logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 23:24




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 19:42       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
ubboto написа:
Мой познат, служители от ДАГ са го предупредили, че следващият път ще му съставят акт - ако пак констатират, че заедно носи гладка и нарезна цев на лов. Та, просто ми е любопитно на какво основание е получил това устно предупреждение, както и дали на други места е така.

Няма такова нещо. И мой личен съвет: спри да търсиш под вола теле. :-) И също буквички, запетайки, местоимения, подлози и сказуеми в законите.. отдавна съм минал детско-бебешеско-юношеската възраст и първи курс в университета.)))


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 20:14       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
tsb написа:
Повечето ловци бяха и с гладко и с нарезно (терена варира от мн. гъсто до големи открити площи). Нямаха проблеми никакви.

Това ме интересуваше, точно и ясно - мерси! :tu: Значи или моят познат ме е излъгал, или въпросните служители са тълкували закона по някакъв техен си начин.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 20:18       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
TheWhiteMan написа:
И мой личен съвет: спри да търсиш под вола теле. И също буквички, запетайки, местоимения, подлози и сказуеми в законите...

Кажи честно! :DD На небивалиците, които бичиш... гледам тактично не обръщам внимание. Feel free... да пропускаш и моите мнения… също както и онези индивиди с ярко изострената сетивност. :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 20:29       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
ubboto написа:
На небивалиците, които бичиш...

И кое е небивалица - това, че от трите власти у нас (законодателна, изпълнителна и съдебна) само съдебната система упорито не иска да се реформира, седи си в 1968-ма и мечтае до безкрайност да прави кинти от хорското нещастие? Не може, на края ще не ще ще я реформират, ако трябва насила. Пфу! Историята с пясъчника и дечицата, м? По-голям тъпизъм не бях чел от години.. :D

...
И още - като дадеш на роба малко свобода и той веднага се чувства некомфортно, започва да се ослушва като хамстер и да си търси обратно оковите. Факт.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 20:47       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
ubboto написа:
tsb написа:
Повечето ловци бяха и с гладко и с нарезно (терена варира от мн. гъсто до големи открити площи). Нямаха проблеми никакви.

Това ме интересуваше, точно и ясно - мерси! :tu: Значи или моят познат ме е излъгал, или въпросните служители са тълкували закона по някакъв техен си начин.


Няма как да съм категоричен в тоя случай.
Възможно е въпросните служители са тълкували закона по някакъв техен си начин.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 21:05       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
Не съм наясно с правилата за ловуване, но ако някъде не е разрешено едновременно да се ловува с гладкоцевно и дълго нарезно оръжие, тоест да ги носиш и двете цеви заедно - положението с КНО-то за лов също ще стане интересно с оглед на написаното в закона.


Оооо , съвсем нямах предвид да носят късото на лов :)

Става дума , че си точат зъбите да си вземат късо за ловни цели , а да си го носят като за самоохрана (щото не могат , или не им дават да придобият такова).

Що се отнася до ловното ........ не знам някъде да е забранено да се излиза с една - две , или на теория и 5 да имаш цеви , стига да можеш да ги носиш и контролираш.
Доста честа практика е , на пусиите да застават с ловно и нарезно (ловна двуцевка и Сайга примерно) и да преценяват кое да се ползва , виждал съм такива случаи и не е имало проблеми.

Виж , за късото за самоохрана си е изрично записано и забранено да се носи повече от едно ОО , като в самия термин "огнестрелно оръжие" подразбира и 45-те патрона за него.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 21:12       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
TheWhiteMan написа:
И мой личен съвет: спри да търсиш под вола теле. :-) И също буквички, запетайки, местоимения, подлози и сказуеми в законите..


Колега .... когато те разтегнат няколко пъти като ластик с буквички и запетайки от някакъв Закон и волно или неволно започваш да им обръщаш внимание и да ги търсиш и под вола и под кравата
:)

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 21:16       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Dorssay написа:
Що се отнася до ловното ........ не знам някъде да е забранено да се излиза с една - две , или на теория и 5 да имаш цеви , стига да можеш да ги носиш и контролираш.
Доста честа практика е , на пусиите да застават с ловно и нарезно (ловна двуцевка и Сайга примерно) и да преценяват кое да се ползва , виждал съм такива случаи и не е имало проблеми.

Естествено! без да съм ловец то е очевидно в закона...
С новия закон също...ако имаш разрешително за подборен лов, то: ...освен гладки цев с куршуми за лов 3 броя примерно...нарезни 6 броя и КНО носиш в един чувал и всичко е наред...

Просто Геле си измисля този казус горе PDT_Armataz_01_22 се едно уж някой му е казал...че не могло няколко цеви заедно - така /по коментарите тука/ проверява своето порочно тълкуване на новия закон - където според Геле могло с КНО ама не и с карабина и с КНО..
демек открива ги грешките в закона той :DD

Баси надушвам нещата...нали Геле :tu:

Не знам изобщо какво коментирате ловно КНО ако някой го носи в кола или навън...
пипнат ли го прибират всички цеви...
това КНО може само на ловен излет на подборен лов...никой с акъла си няма да рискува да ги влачи пищовите на ловно разрешително за самоохрана...

Бааахти в предреволюционна ситуация сме...с тези промени в закона за ОО... :armed:

Още не може да решат как да регистрират Супресорите...ха ха

А просто...ЗАКОНА се изпълнява! не се умува...пише го в Конституцията, Гелееее...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 21:31       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
От локумите и запетайките към реалността: в края на миналата година Г20 отново спаси човешки живот срещу мечка.. при това с НЕправилни леки експандиращи патрони за хора: https://www.alloutdoor.com/2018/09/14/g ... st-barely/ :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 21:38       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
TheWhiteMan написа:
От локумите и запетайките към реалността: в края на миналата година Г20 отново спаси човешки живот срещу мечка.. при това с НЕправилни леки експандиращи патрони за хора: https://www.alloutdoor.com/2018/09/14/g ... st-barely/ :-)

много ясно...а преставяш ли си как ше живнат ловджиите с тези пищови... супресори и прочие...
а сладките лакардии как с ТТто свалил мечката...е бонус отделен PDT_Armataz_01_22
спортистите с дълго също няма да им кънтят главите като камбани...
да не говорим какво става с кремъклиите...
ше организираме едно надстрелване с кремъклийки... :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 21:48       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Poseidon написа:
Просто Геле си измисля този казус горе PDT_Armataz_01_22 се едно уж някой му е казал...че не могло няколко цеви заедно - така


Ъъъъ , значи аз не съм разбрал правилно въпроса ..... Мен също ме хващаха с късо и ловно и имах малък диспут в районното , но това още преди да излязат тези новите промени. ... т.е. нося си Зига .357 Sig като оръжие за самоохрана , а иначе си нося и Левъра .308 на ловния излет.
Пристига проверка и се започва една разправия и на всички доказвам , че имам право да се САМООХРАНЯВАМ дори и по време на ловния излет и ако допуснем , че бъда нападнат , то по Закон не мога да използвам карабината .308 за самоохрана и да отблъсна нападението , и затова си нося и късото с което не ловувам , а се самоохранявам.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 22:08       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Dorssay написа:
ако допуснем , че бъда нападнат , то по Закон не мога да използвам карабината .308 за самоохрана и да отблъсна нападението , и затова си нося и късото с което не ловувам , а се самоохранявам.

Ако си нападнат и живота ти е застрашен, можеш да се отбраняваш с всичко което имаш под ръка - от ръчни гранати до картечница в .50BMG и РПГ-7.

Друг е въпроса, че дългото не може да ти виси постоянно на ремъка, докато късото е винаги на колана на кръста.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 22:12       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
ubboto написа:
kcv написа:
п.п. 2 - няма такова нещо в ЗЛОД, като ограничение по вид оръжие, за какъвто и да било лов. Има ограничение по вид на проектил ( съвкупност от такива ).

Мой познат, служители от ДАГ са го предупредили, че следващият път ще му съставят акт - ако пак констатират, че заедно носи гладка и нарезна цев на лов. Та, просто ми е любопитно на какво основание е получил това устно предупреждение, както и дали на други места е така.

п.п. Това ми беше споделено устно, аз не съм бил там и лично не съм го видял… така че не мога да гарантирам за достоверност.


Буквичките и запетайките, срещу които се цвърчи са от изключително значение, както и подробностите в случая - ако излетът е бил за пъдпъдък, бекасина и гургулица, забележката е била уместна, макар че повече от това ДАГ-аджиите не са могли да сторят, затова актът е оставен "за следвъщия път"...

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 22:14       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Dorssay написа:
Мен също ме хващаха с късо и ловно и имах малък диспут в районното , но това още преди да излязат тези новите промени.

Dorssay написа:
че имам право да се САМООХРАНЯВАМ дори и по време на ловния излет

Това е така.../преди беше де/ носиш си пистолета за самоохрана /може да бъдеш нападнат от бракониери и прочие/ , но не може да ловуваш с него...
Вече не знам дали ще може да носиш два пистолета - един за самоохрана на лов и другия за ловни цели PDT_Armataz_01_22

ето пак открихме проблем в Закона...недомислие в подлога :P


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 22:27       Заглавие:  Re: Пререгистрация на КНО в ловно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Poseidon написа:
ето пак открихме проблем в Закона...

Аха, царе сме да откриваме несъществуващи/нищожни/несъществени проблеми в запетайките на новите ни закони, а никой не вижда огромната греда, която стърчи от окото на държавата - нереформираната закостеняла съдебна система, която се самовъзпроизвежда, тежи ни като воденичен камък и ни пречи да се развиваме.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: PV и 42 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer