logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 12:25




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 22:32       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ако прецени Бързила за удачно - ще представим някакъв работен конспект.


не сам чел темата внимателно, но понеже ме цитирате

за който иска да се развива, това е пътя .. работа по методика, теория, тренировъчен комплекс и т.н.
ние работим по такива програми .. но не става бързо, защото не ни е основното занимание, като има време се допълва

ето за снайперите сме почнали - https://t-class.bg/%d1%81%d1%82%d1%80%d ... b0-%d1%82/

ще го обсъдим на Анево :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 22:51       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Ivo III написа:
ще го обсъдим на Анево

:tu: :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2019, 06:37       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Добре е да има нещо по стрелба с бойно оръжие, понеже едно е да стреляш олимпийски дисциплини с ергономична ръкохватка и спусък регулиран по дължината на пръстите, друго с Макаров дублети...
Полезно е да има нещо като систематизирано ръководство и комплекс от упражнения как стрелецът да се научи да стреля с конкретното оръжие или поне как да си подбере оръжие.
Например само за положението на пръста на спусъка, ако трябва човек сам да се досеща как да го прави правилно с конкретното оръжие - най-вероятно няма да се досети...

Ето примерно този цитат:
Положение указательного пальца на спусковом крючке, в зависимости от индивидуальных особенностей стрелка.

Так вырабатывается новая нервная связь - инструментальный условный защитный рефлекс. Его сигнал - спуск курка, подкрепление - эффект выстрела. Если при холостых спусках курка, применяя имитаторы патронов, стрелок и показывает внешне качественный спуск курка, то при стрельбе боевым патроном уже и речи не может быть о плавном, спокойном выжиме спускового крючка. Наиболее яркими признаками дёрганья являются ухудшение кучности стрельбы, далёкие нефиксированные отрывы, (большей частью вправо-вниз при стрельбе из карабина или винтовки и влево-вниз при стрельбе из пистолета), несовпадение субъективных отметок выстрела с истинными результатами стрельбы.

Изображение

Изображение

Едно упражнение от друг източник:
Чтобы проконтролировать направления усилия пальца на спусковой крючок, нужно взять шомпол или карандаш, положить его на верхнюю часть полусогнутой кисти, уперев одним концом в последнюю фалангу указательного пальца - в то место, которым вы касаетесь спускового крючка. Шомпол, если смотреть сверху, должен совпадать с осью канала ствола воображаемого пистолета. Сгибаете указательный палец, имитируя нажатие на спусковой крючок. Шомпол должен двигаться вдоль своей оси, не меняя направления. Подвигайте шомпол, сгибая палец, несколько раз и запомните направление усилия. Далее переходите к тренировке вхолостую или с патронами.

Изображение

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2019, 08:54       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
sk67 написа:
Полезно е да има нещо като систематизирано ръководство и комплекс от упражнения как стрелецът да се научи да стреля с конкретното оръжие или поне как да си подбере оръжие.
Например само за положението на пръста на спусъка, ако трябва човек сам да се досеща как да го прави правилно с конкретното оръжие - най-вероятно няма да се досети...


Напълно съм съгласен с колегите ubboto и sk67. Ръководство и комплекс от упражнения трябва да има, защото стрелбата се развива изключително динамично, а аз лично не се сещам да има материали по темата на български език отразяващи действителността към днешна дата. Стандартите и летвата се вдигат с дни и седмици, а не с години, както беше преди. Освен наработването на базова техника, изборът на оръжие, според конкретните нужди, също играе огромна роля. Понякога грешен избор на оръжие може да се окаже “прът в предната гума на колелото”.

Аз съм “За” разработването на тази концепция! :tu:

ПП. Някой можещ ще предложи да сподели и систематизира знания, умения и опит “Про Боно”, а ние ще се откажем от тях с лека ръка. Само в Бг го има това. IMHO

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2019, 10:31       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Rotkod написа:
ПП. Някой можещ ще предложи да сподели и систематизира знания, умения и опит “Про Боно”, а ние ще се откажем от тях с лека ръка. Само в Бг го има това. IMHO


Това е така защото ние се раждаме научени и при това във всяка една област на житейския ни път. Но за това е виновен комунизма и първото издание на "Ремонт на автомобил Москвич 408" който издигна техническия ни гений за поколения напред.
:armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2019, 10:46       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
sk67 написа:
Например само за положението на пръста на спусъка, ако трябва човек сам да се досеща как да го прави правилно с конкретното оръжие - най-вероятно няма да се досети...

Въпросът тук не е до правилно и неправилно положение, а до това - траекторията на движението на стрелящия пръст да ти е право назад. Ако дърпаш с върха на пръста - пак можеш да докараш подобна правилна траектория, но така просто повече се предразполага към завъртане на рамата наляво, ако стреляш с дясна ръка, и обратно. И при добре прострелян пищов и нормално зрение, ако попаденията ти бягат вляво - да, може и да не успееш да се досетиш сам. По-рязко дърпане на спусъка в комбинация с подобно въртеливо движение - и освен вляво, попаденията ще почнат да ходят и надолу. Но това в общи линии са базовите неща, които се знаят.

Обаче, ако вземем за пример пистолет като Глок - впоследствие възникват следните въпроси:

1. Като съберем цялото движение с вадене от кобур, да обираме ли свободния ход докато изпъваме ръцете напред, за да ни остане в крайно горно положение единствено работата с работния ход, след като сме уплътнили хвата и фокусирали мушката или не?

2. Когато стреляме темпово на близки и средни дистанции, натискът, който се упражнява от дланите върху рамата еднакъв ли с този, когато имаме малки цели на големи дистанции или не? Ако има разлика, в какво се изразява тя и кое въобще налага да има такава?

Като това са само част от детайлите за работата със спусъка, без въобще да е ставало още въпрос за хвата. Ако "бобровата опашка" не ти е разположена по продължение на лъчевата кост, а ти иде дори леко встрани по посока към палеца - колкото и да си играеш с шомпола, с пищова пак няма да ти се получи.

А вече как да са лактите - заключени, отключени, леко или повече свити и защо? Приблизително колко процента натиск упражнява стрелящата и съответно поддържащата ръка и защо? Ако стегнеш прекалено много стрелящата ръка, има голяма вероятност да крампираш стрелящия пръст и съответно пак да завъртиш рамата настрани - без значение, че пръстът ти е разположен на спусъка като по учебник. Как да минимизираме вероятността от подобно крампиране, без да жертваме плътността на хвата - кое, колко, как и къде точно натиска и защо?

Част от тънкостите при работа със спусъка с едно конкретно оръжие! А какво правим с карабините, снайперите и пр.? Така че нещата са наистина много, и не са по силите на сам човек.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 26 Фев 2019, 10:59, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2019, 10:59       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Rotkod написа:
Аз съм “За” разработването на тази концепция!
Rotkod написа:
Напълно съм съгласен с колегите ubboto и sk67. Ръководство и комплекс от упражнения трябва да има,

И аз мисля така.
Принципно, така трябва да се прави!!!

Би било страхотно и правилният подход, за всеки който иска да се учи и развива!
Другото е художествена самодейност.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2019, 11:18       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Rotkod написа:
Ръководство и комплекс от упражнения трябва да има, защото стрелбата се развива изключително динамично, а аз лично не се сещам да има материали по темата на български език отразяващи действителността към днешна дата. Стандартите и летвата се вдигат с дни и седмици, а не с години, както беше преди.

Това е едната страна на монетата: гранд мастърите отвъд Голямата вода наистина налагат бясно темпо на развитие - с всеки изминал месец упражненията стават все по-трудни и все по-изстискани откъм време, и дори най-малкият бъг в техниката ти автоматично те вади от групата на големите и добрите. И на този фон да ти се налага за пореден път да влизаш в спор от рода на това дали има или няма такова животно като "правилен хват" - е нещо много сбъркано откъм концептуална гледна точка.

Другото е, че аз поне не се сещам за спорт или дейност, която толкова драматично да се е променила през последните 20 години. От времето, когато се стреляше с една ръка по мишена №4 на 25 метра - релевантно е единствено равната мушка и фокусът върху нея. Спортните стрелци като Н.М., и да искат - няма как да измислят нещо по-различно с бойно оръжие. И на практика ние стреляме спортна стрелба с боен пищов.

Отвъд Голямата вода също се случиха драматични промени в концепциите - стойки като "полис крауч"-ове, "уивър"-и и тем подобни тотално отпаднаха... на тяхно място се наложиха тези, които да ти улесняват стрелбата от движение. Впоследствие започна да се налага стрелбата от движение, отстраняването на засечки и презареждане също от движение - та, нещата са комплексни и станаха наистина много.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2019, 14:57       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Rotkod написа:
Стандартите и летвата се вдигат с дни и седмици, а не с години, както беше преди.

И някои от нашите грешки, показани и обяснени, които гледаме вече да не ги правим - в моя случай, движението на ръцете в последния етап от изпъването на ръцете:




Та, "тубата" си има своите позитиви, дистанционните тренировки през видеочата - също. Този пич горе сам ми предложи такава, за да изчистя някои моменти от ваденето. Иначе стандартите са ясни:

На 7 ярда/ 6,40 метра, изстрел от скрито носене по цел 3х5 инча трябва да ти е за 1,5 секунди. Вторият изстрел да е на сплит 0,5 секунди. Презареждането - 2,00 секунди. Всичко нагоре показва ГРЕШКИ В ТЕХНИКАТА, в което именно се крие и смисълът на работата с таймера. Сплитовете ги дават на 0,25 - там слизаме и под 0,20 с фабричен спусък и патрони, което показва консистентен хват и правилна работа със спусъка - но по останалото има още доста какво да се шлайфа. Стабилен дублет по 3х5 на 7 ярда за 2 секунди от скрито носене на първо време.

И ако трябва да се опише методиката за работа с ТАЙМЕРА - пак стана дълго и сложно. Щото и това масово не се разбира.


п.с. Излезе инфо в нета, че Рон Айвъри е починал. R.I.P., Sir.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2019, 15:32       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Rotkod написа:
Понякога грешен избор на оръжие може да се окаже “прът в предната гума на колелото”.

Напълно съгласен, като това не е "понякога", а винаги! Още не може да ми излезе от акъла разликата в изпълнението с "щаера" на Нонка Матова и Глок 19 на сигурно над 200К изстрела, който човекът хваща за първи път. И какво правим с подобен "щаер" - едно голямо нищо, ако визираме стрелянето. Да го носиш като аксесоар, ако това те кефи - и дотам!

Другият тънък момент е в избора на тунингите. Скот Жедински горе на видеото проповядва един начин на презареждане, а Гейб Уайт презарежда по малко по-различен - прибира оръжието по-близо до тялото, сваля го по-надолу и го завърта по-настрани. Разликата: Скот на Глока си има сложена фуния. С Ген. 5 презарежда ли се по-лесно от Ген. 4 именно заради уширението в долната част на дръжката - да, определено. Мисълта ми е, че от един момент насетне, базовата техника започва да се наглася както по самото оръжие, така и според тунингите на едно и също оръжие.

Но базата си е база, и тя вече е унифицирана. Едва ли ще видиш добър стрелец, сложил резервния си пълнител в холдъра с патроните назад или да го подвежда с палеца, вместо с показалеца. Останалото вече си е до известна интерпретация - да, с фуния наистина можеш да презаредиш бързо и сигурно с оръжие и на нивото на погледа. На гола дръжка обаче, едва ли подобна техника би ти била най-удачният вариант.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2019, 17:11       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
На гола дръжка обаче, едва ли подобна техника би ти била най-удачният вариант.


Моментално ми дойде образа на Джери как мазно "налива" moon clip-а. Очевидно е, че при него, тази техника се е првърнала в натурален рефлекс.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2019, 18:10       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
ubboto написа:
Rotkod написа:
Понякога грешен избор на оръжие може да се окаже “прът в предната гума на колелото”.
Напълно съгласен, като това не е "понякога", а винаги! Още не може да ми излезе от акъла разликата в изпълнението с "щаера" на Нонка Матова и Глок 19 на сигурно над 200К изстрела, който човекът хваща за първи път. И какво правим с подобен "щаер" ...?

От вчера Steyr-a е заменен от Glock 17/4 - чист сток (засега) със спусък 3.6кг.
И това стана факт след "само" близо 3 години "говорене" и обяснения, защо, кое, как.
;)

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2019, 00:11       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
ubboto написа:
Пускам тази тема, тъй като наличната информация по въпроса в БГ-то е или секретна, или доста недомислена.

Ако Бързила го кефи идеята, можем да се опитаме да напишем и нещо нАучно издържано и добре обосновано - визирам стрелянето с пищова и шмайзера.


Поздравления за идеята! :armed: Очаквах, че рано или късно ще направиш първата крачка по този път. Всяко голямо пътуване започва от първата крачка. Казал го е мъдреца Лао Дзъ преди повече от 2000 години.

Веднага след това ще цитирам най-градивното мнение в тази тема. Приятел ще те критикува за грешките ти. И ти трябва да си му благодарен за това!

ken6iro написа:
Пак ще повторя,че резултата ще е систематизирано на български нещо ,което е измислено и написано някъде..Освен ако не откривате нов вид вода ,след топлата и студената...Но мисля не е това случая :)

Иначе съм мяркал вече писани в Бг подобни неща,обаче :

1.Таргета ти кои стрелци са? ИПСЦ,Спортна стрелба,хоум дефенс???

2.Оеднаквяване както каза г-н Закира е трудна работа. Възможно е в силови структури и екипи,спортни организации,но пък процедурите са различни навсякъде а и кое ти гарантира,че те си нямат методика и им трябва или ще приемат твоята???

Ако си имаш академия даже е задълже да си имаш методика и процедури и да си ги преподаваш,но така за идеята поне аз не виждам смисъл.


Напълно съм съгласен с това мнение. Но ще добавя още нещо към кратко и точно казаните думи.


На български език няма нито едно СЪВРЕМЕННО ръководство по стрелба с късо бойно оръжие.

Тази липса не може да бъде запълнена от издадените на английски учебници, защото мнозинството притежатели на късо бойно оръжие не знаят добре английски на ниво В2 или С1. Уж всеки познайва по-малко нещо си. Ама като му покажеш малко по сложен текст гледа като теле. :roll: Повечето хора с пищови в България НЕзнаят английски добре за да четат и разбират учебник на английски език.

Това е огромна празнина. А природата не търпи липси. Рано или късно някой ще напише СЪВРЕМЕНЕН учебник за стрелба с бойно оръжие на български език. И това време е дошло.

Пред мен седи един отдавна забравен учебник по стрелба на български език.
Първият преведен след падането на желязната завеса и промените.

Стрелкова техника за самоотбрана
Стреляй, за да оцелееш

Зигфрид Хюбнер


https://knizhen-pazar.net/index.php?opt ... 0%BD%D0%B0

Наръчника е издаден през 2000-та година и е НАПЪЛНО МОРАЛНО ОСТАРЯЛ. Седи като Лада седмица до Ауди А8 модел 2010-та. Направо е носталгична гледка. Но за сметка на това има добра антикварна стойност. Струва 65 лева, ако въобще може да се намери отнякъде.

Трябва да го върна на щангата, защото седи в мен повече от 10 години и само темата на убото ме подсети за тази книга. Щанга извинявай, че съм забравил да ти върна книгата. И извинявай, че говорих обиди за колегите ти в магазина! Както и при последния ни разговор отново. Не го мислех беше проява на лошо настроение и върла простащина от моя страна. Обади се да ти върна учебника, когато имаш време.

Кенширо много добре е задал първият си въпрос. Кои стрелци са таргета демек целта или аудиторията на такъв учебник. И аз веднага отговарям - ЦИВИЛНИТЕ! В България има хиляди ЦИВИЛНИ с лично оръжие за самоотбрана. И НЯМА нито един СЪВРЕМЕНЕН учебник по стрелба с късо бойно оръжие.

Така, че предлагам на автора на темата да коригира заглавието. Поради две важни причини.

1. Ние ЦИВИЛНИТЕ притежатели на късо лично бойно оръжие за самоотбрана сме много и сме хиляди. Не знам точно колко, но сме над 50 000 със сигурност.

2. Спортистите с бойни пищови на спортно разрешително са не повече от 1000 човека в цялата страна. Повечето от тях са доста начетени хора и знаят английски. Те нямат проблем да си поръчат по нета учебници на английски и да ги четат в оригинал на английски.

Според мен темата ще е много по-полезна за повече хора. Със следното заглавие:

Методика на обучение по стрелба с бойно оръжие за самоотбрана.

Това е отлично заглавие за бъдеща книга, която веднага ще си купя.

Нека да оставим настрана наръчниците за спортистите след като първо ние ЦИВИЛНИТЕ се научим как да си държим пищова!

А към цивилните спадат и всички полицаи, когато не са на работа и си носят личното оръжие за самоотбрана.

Ето два неуспешни опита на български автори. Мисля, че са много морално остарели и двата наръчника.

https://books.google.bg/books?id=qBu_3W ... B0&f=false

https://knizhen-pazar.net/index.php?opt ... 0%BD%D0%BE

https://knizhen-pazar.net/index.php?opt ... 0%BD%D0%BE

https://knizhen-pazar.net/index.php?opt ... 0%B8%D0%B5

https://knizhen-pazar.net/index.php?opt ... 0%B8%D0%B5

https://www.book.store.bg/p39359/osnovi ... ganev.html



Според мен автора на темата има много богата езикова култура. Писането му се отдава с лекота. Достигнал е високо ниво в стрелбата с късо бойно оръжие. Има и отлични резултати като инструктор по стрелба с късо бойно оръжие.

Сигурен съм, че сам и без колективна помощ ще напише отличен наръчник по стрелба с късо бойно оръжие за самоотбрана.

Очаквам учебника с нетърпение за да си го купя.

п.п. Книга, която да обхваща добре и адекватно стрелбата с късо и с дълго бойно оръжие едноврменно. Би била много голяма поне 600 страници, което значително ще я оскъпи и ще затрудни хората с по-малки доходи. Освен това адуторията за късо и дълго оръжие не е една и съща. Не всички притежатели на пистолети имат дълго бойно оръжие. И не всички ловци имат късо бойно оръжие.

Нека наръчниците са диференцирани по основните видове леко огнестрелно оръжие - късо и дълго.

Мисля, че Иво може без проблем да напише учебник по снайперска стрелба. А убото по стрелба с късо оръжие.

Успех! :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2019, 19:18       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
.357 Magnum написа:
Мисля, че Иво може без проблем да напише учебник по снайперска стрелба. А убото по стрелба с късо оръжие.

Никой нищо не е тръгнал все още да пише… преслушваме единствено ефира за настроенията/ аз поне, де… зачетох се иначе в нАучните трудове, споделени от теб… като аз наистина няма какво повече да кажа/ добавя.

Изображение


Отделно от това, идеята ми беше… нещо подобно да се подготви като СПОРТЕН НАУЧЕН ТРУД... като това, което се преподава като лекции в НСА. За останалото… всеки е свободен да си се обучава и развива така, както той самият намери за правилно и добре. В "тубата" и нета има предостатъчно информация по въпроса… последното нещо, което ще почна да правя… е да тръгна силово да налагам на някой друг гледната си точка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2019, 22:49       Заглавие:  Re: Методика на обучение по стрелкови спортове с бойно оръжи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
На първо четене, доста смислено и стойностно четиво ще се окаже това:
https://www.amazon.com/Strategies-Stand ... uage=en_US

Ако някой друг мисли да си поръча тази книга на хартиен носител - да вземем и да направим една обща поръчка?


Изображение


Освен техниката на стрелянето, Карл Рен засяга темата и за психологията на стрелянето. А този момент като цяло като че ли се пропуска, или в най-добрия случай не му се обръща нужното внимание.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer