logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 12:54




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2019, 00:40       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ken6iro написа:
Да покажем различната гледна точка:


:tu:

Различната гледна точка, поне за мен, е винаги добре дошла. Брадата от Алабама показа оргиналност и редица умения, които малцина могат и за това с удоволствие се усмихвам, възхищавам и ръкопляскам.

Виж Tom Knapp например - хиляди хора плащат да се усмихват, възхищават и ръкопляскат. И напълно съм убеден, че подготовката му е уникална е не е заклещена в какъвто и да е общоприет стандард.

https://www.youtube.com/watch?v=Z5uHt4AwYb4

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2019, 00:42       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
ken6iro написа:
Бе нз какво си извадил ... Щом е сериозно дръж си го.

Понеже питаш - казвам: това, което ти е на сърце... да отива директно на уста... не ти е хич оферта в среда с повсеместна, а на места и доста тежка комплексарщина. Не че ми дреме особено от някого или нещо… просто наистина не виждам смисъл в това да се тровя с токсични елементи… при условие че абсолютно нищо не печеля от това… и че има далеч по-интересни и приятни неща за правене… от това да вися пред компа и да се драча с тебе тази вечер за глупости примерно. Но наистина нямаше как да знам, че нещо споделено в миналото от мен… ще провокира подобна злоба и жлъч в определени хора. Щото някои се покатериха и в бачкането да ми правят мръсно… а това вече е наистина тъпо. Но… човек наистина се учи докато е жив.

А това пък е пълна глупост....

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2019, 00:59       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Вместо да се карате за техники на стрелба. Защо не напишете по един наръчник с малко снимки и графики. Всеки според неговата си техника и виждания. :armed:

Издаването на 500 бройки тираж с 220 - 230 страници общо текст и снимки. Струва към 3200 лева всичко. Коректор, графичен дизайн на корицата и вътрешно оформление на снимките и графиките плюс цената за печат. Максимум 3200 лева всичко.

При продажна цена от 25 лева на бройка. Ще спечелите малко над 8000 лева при тираж 500 бройки. Говоря неща които знам и съм проверил!

Гарантирам, че ще си купя и на двамата наръчниците по стрелба! Но искам да има и автограф за лудия Пацо. PDT_Armataz_01_22


Не се шегувам има нужда от поне два различни наръчника по стрелба. Гарантирам ви, че 500 броя тираж ще свърши само тук във форума за един месец.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2019, 01:00       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Нещо ново от мрежата: в началото на тази година ФБР са направили ревизия на най-новия си квалификационен курс за пищов, който беше приет съвсем наскоро. Който го интересува и му се чете:

https://www.activeresponsetraining.net/ ... s1ylm32_BA

И смисъла на всичко това… според някои там:
Цитат:
As far as a qualification test, this one does a good job testing the most likely scenarios a defensive gun owner will encounter: a single bad guy at short to moderate ranges, firing between two and four rounds. I would like to see any qualification also include close quarters retention shooting, at least one stage with multiple targets, and at least one stage shot in low level light in order to truly test ALL necessary pistol skills.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2019, 01:18       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.357 Magnum написа:
Вместо да се карате за техники на стрелба. Защо не напишете по един наръчник с малко снимки и графики. Всеки според неговата си техника и виждания.

Щото няма такова нещо като моя или негова техника… тази или онази школа. Базовите неща вече са си точни, ясни… и като цяло унфицирани. Повече от това… що се касае специално до вадене и насочване, за да ти се получи бързо и точно… наистина не виждам какво може да се добави:




Още повече, когато видиш ясно показани твоите грешки, които си правил с години… и си си удрял пищова от яд в стената, щото все не ти се получава… а няма кой да ти го покаже/ те коригира! А само едно паразитно движение да имаш... няма как да ти се получат нещата. Хубаво ли е да стреляш без грешни/ излишни/ паразитни движения… мисля, че да.

Та, в нета наистина си има всичко… още повече, че този пич горе на видеото… предлага и обучение през видео чата… аз лично вече се възползвах, щото в БГ-то няма кой… и да седнеш да "пишеш учебници"... като че ли наистина ще дойде нещо морално остаряло и вече като цяло излишно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2019, 02:12       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
.357 Magnum написа:
Да направиш видео уроци на български е чудесна идея.

Хаха, та нали и аз още се уча, рано ми е още... а до обучение през видео чата прибегнах, щото тоя пич отгоре сам предложи услугите си, след като му пратих да види и да си каже мнението за едно мое видео: "Добре, но имам някои забележки... искаш ли да ги чуеш"... аз: "Естествено", след като си бях строшил капачката на един от пълнителите след удар в стената предния ден... от нерви, че все не ми се получава. И, наистина е интересно и забавно през видео чата… но това е единствено щото засега нямам възможност да отида в Америка да изкарам цял негов курс на живо.

Иначе за уроците... като взема тапията… ела да тренираме групово с "бег"-а... :D ; стрелянето в БГ-то като цяло е умряла работа… особено като гледам къде бяхме преди 10 години, къде сме сега… и къде са най-добрите в света. Хората у нас още си мислят за различни школи… вярват, че няма такова нещо като "правилен хват"... въздишат по глупостите на евреите… в същото време, отвъд Голямата вода всеки месец излизат нови и все по изстискани откъм време и трудност упражнения… ние тук заклеймихме дриловете, та даже успяхме и да се скараме за глупости… има ли смисъл… ами, няма!

Като изцяло на добрата воля на едни пичове беше и купона дотук… щото, иначе... 30 лева час наем на "тир"-а... по 10 ст. такса на изстрел… и каквото друго там на момента ти дойде наум. Иначе, мен... навремето бях луднал по "Пътеводител на галактическия стопаджия":
Цитат:
Хавлията е навярно най-полезното нещо, което един междузвезден стопаджия може да притежава. На първо място тя е много ценна в чисто практическо отношение — можеш да се загърнеш с нея, за да се топлиш... би могъл да я опънеш като платно на минисал по ленивите тежки води на реката Мот; намокрена, ще ти послужи и в ръкопашен бой; можеш да си завиеш главата с нея, за да не дишаш отровните изпарения или за да не срещнеш погледа на кръвожадния звяр Бъгблатер от Траал (едно невероятно глупаво животно, което си мисли, че ако ти не го виждаш и то не може да те види — но макар и тъпо като галош, то е много, много кръвожадно); ако изпаднеш в беда, можеш да я размахаш над главата си в знак, че се нуждаеш от помощ, и, разбира се, можеш да се избършеш с нея, ако все още ти се струва достатъчно чиста.


Та, тук ти е на тебе силата... съответно, и аз съм на опашка за автографа. :happy: Модовете да позачистят, ако преценят... и тази тема изначале тръгна на кестерме... поне да я завършим с нещо позитивно, още повече че е по темата... намокрена хавлия наистина може да ти послужи в ръкопашния бой. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2019, 22:09       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Слязохме днес на няколко пъти под заветните 1,5 сек. по 3х5 инчовото листче на 7 ярда/ 6,40 метра от скрито носене… дубле за 2,10 сек. Демек, първата част на F.A.S.T.- а, за да слезеш под 5 сек., или да влезеш в "експерт". И по мое мнение, колко детайла има включени в едно вадене от кобур… които трябва да ги знаеш, и синхронизирано да ги имплементираш:

- ако вадиш от апендиксово носене, ГЪРДИТЕ изпъчени напред, а не захлупени от раменете;
- при тръгване на ръцете към кобура, РАМЕНЕТЕ си остават хоризонтални, а няма игра и с тях;
- ЗАХВАТЪТ почва да се прави с движение на стрелящата ръка от Север към Юг, а не странично под някакъв ъгъл;
- срещането на ръката с оръжието става с УДАР/ енергично, за да може после да ти легне в ръката плътно;
- формирането/ ЗАГОТОВКАТА НА ХВАТА се прави на около седем пръста пред слънчевия сплит, като в този момент стрелящият пръст вече е на спусъка/ само го опипва;
- при движение на ръцете напред, се обира СВОБОДНИЯ ХОД/ същото работи и при СА пищови, тествано днес;
- МУШКАТА не се търси накрая/ каквито грешки правехме преди… при рязко изпъване на ръцете до крайно предно положение се получават едни вибрации/ пищова, съответно мерната линия ти се клатят нагоре и надолу… и отива много време за гасене на вибрациите и стабилизиране на мерната линия;
- в последните 10-ина сантиметра движението се забавя/ все едно набиваш там спирачиките… като мушката се ПОДНАСЯ един вид в целта на ОБРАН СВОБОДЕН ХОД и вече УПЛЪТНЕН ХВАТ;
- плавна работа с РАБОТНИЯ ХОД - хватът е плътен, но стрелящият пръст е отпуснат, за да няма jerking flinching .

И само ако всичко това се имплементира правилно и ДОБРЕ СЕ СГЛОБИ като едно движение... изстрелът пада под 1,5 секунди. Малко да се обърка синхронизацията, и отива на 1,65 - 1,73 сек. Сплит по 3х5 инча правоъгълник на 6,40 метра ми е 0,45 сек/ 0,5 го дават американските грандамастъри… и така се движиш межди 2,00 и 2,15 сек. Над 2,20 за дублето вече иде слабо, а нататък става трудно.

Как да е... идеята тук ми беше какво именно проверява ТАЙМЕРЪТ на нещо базово и на пръв поглед елементарно като един изстрел за време с вадене от кобур и скрито носене.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2019, 22:21       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
В контекста на най-новия Квалификационен курс на ФБР за пищов, ревизиран за последно през февруари тази година… първият изстрел ти идва ключов за цялостния ти пърформънс. Доколко вече има смисъл този курс… мислим, че да го приемат ФБР като квалификационен… е минал през доста комисии/ знаещи и можещи/ с боен опит инструктори.

Та, място за лично творчество за мен тук няма… тоест личното творчество е не в определяне на заданието, а в покриването на съответните нива/ нормативи. Съответно, ако някой има желание да сподели нещо друго свързано с техниката на стреляне... мисля, че ще е интересно и полезно за аудиторията.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2019, 22:36       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Понеже си фен на темата само да вметна,това е правено и за леля Мара дето ще полива фикуса там ако ме разбираш :) Комплексен е ама ....

Искам да докопам FBI HRT ... там ще е стандарта ,,

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2019, 22:55       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ken6iro написа:
Понеже си фен на темата само да вметна,това е правено и за леля Мара дето ще полива фикуса там ако ме разбираш Комплексен е ама ....

… е лесен/ неизстискан откъм времена… въпреки че за 100/100 точки определено си трябва концентрация. И, нормално да е така... щото тук се гледа минимума за една доста голяма група агенти/ стрелци. И, да... курса на HRT-то, особено ако вътре има включено и дълго… ще е вече нещо наистина доста интересно.

Иначе това сега де излезе… го правихме на ИДПА мишена с ИДПА оценяване… тоест, освен "алфите" за брой точки… се добавя допълнително време за попадения извън 8 инчовия кръг. На последния "стринг" имаш на 25 ярда/ 23 метра 4 изстрела прав и 4 от коляно… и за да нямаш извън алфата на ИДПА мишената/ 8 инчов кръг… flinching или/или jerking не трябва да имаш никакъв.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2019, 23:09       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
ken6iro написа:
Понеже си фен на темата само да вметна,това е правено и за леля Мара дето ще полива фикуса там ако ме разбираш Комплексен е ама ....

… е лесен/ неизстискан откъм времена… въпреки че за 100/100 точки определено си трябва концентрация. И, нормално да е така... щото тук се гледа минимума за една доста голяма група агенти/ стрелци. И, да... курса на HRT-то, особено ако вътре има включено и дълго… ще е вече нещо наистина доста интересно.

Иначе това сега де излезе… го правихме на ИДПА мишена с ИДПА оценяване… тоест, освен "алфите" за брой точки… се добавя допълнително време за попадения извън 8 инчовия кръг. На последния "стринг" имаш на 25 ярда/ 23 метра 4 изстрела прав и 4 от коляно… и за да нямаш извън алфата на ИДПА мишената/ 8 инчов кръг… flinching или/или jerking не трябва да имаш никакъв.

Е мислен е...А тя и Мара по книга и се пише и дълго...

HRT ентри левъла е интересен и се знае...по натам е плюс постоянно

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Мар 2019, 08:56       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ken6iro написа:
HRT ентри левъла е интересен и се знае...по натам е плюс постоянно

Без значение от дрила/ курса/ левъла... има ли вадене от кобур за време... първият бърз и точен изстрел винаги ти иде ключов за крайния резултат. Най-малкото, щото после няма да ти се налага да компенсираш бавното вадене със сплитовете... а ще си стреляш на сигурно.

Да нищим приложната гледна точка на бързото вадене с оглед на дефанзивното стреляне... считам за безсмислено.

А да влезеш в топ нивата дори само за първия изстрел... има едно 10-ина неща, които трябва да ги знаеш, направиш правилно и синхронизирано... иначе не става, таймерът винаги ще показва кофти времена - това ми беше мисълта. А отвъд Голямата вода на всеки два месеца излизат нови и все по-изстискани откъм времена и трудност упражнения.

Като дори и най-малкият бъг в техниката/ за правилност на формата тук въобще не говорим... може да се окаже препъникамък за по-високите нива. Бъговете от своя страна... се проверяват и съответно чистят отново с таймера.

А вече с една правилна и изчистена техника... дали ще е курса на кака Мара или "хирта"... е без значение. Прави се. С тази разлика, че нивата за кака Мара позволяват наличието на повече бъгове и грешки... докато колкото по-трудни стават нивата... толкова повече не търпят бъгове и грешки в техниката. Друга разлика аз лично не виждам.

А и това им е хубаво на тези т.нар. "стандартни" дрилове... че всеки с таймерчето... може сам да провери къде се намира в ефира като стрелкова техника. Тактиката тук въобще не я коментираме... а и тя по правило си иде след техниката.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2019, 19:49       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:
....................................................................................................................И по мое мнение, колко детайла има включени в едно вадене от кобур… които трябва да ги знаеш, и синхронизирано да ги имплементираш:

- ако вадиш от апендиксово носене, ГЪРДИТЕ изпъчени напред, а не захлупени от раменете;
- при тръгване на ръцете към кобура, РАМЕНЕТЕ си остават хоризонтални, а няма игра и с тях;
- ЗАХВАТЪТ почва да се прави с движение на стрелящата ръка от Север към Юг, а не странично под някакъв ъгъл;
- срещането на ръката с оръжието става с УДАР/ енергично, за да може после да ти легне в ръката плътно;
- формирането/ ЗАГОТОВКАТА НА ХВАТА се прави на около седем пръста пред слънчевия сплит, като в този момент стрелящият пръст вече е на спусъка/ само го опипва;
- при движение на ръцете напред, се обира СВОБОДНИЯ ХОД/ същото работи и при СА пищови, тествано днес;
- МУШКАТА не се търси накрая/ каквито грешки правехме преди… при рязко изпъване на ръцете до крайно предно положение се получават едни вибрации/ пищова, съответно мерната линия ти се клатят нагоре и надолу… и отива много време за гасене на вибрациите и стабилизиране на мерната линия;
- в последните 10-ина сантиметра движението се забавя/ все едно набиваш там спирачиките… като мушката се ПОДНАСЯ един вид в целта на ОБРАН СВОБОДЕН ХОД и вече УПЛЪТНЕН ХВАТ;
- плавна работа с РАБОТНИЯ ХОД - хватът е плътен, но стрелящият пръст е отпуснат, за да няма jerking flinching .

..............................
Как да е... идеята тук ми беше какво именно проверява ТАЙМЕРЪТ на нещо базово и на пръв поглед елементарно като един изстрел за време с вадене от кобур и скрито носене.


Изключително много (и продължително, както би казал Дред :D ) благодаря за разясненията!
Оценявам го с 6+ :tu: !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2019, 22:22       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Много го биха бразилските специалци този инструктор, евала му обаче за смелостта реално да тества на Форс-он-Форс това, в което вярва и съответно проповядва!
https://www.facebook.com/dumbass.martia ... Y3Nzg3ODU/


Дрилчетата са чиста работа - проверяват се с таймерчето. Тактиката ти на пределно близка дистанция вече, се вижда доколко реално работи именно по този начин. И на което много трудно ще се навие някой проповедник от израелската школа, примерно. :happy:


Единственият американец, който досега съм виждал да работи смислено по въпроса… Барет Фобуш, който и на дриловете си е голям мастър:
https://www.facebook.com/watch/?v=1312033418832565

п.с. Това горе го пусках на наш шампион по ММА да си каже мнението, като и на него му хареса.


Друга добра постановка и tryout:
https://www.facebook.com/truexodus/vide ... 762219766/


Доколко добре си "режеш тортата" при отварянето на ъгъл примерно, също се проверява на подобен принцип - насреща си като имаш някой с еърсофт или ФХ. И отсреща те резнат в челото, преди ти да уцелиш - значи някъде бъркаш при отварянето на ъгъла. То се вижда отстрани де, но така на практика се проверява. А и е някак си доста по-убедително, особено като ти останат белези. На един тЕрикат, бил някъде там, с ФХ без каска, само очилца… "хедшот", и цицината беше брутална. :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2019, 09:33       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
HACK HEADS CHALLENGE - три "глави" на ИДПА мишена на 25 ярда/ 23 метра от скрито носене за време!




За да умериш "главата" на 23 метра за време - докато не излети куршума, рамата не трябва да се суче наникъде! Вчера пробвахме 5/5 "глави" по една мишена… макса 4/5 с една "шия", с цел изстрелът ти от скрито носене и кобур да е в рамките на 2,5 секунди. Че после идват транзициите, също за време!

След 50-ина "глави" на 23 метра… от 25 метра, "А"-зоната сама си влиза! Колкото и да объркаш нещата - попадението максимум ти излиза "чарли". Абе, американците са го измислили! :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ztavi и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer