logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 09:40




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2019, 23:10       Заглавие:  Любопитно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1295
Пристигна ми един 10 патронен пълнител на Магпул за 5.56. Дойде с много стегнато капаче, което се маха сравнително лесно. Не го прави херметичен, но със сигурност няма да пропусне вода.

Какъв е смисъла на това? За ловци, които не искат в дъжд резервните им пълнители да се пълнят с вода? Или дълбока резерва за войници в прашна среда?

Слагам снимки:

Прикачени файлове:
IMG_20190727_124231.jpg
IMG_20190727_124231.jpg [ 1.7 MiB | Прегледано 7257 пъти ]


Прикачени файлове:
IMG_20190727_124218.jpg
IMG_20190727_124218.jpg [ 1.84 MiB | Прегледано 7257 пъти ]


Прикачени файлове:
IMG_20190727_124243.jpg
IMG_20190727_124243.jpg [ 1.76 MiB | Прегледано 7255 пъти ]


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2019, 23:17       Заглавие:  Re: Любопитно
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 16 Яну 2007, 19:49
Мнения: 105
Чувал съм,че запазва устните на напълно налентован пълнител за дълго време от раздуване...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2019, 23:28       Заглавие:  Re: Любопитно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1295
OMOH 78 написа:
Чувал съм,че запазва устните на напълно налентован пълнител за дълго време от раздуване...

В това има много смисъл. Жалко, че няма за пистолетни, че те каточели са под по-голямо напрежение.

По този повод, на някой някога раздували ли са се устните на пълнител? Аз имам евтини пълнители за пистолет и пушка седели по близо 20 месеца лентовани и до сега не съм имал проблем. Имам съмнения за един много стар на арка, но не съм сигурен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2019, 00:10       Заглавие:  Re: Любопитно
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 16 Яну 2007, 19:49
Мнения: 105
Аз лично не съм имал този проблем.Не държа налентовани пълнители за повече от няколко дена.Знам,че може би е глупост,но в резултат на тази грижа имам глокови пълнители на почти 20 години,които си работят перфектно и сега...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2019, 01:33       Заглавие:  Re: Любопитно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5268
Местоположение: София
Проверих двата пълнителя на глок-а, които вървяха в комплект с пищова. Единият, от 7г стои постоянно лентован с тренировъчни патрони. Другият никога не е бил оставян лентован. Разликата е в рамките на чуствителността на шублера (0.05мм), като не мога да гарантирам, че не е грешка на измерването.
Глок обаче имат много твърда ламарина на устните на пълнителя, та може при други да е различно.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2019, 02:51       Заглавие:  Re: Любопитно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8115
Местоположение: USA, FL
Цитат:
Pop-off Impact/Dust Cover to minimize debris intrusion and for ammunition protection in storage and transit
За това бил капака...
Почти не съм виждал някой да използва такова нещо, също и не съм чувал за раздути магпулски устни на пълнителите.
Глокови пълнители имам пълни от години, нямат представа, че им се уморявали пружините или отваряли устните... :D
Пружината се уморява на цикли, не на постоянен натиск, пружината на един пълнител трябва да се свие и разпусне стотици,
да не кажа хиляди пъти за да покаже някаква умора, това е коментирано и тука преди години.
Има си тестове за пружините на оръжието, има си препоръчителни смени на определено време за да е сигурен човек, че няма да има проблем.
За устните на пълнителите важи почти същото - пълнителят е консуматив, като се използва активно трябва да се сменя на определно време.
Определено металните вложки в глоковите пълнители помагат, за магпулските не мисля че имат някакъв метал вътре, може и да бъркам.
Както и да е, тея неща са смятани от производителя, особено пък за магпулските пълнители - ако имаха проблеми с раздуването, нямаше да са толкова популярни мисля...

Малко инфо за АР пълнители: https://www.swatmag.com/article/ar-maga ... -good-bad/

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2019, 03:29       Заглавие:  Re: Любопитно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
.38 Super написа:
Цитат:
Pop-off Impact/Dust Cover to minimize debris intrusion and for ammunition protection in storage and transit
За това бил капака...
Почти не съм виждал някой да използва такова нещо, също и не съм чувал за раздути магпулски устни на пълнителите.
Глокови пълнители имам пълни от години, нямат представа, че им се уморявали пружините или отваряли устните... :D
Пружината се уморява на цикли, не на постоянен натиск, пружината на един пълнител трябва да се свие и разпусне стотици,
да не кажа хиляди пъти за да покаже някаква умора, това е коментирано и тука преди години.
Има си тестове за пружините на оръжието, има си препоръчителни смени на определено време за да е сигурен човек, че няма да има проблем.
За устните на пълнителите важи почти същото - пълнителят е консуматив, като се използва активно трябва да се сменя на определно време.
Определено металните вложки в глоковите пълнители помагат, за магпулските не мисля че имат някакъв метал вътре, може и да бъркам.
Както и да е, тея неща са смятани от производителя, особено пък за магпулските пълнители - ако имаха проблеми с раздуването, нямаше да са толкова популярни мисля...

Малко инфо за АР пълнители: https://www.swatmag.com/article/ar-maga ... -good-bad/
Пълнители които се тъкалят дълго време са заредени с 2-3 патрона по-малко.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2019, 06:16       Заглавие:  Re: Любопитно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
Магпул от години придават пълнителите си с капаче. Странно, че не го знаете.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 19:49       Заглавие:  Re: Любопитно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1282
Amazon написа:
OMOH 78 написа:
Чувал съм,че запазва устните на напълно налентован пълнител за дълго време от раздуване...

В това има много смисъл. Жалко, че няма за пистолетни, че те каточели са под по-голямо напрежение.

По този повод, на някой някога раздували ли са се устните на пълнител? Аз имам евтини пълнители за пистолет и пушка седели по близо 20 месеца лентовани и до сега не съм имал проблем. Имам съмнения за един много стар на арка, но не съм сигурен.


На мен - MecGar - 15 заряден. Той е дежурният в касата с Аркуса. Стои винаги лентован - ако го изпуцам на стрелбище, го лентовам и прибирам пак. На скоро Аркуса даде засечка - екстрактора не извади гилзата а я остави на половина. При по-внимателна проверка установих, че следващия патрон в пълнителя стои много вирнат в предната си част и при пропадането на цевта при отключване, патрона подпира гилзата и екса я изтърва. Отчитам като грешка факта, че заредения пълнител не стои в пистолета. Ако е така, блока ще натиска първия патрон надолу и ще освобождава напрежението от устните му.

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2019, 14:09       Заглавие:  Re: Любопитно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Имам лентован 30 заряден Магпул /за тест/ повече от 3 години. Изпразвам го на някое състезание директно на сцена и после пак го лентовам.Никаква разлика при цикленето от чисто нов.
Минус :):) взе да почернява от нагара :):):)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2019, 03:07       Заглавие:  Re: Любопитно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1295
Ето защо скоростта е на квадрат. Малко 40 грейново куршумче буквално дезинтегрира диня. Целта е да се види ясно, каква взривна вълна предизвикват в тялото бързите проектили и защо човек уцелен от пушка, умира преди да е паднал на земята. В случая скоростта е близо километът и половина за секунда.



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2019, 14:56       Заглавие:  Re: Любопитно
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4659
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Аз се отдавна се оглеждам за Valkyrie :-)

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer