logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 05:57




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 18:05       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Но това е нещо коренно различно... ще се запъне някой да стреля по Белото с "калашник" от 40-50 метра... и той ще го "подавя" с 19-ката. :DD

абе недей така...щото точно според поръчитела е и атентатора...

Пехливанов го стреля борче дето дига 200 от лежанка ама с макарената се насмете та Пехливана го утрепа като пес...
толко им акъла и парите такъв човек наели...

Була най-много да закача някоя невеста и мъжа й да е пиян ловджия с СЛР - еми шанс си има та и отгоре

за такова ниво долу вече не разговаряме...
тука си трябва да си направи човек завещание или да го пазят с държавен ресурс или на частно профи охрана с пак мащабен ресурс
https://news.bg/crime/gramnaha-pokazno- ... afiot.html
Цитат:
Внезапно, без да се чуе изстрел или друг звук от огнестрелно оръжие, Горчев, който е бил прав, рухнал на земята и започнал да агонизира. Попадението, вероятно от снайпер, е било в челото му, между очите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 18:22       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Прибалтийците показаха реален случай - богаташ с бодигарда си излизат от входа на офиса и се качват в Крузака. В този момент килър с АКМ /на автоматична/ изрешетва колата, която не е била бронирана.. Охранника изскача с кълбо :D и от легнало положение вади глока и започва въпросният подавляющий огонь по тоя с автомата, като не само спасява шефа си, ами успява да рани нападателя и после полицията го залавя.

Такива ми ти работи. Важен е принципа "Never surrender".

Цитат:
Как правило, огонь на подавление не вызывает у окопавшегося противника существенных потерь, но временно оказывает сильный деморализующий эффект, затрудняет управление и значительно снижает эффективность ответного огня. То есть, применение огня на подавление имеет смысл только в тех ситуациях, когда этим эффектом можно хоть как-то воспользоваться.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 18:26       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Освен ако не е някой в БТР или танк, все ше се замисли ако засвирят куршуми около него - и изстреляния напосоки куршум дупчи кожи и чела.
Ако алтернативата ти е само да бягаш, докато оня те чеше спокойно с дълго от 40-50 метра, мислим, че няколко куршума пуснати в негова посока може да променят динамиката и да увеличат шансовете ти. Ако не стане, поне ще можеш да кажеш на СВ Петър - убиха ма, ма поне са опитах и аз да го гръмна копелето. Инак само убит си оставаш.
Дори, ако си спомним случая с терористите с арки в Тексас и дядката с 45 - по-добре е да скъсим дистанцията, и да ги пукаме, докато някой падне пръв.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 18:28       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
minavasht написа:
Освен ако не е някой в БТР или танк, все ше се замисли ако засвирят куршуми около него - и изстреляния напосоки куршум дупчи кожи и чела.
Ако алтернативата ти е само да бягаш, докато оня те чеше спокойно с дълго от 40-50 метра, мислим, че няколко куршума пуснати в негова посока може да променят динамиката и да увеличат шансовете ти. Ако не стане, поне ще можеш да кажеш на СВ Петър - убиха ма, ма поне са опитах и аз да го гръмна копелето. Инак само убит си оставаш.

Точно. :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 18:29       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
TheWhiteMan написа:
Охранника изскача с кълбо :D и от легнало положение вади глока и започва въпросният подавляющий огонь по тоя с автомата


А презаредил ли е с втория пълнител от легнало положение? важно е и е по темата


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 18:34       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Poseidon написа:
TheWhiteMan написа:
Охранника изскача с кълбо :D и от легнало положение вади глока и започва въпросният подавляющий огонь по тоя с автомата


А презаредил ли е с втория пълнител от легнало положение? важно е и е по темата

И да не е, знаел е, че има резервен, затова е пукал на корем, широко му е било около врата. Ако беше само с един, щеше да си ги пази за прицелна стрелба.
:)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 18:35       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Poseidon написа:
А презаредил ли е с втория пълнител от легнало положение? важно е и е по темата

До колкото си спомням даваха линкове към медии, а журналистите не пишат такива подробности. Трябва да попитам..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юли 2019, 03:30       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
https://interactives.dallasnews.com/2018/standoff/

Интересна история. Споменават и за подавящ огън по едно време...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юли 2019, 06:29       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2007, 18:52
Мнения: 1087
Местоположение: SOFIA
minavasht написа:
Освен ако не е някой в БТР или танк, все ше се замисли ако засвирят куршуми около него - и изстреляния напосоки куршум дупчи кожи и чела.
Ако алтернативата ти е само да бягаш, докато оня те чеше спокойно с дълго от 40-50 метра, мислим, че няколко куршума пуснати в негова посока може да променят динамиката и да увеличат шансовете ти. Ако не стане, поне ще можеш да кажеш на СВ Петър - убиха ма, ма поне са опитах и аз да го гръмна копелето. Инак само убит си оставаш.
Дори, ако си спомним случая с терористите с арки в Тексас и дядката с 45 - по-добре е да скъсим дистанцията, и да ги пукаме, докато някой падне пръв.
Поне у нас аз съм забелязал че персоналната охрана се дели основно на 2 типа . От фитнес маниаци и неуспяли ММА квартални ербапи . Върши работа по чалга кръчмите . Опрат ли нещата до нещо по сериозно обикновено карат вече застреляния си ВИП в Пирогов . Втората категория е от бивши служители на НСО ; СОБТ и други специални служби . Те обикновено добре си владеят занаята и са кадърни да предотвратят една голяма част от заплахите към ВИПа . Естествено понятие абсолютна сигурност няма .

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=OtFhfwr ... 0%B8%D1%82 Благодарение на колегата Павлин Андреев форумната модерация достигна невиждани низини .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юли 2019, 16:53       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
TheWhiteMan написа:
............ вади глока и започва въпросният подавляющий огонь по тоя с автомата, като не само спасява шефа си, ами успява да рани нападателя и после полицията го залавя.

Такива ми ти работи. Важен е принципа "Never surrender".

.........


Тука си много прав :tu: !
Един случай при който атакуващ с дълго - АК е загубил от добрия, който е носил Глок 21 в 45АСР (добре че човечеца не е чел Посейдон и размислите му за безалтернативността на 9Х19, иначе сигурно щеше да се чувства ъндъргънед с Глок 21 и 45аср :D :D :D ) :

https://www.policeone.com/active-shoote ... st-attack/

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юли 2019, 17:17       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Принципа обаче е Невър Гивъп! Знаещите ще потвърдят :tu: ако съм уцелил формата - никога не се предавай духом!...сърендър е малко по-друго


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юли 2019, 17:19       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
Poseidon написа:
Принципа обаче е Невър Гивъп! Знаещите ще потвърдят :tu: ако съм уцелил формата - никога не се предавай духом!...сърендър е малко по-друго



Тука си прав :tu: !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юли 2019, 17:33       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
tsb написа:
TheWhiteMan написа:
............ вади глока и започва въпросният подавляющий огонь по тоя с автомата, като не само спасява шефа си, ами успява да рани нападателя и после полицията го залавя.

Такива ми ти работи. Важен е принципа "Never surrender".

.........


Тука си много прав :tu: !
Един случай при който атакуващ с дълго - АК е загубил от добрия, който е носил Глок 21 в 45АСР (добре че човечеца не е чел Посейдон и размислите му за безалтернативността на 9Х19, иначе сигурно щеше да се чувства ъндъргънед с Глок 21 и 45аср :D :D :D ) :

https://www.policeone.com/active-shoote ... st-attack/


Този случай имах предвид по-горе.
Абе да не се налага, ама то с нашия късмет...

Еле пък ако трябва да идеш там, откъдето всички бягат, трябват големи топки.
https://time.com/5620569/las-vegas-police-officer-fired-mass-shooting/
Полицай уволнен, защото се страхувал и не действал по време на стрелбата във Вегас.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юли 2019, 22:25       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
tsb написа:
...случай при който атакуващ с дълго - АК е загубил от добрия, който е носил Глок...

Първото покушение срещу Алексей Петров беше по този сценарий. Какъв е бил калибрът на охранителите му, не знам.
https://offnews.bg/obshtestvo/aleksej-p ... 82544.html

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2019, 18:26       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
radula написа:
Господа, имайте предвид, че този форум се чете от много и всякакви хора. Едните ще си повярват, че могат да изпразнят пълнителя в първия, който им се издърви на пътя, а други четящи ще се самосезират, и то с право! Само да ви препратя към темата за резервните пълнители, които носим. Вижте колко хора са писали, че към стоковия на Глок носят и още два с по деветнайсет фишека всеки! Как сте с математиката?! Не е ли повече от 50? За едни приятели от КОС питам.



TheWhiteMan написа:
radula написа:
И обясни ми, моля те, как ще си законопослушен гражданин и ще носиш в себе си 60+ патрона, лентоваи прилежно в три пълнителя?!

Ти видял ли си ги ЛИЧНО тези 60+ патрона? Преброил ли си ги?

Сериозен човек ми изглеждаш, а разправяш смешки.)) Ето аз сега ще напиша: "Днеска бях в настроение и обикалях из Софето с 15 пълнителя на кръста с 225 патрона - ей така, наредени по целият колан". :happy: И какво - ще ми повярваш ли? А дори да се снимам на Графа с дата и час на снимката, от къде знаеш че не съм лентовал във всеки по два патрона и всичко си е законно? Мда, малко детска градина се получава..

...
А ако някой действително не спазва закона и го хванат - напълно съм ЗА да си понесе последствията, включително отнемане на разрешителното, глоби и пр. Това е нещо съвсем различно от "написал във форум", нали? Надявам се, че тука сме нормални и улегнали люде и всеки си носи отговорност за постъпките..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer