logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 09:10




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2019, 18:08       Заглавие:  Магическа осколка или поредният въпрос "Възможно ли е това?"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Пускам тази тема по повод инцидентът в Силистра днес ,при който при демонстрация на полицейска операция са пострадали три деца:
https://m.offnews.bg/news/112_6/Politciiata-v-Silistra-rani-tri-detca-pri-demonstratciia-kak-da-igraia_704433.html
https://blitz.bg/obshtestvo/prvo-v-blits-ministr-marinov-s-klyuchovo-uvolnenie_news676975.html

Та въпросът ми към знаещите е: може ли флаш граната да нанесе такива поражения на такова разстояние?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2019, 18:18       Заглавие:  Re: Магическа осколка или поредният въпрос "Възможно ли е то
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Някъде в нета мярнах, че тези гранати "били горящ магнезий или алуминий". До колкото една капка от това е достатъчна да запали дрехите на децата? Mай да.

Дали капка от този разтопен метал може да прелети 50 метра ами с помощта на вятъра, а и дали 50 метра са били наистина 50 е друг въпрос.

Всичко е въпрос на късмет.

1 курс в МЕИ-то имаше практикум леене. Пещ с разтопен алуминий и аз изтървах лъжицата в пеща (едно дълго 2 метра с канче на края) защото я хванах по близо и ме изгори навсякъде около мен изплискан разтопен алуминий на 3 метра от пеща върху мен една капка нямаше иначе гори до кокал за по-малко от секунда.

Unlike a fragmentation grenade, stun grenades are constructed with a casing made to remain intact during detonation, containing most of its explosive force and avoiding fragmentation injuries, while having large circular cutouts to allow the light and sound of the explosion through. The filler consists of a pyrotechnic metal-oxidant mix of magnesium or aluminium, and an oxidizer such as potassium perchlorate or potassium nitrate.


Последна промяна b5202s на 31 Май 2019, 18:26, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2019, 18:21       Заглавие:  Re: Магическа осколка или поредният въпрос "Възможно ли е то
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Не е осколка, а според мен е парче откъснато от автомобила, който беше използван за демонстрацията. Възможно е да греша, но съдя по записа, който пуснаха - гранатата попада под задната броня....дали нараняването е осколъчно или термично не е ясно. А за нагорещен алуминий, виждал съм в пещ - гори ужасно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2019, 18:51       Заглавие:  Re: Магическа осколка или поредният въпрос "Възможно ли е то
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Ей тук има качен клип:
https://www.24chasa.bg/novini/article/7482413
Обаче това, което виждам, нещо не ми корелира с изнесеното в медиите.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2019, 19:02       Заглавие:  Re: Магическа осколка или поредният въпрос "Възможно ли е то
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 05 Апр 2017, 19:21
Мнения: 42
Кои идиот, реши и си помисли че е уместно да прави такива демонстраци пред деца, нима и без това са свидетели на малко насилие.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2019, 19:10       Заглавие:  Re: Магическа осколка или поредният въпрос "Възможно ли е то
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Пострадалите деца са приети за лечение с проценти изгаряния и обгаряния, а не с осколъчни травми.

Използването на халосни патрони и светлинно-звукови гранати пред деца, ненавършили пълнолетие, е символ на тоталната летаргия на мисълта.

Който е одобрил плана, следва да бъде върнат в детската градина.

На другите места и дирекции, под същият лозунг са се провеждали състезания с награди.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2019, 19:30       Заглавие:  Re: Магическа осколка или поредният въпрос "Възможно ли е то
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
М-да, за детската градина щеше да е по-добре да им докарат сюрия палета от развъдника в Берковица. Такова шоу би било по-интересно на батковците от средното образование.
Станалото станало, добре че се е разминало с малкия дявол.
Но ми се иска някой запознат с тактиката, да коментира хвърлянето на гранатата под багажника. Ако таралясникът е средностатистически ръждясал (на дупки) и там е монтирана газова бутилка, може ли задЪржаният да стане на стейк алангле? Същото може да сполети и атакуващия екип, освен ако не са ги снабдили с огнеустойчиви униформи, които се коментираха преди време във форума.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


Последна промяна Absolut на 31 Май 2019, 19:33, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2019, 19:32       Заглавие:  Re: Магическа осколка или поредният въпрос "Възможно ли е то
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL

Чини ми се, че пушека дойде повече от нормално?
И бяха на под 20 м, камерите лъжат окото.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2019, 19:41       Заглавие:  Re: Магическа осколка или поредният въпрос "Възможно ли е то
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
@minavasht: А какво се цели с гранатата пред автомобила? Пълен дилетант съм.
Димът ми се струва малко, че да дезориентира шофьора, който ще го прегази за част от секундата. Щумът едва ли ще се чуе особено вътре в колата, ако стъклата са затворени. А заслепяването не знам колко ще е от полза през деня. Виж ако експлозията задейства въздушните възглавници - много кофти за заподозряните. Но тогава не е ли по-добре гранатата да се хвърли на предния капак, пред стъклото?
И за колко време сработва такова устройство, ако е с фитил, а не с контактен детонатор, дето сработва при удар?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2019, 20:03       Заглавие:  Re: Магическа осколка или поредният въпрос "Възможно ли е то
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Absolut написа:
Ей тук има качен клип:
https://www.24chasa.bg/novini/article/7482413
Обаче това, което виждам, нещо не ми корелира с изнесеното в медиите.
Да, метрите със сигурност не са 50. Доста по-малко са.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2019, 20:29       Заглавие:  Re: Магическа осколка или поредният въпрос "Възможно ли е то
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 05 Апр 2017, 19:21
Мнения: 42
Метри отстояние,тактика каде да метнат гранатата,пулни глупости ЗАЩО ПРЕД ДЕЦАТА :evil: какво учим децата с тези ДЕМОНСТРАЦИ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2019, 20:30       Заглавие:  Re: Магическа осколка или поредният въпрос "Възможно ли е то
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
JDredd написа:
Absolut написа:
Ей тук има качен клип:
https://www.24chasa.bg/novini/article/7482413
Обаче това, което виждам, нещо не ми корелира с изнесеното в медиите.
Да, метрите със сигурност не са 50. Доста по-малко са.



О, Боже! И стрелба, макар и с халосни, срещу хлапетата! :stres:

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2019, 20:35       Заглавие:  Re: Магическа осколка или поредният въпрос "Възможно ли е то
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
То не е много добре да се коментира тактика , ама ..... така и така я дават по телевизора , та .... в случая е мал шанс. Случват се такива неща.

Подобни звуково/светлинни/димни гранати се използват за да се дезорентират за до 5 сек. намиращите се вътре и да не успеят да се заключат вътре в колата , ако случайно шофьора или някой от другите заподозрени види подхода на щурмоваците.

Шото ако се заключат и такова дърпане , чупене на стъкла и бутане настава , че цялата красота на сцената отива по дяволите.

Ако колата е спряла на място , няма значение къде ще се хвърли , стига да е до нея и да им разклати зъбите. През деня играе роля звуковата вълна и дима , през нощта и светлината.
Времето което ти дава е не повече от 5 до 10 сек. им забавя реакциите.

Навремето ползвахме едни много хубави унгарски гранати , сега не ги знам какво ползват .... това с горящия алуминий ми е много странно.
Същата работа би свършила и една по-мощничка пиратка.

Ако колата е в движение , се залагат същите , но с електродетонатор , и се гърми на 10 метра от идващия по посока на засадата авткомобил , като целта е шофьора да загуби за същото време ориентация и да не може да избегне "тапата" която излиза едновременно с взрива.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2019, 20:47       Заглавие:  Re: Магическа осколка или поредният въпрос "Възможно ли е то
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Мерси Dorssay!
А каква е целта на компактното построение с водещ щит? В този случай, не е ли по-добре да са разсредоточени, за да могат да обстрелват пътниците в колата от няколко направления? Не друго, ами ако онзи успее да даде назад, няма ли да го улеснят да премаже целия атакуващ екип?
И за какво е щита? В случая подхождат отзад и не би трябвало да оставят онези вътре да извадят оръжие, да се прицелят и да стрелят (от дивана ми е лесно да философствам), а не подхождат към огнева позиция на противник, с готово и насочено към тях оръжие.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


Последна промяна Absolut на 31 Май 2019, 20:57, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2019, 20:55       Заглавие:  Re: Магическа осколка или поредният въпрос "Възможно ли е то
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Dorssay написа:
Шото ако се заключат и такова дърпане , чупене на стъкла и бутане настава , че цялата красота на сцената отива по дяволите.


Бе колко па да е проблем..... после па излезнаха коли дето като даде на контакт и тя се заключва сама ....носим си белезите още :D ;)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Tramp и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer