logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:17




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2019, 12:53       Заглавие:  Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Привет на всички!

Пускам тази тема провокиран от казаното от Геле:
ubboto написа:
GIGN продължават да си тачат револвера, даже си имат техен си "конфидънс дрил":



Цитирам Геле не за друго, а защото просто в случая това е най-пресния пример, който мога да дам. Въпросът ми е по отношение на всички подобни упражнения:

Какъв е смисълът от това? Какво научава обучаемият? - всъщност кой е обучаемият? - стрелящият, обстрелваният или и двамата?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2019, 13:17       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
https://defencelover.in/special-forces- ... roof-vest/

Не знам аз си мислих, че само руснаците го правят. Какъв е смисъла? да си толкова уверен в това което правиш, че да не ти минава през ума че можеш да се провалиш.

Мотивацията на войника и вярата му в победата е най-силното му оръжие си мисля.

Та това упражнения изгражда вяра в себе си и вяра в "другаря" по оръжие, вяра че имаш най-доброто възможно оборудване.


Последна промяна b5202s на 02 Апр 2019, 13:36, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2019, 13:35       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Какъв е смисъла?

На първо място… рекламата, естествено! Някой инструктор в контролирана среда с .38 Special от "сингъл"... пуска един изстрел по бронежилетка с плочи… и виж колко са страшни GIGN. И естествено, че това няма как да се прави повсеместно, щото да те стреля оня щурмовак, де си е хванал някак си странно револвера на снимката… после ще ти е малко трудно да опишеш/ оправдаеш фирата… The shooter wasn't confident enough. :DD

И пак за рекламата, изпълнителният директор на PPSS се подлага на същото… с "мека" бронежилетка без "мъдурник" и то!



Артистичността му също е на ниво. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2019, 20:01       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
И като стана дума за фирата, 20 годишен американски парашутист тези дни загива след раняване на занятие по огнева подготовка:
https://www.military.com/daily-news/201 ... rcise.html

Родила го майка му младо и здраво момче, пратила го да служи на родината, и го утрепали по време на тренировка - нелепо откъдето и да го погледнеш! В момента текат прокурорски проверки, най-вероятно ще има обвинени, наказани и т.н.

Така че тези "конфидънс дрилове" за мен като цяло са си театро с цел пиар и реклама - каквито се продуцират от демонстративните стрелци на концерна "Калашников", инструкторите на GIGN, изпълнителните директори на компании за производство на бронежилетки и пр.

Като занятие от програмата за обучение вече, не виждам кой с подписа си ще си сложи подобен таралеж в гащите, щото в случай на издънка какво ще каже на прокурора: "The shooter wasn't confident enough." Виж, в Северна Корея може и така да са го измислили и вкарали в действие естественият подбор при боеца. Въпросът е някой, който не е "конфидънт" като стрелец, колко свои колеги ще има право да свитне. :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2019, 22:10       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2019, 23:07       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Да отдадем дължимото и на процента откровени идиоти:



п.с. Дарвин си знае работата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2019, 11:42       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 07 Юни 2017, 09:31
Мнения: 4
Хм. И по нашия край го има туй.... И смисълът е ясен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2019, 11:59       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
JDredd написа:

Какъв е смисълът от това? Какво научава обучаемият? - всъщност кой е обучаемият? - стрелящият, обстрелваният или и двамата?


Като оставим настрана разсъжденията за маркетингови трикове на производители накъдето се изкриви ненужно темата,тия тренировки се ползват отдавна.
Първоначално си е било част от психологическата подготовка в определени подразделения,тоест да усетиш какво е изстрел срещу теб последван от удар,подобно е облазването с танк на кашимерията,естествено е правено в условия максимално обезопасени.Както знаем обаче,поне някои от нас,Тая работа не е ,като Оная ;) В процеса на подготовка на подобни хора за съжаление има и много травми и тук там летален изход,има го в картите,няма как....Парашути,водолазене,рапели,полоси и т.н......

Та ... първоначално се гони психологическа подготовка,после основно в СССР решават да го показват на демонстрации и колко са корави ,даже е лесно да се види ,че са го доразвили и то добре ...от 1,40 натам е интересно:




Ta това е ...тренировка...... Ползвана вече и за ПиАр

Правено е и в БГ подобно нещо ,обаче за Г-н НСО не мога да цитирам номера на точната заповед и от кого и кога е издадена ,за което горко съжелявам :confused: :confused: :confused:


;) :D :D

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2019, 12:43       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ken6iro написа:
... даже е лесно да се види ,че са го доразвили и то добре ...от 1,40 натам е интересно:

Страхотни, даже невероватни... клатят се като патета, глътнали бастуни/ все едно наистина така ще се бият на улицата... но понеже са "алфи", врАо са! А с този изстрел в краката... от смешно, вече става тъжно. :confused:

Изображение


Няма смисъл да ми отговаряш, г-н Майстор на късия разказ... не мисля да продължавам този "дебат"... мисия безсмислена и загубена.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2019, 13:14       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:

Няма смисъл да ми отговаряш, г-н Майстор на късия разказ... не мисля да продължавам този "дебат"... мисия безсмислена и загубена.


Ясно е ,че разбираш от всичко...Другите обаче трудно ти разбират ,нали???
Keep the good Work :tu:

П.С.
Не е коректно така да обиждаш човека.

http://www.bulgarica.com/2015/01/07/%D0 ... %BE%D1%80/

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2019, 16:48       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ken6iro написа:
Ясно е ,че разбираш от всичко...Другите обаче трудно ти разбират ,нали???

Не, определено не разбирам от всичко... затова когато нещо не ми е ясно нещо - питам:

- т.нар. "distractions" са окей. Дали ще е изстрел до главата, бутане докато стреляш, слагане на ръка пред погледа... окей! Питане: Защо не стрелят от движение? От три-четири метра, та даже и повече... тези кръгове съвсем спокойно се целят и от движение... това "киба дачи" определено не го разбирам... и наистина ще се радвам някой да ми го разясни като идея!

Като "distractions" упражнение в Словакия, само аз от нашите стрелях едно, можеш да питаш Милко: три пълнителя, между патроните гилзи... а две празни гилзи една до друга симулират чудесно "double feed" ... за да отстраниш засечката, трябва да извадиш пълнителя. Един словак отляво, един отдясно... единият ти бие мавашита, а другият те млати с една боксьорска лапа по главата... като ти кажат STOP, оставяш пищова на земята и почваш да правиш лицеви опори... като в горно положение единият те рита в далака, а другият в черния дроб... 10 лицеви на едно такова падане минимум. И като цяло аз го стрелях така: отстраняваш си засечката, изчакваш мавашито и лапата... и докато им бягаш - стреляш. Като ти кажат STOP - пак падаш долу в положение за лицева опора... и така докато не изстреляш три пълнителя.

- това бутане с едната ръка напред също не го разбирам... в последно време поиграйвам повечко с борци и самбисти... и ако му подадеш на някой така ръчичка напред... няма и да усетиш как ще си стъпиш на врата! Така че ако целта е отваряне на дистанция... нещо хич не съм убеден, че точно това ти е най-удачният вариант.

- изстрелът в земята... ако приемем, че не е неволен... какво цели?! Да си гръмнеш в краката... и аз да се откажа да ти влизам на борба. Окей, дотук добре... но какво правим, ако отдолу не ти е пясък/ кал/ чакъл... а асфалт/ мрамор и пр.?! И дали/ доколко е адекватно да си набиваш в харда подобни техники предвид вероятноста по инерция да гръмнеш така и на улицата?! За сграда пълна с граждани и ВИП-ове въобще не говорим.


п.с. Ако можеш да вземеш професионално отношение по поставените от мен въпроси, без да се впускаш в личностни обръщения и квалификации, от които почна вече да ми писва... ще бъде чудесно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2019, 17:36       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
- т.нар. "distractions" са окей. Дали ще е изстрел до главата, бутане докато стреляш, слагане на ръка пред погледа... окей! Питане: Защо не стрелят от движение? От три-четири метра, та даже и повече... тези кръгове съвсем спокойно се целят и от движение... това "киба дачи" определено не го разбирам... и наистина ще се радвам някой да ми го разясни като идея!
ubboto написа:
- това бутане с едната ръка напред също не го разбирам... в последно време поиграйвам повечко с борци и самбисти... и ако му подадеш на някой така ръчичка напред... няма и да усетиш как ще си стъпиш на врата! Така че ако целта е отваряне на дистанция... нещо хич не съм убеден, че точно това ти е най-удачният вариант.
ubboto написа:
- изстрелът в земята... ако приемем, че не е неволен... какво цели?! Да си гръмнеш в краката... и аз да се откажа да ти влизам на борба. Окей, дотук добре... но какво правим, ако отдолу не ти е пясък/ кал/ чакъл... а асфалт/ мрамор и пр.?! И дали/ доколко е адекватно да си набиваш в харда подобни техники предвид вероятноста по инерция да гръмнеш така и на улицата?! За сграда пълна с граждани и ВИП-ове въобще не говорим.


Нищо от горното не е по темата на Дред....Добро ,лошо..всеки си има глава на раменете , за тебе тарън е марън,алфа са бастуни ,докато в Словакия е истината,което ама хич не е моя тема или интерес нали се сещаш ;)

Та по темата на Дред в това видео конкретно от 1,40 има подобна техника но доразвита в цяло упражнение,което писах за какво служи,както беше и въпроса ...Толкова

Добро,лошо,тъпо,уникално или невероятно отново не е важно в случая....

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2019, 18:06       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ken6iro написа:
Та по темата на Дред в това видео конкретно от 1,40 има подобна техника но доразвита в цяло упражнение, което писах за какво служи,както беше и въпроса ...

Друго, което не разбирам вече като цяло упражнение... вместо да се тренира навикът при вече извадена и насочена срещу теб цев - бързо да се преместиш встрани/ да клекнеш/ легнеш на земята, докато в същото време вадиш и стреляш от движение... да поемеш статично изстрелите на противника... и на свой ред после да вадиш и да стреляш. Разчитат явно, че оня отсреща няма да ти изграе един бърз "мозамбик"... и че няма да ти ковне един или няколко поредни и в тимберицата.

И недей да ми слагаш думи в устата, които никога не съм изрекъл! Никъде/ никога не съм квалицирал всички "алфи" като басутни... а казвам, че тези юнаци на видеото, без значение какви са и откъде са... се клатят като патета, глътнали бастуни. И специално тук... съм почитател на едни доста по-различни школи: "Ако докато стреляш ти е удобно, или не използваш по-най-добрия начин укритието... или не се движиш достатъчно енергично." Придвижване със сковано клатене и статична стрелба от пределно близка дистанция... и май освен "конфидънс"-а, друго не им остана.

И за да сме все пак по темата на Дреда, Лари Викърс горе на видеото казва... че не препоръчва подобни дрилове. "Their country - their rules" ... и изстрели в краката на поразия. :happy:


п.с. Да приключа и по тази тема... има ли позитиви/ смисъл от подобни "конфидънс" дрилове... най-вероятно, да. Да се провери примерно доколко ти пада КПД-то, след като те уцелят с боен патрон, макар и в жилетката... тоест как ти действа на изпълнението болката и вълнението. Но предвид потенциалната опасност, и занапред такива ще си останат ограничени единствено за тренирани специалци... и то главно за рекламни и пиар цели, ИМХО.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2019, 21:05       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
Какво научава обучаемият? - всъщност кой е обучаемият? - стрелящият, обстрелваният или и двамата?

Този, дето го стрелят... в началото/ докато не свикне... по този начин може да му се провери КПД-то в резултат на вълнението/ превъзбудата от това... че го гърмят с бойни патрони. След третата-четвъртата подобна тренировка/ на успокоено вече подсъзнание, че няма нищо страшно... си си вече "конфидънт" по подразбиране.

Този, де стреля... зависи от дистанцията. До 5 метра за мен е едно... на 25 метра с пищов вече... е съвсем друго. На 4-5 метра, ако можеш да стреляш... трудно ми се струва да излезеш от площта на бронежилетката. От 25 метра по същата цел обаче... определено си е нужен доста "конфидънс" при работата със спусъка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2019, 22:09       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
И ско си погледнал накриво колегата или жена му, и без да иска изпусне една девятка в рамото или ченето ти, ще му се карат ли?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: SVIREPIY, Ztavi и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer