logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:17




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2019, 19:38       Заглавие:  Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Понеже се надува главата тука за стреляне по кегли и упражнения от позиция -Ела Ми го вземи,докато гледам знамето ... :P

Да покажем различната гледна точка:

https://www.youtube.com/watch?v=LVbX0BSQINE

https://www.youtube.com/watch?v=LDM_UQmFMAo

https://www.youtube.com/watch?v=9tW72mJrxqo



И да.... ТОВА са приложни стандарти за приложен спорт ..нали така :).....Всичкото ви статично е само някакво начало.... ;) :P

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


Последна промяна ken6iro на 04 Мар 2019, 20:18, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2019, 20:13       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ken6iro написа:
И да.... ТОВА са приложни стандарти....

Доста нацепена за годините си чичка/ евала за което... но като стреляне не показва нищо, което да ме грабне или впечатли.

Като ТЕХНИКА се впечатлявам единствено от това, което показва ТАЙМЕРА... да ми бутне ФАСТ-а за 4 и малко секунди... и да дойде да ми приказва. Или отива на 7 ярда/ 6,40 метра... и от скрито носене ми удря 3х5 инчовото листче под 1,5 секунди... и съответно дублет под 2 секунди... да, ще ми привлече вниманието.

От десетина набирания и това притичване на 20-ина метра с дъмбелчета... нито ще ти изтръпнат предмишките както трябва… нито и пулс ще вдигнеш на над 150 удара в минута. Да ми направи този комплекс под 13 минути:
https://www.youtube.com/watch?v=ZYLmEtAACZQ

… после да хване веднага пищова с изтръпнали предмишки и пулс на копеле… да ми покрие някакъв АМЕРИКАНСКИ стрелкови стандарт за пищов, като този на Майк Панони на топ нивата… и тогава наистина ще ме впечатли!

ТАКТИКА... ако е на открито… и не е от движение… отива на тази ала Инструктор Зеро. А стреляне от бързо движение… аз поне не видях. Отваряне на ъгли и пр... също. Иначе чест и почитания към бекграунда на "Делтата"... но определено не схващам какво всъщност прави/ показва… за разлика от МАЙК ПАНОНИ... който също е някакъв пенсиониран американски специалец.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2019, 20:25       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Е да... ти си гледаш кеглите ...няма лошо :)
Отделно от това оценката ти е меко казано неточна....

Не ми е целта да се конфронтирам с тоя или оня.... Моя избор е направен отдавна и ми носи само позитиви...
И целта не е да впечатлим тука нсото ... Бръзаш и Бръкаш ;)

Фаста ти... Има живот и отвъд него.... хах...
Трябва да се разровим оня ингилиз в кения за колко го е правил фаста ,,,,,щото добре стоеше човека...ама фаста ако му е бил слаб...еле па никога ако не го е стрелял ....тоя е е баси късметлията ;)

Та затова Приложни значи нещо друго ... Колкото и да усещам,че не ме разбираш.

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2019, 21:20       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ken6iro написа:
Не ми е целта да се конфронтирам с тоя или оня....

Моята също… ФАСТ-а единствено показва нивото ти на ТЕХНИКА на стреляне. А показанията от ТАЙМЕРА... ти посочват къде точно още имаш да работиш… при вадене, насочване, презареждане, сплитове и пр. И ако от скрито носене не можеш да уцелиш 3х5 инчовата карта на 7 ярда за 1,5 секунди… нещо не ти е у ред по техниката на вадене и насочване, гаранция!

Та, хубаво ли е да можеш да стреляш бързо и точно... ами, да предположим, че да... панацея ли е ФАСТ-а на улицата или в джунглата... не, естествено! Со кратце, ФАСТ-а ти показва единствено доколко правилно можеш да си вадиш и държиш пищова.

А вече доколко ти работи ТАКТИКАТА... най-близо до реала се проверява на ФОРС-ОН-ФОРС... ама по-корав такъв. Да те емна с метален затъпен нож/ който може спокойно да ти счупи ребро… а ти с ФХ да ми противодействаш от различни дистанции. Доста по-мек от Словакия експеримент и у нас, с гумени ножове и еърсофт:
https://www.youtube.com/watch?v=kMjD0Bie5u4

Груповите неща/ тактики не ги коментираме… щото там е много според зависи… както от субектите отсреща, така и от въоръжението им. Ще се запъна легнал на стотина метра от засада с някое ПК... пък ти ми прави тактика ала Мак Намара като на видеото горе… прав и статичен. Или се движете фронтално в индианска нишка… без балистичен щит отпреде.

Ингилиза от Кения… и там е според зависи… с "арка" с оптика срещу маймуни с голи фрези… да не завъртаме нещата към бай ти Петко и Лясковец… в НСО-то си чакам единствено пенсията, като тотално съм се оттеглил от техните приложни и тактически неща/ това за протокола. Така че не ме търси там, където отдавна ме няма.

А че са безсмислени дриловете… ходи го кажи на Ерик Перкинс:
https://www.youtube.com/watch?v=U8yVth9cK0c

... щото не му харесаха резултатите от упражнения като дублет - презареждане - дублет за време… той с ТАЙМЕРА отзаде… та и аз стоях два дни на слънцето да правя стойка и хват за наказание. Заедно с нинжите горе от видеото.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2019, 21:31       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Арка с оптика и голи фрези.... Личи ти ,че не си носил нито едно от двете в ОНЕЗИ условия... и то личи много,за което ти не си виновен ,още по малко изводите ти правени по клипчета от нета.... всичките са ти такива.... Звучи като заяждане но не е ...да не радваме форумните кибици.....
Ти си имаш посока и я следваш .... Успех :-)

само с фаста и кеглите като прекалиш и се обаждам ;)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2019, 23:05       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ken6iro написа:
Арка с оптика и голи фрези....

1) Какво беше оръжието на "сасаджията"?
2) Какви бяха оръжията/ от това, което си видя на клипчетата в "нета"/ освен ако ти не си бил там тогава и не си видял нещо по-различно… на елиминираните похитители?

С кое се стреля по-бързо и точно? Аз бих заложил на "арката" с оптиката. Именно това имах предвид като казах, че всичко си зависи както от "операторите"... така и от оръжията насреща. И чисто хипотетично, ако някой от маймуните беше резнал няколко 12/00... а САС момчето по това време се намираше и той в коридор... какъв щеше да е резултата.

С останалото преекспонираш малко... но лошо няма. :-) Стои по-голямата част от "командосите"/ за теб не знам… на сигурно вътре в базата... бичат караули на вишката... набиват мръвки и дигат щанги… и от време на време излизат да се возят като куфари в бронираната машина… и после с тях не може да се говори. :happy: Че имам познат, който го е бил на открито минометен огън… и на който му върших едни неща преди време в Софето... та от него в общи линии ми е инфото кой и какъв реален боен опит от нашите юнаци има… на лични мога и името му да ти пратя.

За ФАСТ-а... бутни го за 4,75 от скрито носене… и ще сложиш край на цялата тази безсмислена сага. Иначе докато е изпитно упражнение в U.S. Shooting Academy за пищов... волните съчетания на разни пенсионирани специалци на качествени хормонални препарати… са леко нерелевантни като контрапункт, не мислиш ли? :D

Ерик Перкинс, СВАТ инструктор от Чикаго… докато всички нинжи… разбирай БГ Тактическата асоциация, га имаше още такава… не отиде да преподава тактика… докато не му хареса техниката. А това на Мак Намара... ще закарам едно чучело на Лозен… и ще ти го направя абсолютно същото… и временце също ще мерна. :wink: За да сме в час и ние с различната гледна точка. :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2019, 23:17       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Приложните неща иначе никой не ги отрича… един друг пенсиониран американски специалец, на стрелянето на който мога само шапка да сваля! Но дали би било удачно да тръгнеш да правиш подобно стреляне:



… без да си изчистил фундаменталните неща от правилната и безопасна техника? Ами, не мисля… най-малкото, щото ще дойде и опасно… без някакъв базов левъл… да отидеш директно на онова горе във видеото.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2019, 23:25       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Скучен си.... едно и също .... припомни там дето МВР не стават ,само ти си бил нумеро уно :P

Ебаваш се ....
глупаво....






Атака !!!

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


Последна промяна ken6iro на 04 Мар 2019, 23:37, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2019, 23:36       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Още от дрилчетата на Майк Панони… да сме полезни все пак с нещо на аудиторията/ форумните кибици: :D




Както и да сложим точка на този спор с тебе тук/ темата иначе нека си върви… щото сега е мой ред да връщам приказки насочени към особеностите на твоята личност… а наистина не виждам смисъл да го правя. Виж, ако искаш… може да споделиш нещо и за бекграунда на Майк Панони. От стрелянето на който… можем само да гледаме и да се учим. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2019, 23:40       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
Още от дрилчетата на Майк Панони… да сме полезни все пак с нещо на аудиторията/ форумните кибици: :D




Както и да сложим точка на този спор с тебе тук/ темата иначе нека си върви… щото сега е мой ред да връщам приказки насочени към особеностите на твоята личност… а наистина не виждам смисъл да го правя. Виж, ако искаш… може да споделиш нещо и за бекграунда на Майк Панони. От стрелянето на който… можем само да гледаме и да се учим. :-)


Ти си се изгубил..... ;)
Ама не ме интересуваш особено :)

Не ни спомена МВР и как си бил отгоре :)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2019, 00:09       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ken6iro написа:
Ама не ме интересуваш особено.

Чувствата са взаимни… а че не можеш да водиш спор с аргументи, без лични нападки… по принцип не е много окей, да знаеш. :-)

И кое ми е "изгубеното" или "загубеното"... че съм видял стреляне на американска зелена барета, което ме кефи... ДРИЛОВЕТЕ на който масово се налагат като СТАНДАРТНИ УПРАЖНЕНИЯ сред американските стрелци, както е и случая с най-новия му MEC оценъчен курс... и че ги споделям и стрелям?! Покажи ми едно упражнение на Мак Намара, наложило се оценъчно… щото ми се изтърка клавиатурата да пиша едно и също… ТЕХНИКАТА, та ТЕХНИКАТА на стреляне!

Иначе житейска поука си извадих и от разговора с тебе тук… доста сериозна и то… обаче тъпо и упорито ще се въздържа на свой ред от ad hominem аргументи… жалко само за темата, която можеше да се развие по един доста по-приятен и конструктивен начин. Лека вечер!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2019, 00:21       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
ken6iro написа:
Ама не ме интересуваш особено.

Чувствата са взаимни… а че не можеш да водиш спор с аргументи, без лични нападки… по принцип не е много окей, да знаеш. :-)

И кое ми е "изгубеното" или "загубеното"... че съм видял стреляне на американска зелена барета, което ме кефи... ДРИЛОВЕТЕ на който масово се налагат като СТАНДАРТНИ УПРАЖНЕНИЯ сред американските стрелци, както е и случая с най-новия му MEC оценъчен курс... и че ги споделям и стрелям?! Покажи ми едно упражнение на Мак Намара, наложило се оценъчно… щото ми се изтърка клавиатурата да пиша едно и също… ТЕХНИКАТА, та ТЕХНИКАТА на стреляне!

Иначе житейска поука си извадих и от разговора с тебе тук… доста сериозна и то… обаче тъпо и упорито ще се въздържа на свой ред от ad hominem аргументи… жалко само за темата, която можеше да се развие по един доста по-приятен и конструктивен начин. Лека вечер!

Бе нз какво си извадил ... Щом е сериозно дръж си го :)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2019, 00:24       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
обаче тъпо и упорито ще се въздържа на свой ред от ad hominem аргументи

с което обаче печелиш уважението на читателите.
А темата е интересна в сблъсъка на различни гледни точки...
-чисто като техника на стрелба и съответни официални оценъчни дрилове
-приложен спорт
-практическа адекватност, липсата на която дразни Драката в горните две точки...разбирам го, но не разбирам как си го преставя това да се развие у нас извън службите :shock:

Е нали прокурорите ше качат на разпинялката всеки дето си го помисли...

п.п. обаждам се просто технически по водене на дебата в темата...а по същество се засрамих от вида на Патрик дето е на 60 години ебаси змея...това е много труд и малко зоб може би...
а и стрелям по добре от Витан...и от доста деятели в МВР ...просто за протокола :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2019, 00:36       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ken6iro написа:
Бе нз какво си извадил ... Щом е сериозно дръж си го.

Понеже питаш - казвам: това, което ти е на сърце... да отива директно на уста... не ти е хич оферта в среда с повсеместна, а на места и доста тежка комплексарщина. Не че ми дреме особено от някого или нещо… просто наистина не виждам смисъл в това да се тровя с токсични елементи… при условие че абсолютно нищо не печеля от това… и че има далеч по-интересни и приятни неща за правене… от това да вися пред компа и да се драча с тебе тази вечер за глупости примерно. Но наистина нямаше как да знам, че нещо споделено в миналото от мен… ще провокира подобна злоба и жлъч в определени хора. Щото някои се покатериха и в бачкането да ми правят мръсно… а това вече е наистина тъпо. Но… човек наистина се учи докато е жив.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2019, 00:38       Заглавие:  Re: Аман от дрилове ;)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Poseidon написа:
ubboto написа:
обаче тъпо и упорито ще се въздържа на свой ред от ad hominem аргументи

с което обаче печелиш уважението на читателите.
А темата е интересна в сблъсъка на различни гледни точки...
-чисто като техника на стрелба и съответни официални оценъчни дрилове
-приложен спорт
-практическа адекватност, липсата на която дразни Драката в горните две точки...разбирам го, но не разбирам как си го преставя това да се развие у нас извън службите :shock:

Е нали прокурорите ше качат на разпинялката всеки дето си го помисли...

п.п. обаждам се просто технически по водене на дебата в темата...а по същество се засрамих от вида на Патрик дето е на 60 години ебаси змея...това е много труд и малко зоб може би...
а и стрелям по добре от Витан...и от доста деятели в МВР ...просто за протокола :tu:

Стига бре.... и с НСОто тичаме в една лента понякога :)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer