logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 02:55




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2019, 00:22       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
ken6iro написа:
Понеже се надува главата тука за стреляне по кегли и упражнения от позиция -Ела Ми го вземи,докато гледам знамето ... :P

И да.... ТОВА са приложни стандарти за приложен спорт ..нали така :).....Всичкото ви статично е само някакво начало.... ;) :P

Тръгна вчера приказка, доколко адекватно/ релевантно е показаното на тази снимка:

Изображение


Речено - сторено, среща с един от най-добрите ножари в БГ... ужасно пъргаво и вредно човече, нищо че въобще не ми е на килата и габаритите.

В ролята на "детето" влезе "бег"-а... първо с две свободни ръце:
- от 7 метра, ако очаквам нападението… го целя статично;
- от 3 метра, с отваряне на дистанция… също не го пускам;
- от пределно близка дистанция… белезите още са ми пресни… :DD; щото се разбрахме да го играем максимално твърдо и реално.

С "детето", ако го хванеш/ спреш на по-ранен етап… става. На близко… как вика Бомбардира… на сланинка, беконче и пр.

Приятно гледане /сори за лошото качество, но не бяхма планирали да снимаме/:

https://www.youtube.com/watch?v=0vFUWFa ... e=youtu.be

После, за теста, се пробваха и двама случайни въоръжени граждани… тотал щета! Ако нямаш психика… и някаква елементарна работеща концепция и тактика… по кегли, гилзи, ножове и пр… а като гледам как някои се превъзбуждат с втори пълнител, трети пълнител, "подавящ огън" и пр. :happy: И винаги гледайте ръцете… да се виждат и да са празни… щото не знаеш какво ще се появи зад гърба… или ще се покаже от джоба!

Поздрави,

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2019, 05:29       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Абе и е така, и не е. Едно, в тая зала имаш идеална ситуация - прав под, чист, знаеш кое къде е и накъде да бягаш, и като стигнеш края, оня спира да те гони.. Излезеш ли вън, в краката ти ще се мотаят камъни, дърва, маси, коли, трупове, котки, деца и прочие препятствия, и оня може да реши да те гони час-два.
Второ, всяко докосване до ножа те наранява и пуска кръв, което те отслабва, а няма как да избегнеш ножа в реална ситуация.
Трето, това че вадиш постолета навреме, не ти гарантира попадения на 100%, еле пък ако и двамата шавате.
Четвърто, това, че си го уцелил, не ти дава 100% гаранция, че е спрял атаката.
Пето, ти това го тренираш и ти се отдава, за разлика от 99% от останалите хора.
Щесто, атака с нож от близка дистанция ти е само един от около 2 милона случая, в който да ти се наложи употреба на оръжие, и дори и в него може да се стигне до свършване на патроните в пистолета и до необходимост да сложиш нов пълнител - на видеото онзи ден първия полицай изстреля 7 патрона, след което кооелето се изправи и го атакува отново. Ако беше с револвер, най-вероятно нямаше и да падне изобщо. Ако нямаш резервни, остава ти само да бягаш бързо и да се надяваш да се умори преди теб.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2019, 06:39       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:


Добре е станало :tu: Това са реални ситуации,подавящия огън да го оставим на "Белия Хакер" ;)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2019, 09:35       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
minavasht написа:
Пето, ти това го тренираш и ти се отдава, за разлика от 99% от останалите хора.

Не, Минаващ, не го тренирам. В БГ има случаи на самосезирал се прокурор от видео с лютив спрей и "еърсофт". Второ, по принцип гледам да избягвам да правя/ показвам неща, които не разбирам - като груповата щурмова тактика примерно. Именно затова си седя на кеглички, статични дрилчета и пр.

Трето, идеята тук са КОНЦЕПЦИИТЕ... от три метра му бягам с ножа… а при половин или цял пълнител вкаран в него, щом съм почнал да го помпим преди да ме е стигнал, дали ще спре - да, това вече си е Божа работа. Та, не 21 футовото правило, ами и от 3 метра имаш шанс, ако видиш навреме началото на атаката… и почнеш правилно да работиш с краката. Щото именно краката ти вадят от обсега на острието… сърчица, дробчета, бъбречета, чревца и пр. Днес си гледам белезите… :happy: ; ръцете са ми на гъз… и един як "разрез" острани по паласките. Другаде няма, врата също ми е чист. Щото ако се движиш в противоположна на атаката посока, дори и да те стигне… няма да ти го забие ножа до дръжката! Докато останеш ли статичен - си погинал при всички положения срещу някой, който си ги разбира нещата. И две много хубави видеа на Галин:







На Галин следващата идея е да разхвърляме автомобилни гуми по земята… за да се увеличи шанса да се спънем и да се пребием като ме гони. :DD Та, това дойде по-рано като критика от теб. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2019, 11:00       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
minavasht написа:
Щесто, атака с нож от близка дистанция ти е само един от около 2 милона случая, в който да ти се наложи употреба на оръжие, и дори и в него може да се стигне до свършване на патроните в пистолета и до необходимост да сложиш нов пълнител - на видеото онзи ден първия полицай изстреля 7 патрона, след което кооелето се изправи и го атакува отново. Ако беше с револвер, най-вероятно нямаше и да падне изобщо. Ако нямаш резервни, остава ти само да бягаш бързо и да се надяваш да се умори преди теб.

Дори вашият полицай… този, де му минаха отзад, свалиха го на земята и все едно го заклаха… нямаше психика да стреля срещу нападателя си - затова се и докара до това положение. А и двамата бяха срещу нападател, отдалеч афиширал намеренията си… най-цунканият възможен сценарий! А ако трябва да извадиш преди това, срещу нападател неафиширал до последно намеренията си… и подкарал те от пределно близка дистанция… пълен шаш и паника! Но ще носим 2-3 резервни пълнителя, щото всичко става. :happy: Да, то наистина може и да стане в един хубав момент… но ако не си подготвен КОМПЛЕКСНО... далеч по-вероятно е да си умреш с пищова в тактическите гащи… отколкото да стигнеш до втори и трети резервен пълнител.

От друга страна, гледам… като че ли почти никой от вашите на улицата не използва Central Axis Relock /C.A.R./ техниката и концепцията… докато води някой до момента на дърпането на спусъка. От американци иде и това... и има много плюсове при физически сблъсък на пределно близка дистанция… както и стрелба настрани от кола.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2019, 14:37       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Тая техника не съм я учил, но май правя нещо подобно, просто щото ми умаляват ръцете ако държа пистолета изпънат напред :).
Всъщност един бивш от ДС едно време ме учи как да претърсвам къщи, и това запомних от него.
Оня полицай определено не му беше мястото там, но той не е представителна извадка, и има много повече примери на такива, които си стоят на мястото и си свършват работата.
Докато момента не дойде, няма как да знаеш как ше реагираш - в линка за уволнения за страхливост полицай от лас Вегас се вижда как момчетата от охраната вървяха пред него, докато той се шашкаше.
Дали ще ползваш втори и трети пълнител зависи от много неща, гарантирано няма да го ползваш само ако го нямаш под ръка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2019, 14:55       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Това за глупавия противник ми хареса.
Скоро един чичка с операции на краката ме изненада - дърпаше се, и аз да го пазя, не го свалих на земята както му е реда, и го оставих да се отскубне, та се и гонихме дори из паркинга.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2019, 16:41       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8115
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
като че ли почти никой от вашите на улицата не използва Central Axis Relock /C.A.R./ техниката и концепцията… докато води някой до момента на дърпането на спусъка. От американци иде и това... и има много плюсове при физически сблъсък на пределно близка дистанция… както и стрелба настрани от кола.
Ползват я геле но не обикновенните полицаи, учат я тимовете дето работят предимно по сгради.
Полицаите ги учат да отварят разстояние м-у тях и нападателя, щото им дава време за оценка и реакция, редовният полицай обикновенно бяга от директен контакт когато е нападнат.
Eй тоя юнак - Макс Джозеф, човека който е измислил СУЛ преди години (2м37сек.), минава в момента като един от добрите които учи нещо доста близо до CAR, разбира се не е Пол Касъл... :D

https://energeticentry.com/staff-instru ... ax-joseph/


_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2019, 22:14       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Това е SUL. C.A.R. е нещо съвсем друго. В общи линнии, ето тази конструкция на ръцете:

Изображение

1. Държиш си пищова с две ръце… а по-този начин и стреляне, и евентуално остраняване на засечки - ти е много по-окей.
2. Хем си държиш равната мушка, хем и държиш пищова по-близо до тялото си… тоест максимално далеч от крайниците или техническите средства на противника.
3. Ако си опрян до стена, може да изкараш предния край на цевта зад линията на ушите си… и пак да направиш концентриран дублет или триплет.
4. Със сваляне на поддържащата ръка до прав ъгъл… ти е може би най-удачната техника за стрелба от кола… ако седиш вляво - наляво; или ако си на дясната седалка - надясно, но вече с обратен хват.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 01:35       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8115
Местоположение: USA, FL
Геле знам батко какво е CAR, само споменавам, че тоя в момента минава за капацитет и това което тренира е много близо до CAR, просто не намирам други клипове а ми беше интересно че споменава че той е един от разработилите СУЛ... Името му ми беше дадено от човек тренирал при него, питах го за Пол Касъл, че не можах да се сетя как се казваше, и той ми каза, че сигурно говоря за тоя младеж, така стигнах до него.
Иначе съм съгласен с тебе, всичко казано е точно така...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 08:50       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Здрасти.

Много яко видео. Но относно отварянето на дистанцията. Уви това не ти е винаги опция, ако си със семейството. Ако тръгнеш така рязко назад рискуваш да го претрепеш (семейството, събориш на земята, изриташ и т.н.). От друга страна паднал човек не привлича толкова агресия , ама пък психарите точно на слаби и паднали налитат.

Единствената опция е да предугадиш лошия о време. Демек виждаш подозрителния тип, спираш тръгваш на страни, назад, ако ви последва вадиш сецаш и хич не го бавиш. Аз така бих направил.

Ако те нападне отзад лошо, бягаш напред и оставяш жената и детето. Крива работа е да си мишена общо взето нямаш особен шанс дори срещу ножар.

Мисля си и друго ако виждаш, че ще ви бутне кола не само че ще ги засилиш (бутнеш, метнеш) на страни ами даже и по-надалеко ще гледаш да паднат. Може би това е опция избутваш здраво на страни семейството (те със сигурност падат и дано не си ударят главите) онзи ако тръгне към тях ти сецаш ако продължи към теб ОК пак сецаш при всички случай той ще трябва да спре за момент да реши какво да прави.


П.С.
В моя скромен тийнейджърски път, колкото пъти съм имал случка толкова път първо съм предусещал, че става кофти и второ конфликта винаги ескалира бавно. С изключение на един път, когато лошия поиска огънче и ти докато му го подаваш те центрира в тиквата.

Абе с други думи няма рецепта, ако очакваш нападение е ясно пищова в ръката и ми дреме за закона, но ако не очакваш и да е открито носенето пак е греда ако лошия е близо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer