logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 22:52




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 112 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2019, 20:11       Заглавие:  Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Отварям тази тема не за да адвокатствам на определена оръжейна система или марка, както и да заклеймявам друга, а да споделя с аудиторията личните си виждания и скромни съвети относно въпросите, на които всеки простосмъртен кандидат-оръженосец на КНО за самоотбрана в БГ-то е хубаво сам да си отговори, преди да си "изгори" заветната и трудно придобита хартийка. Щото да получиш разрешително е сложно, а да ти дадат без връзки и протекции за второ - вече почти невъзможно.

Още в самото начало, най-важният за мен въпрос е повече ще НОСИШ, или повече ще СТРЕЛЯШ?! Ако предимно ще носиш:
- ръст, тегло, размер на талията и ханша;
- носенето ще е повече през зимата, през лятото, или по равно:

След това иде степента на ЗАПЛАХАТА, пак условно подредени от мен:
- "слаба" - отруден и законопослушен данъкоплатец, който не разполага и не пренася големи количества кинти в брой, не се бърка в чужд бизнес и не ходи по чужди булки;
- "средна" - някой от горната категория, който обаче се прибира вечер с дневния оборот от хиляда лева примерно, и е потенциална цел на кварталните утрепки/ наркозвисими;
- "голяма" - когато по някакви обективни причини си се превърнал в потенциална мишена на отвличане или физическа саморазправа, а нямаш възможност или желание да се ползваш от услугите на въоръжени телохранители.

Ако повече ще СТРЕЛЯШ, какво по-точно:
- ДЕФЕНС ориентирани стрелкови упражения и стандарти, "Форс-он Форс" сценарии от работен кобур и скрито носене - каквото то трябва да бъде за самоотбрана по закон… или мислиш повече да СПОРТУВАШ. Да, опцията за спортно си я има, но там можеш само да пренасяш, но не и да носиш.

За СПОРТА вече, кой точно спорт: ИПСЦ/ ИДПА/ "Т- клас" или нещо друго? След това, коя ДИВИЗИЯ?

Мисълта ми е, че преди човек да се допита до някого за съвет за нещо конкретно… е хубаво сам за себе си да е нясно какво точно иска… или по-точно - ЗА КАКВО ТОЧНО МУ ТРЯБВА оръжие.


Някои други категории, с които съм се сблъсквал, само ще ги загатна, пак условно и то: изпада му на някой нещо на далавера, и той си го взема… ЩОТО Е НА ДАЛАВЕРА. Войник преди доста време бяга от казармата, като краде парашут. Парашута го продава на един бакшиш… после като сгащват разследващите бакшиша и го питат: "За чий, аджеба, го взе този парашут?!" Отговор: "Ами, щото ми се видя на далавера" :happy: … инфо от първа ръка.

Определено оръжие много ти харесва, и ти искаш да го имаш... ЩОТО ПРОСТО ТЕ КЕФИ. Напълно нормално и разбираемо.

Да врътнеш някой друг черен курс като охранител/ телохранител… където за вторите почти навсякъде искат да си въоръжен… и ти трябва да сложиш някакво джелезо на кръста, за да минаваш за въоръжен и много опасен.

Имаш яко кинти и връзки, и като чистокръвен американец… си купуваш всичко по-лачено и скъпо, де стигне до БГ-то… има и такива хора.

За последните четири условни категории това споделеното от мен в началото на темата не важи, а останалите е хубаво да ИЗБИРАТ РАЗУМНО... щото като изгориш веднъж разрешителното - след това става сложно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2019, 20:30       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Много хубава тема и пръв постинг :armed: Поздравления от мен :tu:

Пожелавам ти хората, които са потенциален таргет на твоето послание:

1. Да прочетат написаното от теб.
2. Да разберат написаното от теб.
3. Да вникнат в написаното от теб.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2019, 20:31       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Задаваш въпроси,които нямат прост и еднозначен отговор. За съжаление "златна" среда няма - като всяко нещо,което е съставено от всичко по малко,накрая се получава едно голямо НИЩО.

Даже и анкета тук не помага. Пазара е огромен(като предлагане и варианти),така че..... накрая всичко опира само и единствено до личните предпочитания ;)

Иначе,ще е интересна тема.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2019, 20:52       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Longbow написа:
..... накрая всичко опира само и единствено до личните предпочитания.

Добре де, пита те някой примерно: "Много ми харесва Зиг ПРо. Искам да си го имам, и от време на време да се пускам с него и на състезания." Ти какво ще му отговориш? Или: "Искам да стрелям ИПСЦ в дивизия "Стандарт", кой Глок ще ми препоръчаш?" Ерго, кой Глок може да се сравнява ОБЕКТИВНО с качестените "сингли"... щото аз не се сещам за такъв.

Колкото и да те кефи едно "ферари", с него няма как да отидеш на офроуд... както и няма как се пуснеш с Лада "Нива" на "драг" с бегачки. Универсално МПС няма, както няма и универсален пищов. Ако бях американец, щях да имаме минимум 10 къси цеви - една за носене през зимата, две различни… компакт и субкомпакт за лятото… Глок с дълга цев за "дефенс" стандартите… 1911-ка за чистия спорт, ако ми се доспортува по-сериозно… "макарена" и "тетак" задължително, за да си ги имам… :happy: ; и те така.

Само че в БГ-то, ако искаш това оръжие и да го носиш, имаш право на ЕДИН ЕДИНСТВЕН ИЗБОР. И колкото и да съм фен на старите съветски оръжия, няма вариант да си изгоря разрешителното за "тетак" или "макарена", щото и на мен няма да ми дадат за второ. И револверите яко ме кефят... но и те ще почакат, освен ако не реша това да ми е водещата стрелба.

Та, за мен нещата са въпрос повече на РАЗУМЕН КОМПРОМИС... като идеята ми просто е, преди човек да се втурне да избира и купува… първо да си ИЗЯСНИ САМ НА СЕБЕ СИ ПРИОРИТЕТИТЕ... като вземе под внимание и възможностите си, разбира се.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 16 Апр 2019, 20:59, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2019, 20:58       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
ubboto написа:
Добре де, пита те някой примерно: "Много ми харесва Зиг ПРо. Искам да си го имам, и от време на време да се пускам с него и на състезания." Ти какво ще му отговориш? Или: "Искам да стрелям ИПСЦ в дивизия "Стандарт", кой Глок ще ми препоръчаш?" Ерго, кой Глок може да се сравнява ОБЕКТИВНО с качестените "сингли"... щото аз не се сещам за такъв.


ЗИГ ПРО ,колкото и да прилича на сапунерка,е оръжие с невероятен ресурс и живучест. Колкото до "Стандарт" с Глок - варианти бол - Г35,22 (от Ген3 до Ген5) ако искаш да играеш при големите,или бягаш на Г34,17 като разчиташ на големия капацитет на пълнителя(с добър избор и за не много пари - 20-21 патрона) ,по-малкия откат на 9мм и по-различната тактика(благодарение на големия капацитет на пълнителите).

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2019, 21:09       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Longbow написа:
ЗИГ ПРО ,колкото и да прилича на сапунерка,е оръжие с невероятен ресурс и живучест.

Така е, но ела да видиш каква мъка е като почнеш да стреляш с него - като уплътниш хвата, натискаш както лоста за затворната задръжка, така и този на декокера. И се получава следното: натискаш спусъка… неволно "декокваш", след което трябва да дърпаш от "дабъл екшън"... и това като ти се случи два пъти на поредица от 5 изстрела за време… къде отиваш с времето?! Да не говорим за "мазъл флипа", и как някои стрелят с фенери отдолу, за да им скача по-малко. Така че, да, за носене е окей… не засича… има ресурс… но за каквото и да било състезателно стреляне освен чистата прецизна стрелба - не ти е оферта! Какво вече ти е по-оферта… си зависи от конкретното задание. С Зиг Про срещу Глоци ще ти е трудно, с Глок срещу "сингли" на ИПСЦ - също! Това е НЕЩО ОБЕКТИВНО... както "бемвето" е по-бързо от "ладата", но "ферарито" е по-бързо от "бемвето". Но за да кажеш на някого: "Лада", БМВ или Ферари… човекът отсреща трябва сам за себе си да е наясно за какво приоритетно мисли да го ползва този автомобил… както и с какъв финансов ресурс разполага, разбира се.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2019, 21:18       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Прав си за всичко.
Въпроса е, че докато не по стреляш, няма как да прецениш какво искаш и какво те кефи.
И другия момент - хората се променят, това, което днес те е кефило, утре може да ти е безразлично. И обратно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2019, 22:26       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Да си доразвия мисълта относно НОСЕНЕТО:
ubboto написа:
Още в самото начало, най-важният за мен въпрос е повече ще НОСИШ, или повече ще СТРЕЛЯШ?! Ако предимно ще носиш: - ръст, тегло, размер на талията и ханша; - носенето ще е повече през зимата, през лятото, или по равно:След това иде степента на ЗАПЛАХАТА, пак условно подредени от мен: - "слаба" - отруден и законопослушен данъкоплатец, който не разполага и не пренася големи количества кинти в брой, не се бърка в чужд бизнес и не ходи по чужди булки; - "средна" - някой от горната категория, който обаче се прибира вечер с дневния оборот от хиляда лева примерно, и е потенциална цел на кварталните утрепки/ наркозвисими; - "голяма" - когато по някакви обективни причини си се превърнал в потенциална мишена на отвличане или физическа саморазправа, а нямаш възможност или желание да се ползваш от услугите на въоръжени телохранители.

Ако не си нещо конкретно застрашен, ВСИЧКО огнестрелно ти върши работа… дори и в .22. Оръжията са леки и компактни, а с калибъра се СТРЕЛЯ ЛЕСНО. Неслучайно в Щатите на улицата има най-много гътнати с .22... не щото е много потентен като калибър, а щото просто насочваш и дърпаш - за да уцелиш, на са ти нужни някакви особени стрелкови умения. Една дама 50+ с голямо желание да се научи да стреля, ами… половин година не можем и не можем да овладеем деветката. Един ден ми писна, давам и .22 "берета"... и почна да ги ниже едно до друго. А де го тоз безсмъртен, де безпроблемно ще отнесе 3-4 .22-ки в черепахата!

Родния си брат разубедих да скача на Ген. 5. Викам му: "От теб стрелец не става, само залудо ще трошиш кинти. За реала, тази 17-ка само ще ти пречи, ако се наложи нещо да се сбиеш. Теб няма кой да тръгне да те отвлича/ стреля. Пък дори и на село все трябва да го мислиш този калибър - да не пробие нещо и да не отиде някъде, де не искаш и не трябва." И му избрахме .22 "валтер"... стрелка си на тънкана и си свирка... чичиния на 5 години вече се справя самостоятелно, а като стане първи клас - го започвам директно с Глока. :armed:


Ако се прибираш вечер от магазина с оборота, и има опасност да хванат да те оберат... най-важното е да не се разглобиш при първоначалния сблъсък - да останеш на крака, за да можеш да си извадиш оръжието. Оттам насетне, хубав кобур задължително… и ако нямаш навика на носиш пищова с патрон в цевта, препоръчвам револвер. Вадиш и директно теглиш… първите два примиерно, "стопака"... за да се намали вероятността после да описват труп… а за стрелянето - бързи хълбочни изстрели на дистанция до 3 метра. Друго в случая ти не требе.


Вече ако си някаква по-застрашена цел… многозаряден пищов в калибър от 9х19 нагоре задължително, 2-3 резервни пълнителя с тебе - тоже! Като освен носенето, тук трябва да обърнеш доста по-сериозно внимание и на стрелянето!

п.с. Целта на темата е да инициирам ДИСКУСИЯ по тези въпроси, а не да налагам личната си гледна точка и мнение. Така аз лично ги виждам нещата - така ги и споделям, без каквито и да било претенции, че точно това е най-правилното и адекватното.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2019, 22:43       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
Въпроса е, че докато не по стреляш, няма как да прецениш какво искаш и какво те кефи.

Ходиш по стрелбищата - стреляш, мислиш, преценяш. Както "бомбардировача"-програмист се спря на 34-ката... аз си бях казал мнението… той отиде на стрелбище, хвана, гръмна с този пищов… направи сравнение с 19-ката... ревизира приоритетите си - повече носене, или повече стреляне… и вече е с 34-ка.

Проблемът в БГ-то е, че ако реша утре да ходя на друг пищов… при нас не е като при вас… отивам с личната карта в магазина, и след един час си тръгвам с два сака цеви. Драмата с разрешителните у назе като че ли с всеки изминат ден става все по-сложна… което съответно налага човек да прави своя избор внимателно и разумно, в случай че го е огряло… и си е хванал в ръцете разрешителното.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2019, 23:07       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
Лично аз, когато консултирам хора за покупка на оръжие първо задавам два въпроса :
1.За какво ти е нужно оръжието?
2.В какъв бюджет трябва да се вместиш?

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2019, 07:07       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2019, 09:19
Мнения: 397
Според мен най- важното е ползвателя да има възможност да постреля по-интензивно с масовите оръжия на пазара и да определи с кое му е най-удобно. В рамките на година ходене по стрелбища, курсове и стрелкови прояви че може сам да реши.
До тогава ще е събрал доста информация и ще може да си намери оръжието, което иска на най-добрата цена.
След няколко години ползване, няма да има нужда никой да го консултира допълнително и ще си замени оръжието с нещо, което му пасва още по-добре.

_________________
https://www.youtube.com/channel/UChxAWO ... 3vaRnOaAbw

https://www.triskel-int.com/

"Traditions and Diversity" - TRISKEL INTERNATIONAL

Милен Димитров - Инструктор ТРИСКЕЛ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2019, 09:38       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ТРИСКЕЛ-ТОП ШОТ написа:
Според мен най- важното е ползвателя да има възможност да постреля по-интензивно с масовите оръжия на пазара и да определи с кое му е най-удобно. В рамките на година ходене по стрелбища, курсове и стрелкови прояви че може сам да реши.

Да, напълно съм съгласен. За да може за това време човек малко отмалко да се научи да стреля. Щото ако не знаеш как въобще да си хванеш пищова, как ще дефинираш сам за себе си "удобното":
- хващаш го с една ръка, и гледаш дръжката как ти ляга на дланта;
- щракваш на сухо със спусъка, и гледаш как ще ти се стори.

После пуснеш десетина изстрела, от които на практика нищо не можеш да прецениш. Приятелчето, преди да се спре на Г34, отиде на стрелбище и го пробва на "Бил Дрил"... после вика: "С 19-ката не мога да направя такава комбинация между бързина и точност." Нещо съвсем естествено и логично Но, първо САМ трябва да пробваш, и второ - ДА МОЖЕШ ДА СТРЕЛЯШ, за да имаш някаква база, която да ти служи като отправна точна за по-нататъшни за размисли и страсти. Това ако ще стреляш ДЕФЕНС ориентирани стандарти и упражнения, разбира се. Специално тук, Глок води много пред останалите ширпотреби… харесало му на човек нещо, взел си го, идва да стреля… и после само се мъчи.


Ако предимно ще НОСИШ, дефинираш сам за себе си степента на заплахата… и си вземаш това, което те кефи или ти стои най-удобно в кобура. Ако си бизнесмен с костюм, естествено че ще се спреш на нещо по-компактно и удобно… а няма да сложиш някой топуз отстрани, който да ти издуе сакото като седнеш. Ревюто на колегата Radula:
viewtopic.php?f=1&t=17690

И макар че имам доста резерви както към този Зиг, така и към боеприпаса… ако ми се налага ежедневно да нося скрито в града, и не съм нещо конкретно застрашен - ще избера именно него пред пълноразмерния Глок.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2019, 09:52       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
Та, за мен нещата са въпрос повече на РАЗУМЕН КОМПРОМИС... като идеята ми просто е, преди човек да се втурне да избира и купува… първо да си ИЗЯСНИ САМ НА СЕБЕ СИ ПРИОРИТЕТИТЕ... като вземе под внимание и възможностите си, разбира се. :tu:

Много се радвам да "чуя" думата компромис от твоята уста. Както казвам живя живот е възможния компромис.

ubboto написа:
И му избрахме .22 "валтер"... стрелка си на тънкана и си свирка..
PDT_Armataz_01_22

В тази тема нека хората споделят какви са им били критериите, а не какво са избрали за да не става това е по-добре от онова и т.н.

Та за мен основния критерий беше home defense и все още е. Съобразявах всичките параметри over-penetration, места на възможно проникване, ъгли и позиции за отбрана. Вероятни места на конфликт вила, дом. И стигнах до извода .22 WMR ( има револвери с два барабана .22 и .22 wmr). Да ама стените на вилата са Дървени (дъсчени да сме точни) т.е. и това не става. Та.... в белия свят има къси помпи под 51 см но в БГ са забранени. Та си взех почти най-евтината турска овчарска ГЕГА полу-автомат 4 + 1 - 20 калибър и винаги имам едни 9-ки под ръка.

За home defense сценарий пистолета просто отпадна. Което промени критериите отпаднаха over penetration и т.н. Остана само носенето, но с времето се оказа, че работното място е обществено място. Излезе, че мога да нося само в гората и на вилата и се оказа, че само пренасям.

Тая чантичка за която говори Гелето в другата юдая трябва да я видя.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2019, 10:13       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
...а не какво са избрали за да не става това е по-добре от онова и т.н.

То няма лошо да стане дискусия и от рода на "дали това е по-добро от онова"... но без някакви предварителни критерии, или ясна визия относно това, за какво точно ти трябва това оръжие - стават общи приказки и надвикване.

За ХОУМ ДЕФЕНС-а, не се превъзбуждай толкова… неизбежна отбрана или право на извършване на вредоносни действия от твоя страна/ разбирай, да стреляш по някого… има само при започнало и незавършило нападение срещу човек, а не ВЕЩИ. Това, че си сгащил в мазата някой да ти точи от безценно вино… съвсем не значи, че можеш да го пушнеш, колкото и да ти се иска. Пък всеки сам да си преценя, дали вещите му струват 50 хилки… колкото ще ти трябват минимум впоследствие. А вече някой точно на теб или мен да ни влезе вкъщи, специално да ни НАПАДНЕ… ми се струва лекинко филмиране.

На доктора от Пловдив, де гръмна оня мангал в гаража на къщата си… за какви пари щяха да му изнесат вещи от гаража… и какви кинти досега наби и тепърва има да набива за съдебни дела?! Нервите въобще не ги коментираме, и струва ли си?!

Та, чисто приложната част трябва да върви с някакво елементарно ПОЗНАВАНЕ НА ЗАКОНА. Че ми вика един пълнолетен български гражданин преди време, много искам да си взема пищов. Питам го: "За чий ти е?!" Отговор, сериозен и то: "Много се дразня като ме засичат на пътя, и да вадя да ги стрелям." :oops:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2019, 10:44       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
А вече някой точно на теб или мен да ни влезе вкъщи, специално да ни НАПАДНЕ… ми се струва лекинко филмиране.


Абсолютно вярно. За това всъщност си стрелям панички.

Обаче ако живееш в къща не е съвсем така. И пак всеки сам си преценява каква точно е реалната степен на заплаха.

Един колега искаше да си взем някакво въздушно чудо https://arms-bg.com/component/virtuemar ... l?Itemid=0

Да ги чеша с лагерни сачми. Казах му да не си луд, ако не го раниш сериозно ще ги озлобиш и ще дойдат 100, а ако го убиеш или раниш сериозно гориш. В случая нямаш полезен ход. Беше му много криво, но от къщата му вече почти нищо не остана. Така че човека цяла къща прежали, леля и чичо прежали починаха хората след няколко набези и побой от орки.

Така че здравия разум е най-важното нещо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 112 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer