logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 21:45




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 19:33       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
ubboto написа:
Щото не мисля въобще за нормално… цивилка, да преди две години му показват от коя страна да си хване пищова… да отвее на отворено състезание коскоджамити ми служители и специалци. Резултатите си ги има черно на бяло… а на мен ми е точно през оная работа, че някой де се е взел много насериозно... се обижда или засяга.


Щото тия служители и специалци са големи само в собствените си очи и думи. Примери за това как цивилка "дето на човек не прилича" ги отвява на състезания колкото искаш, а и най-фрапиращия случай - Лясковец.
Те и затова вече не идват по състезания, щото само се излагат.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 19:45       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
ubboto написа:
Давам ти конкретен и елементарен пример за разминаване между базовите неща при стрелба със спортно и бойно оръжие:

Добре, дай да уточним първо кои са най-базовите отличия между спортната стрелба и стрелковите спортове с бойно оръжие. И от там да изхождаме, преценявайки кое ще е приложимо и кое - не.
1.Разликите в характеристиките на използваното оръжие - от тук различен хват, различна техника на спускане, различна техника за контрол на отката, които неща дават отражение и на стрелковите позиции.
2.Наличие на бързи последователни изстрели по една и съща мишена, което наистина извежда напред контрола върху отката и работата със спусъка.
3. В хода на изпълняваното упражнение стрелецът може няколкократно в кратък времеви интервал да сменя стрелковата позиция,вкл. и от коляно, клекнал,силна-слаба ръка, стреля и в движение и след придвижване по различни мишени, а често и различни и по вид, вкл. и движещи се.
4. Отсъства "стерилната" обстановка на спортната стрелба, когато на рубежа си ти и мишената. Има маса препятствия, дразнители и нарушители на концентрацията.
5.В стрелковата техника се включват вече и елементи като вадене от кобура, скоростно презареждане, отстраняване на засечки.
6. Предвид динамиката на изпълняваните упражнения мерките за безопасност трябва да са набити на подсъзнателно ниво, защото възможните рискови ситуации са повече.
7. Принципно по-големи зачетни зони на мишените, по-къси дистанции.
Нататък?

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 19:46       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Zakira написа:
Щото тия служители и специалци са големи само в собствените си очи и думи. Примери за това как цивилка "дето на човек не прилича" ги отвява на състезания колкото искаш, а и най-фрапиращия случай - Лясковец. Те и затова вече не идват по състезания, щото само се излагат.

Виж сега, няма как да отидеш директно на състезание... без въобще да си наясно кое и как се прави. Здраво момче си примерно, утре се записваш да тренираш бокс... и другиден отидеш на състезание... естествено, че нищо няма да се получи!

ОФП, ляв прав, десен прав... майсторските удари... тактика на движение на ринга... тактика на боя... години ще минат, докато си готов да се представиш добре на отворено състезание. И то ако тренираш/ те тренират по правилна методика… и 10 години да махаш с ръцете нещо там по чувала - резултатът пак ще е ЗЕРО.

За заучване на базовите неща в стрелянето… ти е нужна една година минимум. Чак на втората, има смисъл да ходиш да се пробваш на състезания… и то ако си си свършил работата до този етап!

И идеята като цяло ми е... дали има смисъл да почне да се мисли по въпроса и за някаква по-сериозна методика на стрелба с бойно оръжие - пищов и шмайзер конкретно. Ако няма, всеки продължава да си се развива самосиндикално… и всичко е точно. А ако "задните колела" и тук са повече… естествено, че няма да има смисъл.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 19:53       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ritter написа:
Нататък?

Доста неща още могат да се посочат... като тази тема я пускам пилотна, всеки да си каже мнението има ли смисъл от нещо подобно или не… ако "задните колела" като при идеята ми за някакво стандартизирано обучение поне на инструкторите са повече - естествено, пропускаме.

Ако идеята се приема… пускаме работен конспект в някоя от затворените секции на форума… и започваме да работим.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 19:56       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
Според мен няма как да се унифицира! Всеки си е любител на определена школа и техники. Аз съм се учил от 4-5 инструктора и от всеки съм взел по нещо и съм го пригодил към моята дървена физика и възможности. Предполагам, че е така и с теб. Всеки е различен и си има характерни физически особености и варианта с общия знаменател отпада. Може би ще има полза само при базовите техники, но както каза г-н Кенширо има you tube.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 19:57       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
ubboto написа:
Доста неща още могат да се посочат...

Затова и пиша "нататък", далеч съм от мисълта, че съм толкоз компетентен, че да обхвана всичко.
ubboto написа:
всеки да си каже мнението има ли смисъл от нещо подобно или не

Смисъл има. Може да се спестят време, нерви и пари на много хора. Защото това, че практикуваш упорито не е гаранция, че ще имаш напредък, ако не тренираш правилно.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 20:06       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ritter написа:
Защото това, че практикуваш упорито не е гаранция, че ще имаш напредък, ако не тренираш правилно.

Това важи за всеки сериозен спорт. Или аз поне не знам за такъв, който се учи от "тубата" и интернет като цяло. В момента дълбая в академичните дебри на един друг спорт… и просто ми направи впечатление, че в стрелянето като цяло всеки си прави каквото и както си иска. Някои инструктори не спазват дори елементарни мерки за безопасност… според други пък нямало такова нещо като "правилен хват"... и, ако ще е спорт само на книга… окей. Ако искаме обаче да стъпим на сцената на сериозните спортове… ще трябва повечко да се поработи и по въпроса с теоретичната/ научната страна на тази дейност.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 20:32       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Пак ще повторя,че резултата ще е систематизирано на български нещо ,което е измислено и написано някъде..Освен ако не откривате нов вид вода ,след топлата и студената...Но мисля не е това случая :)

Иначе съм мяркал вече писани в Бг подобни неща,обаче :

1.Таргета ти кои стрелци са? ИПСЦ,Спортна стрелба,хоум дефенс???
2.Оеднаквяване както каза г-н Закира е трудна работа. Възможно е в силови структури и екипи,спортни организации,но пък процедурите са различни навсякъде а и кое ти гарантира,че те си нямат методика и им трябва или ще приемат твоята???

Ако си имаш академия даже е задълже да си имаш методика и процедури и да си ги преподаваш,но така за идеята поне аз не виждам смисъл.


П.С.

Да оставим специалци и тем подобни без да ги коментирате,щото вие не сте в техните обувки ,викам ;)
И докато вие мислите за макс бърз първи изстрел или коя смазка пасва на хороскопа на пищова,там стрелбата е само едно от нещата.Важно е да се покриват определени стандарти при всякакви условия с късо и дълго и това е.
Та си е нормално по състезания момчета вложили доста средства и усилия само в стрелба да са напред,кое ви учудва ,че и изводи кои какви били вадите .....

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 20:33       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Zakira написа:
Според мен няма как да се унифицира! Всеки си е любител на определена школа и техники.

Според мен техниката на стреляне като цяло вече се е унифицирана. Освен ако не се аргументираш, като ми посочиш съществени разлики при отделните школи… при пищова, примерно. Ако искаш, давай и с шмайзера.

Начина на преподаване - отделно. Кога и как, за да ти в високо КПД-то. Ако гледаме сляпо от тубата, където водещото ти е КОМЕРСА... ще видим 10-15 човека... всеки с различен/ негов си хват и стойка. И, е ли един и двама инструктори при това положение ще имат нужното ТЕХНОЛОГИЧНО ВРЕМЕ, за да обърнат на всеки обучаем достатъчно внимание върху ДЕТАЙЛА?! Съответно, е ли е удачно при начинаещи да се работи на големи групи… колко големи… колко технологично време на всеки, за да заучи и отработи правилно детайлите… как да се направи примерен план за подобна тренировка… и нещата станаха наистина много!

Другото е ясно… всеки си е развива самосиндикално… и чака някой голям гуру, който да му обясни/ покаже как се прави дублет с 1911.

Що се касае до унифицирането… и тактиката вече е унифицирана, дори спортната такава! Как да влезеш и излезеш от позиция... кое първо, и кое второ... и тук опциите за лично творчество като цяло вече са ти ограничени... ако искаш да правиш/ постигнеш нещо.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 20:40       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 995
Един много стар виц по повод темата, която е и актуална и сложна – „Питали в България професор от СУ, може ли да обучава космонавти. Той разбира, по ред понятни причини, отговорил отрицателно. Попитали и офицер от БА, а той отговорил утвърдително. На въпросът, как така ще го прави, като никога не се е занимавал с подобно нещо, пояснил кратко и ясно: слагам си колана, лъскам чепиците и пиша план-конспект. Ще създам три учебни места: първото - изучаване на материалната част; второто – обличане и събличане на скафандъра и третото – качване и слизане от космическия кораб. Точка.“

Тъй като ползвам само руски, видях нещо подобно в гънс.ру - "Методика подготовки стрелка". Определено има нужда от това, което предлага ubboto и си струва да се опита. Според мен има една огромна празнина в това обучение, особено в силовите ведомства и някои "бели лястовици", за които се е писало във форума, са по скоро изключение.

Спорт, спорт, но в края на краищата той е в основата на подготовка за подобни събития: https://www.youtube.com/watch?v=5jmbS6RKnh0


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 20:43       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
ken6iro написа:
… кое ти гарантира,че те си нямат методика и им трябва или ще приемат твоята???

Моя методика няма! За специалците, по-кротко… че и там хич не е розово. Иде американски СВАТ-аджия за пета година да обучава… прави още първия ден тест на базови стрелкови умения - дублет, презареждане дублет от положение "пред гърди" и тем подобни... не му харесаха нещо резултатите… като за наказание… два дни на слънцето… сухи тренировки СТОЙКА и ХВАТ... като показа едни и същи, вече до болка познати неща… баш специалеца и то! Нямаше различни школи… нещо невиждано или пък ново… а, имаше… стрелящият пръст да се държи на блока в положение "hook"... и това е!

Но, окей… оставяме ги настрана специалците… идеята ми беше друга… а и тази тема я пускам само и единствено да се преслуша ефира откъм настроения по въпроса.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 20:51       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
ken6iro написа:
… кое ти гарантира,че те си нямат методика и им трябва или ще приемат твоята???

Моя методика няма! За специалците, по-кротко… че и там хич не е розово. Иде американски СВАТ-аджия за пета година да обучава… прави още първия ден тест на базови стрелкови умения - дублет, презареждане дублет от положение "пред гърди" и тем подобни... не му харесаха нещо резултатите… като за наказание… два дни на слънцето… сухи тренировки СТОЙКА и ХВАТ... като показа едни и същи, вече до болка познати неща… баш специалеца и то! Нямаше различни школи… нещо невиждано или пък ново… а, имаше… стрелящият пръст да се държи на блока в положение "hook"... и това е!

Но, окей… оставяме ги настрана специалците… идеята ми беше друга… а и тази тема я пускам само и единствено да се преслуша ефира откъм настроения по въпроса.


Тая случка е показателна ,колко е била адекватна подготовката към него момент ...преди около 10 години мисля и основно със служители от места дето щангата беше повече на почит ;)...та не ти е мн представителна извадката мислим ....Не ,че сега пак няма драматични разминавания ,но поне са доста по малко,а в яко работещите екипи мисля нещата са на добро ниво.

Лично мнение е ,че това е добра идея,която не виждам къде ще приложиш успешно освен на собствени курсове.

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 21:18       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
ubboto написа:
Zakira написа:
Според мен няма как да се унифицира! Всеки си е любител на определена школа и техники.

Според мен техниката на стреляне като цяло вече се е унифицирана. Освен ако не се аргументираш, като ми посочиш съществени разлики при отделните школи… при пищова, примерно. Ако искаш, давай и с шмайзера.

Начина на преподаване - отделно. Кога и как, за да ти в високо КПД-то. Ако гледаме сляпо от тубата, където водещото ти е КОМЕРСА... ще видим 10-15 човека... всеки с различен/ негов си хват и стойка. И, е ли един и двама инструктори при това положение ще имат нужното ТЕХНОЛОГИЧНО ВРЕМЕ, за да обърнат на всеки обучаем достатъчно внимание върху ДЕТАЙЛА?! Съответно, е ли е удачно при начинаещи да се работи на големи групи… колко големи… колко технологично време на всеки, за да заучи и отработи правилно детайлите… как да се направи примерен план за подобна тренировка… и нещата станаха наистина много!

Другото е ясно… всеки си е развива самосиндикално… и чака някой голям гуру, който да му обясни/ покаже как се прави дублет с 1911.

Що се касае до унифицирането… и тактиката вече е унифицирана, дори спортната такава! Как да влезеш и излезеш от позиция... кое първо, и кое второ... и тук опциите за лично творчество като цяло вече са ти ограничени... ако искаш да правиш/ постигнеш нещо.


Кое точно е унифицирано при стрелбата и манипулациите с оръжието? Пример с израелска школа, американска, руска и тн. Кое са унифицирали? Израелците застават в поза "пикаеща крава" и зареждат по най-странния и възможен начин. Американците и те имат особености в презареждането с тяхната "working position". А при нас още стрелят в поза "чайник" и по-голяма част си държат китката като стрелята с две ръце.
Как ще унифицираш един висок и патрав като мен и един нисък и трътлест да правят едно и също влизане и излизане в позиция? И
И освен физическите фактори има и психически. Едни са пердета, други са чувствителни и нежни ... И т.н.
Напълно съм съгласен с г-н Контрак... ъ... Кенширо за това, че твоите унификации може да ги преподаваш в твоя школа.



Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 21:49       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Нека говорят", както казваше Росен Петров… щото идеята тук е не как правилно да си хванем пищова/ шмайзера... а дали и доколко има смисъл да се даде началото на някакъв по-сериозен труд в тази област. А там ще има обяснения, снимков и видео материал... и още куп други неща, за да е нАучно издържано и съответно написано на академичен език.

Катедра "Борба и джудо" в НСА примерно я има от десетилетия... с обособени сектори като "Свободна борба", "Класическа борба", "Джудо", "Карате" и пр... там от години преподават и НАДГРАЖДАТ професори, доценти, доктори, главни асистенти, асистенти и пр... като все си мисля, че за да си тежим на мястото... трябва да започнем да обръщаме нужното внимание и на НАУЧНАТА СТРАНА на въпроса.

ubboto написа:
Ако идеята се приема… пускаме работен конспект в някоя от затворените секции на форума… и започваме да работим.


По научната част имаме тема с Научен труд...Дисертация...чак през Вариационен анализ се минава... :roll:
viewtopic.php?f=1&t=14616

Цитат:
разработени са и апробирани нови упражнения за
стрелба с пистолет, като се използва съвременен стрелкови тренажор –
СКАТ. Проведени са експериментални стрелби с 2 групи участници.

Беше използван структурно-функционален, системен и исторически
подходи при изследването.
Получените резултати от изследването със стрелкови тренажор
„СКАТТ“ бяха обработени с математико-статистически методи, беше напра-вен вариационен анализ.


Цитат:
Дисертацията се състои от увод, три глави, заключение, изводи и пре-
поръки.
Обемът на дисертационния труд е 238 страници, 3 приложения, в това
число 54 фигури, 33 таблици, 4 снимки.
Библиографията обхваща 65 заглавия от специализирана литература и
други официални документи на кирилица, 18 на латиница, както и 23
уебсайта (интернет страници)



Опасявам се обаче академичен потенциал дали имаме тука да доразвием тезите на колегите от МВР PDT_Armataz_01_21


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 22:08       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
Опасявам се обаче академичен потенциал дали имаме тука да доразвием тезите на колегите от МВР .

Не че ме бърка особено, но в случая, а и по принцип… нямам за цел да влизам в конфликт с когото и да било. Ако прецени Бързила за удачно - ще представим някакъв работен конспект. Иначе сам съм заникъде... как да организираш тренировка с 4 човека за 4 часа с АК-47 на полигон… Делян три пъти ми връща плана за доработка и корекции... като и трите пъти беше прав в критиките и забележките си. Понеже се спомена по-назад, че някакъв офицер сам се бил засилил да пише методика - ами, трудна работа!

От друга страна, МВР, служби, мужби и пр… наистина няма как да ги задължиш да ползват точно твоята методика, а и не това е целта - не са малки, да се оправят! На за спорта е просто задължително… тези неща да бъдат формулирани и поставени на академично ниво. Като в случая аз единствено предлагам да дам своя скромен и безвъзмезедн принос, в случай че се прецени и реши да почне да се работи и в тази насока… нищо повече. Та, аз само предлагам… нищо сам не преценям, а още по-малко пък решавам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer