logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:56




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 110 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 10:38       Заглавие:  Стайлинг, визия и оборудване на въоръжения гражданин у нас..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
rosen71 написа:
Или само някой брадат да извика "Аллах акбар".

От една година нося брада, но моята е "тактическа" :D Тактическа означава, че я поддържам от 5 до 15 мм. с машинката - такава носят американските пехотинци в Афганистан, Ирак и Сирия. Пуснеш ли я дълга като на джихадистите.. току виж някой полицай те отстрелял като гугутка.)))

p.s. Не знам защо, но жените много харесват тактическата брада.. може би защото това е единственото нещо, по което не могат да се мерят с мъжете. По всичко останало се еманципираха на 180%, но бради нямат! :happy:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 11:26       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
TheWhiteMan написа:
p.s. Не знам защо, но жените много харесват тактическата брада..


Да бе умират да ги шкури, направо си умират от КЕФ няма що. Не че аз ходя гладко избръснат ама не претендирам, че това му харесва на някой еле пък на ЖЕНИТЕ.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 12:12       Заглавие:  Re: Стайлинг, визия и оборудване на въоръжения гражданин у н
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Да може да споделим в тази тема нещата по стайлинга и обмундирването на въоръжения българин... :roll:

В тоя смисъл аз лично подържам субтактическа брада от 1 до 4мм като аватара на Ласт мена най-много...и стрижа с машинка минавам и глава и брада сичко на куп почти всяка седмица...

кобур разработен специално модифициран жоралти май беше...
дънчици или панталочне...ризка или тениска и леко връхно нещо да се крие пистолета...

очила слънчеви да не се вижда накъде гледам PDT_Armataz_01_21 и това е положението...

И в този ансамбъл горе съм се заел отговорно да изуча и да стрелям новата КССП дисциплина:
"комплексно състезателно стреляне с пищов" :confused:

Разбира се Була бърка за жените и еманципацията им ...мустаци имат почти всички жени и ги скубат стабилно...не са решили не са ги пуснали да си растат...
и да не помислите, че си фантазирам... има си мадами с такова мислене :DD
Цитат:
https://www.bg-mamma.com/?topic=8137.30
аз съм на мнение, че не всички женски мустаци са грозни и трябва да се махат. Виждала съм жени с ужасно чаровни мустачки - е не говоря за мустак- тип Панайот Хитов.


А и брада винаги може да си присадят естествена...с лека козметична операция...и по това ще ни отминат ако поискат


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 13:24       Заглавие:  Re: Стайлинг, визия и оборудване на въоръжения гражданин у н
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Poseidon написа:
В тоя смисъл аз лично подържам субтактическа брада от 1 до 4мм

Твоето не е брада, а набола четина - такива жените не харесват, действително им действа като шкурка. А като мине 10 мм. става по-мека и някакси хем нежна, хем мъжкарска.. жената премрежва поглед и се замечтава за някои работи.)) По отношение на брадите пак ме открехна един руснак преди година, каза ми златното правило: "брадата винаги трябва да е по-дълга от косата". Та поддържам косата 3-5 мм. а брадата 5-15.. :-)

Poseidon написа:
дънчици или панталочне...

О, никакви дънки.. дънки имам 10-на чифта, които стоят чисто нови в гардероба и не ги нося. Само 5.11 TDU /и подобните/. :danger: Това е панталон! - широко ти е и на чатала и на коленете да можеш да клякаш когато се наложи.. а без ластичната система на кръста не ми е комфортно носенето AIWB на 1 часа. Да не говорим за огромните джобове, които събират всичко необходимо и няма нужда от чанта..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 13:40       Заглавие:  Re: Стайлинг, визия и оборудване на въоръжения гражданин у н
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Сигурно е така ама аз четина 2мм не заради жените подържам, а понеже гледам командосите в горещите точки носят бради...вдигал се така тестостерона четох некъде...и гледам да им подражавам...

е те са с по 10 санта бради аз с 2мм все пак спазвам разликата в левелите :tu:
това ми помага наистина в някои ситуации при стрелкови предизвикателства в цивилния живот...ако е нещо по-сложно или спечено - пускам четината и до 4мм и се боря!

А 5.11 панталончета не нося понеже ще ме издадат, че имам бойни способности...дънчици по-често...ама не тесни, а широки разтеглят се...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 13:55       Заглавие:  Re: Стайлинг, визия и оборудване на въоръжения гражданин у н
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Над 15 мм става вече "операторска" брада, до такава и аз не съм дорасъл.. върви в комплект със специален шал на врата:

Изображение

:D :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 14:02       Заглавие:  Re: Стайлинг, визия и оборудване на въоръжения гражданин у н
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Бъзикаме се тука :DD :D обаче за шала...мама му стара понякога слагам хавлиена кърпа на врата като прос тираджия...една две има в колата...като карам повечко колата...
изпотява се леко врата и от климата или ако отвориш джама от течението така мое да се схванеш...преохлажда се некой нерв и става мазало...
за жега на полето също кърпата е задължителна...врата се изпича много свински даже и ушите е добре да е завият...
арабите не се увиват с кърпи от газърия а от необходимост...

обаче това с четината си е така...спечеля ли някой дрил в честен бой...ще я олаба и аз над 6мм да стане брада вече


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 14:07       Заглавие:  Re: Стайлинг, визия и оборудване на въоръжения гражданин у н
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Poseidon написа:
А 5.11 панталончета не нося понеже ще ме издадат, че имам бойни способности...

Единствените хора, които за толкова години са обръщали внимание на панталоните 5.11 бяха група израелски туристи скоро на входа на Рилският манастир. Аз излизам от манастира, а те слизаха от автобуса и като ме видяха, започнаха да ме сочат и да приказват нещо на иврит.. според мен обсъждаха дали нося под ризата Г19 или Г17. :D Но те са свикнали - при тях това е ежедневие..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 15:06       Заглавие:  Re: Стайлинг, визия и оборудване на въоръжения гражданин у н
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Online

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
TheWhiteMan написа:
според мен обсъждаха дали нося под ризата Г19 или Г17.


Глождило ги е, дали пък няма да изкараш накоЙ друг газеняк, да им припомниш миналото, де@Ва и чи*утите, де@Ва.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 15:17       Заглавие:  Re: Стайлинг, визия и оборудване на въоръжения гражданин у н
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2013, 15:57
Мнения: 155
TheWhiteMan написа:
Цитат:
Poseidon написа:А 5.11 панталончета не нося понеже ще ме издадат, че имам бойни способности...
Единствените хора, които за толкова години са обръщали внимание на панталоните 5.11 бяха група израелски туристи


Със сигурност са ти обръщали внимание и други, просто не си забелязъл. Всички, които са се занимавали с определени "неща" /или определени спортове/ веднага забелязват тези неща, включително кое от къде се показва :D :D - ножче, пистолетче, палчица и т.н. :D
И както казва един добър приятел, ако не дай си боже работата загрубее и хората насреща са подготвени, първо ще обезвредят тези с тактическите гащи :DD :DD

_________________
Стефан Савчев
КДС "Аргус" Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 15:51       Заглавие:  Re: Стайлинг, визия и оборудване на въоръжения гражданин у н
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
s_savchev написа:
първо ще обезвредят тези с тактическите гащи

Да, сигурно си прав. Но това няма да ме накара да се откажа от удобството да нося 5.11. След спортният анцунг това е най-удобният панталон, който някога съм обувал - свалям шапка на автора на кройката, избора на плат и пр. В сравнение с тях класическите прави дънки а-ла Levi's са просто едно гавно. :td:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 16:03       Заглавие:  Re: Стайлинг, визия и оборудване на въоръжения гражданин у н
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
s_savchev написа:
Със сигурност са ти обръщали внимание и други, просто не си забелязъл. Всички, които са се занимавали с определени "неща" /или определени спортове/ веднага забелязват тези неща, включително кое от къде се показва - ножче, пистолетче, палчица и т.н.
Аko си добър, няма да се забелязват...

s_savchev написа:
И както казва един добър приятел, ако не дай си боже работата загрубее и хората насреща са подготвени, първо ще обезвредят тези с тактическите гащи
Мое мнение е, че когато двамата се надушат че са от една порода ескалацията просто се потиска взаимно. Чисто и просто нещата вече са се случили/разиграли като сценарии и на двамата в главите, при това още докато се гледат. Това е висша форма на демонстрация на умения, да не допуснеш да се случи случката. Има изключения, където просто единия е с редки комплекси, след употреба на алкохол, дрога и транквиланти и много рядко няма измъкване от ситуацията. Верооятно това е само в 1% от случаите.

Вариант #2, aко допуснеш работата да загрубее, което с подговен отсреща според мен няма как да стане, тогава не заслучаваш "тактическите гащи"... :D Такива случки може да ти се случат с наркоманчета, ромчета и други олигофрени, където те сами (по един или често в групичка) си търсят белята. Тогава следва да си по-подготвената страна.

Вариант #3, някой е подготвен колкото теб или по-подготвен от теб и те дебне да ти скрои шапката. Тогава почти нямаш шанс, ако отсрещната страна не се издъни.

Може и да не съм прав, но аз поне така ги виждам аз нещата.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 16:04       Заглавие:  Re: Стайлинг, визия и оборудване на въоръжения гражданин у н
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Винаги съм предпочитал да бъда подценяван.
Тениска, шорти, джапанки, небръснат.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 16:21       Заглавие:  Re: Стайлинг, визия и оборудване на въоръжения гражданин у н
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Rotkod написа:
Мое мнение е, че когато двамата се надушат че са от една порода ескалацията просто се потиска взаимно. Чисто и просто нещата вече са се случили/разиграли като сценарии и на двамата в главите, при това още докато се гледат. Това е висша форма на демонстрация на умения, да не допуснеш да се случи случката. Има изключения, където просто единия е с редки комплекси, след употреба на алкохол, дрога и транквиланти и много рядко няма измъкване от ситуацията. Верооятно това е само в 1% от случаите.

:tu:
Именно КНО-то на улицата кара хората да бъдат максимално вежливи, учтиви, да се усмихват един на друг и всячески да избягват битовите конфликти от типа "защо ме засече на пътя, когато аз съм с предимство". Точно по тази причина трябва да има колкото се може повече законно оръжие в гражданите.. защото ножове, брадви и други неща така или иначе всеки може свободно да си купи, а те убиват не по-малко от куршумите.

minavasht написа:
Тениска, шорти, джапанки, небръснат.

Музпауза: "Все идет по плану": https://www.youtube.com/watch?v=AfGFNB2sUh4 :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 17:04       Заглавие:  Re: Стайлинг, визия и оборудване на въоръжения гражданин у н
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Ако реша да си набавя оръжие ще търся хора с тактически гащи. PDT_Armataz_01_22
The White Man обаче няма да го закачам, защото ме кефи максимално.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 110 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer