logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 19:50




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2019, 08:36       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
T. Pavlov написа:
Това ревю ни връща в изначалния смисъл на форума! Поздравления!

Радула, с полимерни модели на цитираните фирми ли го сравнява и какви по-точно?

Благодаря за добрите думи, макар да съм наясно, че пипам в област, която ми е непозната. Въздържам се да използвам оръжейния сленг и специфичните термини, защото ще плесна някоя нелепица.
Сега на въпроса.
Пробвах само полимерни модели на фирмите, споменати по-горе.
- HK VP9/SPF9
- CZ P-10 C
- Beretta APX
От всички единствено с НК имах възможност да пусна няколко патрона в Крез. Беше версията с дълга цев и муфа. Хареса ми, но ме спря геометрията на дръжката, и по-специално предната й част с изрезите за пръстите. Задължаващо е някакси и не позволява вариативност на хвата, а универсални длани няма. Иначе дълбокия захват дава много добър контрол и канализира отката в правилната посока.
Беретта ми се видя екзотика, при това правена на Апенините. Все едно Фиат хибрид- не бих рискувал. Изчистен, спартански пищов без излишни лостчета и бутони.
CZ е най-близко до Glock като конструкция и концепция. Има и някои неща, които притежателите на Glock си добавят като накатка за палеца на слабата ръка и за стрелящия пръст в режим на готовност. Силует на слайд и рама са добри, ергономични и интересни, но този път реших за себе си да заложа на доказаната традиция и името в този сегмент, а не да експериментирам, за пореден път!
Както един приятел каза :" В това грозно пате има много потенциал!" Или нещо подобно беше. Скрити менюта няма да търся, то аз на G-shock-а не ги вадя, просто ще се опитам да стигна ниво, което ме задоволява и ме кара да се чувствам спокоен и уверен в моите и на оръжието възможности!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2019, 05:56       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Страхотно ревю и отличен избор на оръжие! Дано и други ентусиасти отделят време за подобни ревюта. От снимките се вижда, че с оръжието правиш редовно сухи изстрели. Съветвам те да не дърпаш блока силно до края и да не го пускаш рязко. Това амортизира бързо възвратната пружина и увеличава толерансите на блока към цевта колкото истински изстрел. Достатъчно е да дръпнеш блока 2 сантиметра назад и после бавно да го пуснеш да заключи цевта. Това ще взведе страйкъра и може да симулираш изстрел. И още един съвет. Натискай спусъка максимално бавно като следиш през това време изместването на дулото спрямо целта. Смисъла от това бавно спускане е да отстраниш влиянието на другите пръсти върху ръкохватка. Трябва само показалеца ти да се стяга върху спусъка. Инстинктивно при стреляне и другите пръсти се стягат и това води до движение на цевта спрямо мишената. Преодолява се с много бавно спускане и следене на дулото да не се влияе от усилието на показалеца.

Успех и със здраве да носиш новото си оръжие. :armed:

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2019, 06:36       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
The Gun Man написа:
Страхотно ревю и отличен избор на оръжие! Дано и други ентусиасти отделят време за подобни ревюта. От снимките се вижда, че с оръжието правиш редовно сухи изстрели. Съветвам те да не дърпаш блока силно до края и да не го пускаш рязко. Това амортизира бързо възвратната пружина и увеличава толерансите на блока към цевта колкото истински изстрел. Достатъчно е да дръпнеш блока 2 сантиметра назад и после бавно да го пуснеш да заключи цевта. Това ще взведе страйкъра и може да симулираш изстрел. И още един съвет. Натискай спусъка максимално бавно като следиш през това време изместването на дулото спрямо целта. Смисъла от това бавно спускане е да отстраниш влиянието на другите пръсти върху ръкохватка. Трябва само показалеца ти да се стяга върху спусъка. Инстинктивно при стреляне и другите пръсти се стягат и това води до движение на цевта спрямо мишената. Преодолява се с много бавно спускане и следене на дулото да не се влияе от усилието на показалеца.

Успех и със здраве да носиш новото си оръжие. :armed:

Благодаря за добрите думи! Точно по този начин зареждам страйкъра- дори и с една ръка. Дърпам много леко назад и вече е приведен в готовност, май съм го споменал в ревюто, но може и да съм пропуснал. Бавното пускане на блока не винаги е удачно/прощавай за русизма/. Половината от случаите не заключва напълно, защото съм постоянно със симулативен патрон в цевта. Ще се опитам да направя бавно и съсредоточено натискане на спусъка и ще следя дали има движение на цев и рама.
Работим по въпроса! :D
Лек ден на всички!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2019, 12:32       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
The Gun Man написа:
Смисъла от това бавно спускане е да отстраниш влиянието на другите пръсти върху ръкохватка. Трябва само показалеца ти да се стяга върху спусъка. Инстинктивно при стреляне и другите пръсти се стягат и това води до движение на цевта спрямо мишената.

Точно обратното е! :wink: Кутрето, безименния и средния пръст си стискът дръжката, а показалецът, с който дърпаш спусъка - трябва да е "откачен" един вид от тях, и движението му съответно да иде право назад. Ако прехвърлиш усилието от стискането и върху стрелящия пръст - е твърде вероятно крампираш дланта, и съответно засучеш наляво рамата, в случай че стреляш с дясна ръка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2019, 12:40       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
ubboto написа:
The Gun Man написа:
Смисъла от това бавно спускане е да отстраниш влиянието на другите пръсти върху ръкохватка. Трябва само показалеца ти да се стяга върху спусъка. Инстинктивно при стреляне и другите пръсти се стягат и това води до движение на цевта спрямо мишената.

Точно обратното е! :wink: Кутрето, безименния и средния пръст си стискът дръжката, а показалецът, с който дърпаш спусъка - трябва да е "откачен" един вид от тях, и движението му съответно да иде право назад. Ако прехвърлиш усилието от стискането и върху стрелящия пръст - е твърде вероятно крампираш дланта, и съответно засучеш наляво рамата, в случай че стреляш с дясна ръка.

Точно това се опитвам да правя интуитивно в момента- получава се, но все още "го мисля" момента на изстрел. Това на на "сухо", ще видим тези дни как се справям в тир-а. Определено УСМ на страйкърите си иска свикване и много сухи, а и "мокри" :wink: тренировки. Но за мен определено е нещо ново и хубаво, за мое съжаление много години подценявано! Но никога не е късно човек да опита и нещо друго, освен класическите оръжия.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2019, 12:56       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Стискаш с трите пръста дръжката, "откачаш" показалеца от тях, и се стремиш да:

- движиш стрелящя пръст ПРАВО НАЗАД. Ако дори интуитивно стегнеш пръста, крампираш дланта, усукваш рамата, и попаденията ти отиват вляво;
- движиш стрелящия плъст ПЛАВНО назад. Ако крампираш дланта в последния етап от дърпането на спусъка - засукваш рамата надолу, попаденията ти съответно също слизат надолу, тоест почваш да "кълвеш".

При формирането на самия хват, "бобровата опашка" на пищова трябва да е позиционирана по продължение на лъчевата кост на предмишницата. Ако е дори малко встрани - пак отиваш на сучене на рамата. Стрелящият пръст, също така, трябва да си легне хубаво на спусъка - не трябва да има луфт между него и рамата, който би се получил, ако натискаш спусъка с върха на пръста. Ако натискаш с върха на пръста, пак има голяма вероятност да усучеш рамата настрани.

В общи линии, това се нещата. :-) В началото не гониш време, работиш бавно и плавно от гърди, като се стремиш към максимална групираност на попаденията. Скоростта и ваденето от кобур за време идват на един по-следващ етап. Успех! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2019, 13:14       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
ubboto написа:
Стрелящият пръст, също така, трябва да си легне хубаво на спусъка - не трябва да има луфт между него и рамата, който би се получил, ако натискаш спусъка с върха на пръста. Ако натискаш с върха на пръста, пак има голяма вероятност да усучеш рамата настрани.
По мое скормно мнение това е строго индивидуално и зависи от ръката/дланта на стрелящия, а оттам и как пърста ще застане на спусъка, респективно дали ще има голям луфт, малък луфт или никакъв луфт между него (пръста) и рамата. Стрелец с височина 1,60m и стрелец с височина 2.00m ще имат различен хват и показалеца на силната ръка ще има различна позициия върху една и съща система (в случая G45).

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2019, 13:21       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Rotkod написа:
По мое скормно мнение това е строго индивидуално и зависи от ръката/дланта на стрелящия, а оттам и как пърста ще застане на спусъка, респективно дали ще има голям луфт, малък луфт или никакъв луфт между него (пръста) и рамата. Стрелец с височина 1,60m и стрелец с височина 2.00m ще имат различен хват и показалеца на силната ръка ще има различна позициия върху една и съща система (в случая G45).

В общи линии - съгласен. Най-важното в случая е движението на пръста да е ПРАВО НАЗАД, без да се засуква рамата настрани. А ако мога да мушна химикалка между рамата и стрелящя пръст/ случвало се е неведнъж - това за мен си е предпоставка за усукване на рамата при дърпане на спусъка назад. Но, radula сам ще пробва и ще види. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2019, 13:58       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Rotkod написа:
Стрелец с височина 1,60m и стрелец с височина 2.00m ще имат различен хват и показалеца на силната ръка ще има различна позициия върху една и съща система


:D

На мен краката ми не са един номер обувки. А показалеца на лявата ръка е поне 5мм по-дълг от този на дясната. Много се чудех преди защо с лява ръка стрелях по-точно на прецизна от колкото с дясна. Въобще целия пищов ми ляга различно в лявата длан.

На сухи тренировки с лявата ръка не съм имал случай да ми трепне цевта, но предполагам, че причината е че дясната ми е много по-силна и стискам здраво.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2019, 14:04       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
ubboto написа:
Ако дори интуитивно стегнеш пръста, крампираш дланта, усукваш рамата, и попаденията ти отиват вляво


Благодаря за разяснението !
То ми даде отговор на такъв мой проблем при отренирване на динамични ситуации.
Задължително ще мина на "сухо", за да наблюдавам дланта, но вътрешно усещам, че си прав.

Поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2019, 15:39       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
b5202s написа:
На мен краката ми не са един номер обувки. А показалеца на лявата ръка е поне 5мм по-дълг от този на дясната...
Е, ти си някакъв феномен ... :D

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2019, 15:40       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Едно голямо огледало и лазер в тренировъчен патрон ще направи чудеса при сухите...

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2019, 01:06       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Май не съм се изразил правилно за спускането. Трябваше да кажа свива вместо стяга за движението на показалеца. Имах предвид, че при свиването назад на показалеца инстинктивно се свиват малко и другите пръсти на ръката. Това свиване на другите пръсти измества мерната линия от целта. Точно това което казва колегата показалеца трябва да се откачи и да не влияе на дланта и останалите пръсти. Постига се с много сухи тренировки и наблюдение на мерната линия. Според мен е добре в началото да се прави максимално бавно и постепенно да се вдига темпото. От колеги съм чувал, че на генерация 3 на Глок се чупи мястото където спира движението на иглата при много сухи изстрели над 40 хиляди. При генерация 4 по трудно се чупи. Дали има нещо общо със стоманата или с друго не знам. Бих се ограничил до 10 или 15 хиляди сухи изтрела докато свикна с оръжието. Други правят над 100 хиляди и не са счупили Глок генерация 4.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2019, 10:42       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
The Gun Man написа:
Имах предвид, че при свиването назад на показалеца инстинктивно се свиват малко и другите пръсти на ръката. Това свиване на другите пръсти измества мерната линия от целта.

Трите пръста - кутрето, безименният и средният стискат ЗДРАВО дръжката, защото именно те ти държат рамата да не се засуче нанякъде по време на работата с работния ход на "страйкъра". Показалецът от своя страна, е "откачен" от тях, все е едно е на отделна става, и е ОТПУСНАТ. Ако част от напрежението на трите пръста на стрелящата ръка, които стискат дръжката, се прехвърли и върху показалеца - се получава крампа, като попадението ти отива не там, където го мериш.

Всичко това го открих съвсем случайно, пробвах го на 5-6 човека - като работи и при такива, които сучеха зверски преди! Ако искат - те сами могат да споделят повече.

Като си стрелям/ тренирам сам, това главно са изстрели от кобур за време на далечни дистанции по малки цели. 3х5 инчовото листче, купуваш си едно такова тесте от книжарницата или "Джъмбо":

Изображение

Слагаш си го обърнато с високата част нагоре - и почваш. От 12 метра, не мога и не мога да дам 10/10. 7/10 максимум - все някое ще отиде встрани или отгоре. А попаденията отгоре отиват, когато на границата между свободния и работния ход, където се променя усилието на хода на спусъка - неволно засучеш рамата надолу. След това тя тръгва нагоре, получава се нещо като "гмуркане" на пищова, и поне при мен лошите ми "дръпнати" изстрели се качват отгоре.

Като именно с повече стискане на трите пръста и съответно "откачането" на показалеца - влязоха 10/10 от кобур както на 10, така и на 12 метра в 3х5 инчовото листче. С други хора го пробвахне, влизат си и на 15 метра… на 20 метра чак леко го закинахме, така ли беше Бомбардировач? И като пусна чичо Гейб "хедшотовете" на 25 ярда - нещата бяха къде-къде по-лесни вече.

Та, определено не става само със сухи тренировки. Трябва си и стреляне, като преди това е хубаво все пак да знаеш какво правиш и каква цел искаш да постигнеш, за да не хабиш нахалост патроньете. А за тест, от 7 метра, ако не можеш да вкараш 5/5 от кобур в 3х5 инчовото листче - нещо в спускането и манипулацията с оръжието ти като цяло, определено не е както трябва.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2019, 13:16       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
ubboto написа:
така ли беше Бомбардировач?


Така е! Обаче едно е да си нагласиш пищова за прецизна съвсем друго да вадиш от кобур и да стреляш за време. Има нюанс така да се каже. На мен най-събраната стрелба на 25 метра ми е била с хронографа и един път с тебе дето вкарах 4 10-ки та мерихме дали са в 5 см или 6.5 см и половина. PDT_Armataz_02


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Tik Tak и 24 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer