logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 20:51




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Мар 2019, 22:48       Заглавие:  Re: Правопис...произношение...звучене...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ti6kata написа:
п.п. а ти си огледай твоя пост ;)

кога съм имал претенции, че пиша правилно бре Тишо?
ама след като ти имаш такива...еми постарай се де!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Мар 2019, 23:02       Заглавие:  Re: Правопис...произношение...звучене...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2668
Ама започни да четеш всичко, а не ред през ред.
Написал съм всичко много ясно.
Прочети и разбери борбата ми за какво е била.
:)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2019, 01:34       Заглавие:  Re: Правопис...произношение...звучене...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Да оставиме темата в карантина да кисне...ше кажеш, че ти ликвидирах борбата.
Оставям я е така да се чете...борбата за грамотност на академика по филология Тишо.

ti6kata написа:
Ама започни да четеш всичко, а не ред през ред.
Написал съм всичко много ясно.
Прочети и разбери борбата ми за какво е била.


зачитам наред първите ти два поста:

ti6kata написа:
Не е по темата обаче не може ли да започне употребата на буквичката “Ъ”
Нека се използва поне в думичката “трЪба”


Горе са две изречения с три правописни грешки. Няма препинателни знаци - въпросителна горе и пред "обаче" се слага запетая!!! и второто изречение няма точка.

ti6kata написа:
А ти ако отвориш линка ще видиш ,че трАбата в контекста ,който си мислиш и изговаряш с А, пак се пише с Ъ

тук е едно изречение с четри :shock: правописни грешки:
първите две запетаи са поствени малоумно, пред "пак" не се поставя запетая и няма точка на края на изречението...

Та мислим не си просто академик по българска филология /както се самообяви/ а си поне Доктор хонорис кауза...като Ицо Стоичков :roll:

Но ти допусна, че не знам как се пише тръба??? Дотам си завеян и полуграмотен граматически, че вероятно си искал да кажеш, че си против диалектните и жаргонни форми...

Но стилът ти е неизменен...да се бориш за глупости! С неграмотни текстове за грамотност във Форума...точно както се бориш да защитаваш фантасмагории по снайперството с релод с мярка от лимонадена капачка...

"Е кво? Не може ли? Ми може...ти Филчо кога си релодвал...аааа не си...ми като не си... релодвай и тогава се обаждай...аз ще направя всичко възможно да проверя истина ли е фантасмагорията"

тва в кавичките горе ти е мисленето, а да:

и не може ли ,да се пише тръба ,а не траба


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2019, 07:46       Заглавие:  Re: Правопис...произношение...звучене...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2668
Poseidon написа:
Да оставиме темата в карантина да кисне...ше кажеш, че ти ликвидирах борбата.
Оставям я е така да се чете...борбата за грамотност на академика по филология Тишо.

ti6kata написа:
Ама започни да четеш всичко, а не ред през ред.
Написал съм всичко много ясно.
Прочети и разбери борбата ми за какво е била.


зачитам наред първите ти два поста:

ti6kata написа:
Не е по темата обаче не може ли да започне употребата на буквичката “Ъ”
Нека се използва поне в думичката “трЪба”


Горе са две изречения с три правописни грешки. Няма препинателни знаци - въпросителна горе и пред "обаче" се слага запетая!!! и второто изречение няма точка.

ti6kata написа:
А ти ако отвориш линка ще видиш ,че трАбата в контекста ,който си мислиш и изговаряш с А, пак се пише с Ъ

тук е едно изречение с четри :shock: правописни грешки:
първите две запетаи са поствени малоумно, пред "пак" не се поставя запетая и няма точка на края на изречението...

Та мислим не си просто академик по българска филология /както се самообяви/ а си поне Доктор хонорис кауза...като Ицо Стоичков :roll:

Но ти допусна, че не знам как се пише тръба??? Дотам си завеян и полуграмотен граматически, че вероятно си искал да кажеш, че си против диалектните и жаргонни форми...

Но стилът ти е неизменен...да се бориш за глупости! С неграмотни текстове за грамотност във Форума...точно както се бориш да защитаваш фантасмагории по снайперството с релод с мярка от лимонадена капачка...

"Е кво? Не може ли? Ми може...ти Филчо кога си релодвал...аааа не си...ми като не си... релодвай и тогава се обаждай...аз ще направя всичко възможно да проверя истина ли е фантасмагорията"

тва в кавичките горе ти е мисленето, а да:

и не може ли ,да се пише тръба ,а не траба


С този пост показа на всички какъв си, за какво ставаш и с какво се храни душата ти.
Изпращам те в забвение

п.п. има разлика между правопис и пунктуация

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Мар 2019, 07:59       Заглавие:  Re: Правопис...произношение...звучене...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2668
ti6kata написа:
Идеята е да се повиши нивото на форума, поне откъм правопис.
Ясно е ,че повечето сме позабравили правилната пунктуация, но нека поне да изписваме правилно думичките.
Въобще не става въпрос за злоба от когото и да било.


За тази борба ставаше въпрос.

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2019, 05:08       Заглавие:  Re: Правопис...произношение...звучене...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Прочетох внимателно всички мнения в темата. И се питам как може да има препирни и за такива глупости тук.

Хората много трудно се променят! Съдя по себе си. И не това да свалиш 10 кила. Това е лесна работа. Трудно е да промениш мисленето си и навиците си. Трудно е на 40 години да научиш чужд език, трудно е да спреш да пушиш, трудно е да напишеш книга за първи път.

Така както го е направил Реймънд Чандлър над 45 за първи път. Но е недостижим като писател на криминални романи.

Всяка даскалица по литература може да пише напълно изрядно без нито една правописна грешка. Но малцина могат да напишат нещо смислено!

Нима някой може да си помисли, че Щангата който е завършил математическата гимназия в София. А после и статистика в УНСС. Не знае кога се пише И ...или Й. Или, че Иво не знае как се пише еФтино? Или аз, който съм влязъл в университета с изпит по литература съм неграмотен.

Повечето пишем от телефони в кратките почивки на забързаното ни ежедневие. И някоя пропусната или объркана буква не бива да стават повод за дребнави кавги.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], PV и 43 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer