logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 09:36




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 112 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2019, 23:42       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
minavasht написа:
ken6iro написа:
T. Pavlov написа:
И воден от стремеж за повече колорит в темата, прилагам портрет на моя цивилизован избор, апелирайки за въздействащи кадри и към колегите!




Видео може ли ?

От 3,25 натам за около 15 секунди сме с глогинката заедно, другото не е по темата точно ;)


Супер!!!


Добре ,че беше операторчето да ни събере ... ;)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2019, 03:03       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Моите критерии за “работно” оръжие са прати/
- да е надеждно (тук включвам и минимална поддръжка/смазване/чистене). Чз75 примерно може да е точен, ама за седмица в касата чука му се покри с ръжда, не ми трябва такава беля.
- да няма предпазител. Колкото и да го тренираш, винаги има шанс в най-важния момент да го забравиш или да те прецака. Един път щях да тейзвам някакъв, в последния момент, когато натисках спусъка, явно някой се бутна в него в калабалъка, и само гледах тъпо как юмрука на оня лети към мен. Добре, че колежка го тейзна в гърба в същото време, та не ме отнесе.
- да е леко. Колкото и някой да хвалят железните пищови, предпочитам да мъкна повече резервни пълнители, отколкото ламарини.
- да има аксесоари на пазара за него - най-вече кобури. Онова ЧЗ100, дето го имах в БГ, дори и да беше най-свестния пищов на света, пак щях да го вадя бавно от чамтата на кръста, тъй като няма кобур за него.
- споменах ли вече, че трябва да е надеждно?

За стрелби по 50 м - само съм гледал как стрелят с .357 зиг, чини ми се, че на тая дистанция бих предпочел нещо, което не подскача толкова много, така че да мога да пусна повече куршуми по копелето.
Резби, дизайни и украшения не ме привличат, важното е да стреля секи път.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Апр 2019, 22:51       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
minavasht написа:
За стрелби по 50 м - само съм гледал как стрелят с .357 зиг, чини ми се, че на тая дистанция бих предпочел нещо, което не подскача толкова много, така че да мога да пусна повече куршуми по копелето.

Ти си имаш "арка" в багажника за тази цел. 50-те метра с пищова имат да ги мислят само онези, които си нямат дълго или бекъп.

Иначе като цел за тренировка: видим само "хедбокса" на ИДПА мишена, с една стърчаща пръчка с 12К гилза накрая, все едно е пушка. :DD От 30 метра, 30 лицеви и 30 клякания за време, колкото да вдигнеш малко пулса. При сигнал от таймера, тичаш до най-близкото укритие, щото прав и на открито не ти е оферта… и пускаш един пълнител темпово - на сплитове от около 1 секунда. Средно от 15 изстрела при едни пичове, в "хедбокса" отиваха 2 или 3. Като имаше и такива, без нито едно попадение… които на близко с 19-ките си иначе като цяло стрелят добре.

Та тук при всички положения ще ти е по-кей с пищов с по-голям "sight radius"… или разстояние между мерника и мушката. Най-добрата си презицна стрелба досега съм правил със "Стечкин"... комбинация между дълга мерна линия и фини мерни прибори. На 50 метра, на съответния мерник… също се получи доста добро стреляне.


п.с. В унисон с духа на последните постове от темата, някой да вземе да сподели архивна или актуална снимка на някой "Стечкин"? :D

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2019, 00:44       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Имаше случай преди няколко години в Тексас, на изложба на карикатури на мохамед (да се свети името му!).
Двама чалмалии в кола с АК и бронежилетки отиват да трепят неверници, спират до един олд скуул полицай, изскачат и почват да го стрелкат.
Противно на стандартната логика (стрелят ли те с дълго, бягай зад бетон и викай кавалерията), дядката (с глок 45) тръгва към тях стреляйки.
Резултата - двама правоверни пият кафе с мохамед, дядката никога поввче няма да трябва да плаща за питието си в бар.
Идеята му е била, че той е преебан срещу дългото каквото и да прави, накъдето и да бяга, затова решава да атакува и приближи, за да повиши шанса си да ги уцели. Стреля по тях през цялото време.
Явно е сработило тогава.
Дали ше сработи срещу двама майстори - едва ли. Но там и бягането няма да помогне, атаката поне дава шанс.
Аз, ако някой ме зачеше с дълго, късо или средно, най-вероятно няма да има как да се върна до колата, да отворя багажника, да извадя арката, да я заредя, и да го стрелям с нея.
Виж, ако знам, че отивам някъде, и ще има дистанции - да, ше я нарамя и нея.
Но по време на престрелка да губя време да я вадя, докато ме стрелят активно - само като ми свършат патроните за глока.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2019, 07:14       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Чета и всички мнения са, че ако си застрашен "атаката" ще дойде отпред и ще стане филма "Бърз или мъртъв". За мен ако някой ще иска да ти навреди (без да е показна акция) ще те издебне в гръб (издебнат в гръб) и всичко свършва. Освен ако не са изпратени дебили/дебил та и това е възможно. Та за мен ако си мишена, по вероятно първата атака да е от нападателя, а оттам каквото стане.....остава оръжието да ми е под ръка и патрон в цевта или барабана....защото палката, с която ще ме мерят в главата, ножа и т.н може да не успее, а оттам ако успее в някаква степен тепърва да зареждам оръжието, с две ръце....всички пишат....когато човек/ци са компетентни по всички мнения, накакси у читателите (говоря от личен опит) се губи интерес към мненията на пишещите специалисти...не говоря за тази тема точно..ама "минаващия" в една тема пишеше, че пишещите намалявали и темите също.....в смисъл едни хора са си убедени в нещо и нищо не може да ги убеди в друго ;) Пиша последното без никакви лоши чувства ;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2019, 17:06       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
Много интересна тема, следя я с интерес.
Ето и моя скромен опит с КНО през годините, вече около двайсет. Както вече се спомена, много често изборът ни е повлиян от моментни модни тенденции, сантимент, детски мечти, и, не на последно място, финансови възможности.
В началото твърдо бях решил да си взема револвер, макар да нямах никакъв опит с тази система. Живея в голям град и по онова време имаше много магазини за оръжие с океан от цеви- буквално! Режимът при избор и разглеждане беше, меко казано, либерален- случвало се е на тезгяха пред мен да има седем-осем револвера, да си ги разглеждам, до мен няколко пистолета- абе, с две думи- шантава работа! След инцидент в един от магазините- изстрел от клиент в стената, нещата станаха по-затегнати, но все още не искаха разрешително, за да ти дадат да подържиш и разгледаш оръжие.
Та, да се върна на темата. С едни пари в джоба отивам в магазина и се заглеждам по едни къси и лъскави S&W, но... парата не достига за половината револвер! При положение, че имах три месеца да избирам къде съм бързал, но и сега съм си така- както казва един мой приятел: "-Меракът не мъчи, а мОри!". И след доста четене на списания, тогава нет нанайси :evil: , се спрях на Taurus 85SL 38spl. Това SL да не ви заблуждава- ревото си беше с една красива синкава оксидация, красива орехова дръжка и буре, побиращо пет патрона. И за крупната по онова време сума от 650лв. станах собственик на бразилския клонинг на S&W. Като казвам клонинг, влагам само добри чувства. Така се случи, че след време този револвер отиде в мой близък и имах възможност да сравня спусъка на Таурус-а и Смит-а. На дабъл имаше разлика в полза на Смит-а, но на сингъл- никаква или поне аз не открих! Красив, компактен, малък револвер, на който за съжаление нямам снимки...
След година време се пробвах отново и ха, бинго!!! Дадоха ми за второ :surp: Бях си харесал едно малко, компактно пистолетче в 7.65 мм. Кой тогава да мисли за стопиращ ефект, мощ, универсалност и т.н. Важното беше да е малък и да може да се носи по всяко време на годината скрито, че ръста не ми е на играч от НБА и си личи, като запаша някоя гега.
Така си взех FEG R-76. Два пълнителя по шест патрона, бутон за освобождаване, два тона на оцветяване- гъзарйка, бате...
Изображение
Изображение
Изображение
И десетина години ми беше верен спътник. Револверчето потъна в касата, че патроните скъпи, той- красив и да не го надраскам- такива работи.
По едно време се появи оферта, на която не можах да устоя- S&W Lady Smith 3". Но трябваше да се отърва от Таурус-а. И на ръба на подаръка го дадох на мой близък и скочих на Лейдито. Голям пищов, във всяко отношение.
Изображение
Изображение
Хубаво, ама на мен ми дойде голям, тежък и лятото стана невъзможно да го нося. И постепнно пак си застъпих унгарчето.
В този форум излезе една Берета Чита в 7,65 мм., на която доста хора се чудеха и подминаваха заради калибъра, може би. Е, аз реших, че ми харесва и продадох унгарчето, добавих малко парички и скочих на Беретката.
Изображение
Изображение
Прекрасен пистолет, съчетал в себе си стил, качество и дух. Добър откат, добър контрол- с две думи красив атрибут.
И неговата съдба беше като на останалите- поомръзна ми, не стрелях с него, но пък го носех, защото голямото Лейди си почиваше в касата. И както си почиваше, разбрах, че една позната си продава подаръка от съпруга си, защото не го ползва от години и почти не го е носила. А подаръка се оказа S&W Lady Smith 60-5, 2.125". Пет патрона, лачената дръжка, страхотния финиш като на голямото Лейди, но много по-компактно, по-лесно за носене и употреба.
Направих и невъзможното и успях да се преборя с доста фактори по лесния начин- с добра дума и убеждаване в правотото на действията и намеренията.
Продадох голямото Лейди и взех малкото. И бях, и все още съм, много доволен от това!
Изображение
Изображение
Изображение
Междувременно, благодарение на колега и приятел от форума, се запалих по Sig Sauer P232SL. Успяхме да намерим един, уговорихме се с продавача и пуснах на пазара Беретата. Така осъществих и тази си мечта- да имам, може би, най-красивия и елегантен пистолет. Също така вдигнах и левъл- в калибър 9х17 бях вече! Накиприх го с дръжки, трети пълнител и маса кобури. Това вече ставаше за носене, но пак не можа да се пребори с малкото Лейди.
Изображение
И както много пъти се казва- никога не казвай никога! Бях решил, че тази комбинация на две малки, компактни оръжия от двете ситеми е баланса, който съм търсил... Но не! Пак приятели ми запалиха чергата да пострелям с Глок и- ясно ви е какво се случи, нали? Зиг-а замина да радва един млад човек, а аз зачаках Г48 и Г43Х. Но както вече споменах- много мразим да чакам, и скочих на Г45. За което не съжалявам, поне до момента, в който не хвана Г48 или Г43Х.
Аз, къде анатемосвах под път и над път полимерните пистолети си купих такъв- явно кризата на средната възраст взима надмощие в мен.
Имах възможност с бюджета, отделен за Глок, да взема и нещо от серията 1911, но на този етап не съм дорасъл все още за този тип стреляне и носене. пък и 17 срещу 8 ми звучи по-добре, някакси.
Изображение
Изображение
Това е за сега от мен като път в тази мания. Може да ви прозвучи като лутане, безпринципни решения, прибързани покупки и несериозност от моя страна, но нали темата е за това да показва и грешките ни, ако има такива, на хората, четящи форума.
Днес помолих за съдействие наследника и ми направи няколко снимки как нося КНО през студените дни.
Револвер във вътрешен кобур на Вега, леко модифициран от мен:
Изображение
Изображение
Изображение
И Глок 45 в кайдекс:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Нося така оръжие, когато се движа в тъмната част на денонощието или има и най-малка възможност за конфронтация, която не може да бъде преодоляна вербално. Якето е закопчано до момента, в който не преценя, че ципа трябва да бъде свален и да съм готов. Но те и якетата са ми една идея по-големи- така съм си свикнал. По-удобни са за скрито, пък и прикриват излишните килограми.
При пътуван с кола или на места, на които не очаквам неприятности и хората не са обремнени с комплекса "въййй, тоз има пистолет" ползвам два кожени кобура на Вега и Жоралти.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
И като за край, че стана мнооого дълго:
Изображение
Дано е било интересно и да не съм ви отегчил!
Приятна вечер!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2019, 18:00       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
Щом котката одобрява, останалото е без значение... :D

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2019, 06:53       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 995
Хубава тема. Много оръжия съм сменил, като започнах по служба с ТТ. Като собствено първо бе Макаров. Винаги съм твърдял, че това е един страхотен пищов, идеален за всекидневно носене и самозащита. След това последваха няколко смени и с напредване на годините започна разоръжаване. За отбелязване е, че два пъти влизах в магазина за глок 19 и два пъти излизах с друг пищов. Не,че не го уважавам, като оръжие, напротив. Навярно основната причина бе, че няма предпазител и самовзвод. Какво да се прави, навици.
Мнението ми е, че при отсъствие на конкретна заплаха, всяко оръжие е подходящото за самозащита при две условия - да е удобно да се носи всекидневно и СКРИТО.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2019, 10:07       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
jaba написа:
За отбелязване е, че два пъти влизах в магазина за глок 19 и два пъти излизах с друг пищов. Не,че не го уважавам, като оръжие, напротив. Навярно основната причина бе, че няма предпазител и самовзвод. Какво да се прави, навици.

Има и друго: както не на всеки ляга на сърцето, Глока не на всеки пасва еднакво добре и на ръката! Едно познат, поради стара травма на китката, не може хубаво да си завърти дланта на поддържащата си ръка… а Глока си иска плътен и стабилен хват!!!... и колкото и да се мъчи - по обективни причини не му се получава. Друг младеж, половин година троши пари/ време/ нерви… прогрес - на милимунда напред! И двамата с едно старо ЧЗ 75 сега правят такова стреляне, каквото с Глока не могат и да си помислят. Да, такива случаи не са много… 10:1/2 да го кажа условно… но все пак ги има!


Та, реших да пробвам един ден Глока и ЧЗ-то на 10/25... упраженението, което основно стрелям сам на тренировка. Разстояние: 25 ярда или 23 метра; Цел: черният кръг на В-8, принтната на А-4 оттук:
file:///C:/Users/a/AppData/Local/Packages/Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe/TempState/Downloads/B-8%20(1).pdf

10 последователни изстрела от кобур и скрито носене за време. Времето за изстрел е 4 секунди. "Х"-а е 3 точки, 10-ката - 2 точки, 9-ката - 1 точка… а всичко извън черния кръг - 0 точки.

Резултатите с Глок 17, с който стрелям 4 години… и на който съм сменил единствено мерните прибори и конектора с минусов такъв. Изстрел средно за около 2,50 секунди:

Изображение


Веднага след това пробвах с едно класическо ЧЗ 75 на стрелбището, което със сигурност вече е на над 100К изстрела. Стартово положение тук: с патрон в цевта и вдигнат предпазител, като предпазителя го свалям при насочена вече цев напред към мишените. Време, по-бавно от това с Глока… но пак в рамките на 4-те секунди:

Изображение


Само едно попадение долу в оценъчната зона на 8-цата, онова в "хедбокса" горе е от друго стреляне. Хайде, ще му смениш на Глока спусъка, но колкото и да му баеш… пак няма да го докараш до този на някое "Шадоу-2", STI, или друг "сингъл" или СА/ ДА качествен пищов. Да, "страйкъра" определено си има своите силни страни за определени дейности, но в никакъв случай не е панацея.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 22 Апр 2019, 10:42, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2019, 10:37       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 995
ubboto написа:
Има и друго: както не на всеки ляга на сърцето, Глока не на всеки ляга и на ръката!

Глок 19 ми "заспивава" ръката, но го прежалих за Walther P88C. Колкото до стрелбата с пистолет в сегашните измерения, като време, съм далеч и в дясно. Просто навремето се стреляше доста по малко и при по различни изисквания. Например, правех на 25 м. от закрит стандартен кобур,без патрон в цевта, осем дупки в черното на мишена №4 за 7 сек. Сега това е смешно. Техники на вадене и прочие просто нямаше. Само мерак и ако намериш патрони, и свободно време. Пистолет, който не ми е паснал и считам за добро техническо постижение, но... безмислен от военна гледна точка е Стечкин. Като точност с този патрон, язък за дългата цев. На 25 метра не превъзхожда Макаров ни най малко. На 50 и 100 м. ни ТТ, ни Валтер, Глок, ЧЗ и който да е друг с цев от 102мм. и по вече. Но все пак всичко е въпрос на вкус и умения.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2019, 10:44       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
@ubboto: Направо снайперист, особено с ЧЗ-то. А до колко по-добрите резултати се дължат на спусъка, а не на по-тясната мушка?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2019, 10:52       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
jaba написа:
Пистолет, който не ми е паснал и считам за добро техническо постижение, но... безмислен от военна гледна точка е Стечкин. Като точност с този патрон, язък за дългата цев. На 25 метра не превъзхожда Макаров ни най малко. На 50 и 100 м. ни ТТ, ни Валтер, Глок, ЧЗ и който да е друг с цев от 102мм. и по вече. Но все пак всичко е въпрос на вкус и умения.

Ако оставим вкуса и субективните умения настрана, обективно погледнато, с оръжия с по-голям "sight radius" или разстояние между мерника и мушката - се стреля по-точно. Всеки сам може да се пробва на 25 метра поотделно с Г 19/17/34, и да сравни резултатите. По-фините мерни прибори на образците КНО от ВСВ - отделно. А и там концепцията е била различна от сегашната. Неслучайно ПМ се прострелва да бие център на 50 метра - на 25 метра като му сложиш мушката на брадичката, да му отиде централно в "хедбокса". Тактиките с времето се променика, разстоянията - също, затова и мерните прибори станаха по-обемни и груби. За по-прецизна работа обаче, пак се отива на тънки фиброоптики и пр. Така че и тук нещата пак опират до това, за какво ПРИОРИТЕТНО смяташ да го ползваш това КНО.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2019, 10:58       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Absolut написа:
А до колко по-добрите резултати се дължат на спусъка, а не на по-тясната мушка?

Лично за мен 90% условно на спусъка, а и на ЧЗ 75 оригиналната мушка не е толкова тясна - ако я сравняваме с тази на "Стечкин" или ПМ, примерно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2019, 11:45       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
ken6iro написа:
ubboto написа:
Докато утре като частна охрана на някой баровец на улицата в БГ... нямаш дълго нарезно, щото по закон можеш да носиш само КНО... нямаш бекъп, нямаш антиснайпер... нямаш нищо друго, освен един единствен гол пищов на кръста. И ако ти се запъне като при Баретата някой с "калашник" на 50 метра... на 19-ката ли ще си стоиш


Не,ще застъпя на движение по далеч от горчивите пуканки Ама тука влизаме вече в обяснения дето си струват пари....


За БГ-то не знам. Ето какво казва Massad Ayoob за USA:

<<<While Glock pistols are amply accurate for service gun needs, few are truly “match accurate” save for the .45 caliber versions. This is because the .45 barrels are made by a different process than what Glock uses for its 9mm and .40 S&W models.
I’ve found that my little Glock 30 .45 compact will outshoot any 9mm or .40 pistol in their catalog, including the 6″ barrel longslide guns intended for target shooting. The G34, however, proved to be the most accurate 9mm Glock I have handled.
Brian Toal, a New Jersey cop and firearms instructor, was able to print a 2″ five-shot group with this gun at 25 yards, using Federal’s exquisitely accurate 115 gr. hollowpoint from their Classic series, the 9BP. A Glock spokesman told me we could expect 2.5″ groups at this distance, and clearly, he told me no lie.
Maybe you don’t need 21? accuracy at 25 yards in a duty gun, but you know what? It’s a confidence builder to have it there. The bad guy might know how to take cover too, or he might be endangering human lives from longer than usual range.

Early reports from the Columbine High School incident indicate that the first engagement of the cowardly killers with the deputy assigned to the school took place across the parking lot at a distance of some 70 yards. In the Norco bank robbery incident in California, a murdered deputy was killed at 54 yards, and another exchange in that long-running gunfight took place at some 60 yards.
Similar distances separated the Los Angeles cops from the machinegun-armed bandits in the North Hollywood shootout. The shot that ended the infamous FBI/Miami shootout was fired from an agent’s 9mm at 42 yards.
Accuracy of 2″ at 25 paces extrapolates to 4″ at 50 yards and 6″ at 75. That will do most of what needs to be done in long-range confrontations like the ones mentioned above.>>>

Това в конекста на терористите активни стрелци, май сигурното стреляне на 60-70 m с пистолет IS A MUST.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Апр 2019, 11:54       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2010, 12:07
Мнения: 4
В момента нося Arex Rex Zero 1 S. Стандартния модел с дължина на цевта 108 мм. Тежи 1100 гр. с пълнител с 15 патрона (пълният капацитет е 18). Не е за хора с малки ръце. Дръжката е по-широка от тази на Glock 17, но наклонът ми е по удобен. Въпреки че цевта е по-високо разположена, откатът е много по-приятен и мек. На SA спусъка е много лек, с къс ход. На DA е много тежък, но равномерен и спокойно се запазва равната мушка при спускане. Може да се носи със свален чук или със взведен и на предпазител. Лостът за спускане на затвора служи и за сваляне на чука при повторно натискане. Определено не е пистолет за спорт. Носи се спокойно във вътрешен кобур.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 112 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer