logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 15:57




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 196 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2019, 19:26       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Poseidon написа:
Не знам защо изобщо се занимаваме с вината на австралиеца след като е излежал 2/3 и е помилван ..


Ами занимаваме се ей тъй....:)
Не казвам, че е невинен, но не се вземат неща под внимание, които би трябвало. Примерно в Англия, само факта, че си запалянко, е вече 50% вина. А там са направо откачени. Имал съм "късмета" да ме водят на мач в Ливърпул преди доста време. Все едно си на война. Пребиват човек, щото бил с нормални дрехи, и не знаели дали не е от противниковия отбор.
Е, не ги е заклал, но всеки един от групата лапна по една петилетка, понеже няма как да се докаже кой точно го е ритал и блъскал най-силно, че да му причини телесна повреда.
Също не казвам, че е светец, но бъдете сигурни, че е изял доста кютек, докато успее да извади ножа. А не видях нито един осъден от нападателите, ако щете и за хулиганство.
Мнението на шефа на затвора, като се знае и кой е таткото на момчето, не можем да кажем дали е меродавно.

Poseidon написа:
за да резнеш некой /употреба на оръжие/ требва да е започнало нападение да те млатат стабилно


Ей тука е ключът за бараката, май френд :) Да чакаш да те млатят стабилно, за да се защитиш. Щото един шамар и извън равновесие, главата в бордюра, и после гроб...И оня невинен, щото само ти лепнал шамар, а пък ти си кекав и си паднал...

Don't do that stuff. Good people carry guns, and they will shoot you... Много яко послание на шерифа.
Е то много хора викат "ееее, ти за един тупаник ли ще убиеш човек", ама така казват ако тупаника е за друг, а не за тях.

Та това, от което "зависи", е кой е човекът и колко кинти има.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2019, 19:27       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
rosen71 написа:
Задавал съм подобен въпрос на съдия - с лека усмивка, отговаря "зависи от много неща...". Интересно от какво зависи.

От връзките и платежоспособността на дееца, естествено... как я мислиш ти тая работа. :DD Ако футболна агитка от 16 чужди запалянковци подкара с камъни някое депутатско синче... нещата се разглеждат в съда и представени на обществеността по един коренно различен начин, мислА.

Как да е, това видео е крайно недостатъчно като доказателства... но оставя дъх в устата за една доста скалъпена работа... "умишлено убийство по хулигански подбуди". Щото тоя, де лежи на земята пред входа на Министерството на здравеопазването... ако наистина е Полфриймън - нещата, на първо четене, изглеждат доста по-различни. Излязъл пеншъна-охранител и го проснал на земята... при условие, че погиналият се клати и пада на друго място... малко, нали!

И то пак при условие, че му скачат на бой няколко човека наведнъж... по-логичното за мен е, човека да пази падналия да не го допребият на земята. А в самия бой, дупнал с ножа двама... ами, нормално при самозащита срещу няколко нападатели. И да се търси умишлено убийство по хулигански подбуди в този случай... ако наистина това е ситуацията... не знам. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2019, 19:31       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Вижда се идеално! Момчетиите маризат двама трима ...мангали или бели не знам...и Джок търчи отгоре от светофара на Св неделя да оправи нещата!

Институтът на неизбежната отбрана по БГ законодателството му дава това право! :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2019, 19:35       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Геле видеа има и стари...колко искаш просто е така...Джок се притичва на помощ...и раздава правосъдие с ножа...
този елемент не е нападнат! просто се намесва...
ако ме нападнали мене 16 момчетии...и кво ще надъня ножа първия?
Абе стига!
но ето това ме разката
Много гнусен тип ингилиз убива от бой наш емигрант и е осъден само на 6г
Тоя и брат му държали в страх там града им...
е думи нямам!
Но че инглиш съдията тука е анален палавник е вън от съмнение :roll:

https://dariknews.bg/novini/sviat/ubiec ... or-2188516

Цитат:
Убиецът на Венцислав Маргинов в Англия, е осъден само на 6 години затвор, тъй като разследващите не са открили доказателства той да е имал намерение да нанесе наистина сериозна вреда на българина. Това стана ясно от изявление на старши прокурор Анджела Роуан,


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2019, 19:43       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
а Джок доколко имам опит така като го гледам е завършен психопат - послушай го как говори просто

Не съм криминален психолог, и не мога да правя такива преценки/ да давам подобни оценки. Сещам се обаче за Багата, който също беше дупнат с нож почти смертелно - бъбреците му бяха отказали, но силен организъм... после се държа като МЪЖ/ щото си беше виновен... и не посочи в съда с пръст извършителя си!

А тук цяла тумба скачат да гърбят един... и после лъжат и се оправдават като момиченца... ако това на видеото е действителната ситуация, де.

Другият тънък момент е, колко лесно манипулируемо е БГ общественото мнение. Като това на МАГИСТРАТИТЕ, макар и закъсняло... ще вземе да се окаже най-правилно и меродавно! Но какъв вой настана, и тръгва по ред причини като лавина... БЕЗ ДА СИ ЗАПОЗНАТ В ДЕТАЙЛИ С КАЗУСА!


п.с. Ножа влиза в употреба на един доста по-късен етап... в ситуацията на видеото. Като този на видеото, без значение Полфриймън или не... пак много ги бави! От какво лежи пред входа на Министерството на здравеопазването, мислиш... проснат/ арестуван от пеншъна охранител отпред на будката :DD ; или е свален/ нокаутиран, и човека просто го пази да не го допребият? Как да е... don't rush to conclusions, без да си запознат в детайли с казуса... а и ние тук... чисто и просто задаваме риторични въпроси. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2019, 19:46       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Значи това англоезичните един хуй ги е правил - категорично! :punch: Джок го слушам на развален български:

-Аз не съм искал Монов да умре...просто го отпрах с ножа...

така и тоя горе е пледирал:
-не съм искал Маргинов да умре...само го бих колкото мога...

еебаси племето...гяволи са...но както знаем има и еби гяволи... :DD
света е така устроен :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2019, 19:50       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Джок го слушам на развален български:

Български език, научен в затвора... :)

https://www.youtube.com/watch?v=UO5hkzXUgE4

Ми, това ако е психопатско... то на мен ми иде да се скрием някъде, брат! :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 03 Окт 2019, 19:52, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2019, 19:52       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Poseidon написа:
убива от бой наш емигрант и е осъден само на 6г


Ето ти доказателство, мен.
НЯМА доказателства, че искал да го убие.
Затова като ядеш кютек, пък после пукнеш, няма доказателство, че са искали да те трепят, просто ти е слаб ангела :)

И затова казвам и припомням видеото на шерифа. Като изключим първосигналите реакции, думите му съдържат истинския смисъл: "Луди глави, стойте си на гъза, защото някой ще ви резне още докато се заканвате, и ще е невинен".
Лошото е, че хората, които коват законите, ходят с охрана, бронирани коли и т.н., и те по презумпция за защитени от посегателствата, които биха сполетели обикновения човечец.

ubboto написа:
Сещам се обаче за Багата, който също беше дупнат с нож почти смертелно - бъбреците му бяха отказали, но силен организъм... после се държа като МЪЖ/ щото си беше виновен... и не посочи в съда с пръст извършителя си!


Много показателно


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2019, 19:57       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Посейдоне, гледай от 32-ата минута нататък:

https://www.youtube.com/watch?v=UO5hkzXUgE4

Интересно е. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2019, 20:01       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Брат, адски ме дразни и гласа му и муцуната му...и кривия му български...ще го гледам когато се разболееем от рак примерно...
но заради тебе селективно ше погледна като имам време


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2019, 20:07       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Брат, адски ме дразни и гласа му и муцуната му...и кривия му български...ще го гледам когато се разболееем от рак примерно...
но заради тебе селективно ше погледна като имам време

Ти си знаеш... човека е научил в затвора български... и въобще не ми звучи психопатско. А фактите по делото ние така или иначе няма да ги научим... затова нищо не пречи да чуем версията и на другата страна. А изводите вече - всеки сам за себе си ще ги направи.

Важното в случая е... ДА СЕ МИСЛИ!!! А не първосигнално да се поддаваш на направени и спуснати отнякъде внушения... безброй пъти сме го коментирали това.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2019, 20:18       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Poseidon написа:
Брат, адски ме дразни и гласа му и муцуната му...и кривия му български...ще го гледам когато се разболееем от рак примерно...но заради тебе селективно ше погледна като имам време


Аз съм го гледал, но не знам какво те дразни говорът му? Ти ако си в Англия и говориш, сигурно и тях ще ги дразниш :)

По-скоро бих задал въпроса-какво би станало, ако Монов беше убил Джок??
Защото таткото....

"Баща му е бивш сътрудник на Държавна сигурност; по време на убийството – заместник-председател на Държавната агенция за закрила на детето; а впоследствие и депутат в 42-рото Народно събрание (става депутат 6 години след убийството на сина му), където е председател на Парламентарната комисия по въпросите на децата, младежта и спорта."

Аз виждам една оправдателна или най-много условна, ако ролите бяха разменени.


Ето защо съдията казва "зависи...."


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Окт 2019, 20:23       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ами знаеш ли, Геле...проблема ми е че мислим...и мислим КАКВО щеще да ми се случи на мене, като младеж в австралийски пандиз след като съм заклал едно австралийско момче?

Ще права бунтове ...ще стана лидер на австралийските мангали /както Джок тука на нащте мангали/ще ме подкрепя австралийкския хелсински комитет...и не САМО!
не бееее ще ме номинират за ЧОВЕК на ГОДИНАТА!
https://dnes.dir.bg/obshtestvo/ubiystvo ... a-20477060
и ще ме помилват на 2/3 излежани...

Бахти простотията !!!

Ми да им еба пичката майчина! от сърце!
Гнилоча у нас мое да се оправи само с война и изтребване на поне 30% от тинята! говоря за белото...черното рипа според тоягата..

п.п.
а рижавия австралийски плъх е ръгнал с ножа нашето момче в гръб...като може да прочетеш горе или сам да се досетиш...докато го слушаш как мисли и говори


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2019, 00:24       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Всеки който напада и бие без причина хора НЕ Е ЧОВЕК.

ИЗБОРА ДАЛИ ДА СИ ЧОВЕК Е ЛИЧЕН.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2019, 05:45       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Dariknews написа:
Убиецът на Венцислав Маргинов в Англия, е осъден само на 6 години затвор, тъй като разследващите не са открили доказателства той да е имал намерение да нанесе наистина сериозна вреда на българина.
Ебаси! Тоя всъщност са го осъдили само за ножката :evil:

Dariknews написа:
Гелинг е осъждан над 40 пъти за 73 престъпления.
A, че то като у нас бе!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 196 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Tik Tak и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer