logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 02:00




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2019, 15:07       Заглавие:  Re: Честит 3-ти Март , Братя :)))
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 995
За първи път 3 март(19 февруари) се чества през 1880 г. като Ден на Възшествието на престола на император Александър Втори.
От 1888 г. се празнува като Ден на Освобождението на България от турско робство.
Еднократно като национален празник денят е отбелязан през 1978 г. по повод 100-годишнината от Освобождението. 10 години по-късно той става официален празник.
С решение на парламента от 5 март 1990 г. (последния комунистически парламент) датата е обявена за национален празник. Другарите тогава са бързали да претупат нещата, имали си са други дертове и ...сега се спори.
„Национален” идва от „нация”, а нацията е съвкупност от различни етноси и народности, и най-големият празник трябва да бъде празник на всички народи, населяващи територията на дадена държава. Всеки един трябва да намира в този ден повод и мотив да празнува, да се чувства равнопоставен и част от едно цяло.
Трети март не е такъв празник. Той не обединява, а разединява, събужда чувства за вина и историческа безпомощност, въздейства демотивиращо. Питайте българските турци, как празнуват на този ден. Може би не ви интересува?! В чистата и свята република Иван и Хасан трябва да празнуват заедно. Нито сегашния Хасан е виновен за дедите си, нито сегашния Степан ме е освободил.
Никой не отрича значението на руско-турската война за нашата свобода. Всеки тачи паметта на загиналите войни. Но помислете си, какво получихме от Берлинския договор и какво след това завоюваха нашите деди без чужда помощ и въпреки пречките от великите сили. Помислете си, защо тази дата не бе национален празник 110 години.Освен това има и една империя, която иска вечно да и сме благодарни, чак до това, винаги да играем по нейната свирка.
Пък да не говоря за това как са объркани датите(стар стил, нов стил) в нашата объркана история


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2019, 16:36       Заглавие:  Re: Честит 3-ти Март , Братя :)))
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Много народи празнуват на дати, които са символ на тяхната независимост от чужда власт.

Дори най-силната икономически и военно държава днес САЩ. Има за национален празник 4-ти юли. Това е техният ден на Независимостта от Великобритания.


Нима 4-ти юли не обединява над 320 милиона хора с различна религия и традиции? Нима българи и турци са по-различни от хората в САЩ? Защо нас не може да ни обедини 3-ти март? Когато си приличаме много повече от 320 милиона тотално различни дори расово - бели, жълти и черни. Три различни раси негроидна, индоевропейска и монголоидна празнуват заедно 4-ти юли.

А ние не сме можели да празнуваме заедно 3-ти март? Защо? Защото не сме конници идващи от степите на Иран с ханове. Преди ние да приемем християнстното, а те исляма.

Колко общо има Лин Су Вей от долното поричие но Ян Дзъ с Шломо Либерман Визенхоф та празнуват заедно 4-ти юли? :roll:


Има много други държави освен САЩ и България празнуващи своята Независимост от чужда власт като национален празник. Напълно логично и естествено явление. Стремежа към свобода е най-естественото проявление на всяко живо същество. Дори едно куче се радва когато бъде отвързано и започне да тича волно!

Омразата е най-ниската страст и принизява човек под нивото на диво животно. Който гледа дълго назад в миналото забравя, че има бъдеще.

Националният празник на нашите съседи турци е ТЯХНАТА НЕЗАВИСИМОСТ от догмите на феодализма. Те също са живели в огромна корупция и свят подчинен на една шепа феодали. Ние не сме били роби. Били сме слуги на един феодал. Което е още по-лошо, защото е псевдо свобода. Слуги на феодала са били и самите турци.

Османската империя е забавила развитието на обществените отношения не само на българите. Но и на всички подчинени в нея народи - турци, българи, гърци, араби и евреи. Когато западна Европа е започнала своя ренесанс довел до разцвет в науката и променил изцяло обществото. Турция е била под тежките окови на собствената си феодална изостаналост. И за жалост същата участ са имали завладените от османската империя и други народи - българи, гърци, араби и евреи.

Напълно логично е 3-ти март да е наш Национален празник. Така както 29-ти октомври е Национален празник на Република Турция. https://www.artedoc.com/%D0%B1%D0%BB%D0 ... D1%8F.html

Ние сме се избавили от деспотизма на империята преди тях. Нашите съседи турците малко по-късно.

Ако има омраза между българи и турци в смесените райони. Тя започна след като изродите от КГБ създадоха ДПС. За да разделят народа ни да го манипулират и управляват.

ГЕРБ никога не биха сключили коалиция с ДПС. Не защото има български турци в тази партия. А защото ДПС е сателит на КГБ и защитава интересите на Русия, а тези интереси са: РАЗДЕЛЯЙ И ВЛАДЕЙ.

Не се поддавайте на манипулации и лъжи. Бъдещето е различно от мрака на тоталитарното минало. Назад искат да ни върнат зли дребни човечета като Путин. Но няма да им минат подлите подмолни игрички.

Обединението прави силата!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2019, 10:50       Заглавие:  Re: Честит 3-ти Март , Братя :)))
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Като човек с трети братовчеди в Гърция които са убедени, че са 100% гърци и македонци които също са убедени че 100% са антички. И като гледам младите и не само. Считам че на българите държава не има трябва съответно не им трябва и национален празник. Ако има нещо което ще се празнува/обединява поне от 80% от населението, а и от бъдещата перспектива това е БАНГО ВАСИЛ национален празник на Нова България.

Сега за едната от многото руско-турски войни. Мене по литература са ме учили да разглеждам нещата в контекст. Tа контекста са предишните 7 или 8 руско турски войни какво и защо. Нали не вярваме че 1825 турската империя е била по-силна/слаба от 1878? Гърците са получили свобода ОТ ВЕЛИКИТЕ СИЛИ, Сърбите и Румънците също.
Защо тази свобода нас все ни подминава? Та от моята гледна точка априлското въстание е успешно! То поставя Българския въпрос по начин такъв че не е имало опция Великите сили да не реагират. НО великите сили никога не са мислили тука да има БЪЛГАРИЯ за повече от 50-100 години и самия факт, че най - БРУТАЛНО ни ЕБАВАТ МАЙКТА е показателен. Също е показателно че 50% от населението на новото Княжеството е било мюсюлманско т.е. Великите сили изобщо не са мислили да има някакво съществено изменение в положението около проливите. Та всички знаем историята двете национални катастрофи и какво можеше да се случи след втората световна война. Сега ако не бяха пируетите на Георги Димитров сигурно майка ми по паспорт щеше да е югославянка.

ТА единствената причина да има все още България е Бай ви ТОДОР макар че някой смятат идеята за 16 република за предателство сега какво републиките си ги има. Интересното е че СССР нещо не е във възторг пък уж са империалисти.

Но да Великите сили (включително Русия) никога не са мислили тук да има България! Да тя ще бъде анихилирана, като вината за това на 90% си е в самите нас. На нас родина не ни е нужна ние сме граждани на света, Европа щастието е навсякъде юруш към терминал 2.

Та тази война която за Русия е завоевателна (поредната) за нас се явява на 1/3 освободителна. Реално след 2 години, руско присъствие в княжеството няма. Но ако не беше тази война сега нашия национален празник щеше да бъде свързан с Кемал Ататюрк. Дали това има някакво значение за 99% категорично не! Та за този 1% дето искат да са българи и по-важното ИСКАМЕ децата и внуците им да са Българи алтернатива няма. Мене единствено ме стяга чепика че парите дето ми дерат отиват за такива като останалите 99% с една дума някак си сам, мазохистично си отглеждам въшките и бълхите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2019, 12:34       Заглавие:  Re: Честит 3-ти Март , Братя :)))
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Честит Трети Март!
Трети Март постави началото на края...това е истината.
Това е най-важното събитие – признаването на победата на Русия над Османската империя.
Без тази победа нямаше да има нито Берлински конгрес, нито Съединение 1885 г., нито Независимост 1908 г.
Трети Март постави началото на поредица събития, без които днес щяхме да сме в положението на кюрдите.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2019, 14:51       Заглавие:  Re: Честит 3-ти Март , Братя :)))
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Сичко е относително.
Преди ордата на Аспарух да мине Дунав, римляните са владели Балканския полуостров 500-600 години. Когато са дошли, не са освобождавали, а са завладявали, с меч в ръка. Колели са, грабили са, ебали са, поробвали са.
След тях земите преминават в византийски контрол, за около 200 години. Това е може би най-мирния преход в района.
После идват нашестввниците на Аспарух. Не са били канени, не са били искани, дошли са с мечове и копия, клали са, грабили са, ебали са, поробвали са, завлядявали са.
Малко по малко са завоювали голяма част от полуострова, пак с меч в ръка, пак с убиване, грабене, ебане и поробване. Не са донесли нови идеи, не са допринесли за развитието на културата или човечеството, просто са били по-силни и са завладели по-слабите от тях.
Може дори да се твърди, че от чисто човешка гледна точка, са допринесли за забавянето на прогреса и за нашествието на турците в Европа, като са отслабили Византийската империя.
Та всичко е относително и зависи кой от коя камбанария го гледа.
Всички знаем за Априлското въстание, където хиляди българи са избити.
Колко знаят за Драмското въстание, където българи са избили хиляди гърци?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2019, 19:49       Заглавие:  Re: Честит 3-ти Март , Братя :)))
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Аз лично празнувам 3 Март 1918 :)


Прикачени файлове:
7E3E91D8-BE6B-4DC6-AA4A-4FDE93338AED.jpeg
7E3E91D8-BE6B-4DC6-AA4A-4FDE93338AED.jpeg [ 225.7 KiB | Прегледано 7742 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2019, 21:19       Заглавие:  Re: Честит 3-ти Март , Братя :)))
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Интересно много...тука от 12 участника имаме 14 различни виждания и убеждения по всичко :-)
Не мога да разбера ние изобщо, като манталитет можем ли изобщо да просъществуваме в парламентарна демократична система или само в диктатура...твърд тип като Китай лява или Чили дясна...няма значение...
Ето един елементарен пример от историята ни ВМРО - тази информация твърдя, че няма нормален човек в този свят да я разбере и обясни
само погледнете мащаба на объркването - тази история написана на чист български език е точно като чиния със спагети оплетена...ТОЧНО както е и тази тема

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1 ... 0%B8%D1%8F

само два пункта
четем увода
Цитат:
Вѫтрешна македонска революционна организация) е национално освободителна организация на българите в Македония
След това вижте Устава на ВМРО
пише буквално и изпадаме в ступор:

Цитат:
чл 1 Вѫтрешна македонска революционна организация има за цель да обедини разединена Македония въ нейните географски граници и да извоюва нейната политическа автономия/самоуправление/ за нея


КАКВО общо има това с България аз не разбирам!?

...Ами огин да ни изгори! Ние сме малоумни !

А аз празнувам раждането на хан Тервел роден по икиндия лятото на 675г

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2019, 21:36       Заглавие:  Re: Честит 3-ти Март , Братя :)))
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
Poseidon написа:
КАКВО общо има това с България аз не разбирам!?

"Ако некой ми каже, дека не съм македонец, ке му отрежа езикот! Ако некой ми каже, дека не съм българин, ке му отрежа главата!"

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2019, 21:59       Заглавие:  Re: Честит 3-ти Март , Братя :)))
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Ritter написа:
Poseidon написа:
КАКВО общо има това с България аз не разбирам!?

"Ако некой ми каже, дека не съм македонец, ке му отрежа езикот! Ако некой ми каже, дека не съм българин, ке му отрежа главата!"



Като 50% вардарски македонец, ми е много позната тая логика.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2019, 22:21       Заглавие:  Re: Честит 3-ти Март , Братя :)))
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Ritter написа:
Poseidon написа:
КАКВО общо има това с България аз не разбирам!?

"Ако некой ми каже, дека не съм македонец, ке му отрежа езикот! Ако некой ми каже, дека не съм българин, ке му отрежа главата!"

Тодоре знаел какво говори :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Мар 2019, 00:25       Заглавие:  Re: Честит 3-ти Март , Братя :)))
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Аз пак да питам без капка провокация или каквото и да е ...просто молба някой ако е запознат по-задълбочено с историята от този период...как е възможно тези два текста да се мъдрят един до друг

Цитат:
Вѫтрешна македонска революционна организация) е национално освободителна организация на българите в Македония

и Устава на ВМРО
Цитат:
чл 1 Вѫтрешна македонска революционна организация има за цель да обедини разединена Македония въ нейните географски граници и да извоюва нейната политическа автономия/самоуправление/ за нея


Ако в Устава добавим България /в червеното съм го направил/ няма да има никакви въпроси...а горния микс от двата цитата извинявайте е налудничав...

или пък не разбирам нещо... а "езикот главата..."...това е част от мъглата болгарска...това Ок.
просто Устава горе е яко стабилен...и минал покрай България ама е писан от българи, които си знаят, че са българи, но всъщност се борят за независима Македония....ъъъ последния да затвори вратата...

Цитат:
чл 1 Вѫтрешна македонска революционна организация има за цель да обедини разединена Македония и България въ нейните географски граници и да извоюва нейната политическа автономия/самоуправление/ за нея


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Мар 2019, 01:59       Заглавие:  Re: Честит 3-ти Март , Братя :)))
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Бил съм в Македония не един път те са българи от старо време. Все едно от романа Преспанските камбани. Там времето е спряло. Сиренето им още си е сирене и се прави от мляко. Честни, добри и обикновени хора. Каквито някога и ние сме били. Усеща се, че е България името няма значение.


Последна промяна .357 Magnum на 06 Мар 2019, 01:59, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Мар 2019, 01:59       Заглавие:  Re: Честит 3-ти Март , Братя :)))
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
Poseidon написа:
Ако в Устава добавим България /в червеното съм го направил/ няма да има никакви въпроси...а горния микс от двата цитата извинявайте е налудничав...

Нищо налудничаво няма. Чети поради какви причини се е родила идеята за освобождение и запазване целостта на българския народ, макар и при политическо разделение.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Мар 2019, 05:05       Заглавие:  Re: Честит 3-ти Март , Братя :)))
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Мен дедо ми едно време ме учеше, че съм македонче, живеещо в България.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Мар 2019, 12:04       Заглавие:  Re: Честит 3-ти Март , Братя :)))
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2011, 00:39
Мнения: 168
Местоположение: Тополовград
Никъде Гоце Делчев не е писал, че след освобождението на Македония ще се присъединят към България. Мислел е за създаване на република. Хората трябва да са свободни да се самоопределят. И трябва да се отнасяме към тях подобаващо. Те- "Бугари-татари", Ние към тях-"Ибрикчиите на Мустафа Кемал".

_________________
Colt Python Elite .357 Rem. Mag.
Beretta 92 Stock 9mm Luger
Ruger Alaskan .454 Casull
S&W .500 ES
SIG Sauer X-Five Black Nugget 9mm Luger
SIG Sauer X-Five Tiger Camo 9mm Luger
H&H "Royal" Double Barrel Rifle .500 NE


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Mishan77 и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer