logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 00:34




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2019, 02:05       Заглавие:  Избор на пистолет
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 19 Фев 2019, 01:38
Мнения: 3
Здравейте, стрелям периодично, без да се напъвам в подобряване на уменията и го правя предимно на Герена с пистолетите оттам. Често пострелвам наведнъж с 10-ина различни видове оръжия, като даже не гледам марката и модела понякога. Напоследък обаче започнах да се хващам, че това много ме концентрира и ми успокоява нервите и искам собствен пистолет. Нямам предпочитания за марката, но искам да започна методично да се уча, освен да релаксирам, а и да имам нещо за самозащита, че не стават по-сигурни нещата. Имам 25 размах на педята, но не са ми "кебапчета" пръстите. Над 40 съм, но много под 50. :D Освен Glock 17, 19 и 45, H&K SFP9-SF, както и идващата L версия, USP Elite, WALTHER PPQ M2 5-инчовия, има ли нещо друго, което си заслужава да гледам и тествам. Пистолети от типа на Shadow 2, Q5 Match и т.н. вероятно само ще похабя, така че тях няма да ги гледам. Има ли достатъчно места в/около София, където описаните пистолети да се префасонират напред във времето, ако случайно задобрея и реша, че искам да добавям "екстри"?
Благодаря предварително


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2019, 20:57       Заглавие:  Re: Избор на пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
kip1 написа:
Напоследък обаче започнах да се хващам, че това много ме концентрира и ми успокоява нервите и искам собствен пистолет. Нямам предпочитания за марката, но искам да започна методично да се уча

Приличаме си доста по тея показатели... :-)
Подай заявление до КОС в Рпуто и като получиш разрешителното ще го мислиме...

п.п. педя 25 санта е голяма ръка...значи Г17 ген5 на прима виста...останалото е шит...понеже Удав няма да се внася у нас.. :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2019, 11:53       Заглавие:  Re: Избор на пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Добре дошъл във форума! :armed: Щом четеш и вече пишеш тук значи си с нашата "диагноза" почитател на оръжията. И вярвай ми от това отърване няма! Ножове, пушки и пищови ще са ти в главата докато си жив и в следващите 1000 прераждания вероятно. PDT_Armataz_01_22

За да ти спестя доста пари и грешки ще ти дам няколко съвета. Първо не всеки който харесва оръжията носи винаги и непрекъснато в него пищов или револвер.

Има големи фенове, които стрелят минимум веднъж седмично и над 200 патрона на месец. Но рядко носят пищова си. Ако мислиш, че ще си от тях. Спокойно можеш да си вземеш ЧЗ Шадоу 2 това е страхотен пищов! Но за ежедневно носене е тегав и като размери и като тегло. Чат пат да го носиш става. Особено, ако си с колата на дълъг е добре да имаш оръжие.

Има и друга категория почитатели на оръжията, които почти винаги носят в тях личното си оръжие. Освен на места където просто няма начин да носят заради проверките там. Това са летища, нощни клубове и дискотеки. Ако си от тях и искаш да носиш винаги в теб пищов или револвер. Забрави за ЧЗ Шадоу 2, 4 инчов револвер или дори за Глок 17. Ще ти подпират и пречат при седене. Носил съм Глок 22 (същият размер като Глок 17) , ЧЗ 75 пълноразмерен и револвер с 4 инча цев. Личи си, че носиш пищов лятото и най-вече много пречи и притиска при седене. Има хора които носят такива павета нон-стоп. Има всякакви чудаци, но ако не си един от тях. Ще ти е голямо терсене да носиш ЧЗ Шадоу 2 по 12 часа всеки ден.

И най-важното при избора на размер имаш голяма ръка. Както сам каза 25 сантима това е огромна длан. Напълно забрави за Глок 19. Добре, че измислиха Глок 19Х и Глок 45 за такива като теб с грамадни лапи. Това си е Глок 19 генерация 5, но с дълга ръкохватка като на Глок 17. Хем стават за носене, защото не подпират при седене като Глок 17. Хем са удобни на хората с големи длани и не им виси малкият пръст във въздуха при захват. Говоря за Глок 19Х и Глок 45.

Та ако ще носиш винаги в теб скачай на Глок 19Х или Глок 45. Ако повечко ще стреляш и чат пат носиш взимай ЧЗ Шадоу 2.

п.п. Дано ти дадат тескерето, че много е затегнат режима гледат под лупа всичко. И да се похвалиш какво си избрал. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2019, 13:44       Заглавие:  Re: Избор на пистолет
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
.357 Magnum написа:
...За да ти спестя доста пари и грешки ще ти дам няколко съвета. Първо не всеки който харесва оръжията носи винаги и непрекъснато в него пищов или револвер.
Има големи фенове, които стрелят минимум веднъж седмично и над 200 патрона на месец. Но рядко носят пищова си. Ако мислиш, че ще си от тях. Спокойно можеш да си вземеш ЧЗ Шадоу 2 това е страхотен пищов!
Ако повечко ще стреляш и чат пат носиш взимай ЧЗ Шадоу 2.

Poseidon написа:

п.п. педя 25 санта е голяма ръка...значи Г17 ген5 на прима виста...останалото е шит...понеже Удав няма да се внася у нас.. :roll:

Всичко, което трябва е казано. Съгласен съм с колегите. Мога да добавя, че пищов удобен за носене няма. Всички са неудобни. Кой повече, кой по-малко.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2019, 14:48       Заглавие:  Re: Избор на пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2662
При пищовите има една реципрочност
Колкото по-удобен за носенето,толкова по-неудобен за стреляне
:)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2019, 17:50       Заглавие:  Re: Избор на пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Точно така е. :tu: Като златната среда се явява Глок 19/23/32 или револвер с 2.5 до 3 инча цев.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 15:31       Заглавие:  Re: Избор на пистолет
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 19 Фев 2019, 01:38
Мнения: 3
Оказа се, че изборът е по-труден от избора дори и на кола, което пък беше по-трудно от избора на жена. Glock 19 vs CZ P10C ще преценявам, когато разбера къде мога да пострелям с CZ-то. Междувременно си нося реплика на Glock-а и мисля, че не е толкова лошо, колкото очаквах. Разбира се, не е лято и условията са различни. Докато се стопли, се надявам да докарат P10C. Не бих направил избор, преди да съм преценил всички варианти. Благодаря за съветите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 16:23       Заглавие:  Re: Избор на пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Ако си с 25 сантима педя 19-ка не ти е оферта по-добре 19x. Но и 19x не е балансирано оръжие рипа трудно се овладява.

Преди време във форума изкристализира една сентенция: "Оръжието за носене е за носене, оръжието за стреляне е за стреляне."

Моето носене е 0 дни за това продадох 19-ката, ако имам късмет ще си взема Glock 34


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 23:00       Заглавие:  Re: Избор на пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Носил съм Макаров, Стечкин, ПСМ, ЧЗ 75 BD Police,ЧЗ 52, Sig Sauer P226, Glock 34, 17, 26....май това беше...
Важно е Как усещаш оръжието и каква ти е нагласата :tu:

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 23:05       Заглавие:  Re: Избор на пистолет
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 19 Фев 2019, 01:38
Мнения: 3
delf написа:
ПСМ
delf написа:
Стечкин
:D
При тебе е било служебно. Не се брои. :happy:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2019, 21:07       Заглавие:  Re: Избор на пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
kip1 написа:
Оказа се, че изборът е по-труден от избора дори и на кола, което пък беше по-трудно от избора на жена. Glock 19 vs CZ P10C ще преценявам, когато разбера къде мога да пострелям с CZ-то. Междувременно си нося реплика на Glock-а и мисля, че не е толкова лошо, колкото очаквах. Разбира се, не е лято и условията са различни. Докато се стопли, се надявам да докарат P10C. Не бих направил избор, преди да съм преценил всички варианти. Благодаря за съветите.

Това ЧЗ Р10С съм го виждал в оръжеен магазин ВИП в София. Не съм 100 % сигурен дали беше точно модел Р10С, защото ходих за друго там. Но съм почти напълно сигурен, че го видях.

От тези две ревюта излиза, че ЧЗ Р10С бил с по-солидна и дебела цев и с по-масивни стоманени елементи в конструкцията. Също това ЧЗ Р10С има и по-добре приемащ гилзата патронник спрямо Глок 19. При Глок 19 няма пълно обхващане на гилзата. И се получава леко раздуване в края на гилзата, където рампата на патронника навлиза в областта на гилзата. И там гилзата е оголена около 2 милиметра. Това го намало при ЧЗ Р10 С поне така пише в тези две ревюта.

https://www.thetruthaboutguns.com/2016/12/jeremy-s/gun-review-cz-p-10-c/

https://www.thetruthaboutguns.com/2018/02/jeremy-s/gun-review-cz-p-10-c-suppressor-ready/

На мен това ЧЗ Р10С не ми харесва колкото Глок 19 само заради по-високо разположената цев спрямо рамата. Това високо положение на цевта ще повдига дулото при изстрел повече от на Глок 19.

Бих взел Глок 45 ако имах 25 сантиметра длан, защото ръкохватката ще пасва идеално на голяма длан. Освен това Глок 45 е съвместим с всички пълнители от Глок 17 генерация 4 и генерация 5.

Докато Глок 19Х заради издатината в предната най-долна част на ръкохватката НЕ МОЖЕ да приема пълнители от Глок 17 генерация 5. Което не е голям проблем, защото пистолета идва с цели три пълнителя в комплекта. И за Глок пълнители винаги ще има.

Сега като се замисля този високия бивш шериф от САЩ. Който се казва Greg Kinman и е много популярен в ютюб със своя канал наречен Hickok45.https://m.youtube.com/user/hickok45 Има огромни длани, но въпреки това носи за самоотбрана Глок 23. Който има същите размери като Глок 19. Освен това въпреки огромните си длани човека стреля отлично с неговия Глок 23. Та ако ще носиш почти всеки ден направо си взимай един Глок 19/23/32 генерация 4. И си го носи със здраве. :armed:


Последна промяна .357 Magnum на 26 Фев 2019, 21:49, променена общо 4 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2019, 21:23       Заглавие:  Re: Избор на пистолет
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2662
На 19х пилваш зъбчето отпред или просто следващите пълнители са ти с нестърчаща капачка :)
Това при условие че те кефи цвета на 19х
На 45 накатката в предната част на блока е много удобна

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2019, 21:32       Заглавие:  Re: Избор на пистолет
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Тъкмо мислех да го напиша това за изпилването на тази издатина и ти ме изпревари. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer