logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:19




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 329 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2019, 13:37       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Това за дивана е смело изказване, при положение, че не се познаваме :D , но да го отдадем на темперамента на пишещия.
Аз коментирам конкретната случка, а не хипотетични ситуации в "дивата пустош". И за мен, използването на огнестрелно оръжие в конкретния казус не е ОК, защото съвсем спокойно можеше да се избегне ескалацията. Или може би лосът е решил да се самоубие чрез човек (аналогия на suicide by cop) :D
И да, на пръв поглед коментирам неща, които не са по темата за "идеалния патрон". В тази и няколко други теми се дискутира за пределите на неизбежна отбрана и правните рамки, които регламентират оправданото използване на смъртоносна сила. Усещането за заплаха и дали е налице ситуация, която непосредствено застрашава живота и здравето на даден индивид са силно субективни и той е отговорен за действията си. А съдът има последната дума.
Та, да кажа нещо за калибъра: оръжията не убиват, хората с оръжие убиват, без значение от калибъра :D

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2019, 14:09       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Last Man Standing написа:
Това за дивана е смело изказване, при положение, че не се познаваме :D , но да го отдадем на темперамента на пишещия.

О! В никакъв случай не съм искал да те засегна, ако е така - извини ме. Аз също пиша от дивана/стола и мога лесно да заема страната на "нещастният" лос. :-)

Обаче пустошта не прощава грешки - по-добре се застраховай предварително, отколкото после горчиво да съжаляваш. Ако ние човеците не бяхме еволюирали до сегашното си положение с огнестрелни оръжия и пр, то - уверявам те - животните щяха да ни плюскат ежедневно и ежечасно без грам угризение на съвестта.))


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2019, 14:22       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
TheWhiteMan написа:
Обаче пустошта не прощава грешки - по-добре се застраховай предварително, отколкото после горчиво да съжаляваш. Ако ние човеците не бяхме еволюирали до сегашното си положение с огнестрелни оръжия и пр, то - уверявам те - животните щяха да ни плюскат ежедневно и ежечасно без грам угризение на съвестта.))

Лосът е много опасно животно, но ти май не разбираш какво искам да кажа. Акцентът не е там.
Иначе от дивана съм виждал разни масаи из Африка, които си ходят без огнестрелни оръжия, но не ми изглеждат притеснени от заобикалящите ги хищници :wink:

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2019, 14:30       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Last Man Standing написа:
масаи из Африка, които си ходят без огнестрелни оръжия, но не ми изглеждат притеснени от заобикалящите ги хищници :wink:

Да, добре позират пред камерите на Анимал Планет и Дискавъри Чанел.

Обаче те съветвам да се заинтересуваш колко е средната продължителност на живота на тези хора. И не говоря за болестите и СПИН-а, там даже няма статистика за изядените от лъвове, крокодили и др. хищници.. Тръгнал човека пешком с една пръчка от едното село до другото - не пристигнал - шамана решава, че това е волята на Боговете - случаят приключва. :happy:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2019, 15:11       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Щом казваш-така да бъде. Който ме е разбрал-разбрал :D
Представи си следното: караш си колата и пред теб друг гражданин е спрял насред платното и не можеш да продължиш. Ти започваш да му крещиш и заплашително да се приближаваш към него. Той се чувства застрашен и страхът му избива в агресия-посяга и те удря. Ти вадиш глока и го застрелваш. Решил си ситуацуята перфектно (според твоите разбирания), защото знаеш, че такива индивиди са много опасни :D
А можеше просто всеки от вас да си продължи по пътя. Та така с лоса.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2019, 16:22       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Това е и за самоотбрана и за лов на африкански бивол.. с цев от половин цол поцинкована водосточна тръба. Прай сметка какви железни топки имат тия хора! :happy:



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2019, 16:51       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Със същия чудесен 9/19 и същата бройка фишеци ВЪВ ВЪЗДУХА, проблемът щеше да е решен. И във връзка с темата - колкото повече трещи и огън фърля един боеприпас, толкова по-подходящ за самоотбрана е! :D


Апропо, според нашия законодател - и народа трябва това добре да го знае - няма неизбежна отбрана срещу животни PDT_Armataz_01_30

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2019, 17:05       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
T. Pavlov написа:
Апропо, според нашия законодател - и народа трябва това добре да го знае - няма неизбежна отбрана срещу животни


Че няма, няма, ама няма ли крайна необходимост. Тръгва да те ръфа пес, какво правим?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2019, 18:55       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Член.13 НК казва какво.
Теа работи не ги ли обясняваха в курса предшестващ придобиването на оръжие? Странно...

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2019, 19:40       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
НК (в плана самоотбрана от животно) можем да си го коментираме, когато сме седнали удобно на диваните.

А ако те срещне агресивно добиче някъде в пустошта и джипката е паркирана твърде далече, това ще е последното нещо за което ще се сетите. :-)
T. Pavlov написа:
Апропо, според нашия законодател - и народа трябва това добре да го знае - няма неизбежна отбрана срещу животни


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2019, 20:04       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
TheWhiteMan написа:
А ако те срещне агресивно добиче някъде в пустошта и джипката е паркирана твърде далече, това ще е последното нещо за което ще се сетите.

Случвало ми се е, представи си ;) Изстрел в безопасна посока върши чудеса.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2019, 20:06       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
T. Pavlov написа:
Член.13 НК казва какво.
Теа работи не ги ли обясняваха в курса предшестващ придобиването на оръжие? Странно...


Пише, че като гласуват тъпанари в парламента отиват идиоти. От момента в който имаме незкаконно убийство на животно (до 5 г). Песа може да те ръфа докато ти изтече кръвта. Защото не можеш да избегнеш опасността, като извършиш престъпление. Законно убийство на животно имаш на лов, в кланницата, ветеринарите и кучкарника.

За такова законодателство и набиване на кол е малко :angry: .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2019, 23:10       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Last Man Standing написа:
TheWhiteMan написа:
А ако те срещне агресивно добиче някъде в пустошта и джипката е паркирана твърде далече, това ще е последното нещо за което ще се сетите.

Случвало ми се е, представи си ;) Изстрел в безопасна посока върши чудеса.

Именно! Въобще не си се сетил за НК - извадил си пищова и си пуцнал в безопасна посока, за да уплашиш добичето. Точно това имах в предвид..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2019, 23:16       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
b5202s написа:
Песа може да те ръфа докато ти изтече кръвта.

Мен са ме ръфали големи кучета точно три пъти. Първо, много боли, защото зъбите са им конусовидни и разкъсват всичко до сухожилията на краката /още имам белези/. Второ, дадох си сметка, че един патрон струва 2 лв. и не си струва само бензина дето изразходих по болници за да ми бият целият комплект инжекции против бяс в задника.))


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2019, 23:19       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
b5202s написа:
T. Pavlov написа:
Член.13 НК казва какво.
Теа работи не ги ли обясняваха в курса предшестващ придобиването на оръжие? Странно...


Пише, че като гласуват тъпанари в парламента отиват идиоти. От момента в който имаме незкаконно убийство на животно (до 5 г). Песа може да те ръфа докато ти изтече кръвта. Защото не можеш да избегнеш опасността, като извършиш престъпление. Законно убийство на животно имаш на лов, в кланницата, ветеринарите и кучкарника.

За такова законодателство и набиване на кол е малко :angry: .


Бомбардировач, а този член ти чете ли го?
Това в червеното може ли да се разглежда само по себе си?
тоест ако куче те напада/ръфа го застрелваш без проблем или не разбирам ?
не се ебавам текста ми е сложноват

Цитат:
Чл. 13. (1) Не е общественоопасно деянието, което е извършено от някого при крайна необходимост - за да спаси държавни или обществени интереси, както и свои или на другиго лични или имотни блага от непосредствена опасност, която деецът не е могъл да избегне по друг начин, ако причинените от деянието вреди са по-малко значителни от предотвратените.
(2) Няма крайна необходимост, когато самото отбягване от опасността съставлява престъпление.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 329 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: SVIREPIY, Ztavi и 46 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer