logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 04:00




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Май 2019, 20:01       Заглавие:  Re: Алтернативи на ПОПРАВКАТА за експанзивен проектил...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
Мнението на хора, които не са наясно с разликата в терминалната балистика на .223 от къса и съответно дълга цев - изключително слабо ме вълнува.


Пробвах да пусна сълза... Ти последно колко километри имаш с конкретните цеви в тоя калибър,че не си споменавал???? :-)

Ако трябва нека ти отворят нова тема :happy:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Май 2019, 21:25       Заглавие:  Re: Алтернативи на ПОПРАВКАТА за експанзивен проектил...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
ken6iro написа:
Пробвах да пусна сълза... Ти последно колко километри имаш с конкретните цеви в тоя калибър,че не си споменавал????

Ако трябва нека ти отворят нова тема :happy:

Кое от това, че изключително слабо ме вълнува твоето мнение не разбра? :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Май 2019, 21:38       Заглавие:  Re: Алтернативи на ПОПРАВКАТА за експанзивен проектил...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:
ken6iro написа:
Пробвах да пусна сълза... Ти последно колко километри имаш с конкретните цеви в тоя калибър,че не си споменавал????

Ако трябва нека ти отворят нова тема :happy:

Кое от това, че изключително слабо ме вълнува твоето мнение не разбра? :happy:


Колко много взаимност има по между ни.... Чак като видя ,че си драскал и бързам да не го чета ;) :happy: :happy: :happy:

Скучая признавам... иначе никога чак толкова внимание ама ти Keep the good work :tu:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


Последна промяна ken6iro на 15 Май 2019, 21:42, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Май 2019, 21:39       Заглавие:  Re: Алтернативи на ПОПРАВКАТА за експанзивен проектил...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
А тази тема за какво е??? Е нали ИМЕННО Поправката е калпава и не отговаря на много казуси, а ти обяви, че си се доказАл!? и имаш готова НОВА
Къде е да я видиме?

Чак сега вникнах докрай в това, което пише в закона... и си опитах да си представя как "уадкътъра" на Тодор бавно и продължително ПРИЧИНЯВА рана с ПО-ГОЛЯМ ДИАМЕТЪР, след като ЕДНОПОЛОВО СЕ Е РАЗМНОЖИЛ в резултат на проникването, и всичко това е СПЕЦИАЛНО ПРОЕКТИРАНО! :DD


Не, сериозно, това наистина е ШЕДЬОВЪР, който заслужава да остане за поколенията! КОЩУНСТВО е да се пипа - недей! Така че аз нищо повече няма да казвам по тази тема - ОБЕЩАВАМ!!!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Май 2019, 22:29       Заглавие:  Re: Алтернативи на ПОПРАВКАТА за експанзивен проектил...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Добре!
Обявявам темата за заключена!
Ама няма да я заключвам. PDT_Armataz_01_22
Няма да издържиш и ще ръснеш тука още Алтернативи :DD ако пък издържиш значи здрав разум все пак имаш и просто се упражняваш в софистика...няма лошо :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Май 2019, 22:37       Заглавие:  Re: Алтернативи на ПОПРАВКАТА за експанзивен проектил...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
:D :D :D Скоро не сме чели за стандартите, първи бърз и т. н. Започвам да ги забравям :D :D :D
Само да отшуми "Поправката" и "Дързост и красота" ще продължи :D :D :D

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Май 2019, 22:45       Заглавие:  Re: Алтернативи на ПОПРАВКАТА за експанзивен проектил...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ми като не можете да стреляте, да почетете малко... в крайна сметка, полезно е човек да се образова оттук оттам. :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Май 2019, 22:48       Заглавие:  Re: Алтернативи на ПОПРАВКАТА за експанзивен проектил...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ах как не вързах бас като много добре те знам :D

Но сериозно сега...една тема може да остане за моабети...тази или на Бомбардировача...затруднявате ме много яко...
а неговата пък е и душевна...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2019, 15:12       Заглавие:  Re: Алтернативи на ПОПРАВКАТА за експанзивен проектил...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
ubboto написа:
Поръчваш си го оттук:
https://www.clearballistics.com/shop/10 ... fbi-block/


Значи като тръгнах от тук и все на платени статии ме води. Което ще рече че информацията, която ме вълнува струва пари значи е значима.

Обаче е не сериозно в правна норма да сложиш "правилно калибриран балистичен гел". По отива такъв покриващ стандарти и изброяваш стандартите. А не купуваш си го от битака. Вчера мярнах една статия от 2004, че все още нямат стандартен унифициран начин за производство, но днес ми излизат само платени статии. Има много статии за моделирането на нараняванията с балистичен гел но и те са платени.

P.S.
За без пари толкова
The reason this distinction is important is that, when amateur testers point to disruption in a block as proof that ammunition is effective, they are flatly incorrect. Disruption seen in gel is a result of cutting or tearing and it does not correlate well with cutting or tearing that happens to real tissue from the same ammunition. That disruption might look cool, but it is not representative of anything that occurs in tissue.

За сериозни статии искат кинти.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer