форма на шизофрения .. фантазираш си, и има някакви опасни халюцинации

каратистите - биячи, динамичната стрелба - оставиха трупове, снайперистите - са убийци
гимнастичките .. аййй удушвачки с тези ленти, лък! аууу, копието, гюлето .. мале и те PDT_Armataz_01_22 :DD :DD :DD


ето .. диагнозата е научно описана


ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЗАБОЛЯВАНЕТО
Ако сте диагностицирани с шизофрения, може би виждате света по по-различен начин от тези около Вас. Може би чувате, виждате или усещате неща, които другите не изпитват (халюцинации). Може да имате объркващи и плашещи мисли, като например да вярвате, че хората могат да четат и контролират мислите Ви или че някой иска да Ви навреди. Тези мисли могат да Ви разтревожат и може да установите, че те стават толкова притеснителни, че плашат Вас и хората около Вас.

Въпреки че шизофренията може да Ви се струва притеснителна и плашеща, това съвсем не означава, че животът Ви, след диагнозата, трябва да спре. Приблизително 1% от населението развива шизофрения в даден момент от живота си, което означава, че не само Вие сте в това състояние1-4. Както всеки друг човек с хронично или продължително заболяване, можете да се научите да управлявате Вашето състояние и да живеете живота, който искате да имате.

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2019, 01:01       Заглавие:  Re: Заглушители, модератори - сериозен анализ и проучване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
Poseidon написа:
ама това е за нова тема ще стане ебаси комедията


отваряй нова тема и да разчистим тази .. :))
не бива да се оставят, такива разсъждения да покълват ..

аз ще разкажа .. за много случай които спортни стрелци са спасили държавите си .. и краля си и т.н.

1% ..

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2019, 01:12       Заглавие:  Re: Заглушители, модератори - сериозен анализ и проучване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
Poseidon написа:
значи Дорсея явно има нещо друго предвид...не може да е па толко наопаки


може може
Нонка Матова говореше и тя така, стари кадри на Академията и те така .. старата школа уврежда сериозно

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2019, 01:13       Заглавие:  Re: Заглушители, модератори - сериозен анализ и проучване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
Dorssay написа:
минем през школата на скоропостижно споминалия се каратист и бодигард Янко Димов

Джудист беше.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2019, 01:18       Заглавие:  Re: Заглушители, модератори - сериозен анализ и проучване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
Ritter написа:
Dorssay написа:
минем през школата на скоропостижно споминалия се каратист и бодигард Янко Димов

Джудист беше.


и те! и те!
как може, срамота .. да се закрие и този спорт! немедлено
това е само право на Народната Милиция да владее тези умения!

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2019, 01:29       Заглавие:  Re: Заглушители, модератори - сериозен анализ и проучване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
В доста държави използването на супресори по време на лов се приема като признак на ловна и стрелкова култура.
Пък това, че каратеките са побойници, стрелците - убийци и т.н. даже не ми се коментира. Че то тъй, как още не сме забранили мъжките полови органи, зер с тях изнасилвания се извършват. Носиш ли уй - значи си изнасилвач.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2019, 14:31       Заглавие:  Re: Заглушители, модератори - сериозен анализ и проучване
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 29 Ное 2014, 22:04
Мнения: 62
Poseidon написа:
Цитат:
а и от мен по добре знаеш ВСЕКИ повтярам всеки ловец с нарезен калаш тояга има самоделен заглушител.

Това е едно много несериозно твърдение. Аз пък всички притежатели на калаш, които познавам(без да преувеличавам), мога със сигурност да кажа, че нямат.
Това да разрешат заглушителите е добра идея и не мисля, че това ще увеличи бракониерството :-) . Който е бракониер си е бракониер със и без заглушител.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2019, 14:39       Заглавие:  Re: Заглушители, модератори - сериозен анализ и проучване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
zaza1_zaza1 написа:
Poseidon написа:
Цитат:
а и от мен по добре знаеш ВСЕКИ повтярам всеки ловец с нарезен калаш тояга има самоделен заглушител.

Това е едно много несериозно твърдение. Аз пък всички притежатели на калаш, които познавам(без да преувеличавам), мога със сигурност да кажа, че нямат.
Това да разрешат заглушителите е добра идея и не мисля, че това ще увеличи бракониерството :-) . Който е бракониер си е бракониер със и без заглушител.

защо да не е сериозно?
всеки в който има втулка в долапа с две резби 3/4" външна и 14x1.25 вътрешна лява не нарушава нищо и я има!

даже утре поръчах една да я снимам да я види началника Дорсей
...е ако се завие на калаш и се завие маслен филтър и се стреля е незаконно...ама това няма да го прави никой...

С това разбира ли се колко безсмислено е да се забраняват заглушителите?
ама някой се селяк поръчал на селския стругар...оня го извъртял заглушитело и се разпаднал на два патрона и ги хванали...
ами НЕ е темата за невежи селяндури...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2019, 14:56       Заглавие:  Re: Заглушители, модератори - сериозен анализ и проучване
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
В опит да върнем темата в сериозните и доста скучни граници (на фона на отделената оргия на глупостта), бих искал да предложа в случай, че легализирането на супресори стигне до нормално обсъждане, да не се говори само за ловни, но и за спортни цели.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2019, 17:07       Заглавие:  Re: Заглушители, модератори - сериозен анализ и проучване
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Като аргумент в дебата, не забравяйте и, че дозвуков проектил от среден калибър в около 7мм носи смешна кинетична енергия, възможна за претрепване на заек най-много. Траекторията му, пък изисква фокуснически умения над100м.


Врелите некипели за пвц тръби, найлони в хралупи и организации на каратисти показват опорните точки на лаическото опониране.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2019, 17:42       Заглавие:  Re: Заглушители, модератори - сериозен анализ и проучване
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
T. Pavlov написа:
Врелите некипели за пвц тръби, найлони в хралупи и организации на каратисти показват опорните точки на лаическото опониране.


Е да, обаче лаическото опониране е толкова масово, че даже не му е нужно да е аргументирано. Кажи на баба Пена, че вече ще се продават заглушители по книжарниците и паниката е готова - "на апашите само това им трябва" ще каже, а че апашите не се вълнуват особено, кое е законно и кое не, е друг въпрос. Аз даже не вярвам, стрелците масово да се втурнат да купуват ако се легализират. Сега да не би всички които биха отговорили на изискванията за притежание на оръжие да са кандидатствали и да са получили такова. Аз например искам да нямам заглушител, не защото не ми е разрешено, а защото не искам да имам.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2019, 20:08       Заглавие:  Re: Заглушители, модератори - сериозен анализ и проучване
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
Ся аз принципно съм против всякакви рестрикции по отношение притежаването на оръжия от законопослушните граждани. Според мене заглушители, компенсатори и т.н. трябва да са на свооден режим - който иска да си купува.


Ако говорим за забрани, с цел опазване на фауната у нашенско, предлагам неколко неща за забрани (вервам тия дето разбират материята ще ме подкрепят):

1. Да се забрани пръсканито с пестициди и други отрови чрез самолети над ловните полета;
2. Да се забрани добива на дървен матрял с изключение на държавни дружества;
3. Да се забранят моторните резачки за частни лица;
4. Да се забранят частните ловни стопанства;
5. Да се забранят ловните капани, посредством които се ловят животни от районите на дружинките и се пускат в загражденията;

Друго?

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2019, 20:26       Заглавие:  Re: Заглушители, модератори - сериозен анализ и проучване
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
tsb написа:
Друго?


Това с пестицидите, не е проблем само на ловните полета. На пчелите направо им *** пчелата майка. Не съм компетентен да кажа каква мярка точно ще има ефект, но примерно някакъв бял списък на проверени, изпитани и доказано безвредни за полезните гадини препарати, които да са единствените разрешени ми се струва логично и приложимо.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2019, 21:24       Заглавие:  Re: Заглушители, модератори - сериозен анализ и проучване
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Dorssay написа:
не коментирай заглушители


Аз коментирам свободата и правото на избор. Заглушителите са само един пример. Както писах преди - искам да нямам заглушител, не защото ми е забранено, а защото не искам да имам.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer