logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 07:31




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2019, 16:37       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
TheWhiteMan написа:
Не се обиждай, но това са бла-бла, хвърляне на боб и гледане в тавана.. Бързилов каза, Цацаров каза. Смях.

Аз от 12 години слушам как ще изземват пищовите, а те прогресивно нарастват в населението.


Айде да разсъждаваме на глас. Можели броят на ловците да се увеличава безконтролно? - НЕ
Колко са спортистите < 1000;

Държавата КАЗА оръжие ще имат спортисти и ловци придобили право на подборен отстрел. Като това оръжие ще се пренася заключено и ще се употребява само на стрелбища и на лов.

Имаш ли ограничение? ДА. Сега ако едрите момчета които до сега бяха спортисти решат да станат ловци ще им е трудно. Трябва някой да се откаже и да му вземат мястото. После 6 месеца курс. Сега вярно че този изпит повече се дава, но ако трябва да си го вземеш си е сериозно четене и стреляне. Както казват някой аз така не съм учил и в университета. Лично аз бях 4-курс студент когато се явих за мен беше поредния изпит от лятната сесия. НО ЧИЧКОВЦИТЕ до един бяха скъсани ако не ги оставиха да преписват. После изпитната стрелба там с 6 панички пишат 12 и така.

След като станеш ловец имаш две години, после можеш да запишеш курс за подборен отстрел там пак са теория и стрелба.

Та летвата е вдигната наистина много високо, но поне са ясни правилата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2019, 16:42       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
казвал съм го и преди - оръжието в България се възприема най - вече като символ на статус, тъй че ще има мющерии и за ловни КНО по 3к и нагоре.
Да ни е честита светата троица на идиота : Бенели, Блазер и Смит PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2019, 16:53       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
b5202s написа:
Айде да разсъждаваме на глас.

Айде: колкото повече законно оръжие има в ръцете на гражданите, толкова повече страната е демократична, икономически просперираща и има висок жизнен стандарт.

Аз съм стигнал до този извод.. както и че ние за 30 години сме по средата на пътя. Имаме още доста да си оправим къщичката, щото отвънка никой няма да дойде и да ни я оправи вместо нас. :-)

Ние на практика разрешихме придобиването и носенето, но още не сме разрешили употребата. Когато това стане, тогава и заплатите ще започнат да растат и да гонят ако не западноевропейските, то поне полските и прибалтийските.)) Не можеш да имаш висока заплата в страна, в която съдебната система живее в 1968-ма година.. това е нонсенс. И всичко е взаимосвързано като свински черва.


Последна промяна TheWhiteMan на 05 Юни 2019, 16:56, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2019, 16:55       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Absolut написа:
Аз не съм юрист, че да давам акъл.

В случая разглеждаме единствено граматическото тълкуване на въпросния член. Иначе толкова неграмотни юристи съм срещал, че някой подобен наистина по-добре нищо да не се засилва да тълкува! Другата ни опция е тотално да отсвирим книжовния български език и да разсъждаваме на принципа: "Законодателят друго е искал да каже, без значение че точно това е написал и гласувал", както и да оставим на подзаконовите нормативни актове постфактум да допълват и променят закона. Ако е така, то преди да излязат съответните правилници и наредби - нищо не може да се каже със сигурност.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2019, 17:04       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
dobri написа:
Да ни е честита светата троица на идиота : Бенели, Блазер и Смит PDT_Armataz_01_22

И какво точно имаш против бенелито? :evil:
Това е най-масовата пушка в IPSC и един от фаворитите, при полуавтоматите в любителския спортинг. А от какъв зор трябва да се ползва нещо друго за лов?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2019, 17:09       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
ubboto написа:
В случая разглеждаме единствено граматическото тълкуване на въпросния член.
БЕЛ не ми беше любимия предмет, но ми се струва, че ако се спазват строго граматическите правила, то за лов трябват и трите. При това, именно заради съюза "И". Т.е. трябва комбинация гладка+нарезна цев и допълнително КНО, което съвпада с настоящите ми мераци за въоръжен туризъм. :-)

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2019, 17:16       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Absolut написа:
dobri написа:
Да ни е честита светата троица на идиота : Бенели, Блазер и Смит PDT_Armataz_01_22

И какво точно имаш против бенелито? :evil:
Това е най-масовата пушка в IPSC и един от фаворитите, при полуавтоматите в любителския спортинг. А от какъв зор трябва да се ползва нещо друго за лов?

Ми то аз имам и трите :shock: , ама щото са с прилично качество и евтини, да това са си масово произвеждани марки ширпотреба и горе долу стават.
Ма никога нема да ги хваля че са най-доброто.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2019, 17:18       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
dobri написа:
Да ни е честита светата троица на идиота : Бенели, Блазер и Смит

Светата Троица на идиота: Наган, ТТ и ПМ. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2019, 17:57       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
b5202s написа:
ubboto написа:
Ще ми е интересен и твоят прочит на закона, но така, както аз го разбирам - за ловуване можеш да носиш или ДНО, или КНО, но не и двете едновременно:


Ами като цитираш цитирай целия ЧЛЕН

Чл. 56. (1) (Изм. - ДВ, бр. 91 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 6 от 2009 г., изм. - ДВ, бр. 37 от 2019 г.) Ловуването се извършва с гладкоцевно, дългоцевно нарезно огнестрелно ловно оръжие и късоцевно нарезно огнестрелно оръжие за ловни цели.

Това е перманетно...вече три именения и технически и тука и не може да разбереш...ясно...Геле не се занимавай НИКОГА с право...
шанс нямаш...казвам ти го директно.
Обещай ни тука, че няма да практикуваш и аз ще обещая да не танцувам балет. :roll:
Нещата са елементарни и тук и адски полезни...ТОВА Е НАПРЕДЪК!
...като имаш тапия за подборен лов ще носиш и пушка и пищов...даже от беднотия да е макарена...с няколко от упор в глава и по-едро добиче ще го доубиеш, а не да думкаш с .308 от 1м
И разбира се мераклиите ще си накупят .357 или .44 револвери...ми екстра е това.

Откакто тълкуваш измененията и за флаш гранатата там...разбирам какво е да се спори заради спора.
Това означава да си изсмукваш от пръстите нещата...
тука лингвистично тълкуваме какво е това "И" като при експанзиите а е ясно като бел ден...
С флаш гранатата тоже...при никакви обстоятелства нормална такава граната не фърля пламтящи осколки...като нашата...
аз го показвам...и ти го показваш ярко светещо петно и ТОЛКОВА ако ще да я завреш къде и да е..а не облаци искри...
какво се показва какво виждаш...
абе нейсе...

обаче Този Форум е важна трибуна...

Няма как да се оставят такива полети безкрай...олекваме да знаеш...
не е желание за модване и подобни малоумщини...

Не! ... просто ако пусна 5 теми как съм установил качествата на новия ми глок и запоказвам групи с по няколко милиметра на 40м НО само когато аз релодвам лично с дозатор от лимонадена капачка...

КАКВО СТАВА?

Ако ме изтрият цензура ли е или то си е по тематиката ама е леко налудно...Е?

Твоето е същото...небивалицииии маскирани, като критика...
на ВСИЧКО отгоре меляш КОЛКО НЕГРАМОТНИ ЮРИСТИ си виждал...

КЪДЕ ги видя бе Геле...по кое дело...в коя Съдебна зала? :roll:
Ама поне изчекай да станеш и ти юрист па тогава

Олекваме ИЗОБЩО така като Медия!

Едно е да им кажеш измамници / като мен /и това е ясно ...ама неграмотни...е заеби...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2019, 18:08       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
обаче Този Форум е важна трибуна...

Добре, четем закона по-надолу... цитирам дословно за ТРЕТИ път:
Цитат:
(4) (Доп. - ДВ, бр. 79 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 37 от 2019 г.) Подборното ловуване се извършва с дългоцевно нарезно ловно оръжие , късоцевно нарезно оръжие за ловни цели ИЛИ с гладкоцевно ловно оръжие с куршум.


Като сега ще ми е интересно някой като Тодор да сподели как разбира написаното в закона - моята версия я има по-нагоре. На залитанията ти с "ти" напред, в стил постмодерен Пацо, няма да отговарям. А в темата за гранатата има споделени нови и интересни клипчета - може би ще е по-удачно да отговориш на питанките ми по въпроса там.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2019, 18:25       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Това означава да си изсмукваш от пръстите нещата...
тука лингвистично тълкуваме какво е това "И" като при експанзиите а е ясно като бел ден...

А с това "ИЛИ" по-надолу какво правим?! Един съюз, една запетая, едно подчинено изречение - може коренно да промени смисъла на изречението! Белото ми приказва за 68-а... ами, обърнете внимание на какво ВИСОКО ниво са написани законите оттогава, и какъв ПЪЛЕН ЛЕШ излиза в момента като нормативна уредба! Е, ако не можеш да направиш тази разлика - е разбираемо. Но нека все пак се чуят и други аргументирани мнения - ще е полезно на всички с оглед изясняването на това, което ни е стоварил отгоре законодателят.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2019, 18:27       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
b5202s написа:
Ами като цитираш цитирай целия ЧЛЕН

Чл. 56. (1) (Изм. - ДВ, бр. 91 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 6 от 2009 г., изм. - ДВ, бр. 37 от 2019 г.) Ловуването се извършва с гладкоцевно, дългоцевно нарезно огнестрелно ловно оръжие И късоцевно нарезно огнестрелно оръжие за ловни цели.


Съюзът "И" е съединителен, който отменя градационното отношение между думите пред него и думите след него, тоест може да се ловува с гладкоцевно оръжие, ДНО и КНО за ловни цели. Вече за подборен лов, където може да ползваш и КНО за ловни цели, вместо "И", е употребен разделителният съюз "ИЛИ" , който от гледна точка на съдържанието противопоставя или ВЗАИМНО ИЗКЛЮЧВА синтактичните единици, които свързва. С други думи, за подборен лов трябва да избираш една от трите цеви. Иначе, да, принципно можеш да ловуваш и с трите вида оръжия, но не и едновременно.

Тодор няма да коментира по същество...нали си наясно...като му се плати тогава може би...ама пак може да те преметне... :DD

Но ще пусне нещо от рода "порицавам некомпететността и тези дето обесняват нещата от дивана...амин"

За гранатата тълкуването ти е като горе в цитата...показваме и двамата американски светещи петна /БЕЗ пламтящи осколки искри/ както трябва да е...ти виждаш невидимото...какво да коментирам

не може и с трите едновременно според лингвистиката дето си изучавал.

ми това и да плащаш няма да се трие...нека стои единственото което ще стане до един месец ако така я караш...е да ме изгонят от тука...поради насърчаване на фантасмагории


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2019, 18:48       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Айде да коментирам и аз..
Та горе просто са изредени възможностите:
запетаите и онова "И" значи това...ИЗРЕЖДАНЕ
гладко с куршум...дълго нарезно...късо нарезно
Може да ги нарамиш в ред какъвто искаш /или всичките заедно/ ако имаш подборна тапия и да ловуваш...
подсъединителния член И...па "подлога" па не знам кво...

ще ти го кажа така по "изреждането":

в караминьола онази вечер са участвали:
Иван, Стоян и Петран.

питаме се кой е участвал?
1.Така изредено със запетая и "И' може ли Стоян да не е участвал ? :angry:
2. А може ли само Иван да е участвал след като пред него няма запетая, а Петран да не знае изобщо за карамбата понеже пред него е онова "И"?

...а може ли да се самоубия в крайно отчаяние ако някой така ме подкара с лингвистични въпроси унищожаващи всяка здрава мисъл?

Задълбочава се логическата проблемация...за екпанзиите е нищо...тука си на други висини направо

но и тука разбрах че от 68а законите са били чук! са нещо куцал правописа...
Куца друго...неолиберални закони наложени на балканци омешани с мангали...и става това което виждаме...
Но както има напредък по оръжията така ще се напредне и по другите писти...
Була го разяснява...ама ние е по 68а още се обръщаме...било какво било някога...
а сега тези младите след нас ще променят нещата


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 12:02       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
И голяма разправия с учебните стрелби .... пристига в стрелбището пенсиониран служител на МВР , познавам го по физиономия ... 30 мин. разправия , че трябва да стреля и няма как да му се даде Протокол за презаверка , щото трябва да е вписан и в книгата , а като го впишат и трябва и патроните да се изпишат и особено да се ПЛАТЯТ.Накрая реши да стреля , взе 50 патрона 9х17 и Зиг Зауер 232 и лентова 5 бр. патрони в пълнителя наобратно (т.е. с капсата към подавача). Не можах да повярвам на очите си , после се опитвах и аз така да лентовам , успях само 2 да вкарам в пълнителя.Пенсиониран служител на МВР !!!!

Същата работа! "Добре, ще си ги платя, само не ме карай да влизам да ги стрелям!" :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 12:14       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
Положението е трагично , а това с учебните стрелби е едно от най-добрите хрумвания на тези промени (лично мнение).

За оборот на стрелбището и печалба на търговеца, както и от първа ръка да гледаш трагикомични ситуации - да, съгласен. Всичко останало като замисъл е… :td: Впрочем, колко е цената на един 7,62х25 фишек за "тетак" при вас, ако не е тайна?

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer