logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 22:49




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2019, 06:56       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
ken6iro написа:
Правено е и в БГ подобно нещо...

Чувал съм и аз подобни митове и легенди... даже приятел ми предложи/ се прежали... от 5-6 метра да държи бутилка от шампанско встрани от него... и аз да я резна, докато му в е ръката.

Но за да се направи нещо подобно на законно стрелбище... ще бъдат нарушени сумати наредби/ правилници/ закони... и това единствено ме спира. Ако някой официално организира подобно мероприятие/ демек с подписа си поеме отговорността за евентуалните последствия... официално се кандидатирам за доброволец за БГ "конфидънс" дрил - както аз да стрелям, така и по мен да стрелят.

Иначе мога да споделя достоверно инфо за това, какво се случи у нас с прострелял се по невнимание в крака служител... беше му образувано дело по чл. 338 НК:
Цитат:
Чл. 338. (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 33 от 2011 г., в сила от 27.05.2011 г.) Който като държи, пренася, изпраща или работи с взривни вещества, огнестрелни оръжия, боеприпаси за огнестрелни оръжия или пиротехнически изделия, не взема необходимите мерки за сигурност и особено мерките, предвидени в надлежните правилници, наредби или инструкции, се наказва с лишаване от свобода от една до пет години или с глоба от петстотин до три хиляди лева.

Като го съжалиха, и в крайна сметка му се размина с 500 лв. глоба. Щото за това се и лежи! Като за мен лично той се размина леко, защото беше наранил само себе си.

Плюс чл. 338 НК, ако имаме и средна или тежка телесна повреда "поради немарливо изпълнение на занятие" по чл. 134 НК... ми се струва, че няма да се разминеш само с глоба.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2019, 15:48       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
На някого танкови коремчета не са му търкали плешките и не е лежал с взвода си радиално, с каски на метър от гръмчетата... не са му мазали дрипавата куртка с напалм и не са го палили... PDT_Armataz_01_22

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2019, 21:18       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
T. Pavlov написа:
На някого танкови коремчета не са му търкали плешките и не е лежал с взвода си радиално, с каски на метър от гръмчетата... не са му мазали дрипавата куртка с напалм и не са го палили... PDT_Armataz_01_22

Така, както аз разбирам състава на чл. 338 НК, по който омааха колега, след като по невнимание се гръмна в крака/ първо в болница, а след това и при прокурора :(/ - неспазването на правилниците/ наредбите/ инструкциите при работа с огнестрелни оръжия и боеприпаси САМО ПО СЕБЕ си представлява основание за ангажиране на административно-наказателна отговорност... или бъркам?!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Апр 2019, 17:27       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
ken6iro написа:

................




.............



Ся язе без да съм сециалец или контрактор на мачу пикчу у царевичака (при целото ми уважение към едните и другите), ще обясня и ще се мотивирам що това видео ми се види пълна мозъчна пръд.я:

1. Немам нищо против специалците да се стрелят у бронежилетките.
2. Обаче требе да има някакъв физичен и материален резултат/извод от стрелбата.
Примерно - определен дрил го изпълняваш с таймер за време. Отчитати се коефициента (от време и пападения в оценъчните зони) при изпълнение преди да те напомпят в бронежилетката с няколко изстрела и след като те поразят в бронежилетката с няколко изстрела.
3. Пробва се от няколко специалци за да се види средно аритметично кой и как му влияе стреса и физическата болка на ефективността при стрелбата.
4. Оценява се дали тези които многократно са поразявани в бронежилетките и са свикнали с психо/физичния ефект от попаденията върху тях дават по-добри резултати при теста (след като са простреляни в бронежилетките), от колкото тези на които за първи път им се случва това преживяване.
5. Ако съм стрелец със задание да поразя определен брой мишени за възможно най-малко време и най-точно, едва ли ще се обръщам с гръб към мишените (евентуално стрелящи по мен), за да се бутам и разсейвам с факторите които ми пречат. По скоро ще ги игнорирам/отстраня възможно най-бързо и ще се стремя към изпълнение на заданието.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Апр 2019, 18:40       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Пробвах завчера, за експеримента, да си отворя така дистанция на стрелбището срещу един джудист - пищова с едната ръка до тялото, а с другата да го бутна в гърдите. Подадената ръчичка от моя страна беше хваната, беше ми минато в гръб, беше ми направена подсечка... в резултат на което се озовах по гръб на пода... а ожуленото на дясната предмишница още ми стои.

Как да се действа от пределно близка дистанция с оръжие е нещо доста специфично, като сумати народ масово си представят и правят неща, които просто няма как да им се получат в реала. Со кратце, ако не разбираш от "граплинг", не ти е оферта да влизаш в обсега на крайниците на противника.

"Конфидънс дрил" със стреляне иначе няма как да направим и най-вече да снимаме, щото автоматично попадаме под ударите на чл. 338 НК и без да е станала беля. След което, най-малкото, няма да мога да ползвам повече услугите на въпросния учебен център... а да си платиш лиценз за твой - са хиляди левове на година. Но ако някой някъде на високо ниво организира попдобно мероприятие и в БГ-то - двама човека сме навити да участваме.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 06 Апр 2019, 18:59, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Апр 2019, 18:59       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
tsb написа:
Ся язе без да съм сециалец или контрактор на мачу пикчу у царевичака (при целото ми уважение към едните и другите), ще обясня и ще се мотивирам що това видео ми се види пълна мозъчна пръд.я:




Мисля,че си прав..... Тия пеперуди,преди да си измислят дрил,трябва да питат тука форума,където да им се обясни кое и как,та да не се излагат. :P

PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Апр 2019, 19:08       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
ubboto написа:
............ Со кратце, ако не разбираш от "граплинг", не ти е оферта да влизаш в обсега на крайниците на противника.

..........


Абсолютно!
Макар, че и да разбираш няма как да знаеш тоя срещу теб дали не е по-добър в ръкопашните схватки. И в крайна сметка дали нема с твоя пищов по твойта глава да пуцат, както е имало случки в реала и то със специалци у дискотеки. Инфо у нета има предостатъчно.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Апр 2019, 19:09       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
ken6iro написа:
Тия пеперуди,преди да си измислят дрил,трябва да питат тука форума,където да им се обясни кое и как,та да не се излагат.

Отварянето на дистанция по подобен начин не работи срещу противник, който може да се бори - проверено! И ти остава единствено да се надяваш, че този срещу теб ще е някой без такива навици умения. Изповядвайки подобна КОНЦЕПЦИЯ обаче, струва ли си риска утре да си стъпиш така на вратЪ на улицата - лично за мен, не.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Апр 2019, 19:19       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tsb написа:
Макар, че и да разбираш няма как да знаеш тоя срещу теб дали не е по-добър в ръкопашните схватки.

До стрелбището при нас има зала с емемейци... та от някоя друга съвместна тренировка... с пищов на кръста първата ти работа е с краката, да си отвориш дистанция/ излезеш извън обсега на крайниците на противника. Боксьор да не те нокаутира, каратист да не ти направи подсечка, джудист да не те метне по гръб на земята и пр.

Примерно, хвърляш си портомонето на земята, за да му отвлечеш вниманието... обръщаш му гръб като се преструваш, че му бягаш... в същото време вадиш, евентуално зареждаш... обръщаш се и поемаш контрол на ситуацията, но вече от SAFE DSTANCE.

Проблемът е, че ако някой е физически по-здрав от теб или се бие по-добре... ти си с пищов в кобура и се намираш в обсега на крайниците му... има голяма вероятност да не успееш да извадиш на време. А влизане на бой/ борба с пищов на кръста е хубаво да се избягва... щото на клинч няма и да усетиш как оръжието ти ще си смени притежателя... а няма как да знаеш на оня отстреща колко му е акъла, ИМХО.

Добри или лоши, правилни или грешни... това са моите АРГУМЕНТИ относно това, което не ми харесва във въпросното видео.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Апр 2019, 19:23       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
ken6iro написа:

...................
Мисля,че си прав..... Тия пеперуди,преди да си измислят дрил,трябва да питат тука форума,където да им се обясни кое и как,та да не се излагат. :P

...................


Естествено, че съм прав!
Тия "пеперуди" преди да представят нещо пред широката публика да беха помислили малко и да се посъветват със здравия разум.
И да предположат, че вероятно некой нема да се впечатли много ако види закачулени типове с претенции за специалци, вършещи нелогични неща.

И това го пиша не за друго, ами щото съм гледал как едни други типове, без претенции да са специалци, спретнаха тест с един човечец (май той беше настоящ/бивш военен), като му поставиха задача да изпълни определено стрелково задание преди и след активно физическо натоварване, комбинирано със симулация на обезводняване и прегряване на организма.
Просто, семпло и много поучително.
Резултатите (като време и точност), преди и след физическите изпитания, бяха надлежно документирани (вкл. с видео), анализирани и всеки може сам да си направи нужните изводи за себе си. Без да е специалец или нам къв си.
Филмчето се въртеше по дискавъри или друг подобен канал.

Та нещо такова ми се ще да видя и тука.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Апр 2019, 19:39       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
ubboto написа:

.............

Проблемът е, че ако някой е физически по-здрав от теб или се бие по-добре... ти си с пищов в кобура и се намираш в обсега на крайниците му... има голяма вероятност да не успееш да извадиш на време. А влизане на бой/ борба с пищов на кръста е хубаво да се избягва... щото на клинч няма и да усетиш как оръжието ти ще си смени притежателя... а няма как да знаеш на оня отстреща колко му е акъла, ИМХО.

............


:tu:

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Апр 2019, 19:40       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tsb написа:
Тия "пеперуди" преди да представят нещо пред широката публика да беха помислили малко и да се посъветват със здравия разум.

Тук иде реч за колизия със здравия разум с един доста по-голям ТЪРГОВСКИ ПРОДУКТ:



Клатенето и стрелянето даже е идентично. :DD Клат, клат като патица, глътнала бастун... после заставаш в израелско "киба дачи" и стреляш от приклекнало статично положение. :D

Значи, както е хубаво един инструктор да подкрепя приказките си със стреляне... така би било добре подобни техники да се тестват и на ФОРС-ОН-ФОРС. Щото да не се окаже, че нещата ако не се разиграват контролирано и по сценарий... сме получили един доста по-различен краен резултат. PDT_Armataz_01_20

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Апр 2019, 19:51       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
ken6iro написа:
Тия пеперуди,преди да си измислят дрил,трябва да питат тука форума,където да им се обясни кое и как,та да не се излагат.

Отварянето на дистанция по подобен начин не работи срещу противник, който може да се бори - проверено! И ти остава единствено да се надяваш, че този срещу теб ще е някой без такива навици умения. Изповядвайки подобна КОНЦЕПЦИЯ обаче, струва ли си риска утре да си стъпиш така на вратЪ на улицата - лично за мен, не.


Човек не искам да ти отговарям,разговора с тебе винаги се изразява в 3 страници на ,които ти пишеш едни и същи неща през мнение,не се заяждам,просто един път стига .....Хващаш си някаква посока на база някакво видео и само по нея,че се и повтаряш десетки пъти ...Ами ако е упражнение при ,което се работи цивилен и си сред хората на гарата например ,отзад се чува изстрел ,обръщаш се ,търсиш заплахата,разбутваш хора ако трябва и реагираш.....Цитирах ти мнооого старо упражнение на немската патрулна полиция...Може и да е подобно,може и да не е...все ми е тая...и не е това темата.

Така ,че лека ви вечер тука и нека клавиатурата бъде с вас.

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Апр 2019, 20:08       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
ken6iro написа:
Ами ако е упражнение при ,което се работи цивилен и си сред хората на гарата например ,отзад се чува изстрел ,обръщаш се ,търсиш заплахата,разбутваш хора ако трябва и реагираш....

Много по-удачно, на база личния ми скромен опит/ щото като цяло не ми е идея да правя и тренирам подобна неща... предпочитам да си се ограничавам единствено до техниката на стреляне... е да си държиш пищова в SUL, и ако си десничар... да минаваш между хората с атакуващо ляво рамо напред. Проправяш си по този начин път през тълпата, без да имаш за нарочна цел да буташ хората... и излизаш на чиста позиция за стреляне.

Виж, никога/ никъде не съм казал... че моето е най-хубавото/ правилното/ точното. Това, което никога не съм приемал и няма да приема е... заради което спечелих доста недоброжелатели и в реала... е сляпо да се кланям на авторитета на някого.

Ако е нещо, което ме кефи/ ми се струва смислено... винаги казвам "евала". Когато нещо обаче не ме кефи... излагам насреща своите АРГУМЕНТИ... в което именно е и смисълът на една дискусия. А и аз съм човек, който винаги си казва: "Да, не съм прав"... в случай, че наистина се окаже така.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Апр 2019, 22:02       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tsb написа:
1. Немам нищо против специалците да се стрелят у бронежилетките.

Изстрелът между краката е също не по-малко "конфидънс"... :DD ; как един наш специалец, от зор да покаже нещо яко... му се заби куршума на два пръста пред върха на обувката... и рикошира някъде напреде/ дупката още си стои... ПРОСТОТИЯТА ОТ ЕДИН МОМЕНТ НАТАТЪК СТАВА ОПАСНА... двама да се спрат и да се замислят върху това, пак е нещо... темата не е била безсмислена.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ti6kata и 44 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer