logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 01:27




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2019, 10:36       Заглавие:  Re: Убийства в Костенец...барети щурмуваха Очуша
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Само да вметна, че руснаците отдавна (ако не бъркам от около 4-5 години) имат практика в тяхното МВД - за особено опасни престъпници дават парична награда на всеки, който снесе инфо и помогне за залавянето. Сега не ми се обръща по курса на рублата към еврото, но съм срещал награди над 1 млн. рубли, което е около 13-14К евро.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2019, 12:11       Заглавие:  Re: Убийства в Костенец...барети щурмуваха Очуша
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Beer написа:
Хиляди цигани с книжка "Д" :D :D :D

Да има и такива с ВИШО образование. И случайно половината програмисти в големите IT офиси на Германия са индийци и араби. За разлика от много хора с име Ханс, които по цял ден се наливат с бира и лежат на социални помощи.

Дали човек ще учи медицина или ще пие по цял ден бира. Не зависи от расата, а как мама и тато ще го възпитат. И ако повечето цигани ги възпитават да са хипари и да не учат. Има и такива които ги възпитават да са лекари. И само заради тях не е мъжкарско да обиждаш всички.

И за да не излезе, че съм циганин. Всички в рода на майка ми са със сини очи. Типични славяни. А баща ми е доктор на науките и е българин до десето коляно. Познавам цигани завършили медицина, други икономика. И не мисля, че са второ качество хора.

Най лесно е да кажеш всички българи са простаци или всички цигани са неграмотни.

Моето лично мнение е че расите не е хубаво да се смесват напълно. Защото ще изчезнат русите и бели хора, като и черните. А разнообразието е хубаво нещо. Но преди да изчезнат расите най-вероятно ние хората ще се самоунищожим. Защото от човека по зло същество на тази планета няма. И дори когато сме били само 450 милиона на планетата преди 500 години и е имало земя и храна за всеки. Пак сме се избивали заради алчност и суета. А сега при това пренаселване в най скоро време ще се изтребим напълно с ядрено оръжие.

Не е много трудно да се досети по-умен човек какво ще стане.

Ето темповете с които населението нараства всяка секунда:

https://www.worldometers.info/world-population/

Ето и таблица за миналите години и векове:

https://www.worldometers.info/world-pop ... n-by-year/


Индия и Китай общо са почти 10 пъти по-големи по население от САЩ. Но са силно зависими от агресивната политика на САЩ. А всяка война се води заради пари и власт. Когато една държава принуждава най-големите си частни компании като Google и Intel да блокират частна компания на друга страна Huawei. Това не е пазарна икономика. Това е началото на война.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2019, 14:11       Заглавие:  Re: Убийства в Костенец...барети щурмуваха Очуша
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Макроикономиката не е бакалска сметка, за Германия и САЩ не берете кахър, най - много китайците в скоро време пак да трябва да прибягват до канибализма за да оцелеят, ако се опъват на Тръмп...
А по темата наистина не смятам че е работа на друг освен РУП да лови битови престъпници.


Последна промяна dobri на 23 Май 2019, 14:26, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2019, 14:16       Заглавие:  Re: Убийства в Костенец...барети щурмуваха Очуша
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Poseidon написа:
Е не знам сега...ем е скъпо ем искаме да има ред
да засега не успяха...

Ок да питаме Минаващия тогава за 20ЛВ ДВАЕСЕ ЛЕВА :shock: командировъчни там в гората и калта колко ли ше я свъшат...

нещастната шес цифрена сума за умрелите неколко стотин кила бензин и жалките командировъчни ДВАЕСЕ лева в некои държави само за патрони отиват...

Само Минаващия тия кинти /за целата операция / ги гори в оная ламя 6 литров додж за месец едно единствено ченге...

абе това е...за толко пари толко и работа...

Аз ко? Не!
Вий го изкарахте змей горянин доджа - кара с половин резервоар цял ден, 6-7 галона мисля, по $2.5 на галон да под $20 на ден.
Хеликоптерите са на общината, не змам колко им струват, ама когато ги викнем идват, фъркат си, казват че са стари бараки, подарък от армията, ама досега не са падали.
Верно, че като се замисля, такива акции рядко се случват, обикновено ако се убие полицай или някой масов стрелец/ бомбасжия се появи.
В началото (няколко часа, ден) се сбира голяма маса от околните агенции - последно май беше с двамата полицаи в Кисими, тогава няколкостотин човека бяха там до 30-на минути, мисия че го намериха за час-два.
Обикновено след това има патрули в района, и се чака някой честен да го види, винаги има и награди, като например от този сайт https://crimeline.org. РаБира се, тук хората са мобилни и е малко вероятно да стоят на едно място дълго време.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2019, 14:19       Заглавие:  Re: Убийства в Костенец...барети щурмуваха Очуша
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
dobri написа:
А по темата наистина не смятам че е работа на друг освен РУП да лови битови.

Така е, ама този не е битов, а потенциален сериен.


Понеже съм добър човек ще ти кажа да си вземеш не Смит в 44 магнум, а Рюгер. И после да черпиш една ракия. :-)

Е те такъв: https://ruger.com/products/redhawk/models.html


Последна промяна .357 Magnum на 23 Май 2019, 15:08, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2019, 15:01       Заглавие:  Re: Убийства в Костенец...барети щурмуваха Очуша
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
.357 Magnum написа:
Да има и такива с ВИШО образование. .


Чувам, че си от Софията.
Та, ако ми намериш ЕДИН млад шофьор на автобус от Столичният Градски Транспорт, който да е циганин,
по рождение и по "вероизповедание", а не мангал по душа, лично ще те провъзглася за РАСО-2 в моето сърце.
Няма такъв, само да ти подскажа. :D

Та, по темата: и шест дрона да вдигнат, девет хеликоптера да летят денонощно,
без хора и тактика на земята, ше фанат дедовия. Парите за гориво - да отидат за награда към населението
и готови екипи само да проверяват сигналите. Ще имат 120% успех.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2019, 15:23       Заглавие:  Re: Убийства в Костенец...барети щурмуваха Очуша
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
Виж сега не се возя толкова често в рейса, но съм виждал хора с вид на цигани да карат международни камиони и автобуси. А дали са цигани, роми и дали го крият не знам. Но от лични разговори с познати доста цигани учат медицина. Това, че има индивиди с каруци не значи, че всички са с каруци и се държат като индианци.

Сигурен съм, че цигани има и в тоя форум и няма как да няма. И заради тях най малкото не е мъжко да ги слагаме под общ знаменател.

По темата. Да PR си беше, ама каква е вината на редовите служители на терен не знам. Пак под общ знаменател били всички с нисък успех и комици. Ами комик е тоя дето си прави PR с тях. И на 26 ти няма да гласувам за него.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2019, 16:03       Заглавие:  Re: Убийства в Костенец...барети щурмуваха Очуша
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Е как си сигурен в нещо, като това, че в този форум има цигани, като се основаваш само на някакво твое лично вътрешно усещане, че циганите са навсякъде и навсякъде е пълно с цигани.

Докажи ми, че в този форум има цигани и аз ще ти кажа къде се крие Стоян от Костенец.

Твоето "Няма как да няма" е оксиморон, достоен за български партиен лозунг за европейски избори.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2019, 17:29       Заглавие:  Re: Убийства в Костенец...барети щурмуваха Очуша
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
е добре...сложил съм една две нули от мене горе, но Минавашия пак го е написал на инглиш та се налага да превеждам...
са...това дето го казва е около 10 галона /доджо не се гаси изобщо ...Флорида е жега и климата му думка непрестанно, а потно ченге не е уставно това нещо/
10 галона бензин за ден са 35 кила по 2,50 у нас 90 лева - това е 10 % от заплатата на наш полицай...честито...мерси!

не може да си ги мериме това е ясно...а и че е $20 там нас не ни касае...ще станат и $5 като нагласят иранците, но това е друга тема...

Вижте Закира примерно ругае мевере, но като му видиш мишените ше разбереш, че е бивш служител по сигурността и има право да им търси кусури...колко пари похачрили и прочие...

Ние гражданите не може /то може/ ама не трябва така...
мен лично ме кефи, като се усеща и вижда държавността! ДА!
Ще плащаме и бензина и хеликоптерите!

и час полетно време не е 1000 а е 3000лв...е и? задължително е да се ползват полицейски хеликоптери!!!
вдъхват респект и так надо!
по $100 000 са на старо...а това са на Була джобните месечно ... и с една добра термо камера и прожектор просто къртят!

Иначе Беера ем губи ем не знае къде е Чане :roll: ! Да във форума пише циганин и е по-начетен от мнозина бели...но си има особености...требва да го държиш изкъсо..
кой е що е ...няма как да кажа

и какво от това? И прф. Чирков е циганин...колко бели сме с неговия ценз статус социален и успехи...
Но пък и наистина циганините не са по тежката изнурителна работа...то и евреин миньор няма...

а и по темата ... Къде е ЧАНЕ?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2019, 05:01       Заглавие:  Re: Убийства в Костенец...барети щурмуваха Очуша
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2007, 18:52
Мнения: 1087
Местоположение: SOFIA
Zakira написа:
"Требе а си мноо прозд" за да тръгнеш с дънки и гуменки, като знаеш че те пращат в гората. Ама какво да очакваш от хора дето ги приемат на работа с успех 3.50!
Рибата се вмирисва от към главата . Цитирам мнение на човек от друг форум ветеран с няколоко мисии в Ирак и Афганистан който имаше неблагоразумието след това да стане и полицай.
Цитат:
В кратката ми 5 годишна кариера като полицай съм хващал нарколаборатория за амфети, която в последствие излезе, че била за "лично" ползване, дело нямаше. Хващал съм апартаментаджия с над 150 шперца в него (2-3 часа ми отне описването), но нищо. Законът не забранява да се разхождаш с тия неща на 25 км. от дома ти в 2 часа през нощта (предлагаше ми 5 бона почерпка, да му оставя инструмента. Балък, вземи му парите и не се занимавай с глупости ........!!!!). Хващал съм в 3-4 сутринта в тъмниците из Овча купел "чакащ" приятел, с адресна регистрация самоковските села, с шперцове за ФВ/Ауди, дето ги бил намерил до кофата за боклук ... Няма проблем, то тоя инструмент се намира във всяка сладкарница, к'во толкова.... Колеги хващат двама с две торби от Била, пълни с трева, намерили ги до кофата. Някаква бабичка им се беше нахвърлила да ги бие, щото тормозели децата ... И т.н., не мога да си спомня вече за всички случаи. Пияндетата по пътищата, дето съм заключил въобще не ги броя въпреки, че заради един такъв бистришки тарикат все още се водя следствен. И те така, как викат по врачанско. Кой ще да става полицай у тая държава, халал да са му сигурната заплата и безплатната униформа ....

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=OtFhfwr ... 0%B8%D1%82 Благодарение на колегата Павлин Андреев форумната модерация достигна невиждани низини .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2019, 15:48       Заглавие:  Re: Убийства в Костенец...барети щурмуваха Очуша
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Poseidon написа:
... Къде е ЧАНЕ?

Още ли не са го хванали?? :stres:

Poseidon написа:
по $100 000 са на старо...а това са на Була джобните месечно ...

Не се бъзикай така, че някой може и да се върже..))


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2019, 16:16       Заглавие:  Re: Убийства в Костенец...барети щурмуваха Очуша
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Poseidon написа:
Иначе Беера ем губи ем не знае къде е Чане :roll: !


Още един, дето знае всичко PDT_Armataz_01_22 Ама ако аз знам, че знам, то това значи ли, че ти знаеш, че аз не зная ? Не, нали!

Ти дай ми награден фонд, дай ми имейл, където аз да ти дам инфо и после сам ще видиш....сичкото сиганин по форумите ще ти доведа онлайн :P

И понеже си математик-зооастролог, то ти давам една задача за домашно:

(200бр. командировъчни+гориво+резервни части и амортизация+представителни+режийни) + (200бр. заплати) = / > /< (20 000лв награден фонд)

п.с. Бай Владко Оното око, ако не беше излязъл да се пукат с оня другия на центъра на Ботевграда, нямаше фащане, щот бил с шапка.
Миналата година Бисер бил бивш легионер - не можаха да го хванат;
Тази година тоз пумпал Стоенчо бил бивш неуловим престъпник и бракониер - търсим се още, догодина....и т.н. Докога бе бате, все късата клечка теглят София-област 8)

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2019, 17:24       Заглавие:  Re: Убийства в Костенец...барети щурмуваха Очуша
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Beer написа:
(200бр. командировъчни+гориво+резервни части и амортизация+представителни+режийни) + (200бр. заплати) = / > /< (20 000лв награден фонд)


Много повече от 200 бр. са - чак от крайбрежието бяха командировани служители.
А дали и кога ще се изплатят ... Божа работа.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2019, 22:32       Заглавие:  Re: Убийства в Костенец...барети щурмуваха Очуша
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Ное 2011, 22:46
Мнения: 477
Добре де, а с каква цел чак такава показуха? Тоя с какво толкова е неудобен на някого???


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2019, 23:23       Заглавие:  Re: Убийства в Костенец...барети щурмуваха Очуша
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
За PR! Да каже някой точно преди изборите: "Ето полицията при нашето управление работи и може да хване всеки"! Обаче удари яко на камък и изпотрошиха нашите пари.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 49 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer