logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 02:16




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 112 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2019, 19:57       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
ubboto написа:
andrei p226 R написа:
Добре си ги надиплил! Особено тоя Зиг в цвят ,,дизърт тан"...мислех, че не си почитател на марката Зиг Зауер ЧЕСТИТО!

Не е "зиг", а "танфолио", и просто е паркирано на една маса до останалите пищови. Чудесно оръжие за спорт и "фън", но да го мъкнеш цял ден на гащите - не ти е оферта!

На "хеклера" така и не успях да схвана концепцията, но от друга страна +Р .45 АСР "холоупойнт" си е сила! Един такъв да успееш да пласираш - повече ти не требе! Тоест, не ти трябват дублети, триплети и пр.

"Зиг" от своя страна тотално са сбъркали концепциите с оглед на стрелянето. Ако искаш да стреляш бързо и същевременно точно, с "зиг" не става. Въпреки че 226-ката е плоска и прибрана, и за носене апендиксово е учудващо удобна. ПРО-то вече, макар и наистина здраво и надеждно, е тотално инженерно недоразумение - не знам с какъв акъл си сложил там, където ти се пада най-голямото усилие при уплътняване на хвата, лостовете за декокера и затворната задръжка! И колкото да му слагат някои отдолу фенери, за да му се намали подскачането - пак не преде пред "глоците". Един даже беше пробвал с тежести за джанти, за да му подобри баланса - тъжно, наистина.

Но, пак всичко си е до ПРИОРИТЕТИ. Ако искаш да цепиш стотната на секундата, всичко трява да ти е изпилено до зуко - иначе просто не става! Именно затова понякога се изказвам доста крайно, щото гледам на нещата от тази си своя камбанария. Ако приоритетите обаче са ти други, това съответно влияе и на крайния ти избор.



ЧЕСТИТО! ЧЕСТИТО! ,,Танфолио" е класа!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2019, 17:20       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
ubboto написа:
Ще пробвам и само прецизна, за да го няма насмитането от това да дадеш изстрел за 4 секунди от кобур - да видим дали 5 изстрела ще успеем да ги съберем в група от 2,5 инча.


С 34-ката съм убеден че ще стане. А ако искаш и да са в 10-ката малко въртене на мерника и ще си ги закараш където искаш.

Днес на Лозен го регулирах на 15 метра. Без проблеми ги събираш в 2 монета 2 лв. На 22м (колкото е навеса) на мишена "B-8" 9 и 10 едно до друго и 3-тия го изтървах 8-ца в дясно.

Зора за мен на голямо разстояние е в какво да се мериш защото мушката скрива бая и като си имаш и тремор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Май 2019, 17:12       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
b5202s написа:
С 34-ката съм убеден че ще стане. А ако искаш и да са в 10-ката малко въртене на мерника и ще си ги закараш където искаш.

Не съм и предпоплагал, колко "скрити менюта" може да ти отвори 34-ката! Да, знаех че с нея по обективни причини е по-окей... но определено не очаквах разликата с 17-ката да е толкова фрапираща!

Най-доброто от най-добрия с Глок на No Fail Bill Drill:
https://www.youtube.com/watch?v=WVyeBStsFag

... другото му е на 2,40 и отгоре.

И още първите опити от измислен кобур, фабрични патрони... и тунинги, ти знаеш какви - сменен конектор.
https://www.youtube.com/watch?v=eMkMI4RjtYA

Разлика от 0,08 сек., като все още дърпа с първия изстрел и презареждането - неща, които за 1-2 години и там трябва да станат пИрфектни. И на практика, тръгваш директно от "мастър" на всички "дефенс" ориентирани дрилове от работен кобур и скрито носене.

17-ката изостава много, а 19-ката въобще няма какво да се коментира. Американското УСПСА също е интересно, и там яко дрънчат с Глоците. Но базовата техника си е една и съща.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Май 2019, 23:43       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Много интересна и полезна тема! Поздравления за автора! :armed:

Според мен преди да си вземе късо нарезно оръжие човек трябва да си отговори на няколко въпроса:

1. Малки, средни или големи длани имам?
2. Имам ли корем и сланини отзад на кръста или съм с плосък корем?
3. Имам ли смелост да нося пистолет с патрон в цевта?
4. Мога ли да удържа добре .357 магнум и .357 зиг и имам ли силни ръце.

Моите отговори са следните:
1. Имам малки длани и това е причината да не мога да правя правилен захват на оръжия с големи ръкохватки. Имал съм лош опит с Глок 21 и револвер с голяма ръкохватка. С Глок 19 нямам проблем направо ми залепва за дланта. Същото се отнася и за компактни ръкохватки за револвери, не от най-малките а компактни.

2. Никога не съм бил шишкав и никога не съм имал корем. Поради тази причина не ми пречи да нося Глок 19 или револвер с цев 2.5 инча по 14 часа на ден. Но съм вижал хора с кореми как пъшкат и се оплакват от Глок 19 или Макаров, че им притиска. На хора с големи кореми Глок 26, 27 или револвер с 5 заряден барабан не им пречи.

3. Не ме е страх да нося Глок с патрон в цевта. Който го е страх или да носи пищов с дабъл и сингъл екшън и спуснато чукче. Или да носи револвер.

4. Въпреки, че имам малки длани съм силен и без проблем удържам .357 магнум и .357 зиг. Повечето мъже не могат да удържат стабилно .357 магнум или .357 зиг. Затова и 9х19 е най-масовия калибър, защото се удържа лесно. А 22 ри калибър е удобен за всеки и въобще не бива да се подценява.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Май 2019, 06:58       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Разковничето тука е БГ.
Калибър на КНО на въоръжение - 9х18, т.е това е максимума който може да си позволим за самоохрана, за да не ни изкарат едни вещи лица после садистични убийци разнасящи пищови по модерни, многозарядни и мощни от табелното полицейско оръжие с единственото намерение да подмамим някой да ни нападне та да го утрепем, да речем.
Обзалагам се че ако Лисичков беше стрелял с ПМ,АП или ПП съдебното решение щеше да е различно и
по - леко за него.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Май 2019, 08:20       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
dobri написа:
Разковничето тука е БГ.
Калибър на КНО на въоръжение - 9х18, т.е това е максимума който може да си позволим за самоохрана, за да не ни изкарат едни вещи лица после садистични убийци разнасящи пищови по модерни, многозарядни и мощни от табелното полицейско оръжие с единственото намерение да подмамим някой да ни нападне та да го утрепем, да речем.
Обзалагам се че ако Лисичков беше стрелял с ПМ,АП или ПП съдебното решение щеше да е различно и
по - леко за него.

Подобно ми е споделял и познат от Щатите... че ако носиш по-мощно оръжие от това на местните ченгета... при евентуална употреба с летален край... после може да ти търсят INTENT или УМИСЪЛ. Основната причина, поради която и там не препоръчват за самоотбрана да се носят релоуди... пак заради УМИСЪЛА. Не знам дали така е и в БГ... но е логично!

Иначе ако самоотбраната някой ден ми стане основен приоритет... и аз ще ходя на "макарена" или нещо в .22 LR. Нещо по-голямо ти трябва само, ако ще те стрелят... но някой обикновен калъф като мене, де опъва каиша да си плаща данъците и да вързва двата края... никой няма да тръгне конкретно него да го стреля. А и предвид дежурните 50 хилки, де трябва да ги имаш готови, в случай че пушнеш някого... кръгът съвсем се затваря. Именно затова в ежедневието оръжие не нося... а единствено пренасям в чантето от касата вкъщи... до стрелбището и обратно. Но кварталната синтетика изпържи на доста народ мозъците... масово се вадят се ножове за нищо... и една "макарена" под ръка е хубаво човек да има.

Наскоро успях да се скарам с поредния си познат: "Аз такова, аз онакова..." Писна ми да слушам къси разкази, и го питам: "Пич, ако това наистина е вярно... що си още жив?! Или не си заключен?!"

Та, така... всеки гледа и на тези неща от собствената си камбанария. Това в допълнение на казаното от Пацо - какви са ти ръцете, имаш ли шкемба, окей ли си с патрона в цевта и пр. И което по презумпция изключва идеята... за някаква генерална концепция или рецепта за избор на КНО в БГ.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Май 2019, 19:10       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Носи си пищова поне вечер и на дълъг път с колата. Понякога е достатъчно да се види само издутината на колана.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 112 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer