logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 17:33




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2019, 17:39       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Stangeorgiev написа:
Моля да споделите наблюдение и препоръки какъв кобур да избера за вътрешно носене

Аз нося такъв винаги закопчан, ако се затичам или рязко стана да не изпадне пищова. Ако тегля пари от банкомата или видя простаци с агресивен вид дискретно разкопчавам кобурчето докато е рано. Като опасността отмине пак си го закопчавам. PDT_Armataz_01_22 Иначе си нося и две ножлета де.

Vega IA/263

http://www.guns.bg/Vega_IA263-cat179-sc ... g=&outlet=

Stangeorgiev написа:
Определено няма да е с патрон в цевта, търся дискретност понеже ще го нося постоянно с мен.Ще видя на място в магазин, но определено държа да ми е комфортно и по време на пътуване в колата.
Без патрон в цевта, ако някой ти посегне с коя ръка ще спреш удара и с кои други две ръце ще заредиш пищова? Ако някой тръгне да ти отваря вратата на колата с коя ръка ще заключиш вратата и с кои други две ръце ще заредиш пищова? Ако караш колата и някой почне да стреля по теб с коя ръка ще държиш волана и с кои други две ръце ще заредиш пищова?

Вътрешен кобур не става за каране на кола. И не защото толкова много притиска и пречи. А защото пищова много трудно се вади от вътрешен кобур при седнало положение в кола. Когато карам кола нося такъв външен кобур винаги отлявата страна за да не го затисна с колана на колата. Пищова ми е с ръкохватката напред, защото ще го вадя с дясната ръка. Ако бях левичар щях да го нося нормално отново отлявата страна при шофиране.

https://joralti.com/index.php?p=31&l=1&id=115


Дано съм ти бил полезен. И си носи зареден пищова. Ако не искаш поне си носи един нож винаги докато си отвориш дистанция за зареждане на пищова.


Всяка седмица дават по новите за пребити хора по светофари понякога доста лошо с травми за цял живот. Прецени дали ще имаш време да заредиш. Не е забранено да се носи зареден пищов.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2019, 11:38       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2018, 06:21
Мнения: 17
Местоположение: Плевен
Аз лично ползвам първия тип велурен кобур,но моя е някакъв американски...Нося го зареден което по закон е разрешено,но без патрон в цевта не само заради закона,а и за лична безопаснот.При мен и 2та ми пистолета нямат петле( стил глок ) което до някаква степен е една идея по-безопасно поне за мен...Нося го с мен за комфорт и по-скоро за стоп ефект на евентуален нападател като винаги съм се молил да не се стига до него,защото извадиш ли го - трябва да го ползваш,а в наша мила родина закона малко е противоречив по тоя повод...По-скоро трябва да се сваляме с нападателя 10 мин да го разпитам с какво идва,че да знам с какво да му отреагирам законно....

_________________
Sig Sauer P320 Carry 9mm
S&W M&P22 Compact 22LR


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2019, 11:58       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
SigSauerP228 написа:
.Нося го зареден което по закон е разрешено,но без патрон в цевта не само заради закона,а и за лична безопаснот.


я обясни какво искаш да кажеш,че нещо не ти се разбира :)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2019, 12:26       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Jose написа:
За вътрешно най-добре твърд (кайдекс) кобур. Навремето имах някакъв чичо майк и се случи да ми се отключи пълнителят на глока. От тогава мек вътрешен - само за ливолвера...

Донякъде си прав за опасността от освобождаване на пълнителя и меките вътрешни кобури. Но това много зависи от големината и формата на бутона за освобождаване на пълнителя.

При Глок генерация 3 бутона за пълнителя е по-малък и по-изпъкнал тоест повече стърчи и може да бъде натиснат случайно. Докато бутона за пълнителя на Глок генерация 4 е по-плосък и по прибран към ръкохватката на оръжието. При Глок генерация 4 доста по-трудно би се освободил от случаен натиск пълнителя дори в мек вътрешен кобур.

Бутон на за пълнителя на Глок 19 генерация 3.

Изображение



Бутон за пълнителя на Глок 19 генерация 4.

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Май 2019, 21:48       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
ti6kata написа:
SigSauerP228 написа:
.Нося го зареден което по закон е разрешено,но без патрон в цевта не само заради закона,а и за лична безопаснот.


я обясни какво искаш да кажеш,че нещо не ти се разбира :)

Май се опита да каже, че носи с пълнител в пистолета. Аз така го разбрах. :smoke:

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2019, 22:46       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2018, 06:21
Мнения: 17
Местоположение: Плевен
Абе искал съм да кажа и аз не знам какво...Явно съм се отплеснал по време на писане на коментара и съм си загубил мисълта и съм написал - нищо...Всъщност го нося с пълен пълнител и без патрон в цевта...Веднъж не бях изпразнил цял пълнител на стрелбището и бях много изненадан вечерта като видях,че съм го разнасял с патрон в цевта..Новобранка бях кво да се прави още не можех да го разглабям дори...

_________________
Sig Sauer P320 Carry 9mm
S&W M&P22 Compact 22LR


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2019, 22:52       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
А свещ отиде ли да запалиш? Голям късмет си извадил.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2019, 23:11       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Stangeorgiev написа:
Определено няма да е с патрон в цевта, търся дискретност понеже ще го нося постоянно с мен.Ще видя на място в магазин, но определено държа да ми е комфортно и по време на пътуване в колата.



Това е доста добър кобур за вътрешно носене

Изображение
Удобно носене и бързо вадене.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Май 2019, 23:22       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Jose написа:
За вътрешно най-добре твърд (кайдекс) кобур. Навремето имах някакъв чичо майк и се случи да ми се отключи пълнителят на глока. От тогава мек вътрешен - само за ливолвера...



Евреите са го измислили.
Изображение
Този кобур за вътрешно носене от снимката, съчетава както качества на твърд кобур от кайдекс, така и на по-мек кобур.
Имам кайдексови кобури и вътрешен кобур, от кайдекс и кожа и изцяло кайдексов за вътрешно носене.....Наистина универсален кобур за вътрешно носене, да не говорим, че подзолава да се носи и с подцевен фенер и т.н.
Ами...еврейският кобур ги бие тотално по функционалност, удобство и бързина..
Никога няма да забравя, когато слизайки от Тойота Лендкрузър на мой приятел, петат на пълнителя на поистолета се закачи нейде по седалката и пистолетът се извади и падна на земята.....А кобурът беше прецизно формован, изцяло от кайдекс, качествен и не евтин....
При този израелски кобур, оръжието е дълбоко втъкнато в гащите, притискането на колата осигурява много добра ретенция, която обаче, благодарение на антифрикционните качества на матрешната повърхност, която контактува с кожата не пречи на бързото вадене...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Май 2019, 16:22       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Дек 2018, 14:50
Мнения: 57
Местоположение: Сливен
andrei p226 R написа:
Stangeorgiev написа:
Определено няма да е с патрон в цевта, търся дискретност понеже ще го нося постоянно с мен.Ще видя на място в магазин, но определено държа да ми е комфортно и по време на пътуване в колата.



Това е доста добър кобур за вътрешно носене

Изображение
Удобно носене и бързо вадене.

Колега, какъв е модела на кобура?

_________________
Glock 19


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Май 2019, 17:45       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Stangeorgiev написа:
andrei p226 R написа:
Stangeorgiev написа:
Определено няма да е с патрон в цевта, търся дискретност понеже ще го нося постоянно с мен.Ще видя на място в магазин, но определено държа да ми е комфортно и по време на пътуване в колата.



Това е доста добър кобур за вътрешно носене

Изображение
Удобно носене и бързо вадене.

Колега, какъв е модела на кобура?



FOBUS Universal Inside Waistband Holster Large /IWBL/ /има и Universal Inside Waistband Holster SMALL/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Май 2019, 18:57       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2018, 06:21
Мнения: 17
Местоположение: Плевен
Rotkod написа:
А свещ отиде ли да запалиш? Голям късмет си извадил.


Нямам нужда...При мен е закон,че оръжието не е играчка и няма как да ме притесни...Заеби ти тия пиянски лигавщини с огнестрелно оръжие тук не сме в Русия....

_________________
Sig Sauer P320 Carry 9mm
S&W M&P22 Compact 22LR


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Май 2019, 09:29       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Ето какво използвам аз за G19, само един е вътрешен. Направен от кайдекс, много плътно влиза G19 gen 5, а по-старичък G19 gen 3 стои по-хлабаво. Щипката е пластмасова, това е минус, но има и нещо положително - не надрасква кожени колани. Идеален за скрито носене. Важното е сигурното закрепване, но пък скоростта на изваждане е много по-ниска от тази с външен кобур.


Прикачени файлове:
20190510_074052_1.jpg
20190510_074052_1.jpg [ 287.56 KiB | Прегледано 6590 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2019, 16:17       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Forger написа:
Ето какво използвам аз за G19, само един е вътрешен. Направен от кайдекс, много плътно влиза G19 gen 5, а по-старичък G19 gen 3 стои по-хлабаво. Щипката е пластмасова, това е минус, но има и нещо положително - не надрасква кожени колани. Идеален за скрито носене. Важното е сигурното закрепване, но пък скоростта на изваждане е много по-ниска от тази с външен кобур.

Щом не ти харесва пластмасовата щипка(клипс) на единия кобур за вътрешно носен, ти препоръчвам да я демонтираш и да я замениш с два била от тези полимерни ,,връзки", каишки на ,,Макспедишън". С такива си нося постоянно ежедневния кобур и съм МНОГО ДВОЛЕН.
Ето линк

[img].%20%20%20%20%20%20%20%20https://arms-bg.com/images/stories/virtuemart/product/untitled-451.jpg[/img]

[url]. https://arms-bg.com/ekipirovka/ranici-c ... rarms.html
[/url]


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2019, 17:46       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Благодаря, ще пробвам :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer