logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:57




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 112 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2019, 18:18       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
sk67 написа:
Интересно.Технически погледнато по-големите хлабини не следва да влияят

Видеото накрая свършва с надпис, че ще ги закара двете цеви на стрелбището... и ще направи по 3 групи с всяка/ не става ясно по колко изстрела на група обаче... ще снима попаденията и ще има ново видео. Така че на теб се пада да следиш за продължението. :-)

Технически погледнато, "къстъм" цевите при всички положения са за предпочитане. Въпросът обаче е, дали стрелянето ти е на нужното ниво, за да може на практика да се види тази разлика. Ако не е, максимално гледаме да изолираме човешкия фактор - от станок, с оптика с увеличение за по-прецизно и консистентно премерване и пр.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2019, 18:30       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:
Конкретно, "хеклер" P8 ти е близо 2 бона. Ако те кефи, окей… но иде човек да стреля, диша прахта на "глоците"... де въпреки надценката с 30% по нашите географски ширини в сравнение с Америката… пак ти е почти двойно по-йефтиничък....


Конкретно р8 на мен лично ми е ненужен и не бих си горил разрешителното за него.
Първо е в кофти калибър, второ ергономиката наръкохватката е като тухла.
Ако ще не ХиК да пише на него ами ролс ройс - тва е положението.
Мен ми пасват ХК45 и ХК45С.
Освен това нещата които ги има в ХК45, при Глок все още не ги предлагат или започнаха плахо в фен5 да ги офертират, така че и дубъл отгоре съм готов да платя, само да получа това което аз търся и ми трябва.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2019, 18:39       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2808
sk67 написа:
Според такава замяна на цев влияе ли съществено на точността до 25 м. ?

На групираността със сигурност ще повлияе. Виж, за точността - не знам. Много са малко хората, дето могат да си надстрелят пищовите и за които смяната на цевта с по-прецизна ще окаже решаващо влияние върху точността.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2019, 18:58       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
ubboto написа:
Щото сега "беретата" я лансират Лангдънци, Кийпъровци и пр…


Да речем,че имам известен опит с Берета 92 ;) И със ЗИГ тоже - там 225,226,малко с AllRound и любимия ти SP2022.

Ако трябва да избирам между ЗИГ,ЗИГ-оподобно и Берета.... познай какъв ще ми е избора :)

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


Последна промяна Longbow на 23 Апр 2019, 19:03, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2019, 19:00       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
А и по принцип с пищов не се стреля като със снайпера - лежешком от упора, а от кобур и за време. Упражнение, на което аз сам за себе си проверявам доколко ми пасва дадено КНО, и по мишена №4.

Почваш от 5 метра, като стигаш до 25 метра - през 3 или 5 метра. Пускаш по три изстрела за време, като целта е и трите да ги събереш в оценъчната зона на деветката - кръг с диаметър от 19,5 сантиметра. За сравнение, "А"-зоната на ИДПА мишената е кръг с диаметър от 20,3 сантиметра.

Триплет за време от кобур по кръг от 19,5 сантиметра на 5,10, 15, 20 и 25 метра е чудесно сравнение на стрелковите качества на едно КНО. Скрито или открито носене - кой както го влече, важното е стартовата позиция да е еднаква за всички оръжия.

На това упражнение ме светна Румен Уруков, като той иска да задължително и една 10-ка от триплета. Една 8-ца, и опитът не се зачита.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2019, 19:01       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Longbow написа:
Ако трябва да избирам между ЗИГ,ЗИГ-оподобно и Берета.... познай какъв ще ми е избора.

Ако предимно ще носиш - това, което е най-леко и компактно. Ако е с презумпцията повече да стреляш - това, с което се справяш по-добре от останалите. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2019, 19:05       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Лично на мен ЗИГ-овата ергономия никога не ми е била комфортна.

А ако някой си мисли,че да разнася едно оръжие на кръста,да стреля интензивно с друго(друга система) и ,че ще е адекватен стрелец.....май трябва да си преосмисли концепциите ;)

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2019, 20:55       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Longbow написа:
А ако някой си мисли,че да разнася едно оръжие на кръста,да стреля интензивно с друго(друга система) и ,че ще е адекватен стрелец.....май трябва да си преосмисли концепциите.

Една секунда средно по-бавно време за триплета за същата точност със "зиговете", отколкото с "глоците". Дали това забавяне може да се окаже фатално? В някои ситуации - да. За други - не толкова. Та, пак си според зависи.


"20 минути в оръжейния магазин" - една статия на Грег Елифриц, която задължително трябва да се прочете! :happy:
https://www.activeresponsetraining.net/ ... IVxa3B49EQ

Най-малкото, щото дава обяснение защо именно такива са маркетингът и рекламата, които идват отвъд Голямата вода. А това, което лично мен винаги ме е дразнело е, че като сме от БГ-то - някои масово си мислят, че тук ядем доматите с колците!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2019, 21:10       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
ubboto написа:
Една секунда средно по-бавно време за триплета за същата точност със "зиговете", отколкото с "глоците". Дали това забавяне може да се окаже фатално? В някои ситуации - да. За други - не толкова. Та, пак си според зависи.


Понякога 1 секунда е цял един живот ;)

В чисто практически план - всеки отбраняващ се е не една,а няколко крачки назад - елемента на изненада,времето за реакция,факта че нападателя ти е агресивен и готов да нанася поражения,а ти не си.....и все такива неща.......и като върху всичко това сложиш +1 секунда ....дали става "не толкова" ?

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2019, 22:02       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Longbow написа:
и като върху всичко това сложиш +1 секунда ....дали става "не толкова" ?

Зависи. От пределно близка дистанция по голяма цел, при хълбочния ми изстрел разлика почти няма. На по-големи дистанции и съответно по-малки цели - разликите вече почват да стават осезаеми както при първия бърз и точен изстрел, така и при сплитовете. Иначе съм напълно съгласен с теб, като лично за мен концепцията е ясна. Но на бачкане невинаги служебните концепции се припокриват с твоите лични такива. :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2019, 22:11       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tsb написа:
Мен ми пасват ХК45 и ХК45С.Освен това нещата които ги има в ХК45, при Глок все още не ги предлагат или започнаха плахо в фен5 да ги офертират, така че и дубъл отгоре съм готов да платя, само да получа това което аз търся и ми трябва.

Така и не свикнах да уплътнявам добре хвата при тази тънка шийка на дръжката при "хеклерите". Не че няма да се получи един ден с повече усилия и тренировки, но за тази цел трябва да променям основно техниката си на стреляне, а не искам - все пак съм си "глокаджия" основно. :-) Хайде малко ГЪН ПОРН за лека нощ! :armed:

Изображение

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2019, 23:18       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Леле, леле! Минаващ, дай повече инфо от първа ръка… га стигне такова до вас, плийз! Оръжейните конструктори тук сериозно са се изложили:
https://www.azmirror.com/2019/04/22/aft ... jL_Yb3Z5tE



И как така, без тестове, са ги набили тези FNS-ки на вашите трупъри, та сега тихомълком ги изтеглят?! Ма то като се сетя и за новия армейски "зиг", де също гърмеше сам - да не се окаже някаква тенденция. :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2019, 01:22       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Да, имаше някакъв емейл преди време за тия самогърмящи пищови.
Няма лошо в пробването на нови неща, ако го нямаше, глок нямаше да се приеме и наложи, затова разбирам защо агенции пробват разни марки и модели.
Не става дума за много пари, глок продава на полициите пищовите по около $320-330, което на фона на бюджетите не е толкова много.
Ама да, крива работа е така да си пука от само себе си.
Може би щото съм на възраст, затова се водя от мотото “ако не е счупено - не го оправяй”.
За мен нов модел огнестрелен пистолет няма да предложи нешо, което глок да не върши в момента, затова и не се заглеждам много.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2019, 09:22       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
ubboto написа:
tsb написа:
Мен ми пасват ХК45 и ХК45С.Освен това нещата които ги има в ХК45, при Глок все още не ги предлагат или започнаха плахо в фен5 да ги офертират, така че и дубъл отгоре съм готов да платя, само да получа това което аз търся и ми трябва.

Така и не свикнах да уплътнявам добре хвата при тази тънка шийка на дръжката при "хеклерите". Не че няма да се получи един ден с повече усилия и тренировки, но за тази цел трябва да променям основно техниката си на стреляне, а не искам - все пак съм си "глокаджия" основно. :-) Хайде малко ГЪН ПОРН за лека нощ! :armed:

Изображение



Добре си ги надиплил! Особено тоя Зиг в цвят ,,дизърт тан"...мислех, че не си почитател на марката Зиг Зауер ЧЕСТИТО!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2019, 11:23       Заглавие:  Re: Избор на КНО в БГ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
andrei p226 R написа:
Добре си ги надиплил! Особено тоя Зиг в цвят ,,дизърт тан"...мислех, че не си почитател на марката Зиг Зауер ЧЕСТИТО!

Не е "зиг", а "танфолио", и просто е паркирано на една маса до останалите пищови. Чудесно оръжие за спорт и "фън", но да го мъкнеш цял ден на гащите - не ти е оферта!

На "хеклера" така и не успях да схвана концепцията, но от друга страна +Р .45 АСР "холоупойнт" си е сила! Един такъв да успееш да пласираш - повече ти не требе! Тоест, не ти трябват дублети, триплети и пр.

"Зиг" от своя страна тотално са сбъркали концепциите с оглед на стрелянето. Ако искаш да стреляш бързо и същевременно точно, с "зиг" не става. Въпреки че 226-ката е плоска и прибрана, и за носене апендиксово е учудващо удобна. ПРО-то вече, макар и наистина здраво и надеждно, е тотално инженерно недоразумение - не знам с какъв акъл си сложил там, където ти се пада най-голямото усилие при уплътняване на хвата, лостовете за декокера и затворната задръжка! И колкото да му слагат някои отдолу фенери, за да му се намали подскачането - пак не преде пред "глоците". Един даже беше пробвал с тежести за джанти, за да му подобри баланса - тъжно, наистина.

Но, пак всичко си е до ПРИОРИТЕТИ. Ако искаш да цепиш стотната на секундата, всичко трява да ти е изпилено до зуко - иначе просто не става! Именно затова понякога се изказвам доста крайно, щото гледам на нещата от тази си своя камбанария. Ако приоритетите обаче са ти други, това съответно влияе и на крайния ти избор.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 112 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III и 18 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer