logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 02:07




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 20:34       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Моите 5 стотинки:

- в София нося Г19 с един стандартен пълнител с 15 патрона.. живея в добър квартал, не използвам градски транспорт, слава Богу не дължа никому пари и нямам врагове, маршрута ми е ясен и предсказуем: дом-офис-обект-офис-дом.
- тръгна ли за провинцията, нося 3 мага х15 - не ми тежат и не ми пречат, никой не знае какво може да му донесе Съдбата, по-добре да ги носиш и да не ти потрябват, отколкото обратното.
- в гората взимам винаги Г20 с 3 пълнителя х15 и пистолета е вързан с кабел за колана.

Това е, може и да не съм прав, ама така процедирам от много време.. :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 20:55       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Кой квартал на София е толкова не-добър, че да трябва повече? Да не ходя там, де.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 21:01       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Много са, но няма да ги изброявам, че да не вземе някой да се обиди..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 15:21       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
Absolut написа:
Кой квартал на София е толкова не-добър, че да трябва повече? Да не ходя там, де.


На времето, края на 90-те, по Ляо-Лин се носех с 2 пълнителя и отделно шепа патрони, че дори си позволявах и патрон в патронника привечер. Време минало, време бешело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 22:58       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Ное 2011, 22:46
Мнения: 475
Бахти, да се чуди човек 90% от хората, дето нямат оръжие, как оцеляват в тоя живот :surp:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 23:20       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
MaFa написа:
Бахти, да се чуди човек 90% от хората, дето нямат оръжие, как оцеляват в тоя живот :surp:

То тва тяхното живот ли е?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2019, 06:45       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2007, 18:52
Мнения: 1087
Местоположение: SOFIA
С поне 5 посолства около мен не смея и пиратка да хвърля по нова година :D

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=OtFhfwr ... 0%B8%D1%82 Благодарение на колегата Павлин Андреев форумната модерация достигна невиждани низини .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2019, 10:55       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 28 Май 2016, 19:04
Мнения: 117
Винаги нося резервен пълнител,а ако съм на излет в планината или командировка и 3 ти,все пак с 36 патрона се чуствам една идея по спокойно.

_________________
Никола Бикирски СК”Титан”


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2019, 16:10       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Аз нося с един и много рядко (когато съм в планина) с два резервни пълнителя..И така от самото начало през 2011г., откогато нося. Причината е отстраняване на евентуална засечка... Носене на КНО за самоотбрана само с 1(ЕДИН) брой пълнител, т.е. без поне един резервен пълнител е неоправдан риск. Резервен пълнител от цивилен се носи основно за отстраняване на засечки.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2019, 17:43       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
В града поне с 1 резервен.
Извън градско и в гората - 2,3 ......

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2019, 18:20       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Понеже се наслушах за засечки… единствената позната на мен засечка, при която евентуално би ти се наложило да използваш резервния пълнител при отстраняването й… е "двойният комин" или т.нар. DOUBLE FEED. Има го и като упражнение в стандарта на "тюлените", от 3,06... симулирано отстраняване на тази засечка със същия пълнител:

https://www.youtube.com/watch?v=i99NQa_idaU

Някой ако си мисли, че ще му се получи по-бързо с вадене на резервния пълнител от скрито носене… ще ми е интересно да го видя как ще стане. :-) Като тук идеята не е просто да презаредиш, а да имаш стандартно направените TAP - удар на пълнителя отдолу, и RACK - издърпване на блока в крайно задно положение. При "двойния комин" блокът ти стои като заварен на едно място… което именно налага пълнителят да се извади от пищова. И след като изкараш заклинилите се гилза и патрон… чак тогава ти иде вкарването на новия или на същия пълнител. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 04 Юли 2019, 18:25, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2019, 18:24       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Щото не си виждал как се изсипват патрони от пълнителя през капачката


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2019, 18:28       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ti6kata написа:
Щото не си виждал как се изсипват патрони от пълнителя през капачката.

Това не е стандартна/ нормална засечка… на "шадоуката" са ми изпадали така патроните, на Глока досега - не. Беше ми се зацапал при него яко бутона за особождаване на пълнителя… и при пълен пълнител, дори и добре заключен… при изстрел - изпада. :DD И пак ми е по-бързо да клекна и да си го взема, отколкото да се търся за резервния… имам го някъде и на видео.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2019, 18:37       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
За мен е задължително носенето на втори пълнител. Всичко се случва


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2019, 18:55       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ti6kata написа:
За мен е задължително носенето на втори пълнител. Всичко се случва


Sent from my iPhone using Tapatalk



Не бе пич,клекове му е макята както прочетох по горе....

Даже чакам нарочен дрил да има .... БГ клек нещо си.... /може с мокри кърпи,гъз папира да не е задълже ;)/

Обаче ако е нощем или е трева до прасците ...а де...де ,че го търсим....???? :D :D :D

;) Но съм съгласен,че тия питанки ги избягваме като не носим 2ри.... :D :D :D

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer