logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 12:40




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 77 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 11:41       Заглавие:  Re: Преднозарядни оръжия ред на придобиване и ползване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
та така Геле ти си гледаш твоята далаверка дали ше станало патрончето 5 стинки по-скъпо...

Ако ми гарантираш, че ще е само с 5 ст... нямаше въобще да го правя на въпрос. Обаче с 35% или направо с 50% нагоре на всичко от утре... ко праим?!?!

Съсипваме и малкото смислено стреляне с КНО за самоотбрана, де се мъчи да се прави в БГ... тук не визирам само себе си, а всички останали като мен --> за сметка на ПЛАНОВОТО ГИЛЗОПРОИЗВОДСТВО!!!

Как звучи само, деееа... план за петилетката.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 11:49       Заглавие:  Re: Преднозарядни оръжия ред на придобиване и ползване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
направо с 50% нагоре на всичко от утре... ко праим?!?!

вдигаме вой и при депутатите! както виждаш работи...
аз ще учредя и фонд "граждани за залавяне на лоши граждани" по съвета на Беера за да помагаме на МВР с награди за ловене на разбойници...с джуки не става само верно е...
а ти ше чакаш някой друг да вдигне вой де...нищо че ще защити твой интерес...ТИ ПАК ще разкриеш велчовата завера и в това :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 12:30       Заглавие:  Re: Преднозарядни оръжия ред на придобиване и ползване...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Poseidon написа:


А вече с Новия Закон - разрешително барут и си стреляй колко искаш с кремъклията...
Това аз лично разбрах от тази тема и благодаря на колегите, които грамотно разясниха текстовете на закона.

...това Тодор много добре разбира и знам, че се радва на промените, но си е опозиция по принцип...няма значение на какво...просто е яко да си против! :DD




Тодор, по принцип, е опозиция на некомпетентността във всичките и форми и отбеляза, че бяха необходими три /3/ страници разяснения на ужким елементарен текст.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 12:50       Заглавие:  Re: Преднозарядни оръжия ред на придобиване и ползване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Poseidon написа:
не те разбрах Роска, а ми е важно...това добре ли е или е пак грабеж на хората както неспасяемо мисли Гелето, а и не само той?


Ами грабеж си е, според теб :) Според мен си е осигуряване на сигурна далаверка, предварително изчислена в пари, за да е уточнен рушвета.
Разрешителното е за 5 год. Какви умения би поддържал един притежател на ОО, ако стреля 50 патрона за 5 год.? И то наведнъж. Щото 5 пъти по 10, като сложиш таксата на стрелбището, стават повече.

А и ако знаеш в Русе колко стрелбища има.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 12:53       Заглавие:  Re: Преднозарядни оръжия ред на придобиване и ползване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
TheWhiteMan написа:
Заглушителите и лова с КНО са голяма крачка напред за българската демокрация! Напълно подкрепям, особено след като безвъзвратно изгубих голяма част от слуха на лявото си ухо - сега бучи постоянно.


И аз съм така с лявото ухо. 4-7 кХц ме няма :) От изстрел на един тъпак до мене без предупреждение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 13:11       Заглавие:  Re: Преднозарядни оръжия ред на придобиване и ползване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
rosen71 написа:
Според мен си е осигуряване на сигурна далаверка

Според мен е нещо замислено ок... точно в Русе като няма и стрелбища представи си русенеца дето не е спортист колко опит има с пищов?
А така ще запали колата...ще качи чаветата и жената...ще отиде до Търново или до морето Бургас Варна като е на почивка се за 5г ще излезе от Руси...па ще се заговори с някой в тея стрелбища...кое как беше ...вадене зареждане ...дум дум малко взима документа и се прибира въодушевен...

Да, това ще работи при сравнително нормални хора...

Но ти роден ли си българин ОБАЧЕ нещата ще станат така:
айде ше опитам с русенски диалект, но и дупничанина има такива сващания само дето диалекта е твърд...

Русенеца отива в Капчето в Бургас докато е на почивка на морето се отскубва от жената и се сеща:
...иии тьез капутьи от КОС искаха бележка за 50 патрона...30лв...ииибах и обира....

я да видя сьа...и пита човека в Капчето:
-Мень, искаш ли да тьи дам 6лв, а тьи да ми дадеш фактура за 30лв за стреляни 50 фишьека ама ньяма да стрелям ни единь...

бургазлията ше каже:
Евала, маняк! дадено!...пиша и те така :DD

Уелкъм то БУЛГЕРИА! НЕ МОЕ НИКОЙ да ни цака нас с топла бира!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 13:13       Заглавие:  Re: Преднозарядни оръжия ред на придобиване и ползване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
rosen71 написа:
От изстрел на един тъпак до мене без предупреждение.

При тебе поне има друг виновен, та да не те е яд. :-)

А аз си го причиних съвсем сам - бях още млад и глупав, реших да си правя та@ак с Аласкана в .454.. оказа се, че това не прощава майтапи. Вече го знам и даже с 9х19 използвам активни антифони, но е късно.. До 45 г. регенерацията на клетките работи добре и Природата компенсира много грешки, но след тази възраст процеса става твърде бавен. Според доктора мога да възстановя 15-на процента, но ще е след години и това не е сигурно. /офф/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 13:42       Заглавие:  Re: Преднозарядни оръжия ред на придобиване и ползване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
rosen71 написа:
Според мен си е осигуряване на сигурна далаверка, предварително изчислена в пари, за да е уточнен рушвета.
Разрешителното е за 5 год. Какви умения би поддържал един притежател на ОО, ако стреля 50 патрона за 5 год.?

Не те ли кефи иначе поетапното връщане на плановата икономика... пак за петилетка и то?! :DD А това законодателно да си гарантираш оборот от минимум един милион лева годишно - светилата в нАуката могат само да гледат и да се учат! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 13:49       Заглавие:  Re: Преднозарядни оръжия ред на придобиване и ползване...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Poseidon написа:

Уелкъм то БУЛГЕРИА! НЕ МОЕ НИКОЙ да ни цака нас с топла бира!

И след две години ще чакаме нова промяна - в КОС да се носи флашка със запис как се гърми на лицензирано стрелбище пейсе броя, не по-малко. :happy: Или, както при ГТП - всички стрелбища да са вързани със сървъра на КОС... срещу такса за инсталацията де...

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 13:59       Заглавие:  Re: Преднозарядни оръжия ред на придобиване и ползване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Poseidon написа:

Внимавайте какво си пожелавате! Може и да се сбъдне.
отпада 50 патрона на 5г. но всеки пистолетоносител у нас да минава годишен преглед пред комисия 25 патрона на 10м дистанция за време
по АМЕРИКАНСКИ стандарт! :DD PDT_Armataz_01_22
не го ли покриеш си негоден и се отнема оръжието...
минаваш курс покриваш СТАНДАРТА и пак си с пистолероса...
яко а

Говорили сме дълго по тази тема с руснаци, които отдавна живеят в щатите.

Първо, такова изискване има само на няколко места, а Америка е огромна.

Второ (както обясни един, който е в комисията по подновяване), "изпита" е толкова елементарен, че дори 80-годишни янки с огромен диоптър го взимат без никакъв проблем. Ако не бъркам, стрелба по гръдна мишена на 10 ярда с калибъра, който носиш ежедневно за самоотбрана. Цитат: "За 10 г. не съм имал нито един случай, при който мъж или жена да не си вземат тапията". :-)


Последна промяна TheWhiteMan на 28 Май 2019, 14:01, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 14:00       Заглавие:  Re: Преднозарядни оръжия ред на придобиване и ползване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Poseidon написа:
преглед пред комисия 25 патрона на 10м дистанция за време
по АМЕРИКАНСКИ стандарт!
не го ли покриеш си негоден и се отнема оръжието...



Ами хората са го измислили. https://pistol-training.com/drills/5x5-skill-test

Разбира се можем да го побългарим и да включим, търсене на основните части на разглобено лично КНО скрити по тялото на изпитвания. Разбира се може и да има пенизи възвратната пружина да е скрита в гащите на изпитващия.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 14:11       Заглавие:  Re: Преднозарядни оръжия ред на придобиване и ползване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
ubboto написа:
Иначе погледнато от моята камбанария - цивилките 0,10 - 0,15 ст. нагоре не ги бърка.


Ами много си в грешка. 2017 имаше едни по 50ст. Ходих всяка седмица през обедната почивка. Това се едни 100 лв. на месец и отгоре понякога. Направиха ги 60 стотинки. И намалих ходенето до 1 път в месеца а за 2019 още не съм ходил.

Така че хич не е така както го описваш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 14:27       Заглавие:  Re: Преднозарядни оръжия ред на придобиване и ползване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
TheWhiteMan написа:
Второ (както обясни един, който е в комисията по подновяване), "изпита" е толкова елементарен, че дори 80-годишни янки с огромен диоптър го взимат без никакъв проблем. Ако не бъркам, стрелба по гръдна мишена на 10 ярда с калибъра, който носиш ежедневно за самоотбрана.
Цитат: "За 10 г. не съм имал нито един случай, при който мъж или жена да не си вземат тапията"

Тука бъркаш много :-) Не може бе, разберете НЯМА как да се мери никой с НАС!
като индивидуалности има гениални българи наистина...има и влудяващи малоумници...американците са некви осреднени...мани ги...нямат толкова ярко изразени индивидуалности...така, че е нормално да вземат тоя изпит.

Мен, 2% няма да го вземат тоя изпит у нас! Не може бе... ти не знам в какви среди движиш...това което виждам аз е ...абе ще си простреля левия крак през десния нали го виждам с очите си...добре, че е тотал непохватен та не можа да дръпне и спусака докато разплита фанелката заплела се в пълнитела...

КОЙ американец ще си натепа ЦЕЛИЯ компенсатор с ГОЙ54 затапва сички портове с грес :shock: и те убеждава, че така нещата са добре и някакви тъпаци са спрели стрелбите за да МУ кажат на НЕГО да разкара тая грес :punch:
Ама КАК МОЖЕ да допуснеш, че такъв може да се роди и да го отгледат на територия извън нашата???
Как може да допуснеш че "тотал опозиционното Геле мислене" което ме кефи обаче може да вирее извън България???


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 15:08       Заглавие:  Re: Преднозарядни оръжия ред на придобиване и ползване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5285
Местоположение: София
TheWhiteMan написа:
До 45 г. регенерацията на клетките работи добре и Природата компенсира много грешки, но след тази възраст процеса става твърде бавен.

Уф, не работи, дори тогава. :sad: Отделни части на мозъка се преориентират да обработват недостатъчната информация от вътрешното ухо и докато мозъка е млад, това не се чуства. Обаче с напредването на възрастта, ресурсите стават все по-ограничени. И ставало или рязка загуба на слуха или рязко оглупяване, а най-често и двете. Или поне така обясняваха по една от научно-популярните телевизии, докато търсеха причините възрастните хора да губят ориентация на шумни и непознати места (напр.гари и летища) или да не могат да строят логически вериги.
Пазете си здравето!

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 15:18       Заглавие:  Re: Преднозарядни оръжия ред на придобиване и ползване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Poseidon написа:
КОЙ американец..

И там ги има всякакви - как си представяш 330 млн. сбирщайн от 5 континента, както го каза и Минаващият.

Тука става въпрос за нещо съвсем друго - народопсихология. Ето, тоя руснак от комисията (а другият член е представител на шерифството), разправя така - дори някой да не си улучи мишената от първият път, ние го успокояваме, обясняваме му как да се премери с равна мушка, понякога ги пращаме навън да изпушат една цигара или да се разходят за 10 минути, а после отново. От вторият път винаги се получава, колкото и да са сдухани стрелци.))

Демек, хората имат желание да помогнат.. а не да направят на някой мръсно, или да взимат рушвети. Надявам се разбираш къде е разликата..

p.s. Коментирали сме и подновяването на лиценза за носене в местното шерифство - отнема 5 мин. на 5 години и е пълна формалност. А сега го сравни с подновяването у нас - психо/следствие/оръжейник и накрая една намусена женщина в КОС. Да не говорим за времето и за това, че трябва да изразходиш една туба бензин да обикаляш по разни кабинети. Ама каква Америка? В Литва, Латвия и Естония (бивш соц) това си го правиш от вкъщи пред компа.. ехх, мечти.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 77 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: lyudmilt, Ztavi и 45 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer