logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 15:59




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2019, 18:10       Заглавие:  Пререгистрация на КНО в ловно
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Сеп 2006, 12:59
Мнения: 144
Местоположение: Sf
Здравейте колеги,

Според новия ЗОБВВПИ, чл.6, ал.3, т.2, ако притежаваш документ за подборен лов, можеш да придобиеш и КНО.

Та въпросът ми е, дали ще е проблем да си пререгистрирам някои къси цеви за ловни цели?

Доколкото знам, дори и в най-лошия КОС за лов не отказват..... е почти никога, освен ако не си стрелецът от Лясковец или нещо подобно.

_________________
Изправи се гора от стомана!!!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2019, 21:49       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Ное 2011, 22:46
Мнения: 477
Днес питах в КОС, викат подавай, ма ще си първия.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2019, 22:24       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Сеп 2006, 12:59
Мнения: 144
Местоположение: Sf
MaFa написа:
Днес питах в КОС, викат подавай, ма ще си първия.


Това, че си първият, не значи, че ще си последният.
Ся ще им се изсипе Адът на главите с тва КНО, щото за лов не могат да отказват.

_________________
Изправи се гора от стомана!!!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 07:15       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Ное 2011, 22:46
Мнения: 477
Dragula написа:
...щото за лов не могат да отказват.

Доколкото разбрах, пак ще минава през одобрение, та не знам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 08:02       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5273
Местоположение: София
Те винаги минават през проучване - дали си член на ловна дружинка, дали имаш тапия за подбор, дали за тапията знаят в горското, доклад от кварталния, доноси на комшиите и т.н. Или ще има още процедура?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 09:06       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
MaFa написа:
Доколкото разбрах, пак ще минава през одобрение, та не знам.


Няма "одобрение". В смисъл , не и както е за самоохрана по преценка.

Притежаваш ли необходимите документи за подборен лов и си в играта без никакъв проблем.

Друг е въпроса , че доста хора смятат да си ги носят (особено в малките градове където всички се познават) и по тази част ще има писъци и отнемания.

Вече има и първите пострадали с актове х 500 лв. за носене , в нашия КОС са 2-ма към момента.

Единия в кафене на центъра , другия в болницата на свиждане отишъл.
При втори акт - отнемане за 1 година.

И голяма разправия с учебните стрелби .... пристига в стрелбището пенсиониран служител на МВР , познавам го по физиономия ... 30 мин. разправия , че трябва да стреля и няма как да му се даде Протокол за презаверка , щото трябва да е вписан и в книгата , а като го впишат и трябва и патроните да се изпишат и особено да се ПЛАТЯТ.
Накрая реши да стреля , взе 50 патрона 9х17 и Зиг Зауер 232 и лентова 5 бр. патрони в пълнителя наобратно (т.е. с капсата към подавача). Не можах да повярвам на очите си , после се опитвах и аз така да лентовам , успях само 2 да вкарам в пълнителя.
Пенсиониран служител на МВР !!!!
Положението е трагично , а това с учебните стрелби е едно от най-добрите хрумвания на тези промени (лично мнение).

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 09:28       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Dorssay написа:
Друг е въпроса , че доста хора смятат да си ги носят (особено в малките градове където всички се познават) и по тази част ще има писъци и отнемания.
То ако само в неправомерно носене се изразяват нарушенията - здраве му кажи :tu:

Dorssay написа:
Вече има и първите пострадали с актове х 500 лв. за носене , в нашия КОС са 2-ма към момента.

Единия в кафене на центъра , другия в болницата на свиждане отишъл.
Дорси, само нещо да потвърдиш, моля: говорим за хора, които са получили късо нарезно ОО за лов, а го носят като за самоотбрана, така ли? Щото само по себе си носенето в болница и кафене си е забранено дори и за тези с разрешение за самоотбрана.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 09:36       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Dorssay написа:
Пенсиониран служител на МВР !!!!

Няма нищо удивително. Не пенсионирани, а много действащи полицаи искрено ненавиждат всяко ОО, включително служебните си пистолети. Не искат да стрелят, да чистят и пр. Носят само по задължение и то с голямо нежелание. Такъв човек е опасен и за себе си и за околните.

Разбира се, в МВР има и будни момчета, които отдавна зарязаха макарените и със свои пари си купиха Г17/19 и Хеклери Р30/Р30L. Носят, стрелят, учат се.. познавам и много такива - факт. Но според мен са малцинство в системата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 09:48       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5273
Местоположение: София
А в кафенето защо е забранено? Има ли практика(съдебни решения с мотиви) по въпроса?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 12:06       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Dorssay написа:
Друг е въпроса , че доста хора смятат да си ги носят (особено в малките градове където всички се познават) и по тази част ще има писъци и отнемания.

Не съм наясно с правилата за ловуване, но ако някъде не е разрешено едновременно да се ловува с гладкоцевно и дълго нарезно оръжие, тоест да ги носиш и двете цеви заедно - положението с КНО-то за лов също ще стане интересно с оглед на написаното в закона.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 13:52       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Online

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 571
Местоположение: София
Не знам как е, ма не е така.

п.п. за кой ли път вече.

п.п. 2 - няма такова нещо в ЗЛОД, като ограничение по вид оръжие, за какъвто и да било лов. Има ограничение по вид на проектил ( съвкупност от такива ).


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 15:39       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Ное 2011, 22:46
Мнения: 477
Има и пушки с две различни цеви.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 18:25       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
kcv написа:
п.п. 2 - няма такова нещо в ЗЛОД, като ограничение по вид оръжие, за какъвто и да било лов. Има ограничение по вид на проектил ( съвкупност от такива ).

Мой познат, служители от ДАГ са го предупредили, че следващият път ще му съставят акт - ако пак констатират, че заедно носи гладка и нарезна цев на лов. Та, просто ми е любопитно на какво основание е получил това устно предупреждение, както и дали на други места е така.

п.п. Това ми беше споделено устно, аз не съм бил там и лично не съм го видял… така че не мога да гарантирам за достоверност.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 19:22       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
Dorssay написа:

..........

Притежаваш ли необходимите документи за подборен лов и си в играта без никакъв проблем.

.........



Ъхъ... баш така е да знайш...
Пък язе лично с очите си съм виждал человек от дружинка с всичката необходима документация как му отказаха на сите инстанции да си купи гладкоцевно за лов. И то първа цев. Няма други человека. И отказа съм го виждал и чел и съдебните решения по инстанциите.
И те така си и остана человека - со сите необходими документи и без пушчица.
Та който сака - да лежи на тая кълка че за ловното не мой му отказват.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 19:30       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
ubboto написа:
kcv написа:
п.п. 2 - няма такова нещо в ЗЛОД, като ограничение по вид оръжие, за какъвто и да било лов. Има ограничение по вид на проектил ( съвкупност от такива ).

Мой познат, служители от ДАГ са го предупредили, че следващият път ще му съставят акт - ако пак констатират, че заедно носи гладка и нарезна цев на лов. Та, просто ми е любопитно на какво основание е получил това устно предупреждение, както и дали на други места е така.

п.п. Това ми беше споделено устно, аз не съм бил там и лично не съм го видял… така че не мога да гарантирам за достоверност.


Пък язе бех на един групов лов на дива свиня, дето се изсипаха на проверка - от МВР и горското.
Повечето ловци бяха и с гладко и с нарезно (терена варира от мн. гъсто до големи открити площи). Нямаха проблеми никакви.
Провериха разрешителните, билетите, бележките, патроните и т.н. и си тръгнаха.
В ЗЛОД и ПЗЛОД и язе четох, но не можах да видя ограничения, като за КНО при самоохрана, примерно.
Не твърдя че съм прав, просто казвам какво видях и прочетох.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kcv, Stalker и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer