logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 09:03




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2019, 14:36       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Иначе - напълно честно - бях заделил пари за пет лични карти и си бях наумил пет пъти да си сменя постоянният адрес и да докарам 02 и 06 то РПУ служба КОС до ситуацията "Сампрас - Агаси. Агаси - Сампрас" с наУчната цел - да установя кое първо ще стане - ще им писне или ще ми изгубят документите (или част от тях). В момента оръжието ми се намира на съхранение с договор за съхранение в обект с разрешение - обаче пак е тъпо - защото примерно дори да взема за една вечер пушките на настоящ адрес - да ги почистя пак съм в издънка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2019, 14:37       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2011, 10:45
Мнения: 268
Местоположение: София
:tu: Просто и ясно!

hri100 написа:
Ivo III написа:
и кой те спира да си сложиш каса на настоящ и на постоянен

Аз съм си сложил каса и на постоянния и на настоящия адрес, но се оказва, че и това не е решение.. Преди 1-2години когато Цацаров беше подгонил косаджиите, ми се обажда кварталния/познаваме се/. Казва ми, че трябва да ме провери по линия на КОС. Дойде показах му касата, но ме предупреди, че ако от КОС дойдат на проверка и примерно някой съсед им каже, че не живея там горя с 2000лв.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2019, 14:48       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Mad Dog написа:
- обаче пак е тъпо - защото примерно дори да взема за една вечер пушките на настоящ адрес - да ги почистя пак съм в издънка.

Е, то нали за това, е цялата тази "дъвка" която раздърпваме тук.
Идеята е, ако е възможно, да се опитаме да поставим така нещата, че да не влизаме зорлен в "дерето".
Да спазим максимално закона.
Да улесним службите в работата си.
Да не допуснем този "параграф 22" да ни вкарва в издънка, без да искаме да правим такава.
Да улесним законо послушните носители.

Поздравления за формулировката Mad Dog, много точно и конкретизирано /поне според мен//! :tu:
Това ще помогне и улесни и носители и служби и ще ги извади от дупката в която сега закона зорлен го вкарва.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2019, 15:08       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
При положение че има изискване ако си в чужбина за повече от х дни оръжието на хотел и уведомяваш КОС-а. То оръжието трябва да се съхранява там където обитаваш ежедневно. Според мен идеята е да не държиш касата в жилище дето се вясваш от дъжд на вятър или има квартирант.

Значи НА ТЕБ ти е разрешено да съхраняваш, а не на майка ти или брат ти и т.н.

Та ако живееш някъде 28 години ами си смени личната карта.

Аз този казус го реших мигновено по съвет на адвокат защото като задуха вятъра на ЧСИ е в твой интерес да те намерят защото като минат 14 дни и си изгорял но това е друга песен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2019, 15:15       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Ivo III написа:

и какво предлагате :)
ако настоящия е друг град, друго районно и човек

как да се процедира ..



Притежателят да се задължи да информира в писмен вид КОС по адресната си регистрация /тоест службата която му издава разрешителното/ на кои адреси ще се съхранява оръжието.
Притежателят да се задължи от закона на тези адреси да разполага с каса според изискванията.
За адресите които са в района на друга КОС служба, периодичните проверки на касите, оръжието и т.н. да се прехвърлят към нея от службата по постоянен адрес на притежателя, която издава разрешителното.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2019, 15:26       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
b5202s написа:
При положение че има изискване ако си в чужбина за повече от х дни оръжието на хотел и уведомяваш КОС-а. То оръжието трябва да се съхранява там където обитаваш ежедневно. Според мен идеята е да не държиш касата в жилище дето се вясваш от дъжд на вятър или има квартирант.

Значи НА ТЕБ ти е разрешено да съхраняваш, а не на майка ти или брат ти и т.н.

Та ако живееш някъде 28 години ами си смени личната карта.

Аз този казус го реших мигновено по съвет на адвокат защото като задуха вятъра на ЧСИ е в твой интерес да те намерят защото като минат 14 дни и си изгорял но това е друга песен.


Въпроса е когато обитавам повече от един адрес кво правим? Посочил съм казуса - лятна къща , вила и два апартамента. Пак казвам- настоящият адрес го смених за два дена, по електронен път и за около 4 лв такса.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2019, 15:39       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Mad Dog написа:
Въпроса е когато обитавам повече от един адрес кво правим? Посочил съм казуса - лятна къща , вила и два апартамента.


Ами ти си го посочил добре.

Обаче както и в частния сектор се подхожда грешно. Първо гледаме каква/колко е работата. После решаваме, че ресурсите дето имаме не са достатъчни и почваме да режем от работата. :surp:

С други думи когато мислиш някакъв процес последното нещо за което си мислиш е дали ще има достатъчно квалифицирани кадри да го осъществят. КАДРИ СЕ СЪЗДАВАТ, а не да сменяш заданието според кадрите. Не че не съм свидетел на последното от поне 10 години. :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2019, 15:46       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
b5202s написа:
а не да сменяш заданието според кадрите.

..е, то никой не сменя заданието според кадрите,..... а според потребителите!!!
Проблема не е в кадрите, а в формулировката на закона, която кадрите са задължени да спазят.
Според формулировката .....и кадрите ...и потребителите... са в дерето.
Освен това кадри се търсят, за да свършат една работа, а не за да се намери работа за някои-разни!!!

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2019, 15:59       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
b5202s написа:
Mad Dog написа:
Въпроса е когато обитавам повече от един адрес кво правим? Посочил съм казуса - лятна къща , вила и два апартамента.


Ами ти си го посочил добре.

Обаче както и в частния сектор се подхожда грешно. Първо гледаме каква/колко е работата. После решаваме, че ресурсите дето имаме не са достатъчни и почваме да режем от работата. :surp:

С други думи когато мислиш някакъв процес последното нещо за което си мислиш е дали ще има достатъчно квалифицирани кадри да го осъществят. КАДРИ СЕ СЪЗДАВАТ, а не да сменяш заданието според кадрите. Не че не съм свидетел на последното от поне 10 години. :DD

Ми всъщност другият вариант е типично по български да си карам както мога , след това да ми изплющят акт , след което да мина през Административен съд и ВАС и накрая да сезирам КС, че ЗОБВВПИ не кореспондира със Закона за гражданската регистрация Глава 4 - Адресна регистрация чл. 93 и 94 и се явява ограничителен по отношение на гражданските ми права (практически изключва предвидената законова възможност да имам настоящ адрес различен от постоянния "Щото на КОС така им е удобно" ) и после - по трудният начин- промяна на закона след решение на КС (което по отношение на загубата на права съм почти сигурен какво ще бъде) . Ама да няма "Защо ги ручахме жабетата" ? Постоянният адрес Е ЕДИН, настоящият съм длъжен да го сменям ако живея някъде повече от 30 дни. Пак казах- струва около 4 лв и отнема два дена, като с електронен подпис се подава дистанционно и се получава подписано с електронен подпис.
И да - съгласен съм да си сменям "настоящият адрес" всеки път когато живея постоянно на един адрес повече от две седмици. И пак не решаваме казуса с вилата нали ? По тази логика всеки отишъл на лов с преспиване може да бъде изплющян един акт така профилактично. Или пък на ловен излет в стопанство- ще пишеме договор за съхранение на оръжието ? А Ако нямат разрешение от кос да съхраняват?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2019, 16:06       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2007, 19:54
Мнения: 1993
Местоположение: София
Ivo III написа:
това да те търсят по мобифона и да те извикват, да се явиш е несериозен довод

на много места КОС нямат дори външен интернет, да не говорим за електронни системи


ГРАЖДАНСКИ ПРОЦЕСУАЛЕН КОДЕКС написа:
Глава шеста.
СЪОБЩЕНИЯ И ПРИЗОВКИ
Връчител
Чл. 42. (1) Връчването на съобщенията се извършва от служител на съда, по пощата или чрез куриерска служба с препоръчана пратка с обратна разписка. Когато в мястото на връчването няма съдебно учреждение, връчването може да се извърши чрез общината или кметството.
(2) По искане на страната съдът може да разпореди съобщенията да се връчват от частен съдебен изпълнител. Разноските на частния съдебен изпълнител са за сметка на страната.
(3) Когато съобщението не е връчено по друг начин, съдът може да разпореди по изключение връчването да стане от служител на съда по телефона, телекса, факса или с телеграма.
(4) На страната могат да се връчват съобщения и на посочен от нея електронен адрес. Те се смятат за връчени с постъпването им в посочената информационна система.
...
Удостоверяване на връчването
Чл. 44. (1) (Доп. - ДВ, бр. 42 от 2009 г.) Връчителят удостоверява с подписа си датата и начина на връчването, както и всички действия във връзка с връчването. Той отбелязва и качеството на лицето, на което е връчено съобщението, след като изиска от него удостоверяване на самоличността му чрез представяне на документ за самоличност. При отказ за представяне на документа за самоличност връчителят може да поиска съдействието на Главна дирекция "Охрана" при Министерството на правосъдието. Получателят също удостоверява с подписа си, че е получил съобщението. Отказът да се приеме съобщението се отбелязва в разписката и се удостоверява с подписа на връчителя. Отказът на получателя не засяга редовността на връчването.
(2) Връчването по телефона или по факса се удостоверява писмено от връчителя, връчването с телеграма - с известие за доставянето и, а когато връчването е извършено по телекса - с писмено потвърждение за изпратено съобщение. Връчването по пощата се удостоверява с обратната разписка.
(3) Връчването на електронен адрес се удостоверява с копие от електронния запис за това.
(4) Разписката, удостоверяваща връчването от служител на съда или от частен съдебен изпълнител, обратната разписка, удостоверяваща връчването от пощенски служител, известието за доставка на телеграма, както и писменото потвърждение за изпратено съобщение по телекс, се връщат в съда веднага след съставянето им.


Значи ГПК позволява връчване на призовки, което е доста по-важно мероприятие от позвъняване на косаджия, но ти го смяташ за несериозно!!!

_________________
best rgds

Иво "TheBoss" Босев
DSC ALPHA

Изображение
"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2019, 16:16       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ivo III написа:
а защо не си смениш личната карта ?

ще те намерят по мобифона .. само ако искаш да се явиш, ако си извършил престъпление .. едва ли ще си вдигаш мобифона :)


как се открива човек на настоящ адрес ?
от къде може да се вземе този адрес .. каква е процедурата ?

какъв е документа за настоящ адрес?

МПС може ли да се регистрира на настоящ адрес?


kanartikin написа:
Ivo III написа:
а защо не си смениш личната карта ?
Защото със смяната на картата трябва да сменя и всичко съпътстващо с нея, от фирмена регистрация, до всичко друго, от паркиране, до медицински осигуровки.
Как да сменя 101 неща, заради касата?
По лесно ми е, да си я занеса там, с риск да ме потърсят по мобилния.
Ivo III написа:
ще те намерят по мобифона .. само ако искаш да се явиш, ако си извършил престъпление .. едва ли ще си вдигаш мобифона

Ами, аз съм възрастен и улегнал човек, имотен, законопослушен, плащащ данъците си и не се крия.
Напротив, със настоящото се опитвам да подпомогна и улесня службите, защото закона ги затруднява да си вършат работата сега по този начин.
Ivo III написа:
как се открива човек на настоящ адрес ?
от къде може да се вземе този адрес .. каква е процедурата ?

Това горното просто няма да го коментирам, защото рискувам да прозвуча обидно, а не искам да бъде така.
Все пак, ми е странно възрастен / вероятно над 40г. човек да зададе такъв въпрос.
Но, ако е необходимо, аз декларирам с име, подпис, нотариално или палец//по избор//къде могат да ме намерят в 21век, така нареченият век на комуникациите.
Та те и сега ме търся по мобилния, когато искат да ме намерят.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2019, 16:47       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Добре е да се види Закона за гражданската регистрация и тогава да
умуваме
https://fakti.bg/mnenia/223385-zashto-e ... niat-adres
Цитат:
Съгласно Закона за гражданската регистрация, всяко лице, подлежащо на гражданска регистрация, е задължено да заяви писмено своя постоянен и настоящ адрес.

Постоянен адрес е адресът в населеното място, което лицето избира да бъде вписано в регистрите на населението.

Постоянният адрес е винаги на територията на Република България. Всяко лице може да има само един постоянен адрес.


Цитат:
Постоянният адрес е избрания от гражданина адрес в населеното място, в чийто регистър на населението е или ще бъде вписан. На този адрес той упражнява избирателното си право, получава социална и безплатна медицинска помощ. Постоянният адрес има силата на досегашното местожителство с разликата, че всеки може да го избере свободно.


https://www.mvr.bg/yambol/%D0%B0%D0%B4% ... 0%B5%D1%81

Цитат:
Лица, които са свидетели и не могат да бъдат открити на постоянни и настоящ адрес, се обявяват от МВР и надлежните органи, по искане на съда, за национално издирване.


Цитат:
По смисъла на закона настоящ адрес е адресът, на който лицето живее, а всяко лице е длъжно в срок 30 дни да заяви промяната на настоящия си адрес.


та може да имаш 10 имота и да живееш по 3 месеца във всеки...но имаш един постоянен с всички последствия от това...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2019, 17:04       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Проблемът е, че в момента НАМАШ право да съхраняваш ОО и Б на НАСТОЯЩ адрес. От друга страна Закона за гражданската регистрация предвижда възможността да имаш настоящ адрес различен от постоянният и по същият начин си пише, че
Poseidon написа:
Лица, които са свидетели и не могат да бъдат открити на постоянни и настоящ адрес, се обявяват от МВР и надлежните органи, по искане на съда, за национално издирване.

Т.е. дали ще е настоящият или постоянният - няма различка за МВР в единият случай - а в другият (служба КОС) има.

Нямам нищо против да ползвам административните услуги (т.е. подаване на искания и получаване на разрешения) по ПОСТОЯНЕН адрес, но да имам правото да съхранявам законното си ОО и Б по настоящ. Пак натъртвам- смяната на настоящ адрес става бързо и лесно. Издава се удостоверение за настоящ адрес. Смяната на постоянен отнема средно 1 месец .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2019, 17:04       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Mad Dog написа:
В момента оръжието ми се намира на съхранение с договор за съхранение в обект с разрешение - обаче пак е тъпо - защото примерно дори да взема за една вечер пушките на настоящ адрес - да ги почистя пак съм в издънка.

Законова дефиниция за "съхранение" има ли някъде/ питам, защото наистина не знам... колко дълго една цев трябва да престои под един покрив, за да се води това съхранение?

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2019, 17:07       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
ubboto написа:
Mad Dog написа:
В момента оръжието ми се намира на съхранение с договор за съхранение в обект с разрешение - обаче пак е тъпо - защото примерно дори да взема за една вечер пушките на настоящ адрес - да ги почистя пак съм в издънка.

Законова дефиниция за "съхранение" има ли някъде/ питам, защото наистина не знам... колко дълго една цев трябва да престои под един покрив, за да се води това за съхранение?

Следващата наносекунда когато не е пренасяна. Това според един особенно осърден косаджия. Т.е. те ще те глобят пък ти после доказвай, че не си съхранявал. Найс а?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer