logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 12:00




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Апр 2019, 15:01       Заглавие:  Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Дек 2018, 14:50
Мнения: 56
Местоположение: Сливен
Моля да споделите наблюдение и препоръки какъв кобур да избера за вътрешно носене

_________________
Glock 19


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Апр 2019, 19:38       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
От гледна точка на безопасност препоръчвам единствено и само кайдекс.

От гледна точка на модел, естетика и крепежи (разбирай с една щипка или сдве), то там “на вкус и цвет товарищ нет”!

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Апр 2019, 20:38       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
Кайдексов кобур наистина ще ти гарантира сигурност и бързина при вадене и вариативност на носене в известна степен. Това при положение, че го носиш с патрон в цевта. Иначе за комфорт моят глас е за велур/набук на Вега с щипка с променлив ъгъл. Много по-комфортен и не издува панталона както кайдекса.
Но все пак е въпрос на лични предпочитания. Отиваш в магазина и пробваш- това е начина.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Апр 2019, 21:27       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Дек 2018, 14:50
Мнения: 56
Местоположение: Сливен
Определено няма да е с патрон в цевта, търся дискретност понеже ще го нося постоянно с мен.Ще видя на място в магазин, но определено държа да ми е комфортно и по време на пътуване в колата.

_________________
Glock 19


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Апр 2019, 21:50       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Комфорт при пътуване в колата и скрито носене, хм...
Само страничното (3-4 o’clock) е сравнително комфортно, но с риск да увредиш тапицерията на седалката след време. Сравнително комфортна е тази позиция, но не е ефективна (или поне не е най-ефективната). Представям си десняк, със закопчан колан и скрито КНО на позиция 3 часа. Аз лично не виждам смисъл в тази концепция.

За мен най-ефективно би било, ако е AIWB (скрито апендикс носене), но там няма комфорт в колата.

Най-ефективно и комфортно Ще бъде един магнит под кормилната колона и да го държиш пистолета там или на една ръка разстояние докато шофораш, това е ако говориш за пътуване на дълги дистанции (извънградско). За града става и така, и онака.

Запомни едно, в годините приоритетите ти ще се променят. А това означава избор на:
1) оръжие,
2) кобур и
3)позиция на скрито носене.

Това, което избереш днес може да отхвърлиш след 2-3 години.

Не чакай другите да ти кажат какво да харесваш или какво да избереш. Всеки е различен - висок/нисък, слаб/дебел, с големи длани/с малки длани и т.н. Иди и пробвай сам.
Успех!

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Апр 2019, 05:30       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
Много точно го е формулирал колегата по-горе. Скрито в кола, особено ако ти шофираш и без да е готово за моментална употреба КНО става само аксесоар, който ти дава измамна сигурност. Представи си ситуация по време на движение, в която трябва да пуснеш волана, да извадиш, заредиш и стреляш- ПТП-то ти е гарантирано. Тук моят избор е револвер, 2.125" апендиксово. Или на дълго вдясно прилепен до седалката.
Но в крайна сметка всичко е въпрос на личен избор и пренареждане на приоритети.
Успех в избора и да споделиш с няколко снимки, ако не е проблем.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Апр 2019, 11:04       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Дек 2018, 14:50
Мнения: 56
Местоположение: Сливен
Благодаря колеги, ценя съветите ви, определено се замислих от думите ви. Ще разледам какво има на пазара и ще споделя :)

_________________
Glock 19


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2019, 14:22       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Дек 2008, 19:10
Мнения: 154
Местоположение: Варна
Бих препоръчал кайдекс с алкантара на тази част от кобура,която се опира в тялото.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2019, 15:36       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
radula написа:
Много точно го е формулирал колегата по-горе. Скрито в кола, особено ако ти шофираш и без да е готово за моментална употреба КНО става само аксесоар, който ти дава измамна сигурност. Представи си ситуация по време на движение, в която трябва да пуснеш волана, да извадиш, заредиш и стреляш- ПТП-то ти е гарантирано. Тук моят избор е револвер, 2.125" апендиксово. Или на дълго вдясно прилепен до седалката.

Неразбирането за воденето на бой/ стрелба от и около МПС е огромно и повсеместно! Масово, дори и в Америка, се правят и преподават тотални измишльотини, които нямат нищо общо реалността. Но пък ако се приближиш малко повечко до реалността - едни хора, без чувство за хумор по служба, почват да се превъзбуждат, може би с право. Основната причина, поради която от доста време насам се ограничавам единствено до бързото и точно стреляне… като вече чукам на вратата на американските Гранд Мастъри - просто ми трябват още една-две години.

Тъй… нашите концепции отпреди повече от 10 години... видеото може да се гледа и без регистрация в Фейбук:
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... 91/?type=3

Засечи от 4,53 нататък за колко време олабвам един пълнител от движение… и сам си прецени как и дали изобщо ще можеш да се включиш в играта.

Со кратце, пак всичко си опира до СТЕПЕНТА НА ЗАПЛАХАТА. Ако си с "броне", най-вероятно ще се се срещнеш яко взрив като при Фалконе… или РПГ. Никой на център с главата няма да тръгне сам с КНО срещу кола с повече въоръжени вътре… от близко там играе автоматичният огън, Чакала много добре го е описал… като тези инструктори, които се хвърлят в тези води - е редно малко повечко да почетат по темата! Илизат от джипка трима-четирима въоръжени с дълго, заемат позиции и почват да водят огън по заплахата отпред. Ами, ако това отпред е само за отвличане на вниманието и те зачешат на кръстосан огън с дъго нарезно… както работят в наши дни рашките в реала, разбирай Украйна… какво правим?!

Сам с КНО евентуално можеш да противодействаш на един или максимум двама… също най-много с КНО. Най-уязвим си, когато си спрял на светофар… или на паркинг. И тогава, оръжието ако не ти е готово в ръката - ще си умреш с пищова или револвера в кобура! При влизане и излизане от колата също си уязвим… и при заплаха, също оръжието ти трябва да ти е в ръката! Иначе ще ти се наложи да вадиш, след като е започнал кютека… а ако ти скочат едновременно двама-трима отгоре - става сложно!

Ако не си нещо особено застрашен, да тръгнеш да шофираш с пищов ръгнат в кайдекс апендиксово отпред - за мен е някакъв странен микс между прекалено филмиране и мазохизъм! Само за идеята, мисля да пусна в скоро време изстрел от седнало положение с пищов отпред в кобур, и едно чанте на гърдите за време… там едно че е по-удобно, друго че е по-бързо… щото можеш да резнеш директно през чантето при заплаха отстрани.

Наскоро ми писна от едно келешче, хвърлих си чантето с пищова в колата... и излязох да се оправям невъоръжен - ако се наложи нещо да се сбия, тоя пищов само ще ми пречи! А и да те снима някой как "респектираш" с оръжие в ръка... и се гледаш довечера в новините... дори и да си в правото си, сещаш се, нали!

Така че от/ около кола, проблемите за мен са два:
- тотално неразбиране на концепцията;
- прекалено и излишно филмиране, без да е налице конкретна заплаха.

Отделно от това, C.A.R.-а, или Central Axis Relock концепцията от тясно място като автомобила… в случая ти се явява ключова стрелкова техника! Но понеже не се ползва състезателно, у нас на подобни се гледа малко като на умряло. Няма лошо, но то именно по тази причина приложното като цяло е толкова различно от чисто спортното и състезателното.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2019, 16:07       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Stangeorgiev написа:
Моля да споделите наблюдение и препоръки какъв кобур да избера за вътрешно носене

Гледай единствено да ти е стабилна щипката, за предпочитане - метална! Другото са подробности... да, от кайдекс наистина се вади една идея по-бързо и сигурно поради точното фиксиране на дръжката... но определено не ти е най-удобният вариант за ежедневно целодневно носене. ЧЗ имат хубави вътрешни кобури за апендиксово носене с метална щипка… като в случая като цяло… аз бих се спрял на нещо по-меко и удобно като материал - кожа/ велур/ плат/ найлон. И, пак, с хубава щипка… щото понякога пластмасовите излизат от колана заедно с кобура. На "джоралти" измишльотината… нагрях щипката със запалка и я изкривих… легна стабилно, без да излиза… като още си го пазя и ползвам от време на време този кобур.

Ето тук е кобура на ЧЗ, като не успях да гръмна нарочно през него… а за другия - ми отне доста усилие, което не виждам как ще се самогенерира в реала:
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... 11/?type=3

От друга страна, със сигурността на кайдекса се преекспонира... там особено трябва да се внимава при прибирането на оръжието в кобура! Винаги гледаш къде вкарваш... и вкарваш внимателно! Ако нужното усилие за цялостно прибиране на оръжието в кобура ти се стори по-голямо - спираш! Щото ако прибираш с патрон в цевта, и неволно мушнеш в кайдекса част от тениска/ риза... или някое въженце от дрехите... вероятността да си гръмнеш в кобура става реална!

Но всичко това е, ако носиш с патрон в цевта. Празен, не че има голям смисъл от това да носиш оръжие при това положение, де… на практика всичко ти върши работа. Гледаш само оръжието да ти ляга плътно в кобура и да ти стои стабилно на колана... за да не ти изпадне докато пешачиш, или вземеш нещо да се затичаш.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2019, 17:53       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2018, 06:21
Мнения: 17
Местоположение: Плевен
Имам 3 типа кобури и ще ти кажа аз до какъв извод стигнах....За скрито носене под ризата -велур...Когато се разхождаш не си личи...В гащи ли е-при шофиране-пречи...Имам и пластмасов за колан.Удобен е за носене,но не е никак дискретен...Имам и раменен тип.Адски удобен е за скрито носене,но изисква връхна дреха.Когато така или иначе съм с връхна дреха и ще шофирам избирам него.Когато реша да съм без връхна дреха и ще шофирам ползвам велурен кобур за под ризата и в момента в който се кача в колата го вадя и поставям в пластмасовия му кобур монтиран направо в колата /така или иначе не го нося/ ..Заклещил съм го между пасажерската седалка и конзолата-точно пред закопчалката на колана.Супер удобно е на лесно място е и винаги под око...

_________________
Sig Sauer P320 Carry 9mm
S&W M&P22 Compact 22LR


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2019, 21:16       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
За кола, ако искаш оръжието да е по тебе… вариант е и MIC кобурчето, имам за тест и такова:
https://www.youtube.com/watch?v=HnkmASFC6u8

Минусът му е, че не фиксира добре оръжието… и като крачиш - много ти се мандахерца в гащите. Но за кола си е екстра, покрива добре спусковата скоба… оръжието го слагаш да ти легне на вътрешната страна на бедрото… и въженцето си го държи закрепено на колана. Но пак си е прекален филм това… в случай, че нямаш конкретна заплаха. Е, ако си в ЮАР... де въоръжените грабежи са ежедневие. Но за БГ-то в наши дни… ми се струва малко прекалено.

Ако вече ще ти трябва КНО в кола… имам предвид за противодействие на евентуално планирано нападение, а не ескалираща ситуация от скандал на пътя до физическа саморазправа… кобурът определено не ти е оферта! Тогава пищова се носи зареден на седалката под десния крак… като на светофар или в задръстване… оръжието задълже в ръка! Иначе си заминаваш с пищов в кобура. Освен ако по теб не стреля някой тотално издухал наркозависим изтърсак, де.

Та, ако не носиш нещо много кинти в тебе... и не си нарочена цел... пренасяш така, както ти е удобно... освен ако не си мазохист :happy: ... да ръгнеш кайдекса отпреде, и да караш така от София до Варна.

За улицата вече, гледаш единствено оръжието да ти стои стабилно в кобура, а кобурът да ти е надеждно фиксиран на колана… за да не ти изхвърчи пищова, в случай че се затичаш да хванеш рейса. И, хубаво все пак би било… както носиш, така и да стреляш на тренировка. Щото си има доста специфични неща във ваденето и даването на бърз и точен изстрел от вътрешен кобур. А ако не тренираш, ти не носиш… а просто пренасяш! И си опасен както за себе си, така и за околните. Let that sink in… както викат братята американци.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2019, 07:45       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2018, 06:21
Мнения: 17
Местоположение: Плевен
Това с тази връзка не бих го ползвал дори за пари с рекламна цел....Раменен кобур ми се струва най-подходящ за ежедневно носене ... А в случая в колата когато дясната ти ръка е на подлакътника той е на нивото на китката ти и сам избираш дали да хванеш него или скоростния лост.Пластмасовия е разхлабен така,че да го държи стегнато,но в същото време да не упражнява никакво усилие при вадене от него...аз лично се чувствам комфортно с него така превозван.Друг е въпроса закона какво казва по повод носенето в автомобил без патрон в цевта разбира се,защото той реално е видим,а не скрит и може би всява смут от приближаващите тролей или автобуси до мен...Не съм се замислял реално като аи в колата си в лична собственост и дали се третира като обществено място...

_________________
Sig Sauer P320 Carry 9mm
S&W M&P22 Compact 22LR


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2019, 13:04       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
За вътрешно най-добре твърд (кайдекс) кобур. Навремето имах някакъв чичо майк и се случи да ми се отключи пълнителят на глока. От тогава мек вътрешен - само за ливолвера...

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Май 2019, 15:49       Заглавие:  Re: Съвет за кобур за вътрешно носене/G19/
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Проблема е в пистолета.....с Макаров няма отключване на пълнителя с никакъв кобур ;) това за шегата ;) Иначе най-използваните от мен са на Вега велурените от по 25-30 лв.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III, Ztavi и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer