logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 06:05




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 338 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2019, 14:47       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
Имам спомен, че.моя го спазарих под 1000 преди 2-3 години. И със сигурност няма това К пред lcr. Ако това има значение. Не можах да намеря инфо за индикацията.
Както и да е - съжалявам, ако не съм съвсем точен.
Идеята е, че Смита си е по-скъп и трябва да се отчете дали си струва.

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2019, 14:56       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Beer написа:
6tangata написа:
https://www.isd-bg.com/oruzhie/k-so-narezno-or-zhie/revolveri/revolver-s-w-637


Казаха ми, че в магазинът е наличен само този модел, който си показал и то май само с розовата дръжка.

Това е чудесно решение! А дръжки..., дръжките са като обувките за различните поводи - спортни, официални, летни... / и изискват нов хват де/PDT_Armataz_01_22 С всяка от тях оръжието придобива нов облик. Същото е и с кобурите.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2019, 15:07       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Beer написа:
The Gun Man написа:
Имал съм два револвера Таурус и категорично мога да кажа, че са МНОГО ЗДРАВИ. И със сигурност са от по-твърда и по-трудно драскаща се стомана спрямо Смит! Единият ми Таурус беше огледално полиран и се драскаше по-малко от двата модела Смит 686 които съм имал


Един въпрос: защо тогава си продал Таурусите и си ги сменил със Смитове ?

Веднага ти отговарям. Причините са две. Първата причина често си сменях оръжията през последните 15 години докато намеря идеаления пистолет и идеалния револвер за мен. Имал съм четири модела Глок купени чисто нови - Глок 22 ген. 4, Глок 19 ген. 4, Глок 21 ген.4 и Глок 32 ген. 4. Последният Глок 32 ген. 4 е перфектният за мен пистолет в перфектния за мен калибър. Нямам намерение да го сменям с друг пистолет. Преди Глок съм имал 2 пистолета CZ 75, също и още поне 6-7 други. Включително и два вида Макаров български от Арсенал и руски от ИЖ Байкал.

Револвери съм имал 4 броя. Първият беше Таурус Тракер в 357 магнум с 4 инча цев. Купих го чисто нов от Старфорс. Много го харесвах и носех почти постоянно, но си беше като паве голям и тежък. Лятото беше трудно да се носи скрито. Затова реших да го продам и да нося Глок 32 ген. 4.Но понеже много харесвам револверите. След година и нещо отново си взех револвер. Пак Таурус, но доста по-малък с 2.25 инча цев, 5 заряден в 357 магнум. Огледално полиран така си беше от завода. От старите модели втора ръка. Беше най-красивото оръжие което съм имал. Продадох го защото исках пистолет в 45 АСР. А не ми беше удобно да нахалствам за трето оръжие. Съжалявам, че продадох малкия Таурус беше страшно красив и много точно стреляше дори с тази къса цев 2.25 инча. Взех си след това голям Смит 686 с 4 инча цев. Койтоххич не ми хареса как стреля. Беше много по неточен от двата Тауруса. И почти веднага го продадох този Смит. Но понеже съм инат пак си взех Смит 686, но от новите с ключалката. И той стреля супер добре едно към едно с малкия Таурус. Само дето не е толкова лъскав и красив като малкия Таурус. Но пък има 7 патрона, а не 5. И цевта е 2.5 инча. Една идея по-дълга. За мен това вече е идеалния револвер. Хем масивен и здрав. Хем става и за носене.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2019, 18:11       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
The Gun Man написа:
Но понеже съм инат пак си взех Смит 686

:D :D :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2019, 19:27       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
The Gun Man написа:
Взех си след това голям Смит 686 с 4 инча цев. Койтоххич не ми хареса как стреля. Беше много по неточен от двата Тауруса. И почти веднага го продадох този Смит. Но понеже съм инат пак си взех Смит 686, но от новите с ключалката.


Тука аз лично се обърках: - Ок, приемаме, че си инат, който има смит с 4 инча цев, по-неточен от двата Тауруса.
Защо и как следва един револвер с по-дълга цев, да е по-неточен от друга марка револвер в същия калибър, но с по-малка цев ?

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2019, 19:56       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Не знам защо големия Смит с 4 инча цев правеше по-големи групи от Тауруса с 2.25 инча цев. Може да е имал проблем с цевта. Друго обяснение нямам. Но съм го пробвал с три различни вида патрони - Фиоки, Селиер и ППУ. Стрелял съм и от упора. И пак групата на този Смит беше по-голяма от на сегашния ми Смит който е с 2.5 инча цев.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Авг 2019, 23:15       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Понеже темата усилено се тласка в киреча, да дам приноса си в оръжията за нескрито носене.
Това е Смит на близо 150г., работи нагоре и на страни при навит докрай винт на бойната пластичната пружина. Всичко е във винтчета, които, мамка им, не се саморазвиват? Има и група на 25м.


Прикачени файлове:
IMG-7b2ec4f24481c5aa390c413738fd2ed7-V.jpg
IMG-7b2ec4f24481c5aa390c413738fd2ed7-V.jpg [ 161.61 KiB | Прегледано 4392 пъти ]
IMG-ce2ff906835455008c1be7ce8f261a62-V.jpg
IMG-ce2ff906835455008c1be7ce8f261a62-V.jpg [ 82.49 KiB | Прегледано 4392 пъти ]

_________________
СК "Арес" Пловдив .
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2019, 05:19       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Мда, че S&W е първото КНО прието на въоръжение в България може и да няма връзка с темата, ама все пак си е факт. :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2019, 08:35       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
Jose написа:
Ако ругер бяха по-добрата система, щяха да са пряк конкурент на смитовете във всички револверджийски спортни дисциплини. Но реално са им конкурент само в кАбурите на фермерите, поне са по-евтини и реално изглеждат по-здрави (отливка няма как).Ако бях фермер, също бих избрал ругер (даже сингъл екшън)...Това не значи, че не бих придобил някой за ловни цели.


Завършил съм курс за главен инструктор при К.Христов към МВР . И макар да се занимавам само с редови полицаи а не със спортисти и други "про" стрелци имам опит , който ме кара да не се съглася напълно с теб.
Има един виц. Защо никой не прави секс на публично място в България? Отговорът е:защото все ще се намерят такива , които да ти дават акъл как да го правиш.
Нали темата е за избор на револвер за скрито носене?! Три ключови думи , револвер,скрито и носене. А не носене до стрелбището , кой в кутия,в раница , в кобур или каквото щеш .
Спортната стрелба е различна от тактическата . Добре вашето магаре да е мъжко. Смит да е с по-добрият спусък в сравнение с Рюгер . Но тук говорим за скрито ежедневно носене . И оръжията за такова носене е препоръчително да не са с толкова чувствителни спусъци колкото на вас ви се иска . Справка Глок който когато са го майсторили не са имали превид спортна стрелба. Защото на стрелбището е едно а на улицата е друго под въздействие на адреналин в стресова ситуация. И може да произведеш изстрел без да искаш. А това го казвам за ония дето казват , че ако извадиш оръжие трябва да го ползваш. Глупости! Оръжие се вади дори и за респект. https://www.youtube.com/watch?v=lHX5jsomq_U
Съветът ми е да се избира удобно за предпочитаното носене оръжие . Да се обърне внимание на калибъра и не на последно място , да е колкото се може по-надеждно.
На стрелбището да се вади изпод дрехите и стреля , както бихте стреляли на улицата . Всичко останало е вятър и мъгла . И на края ще се върна пак на заглавието на темата.
Изборът! Всичко опира до личния избор! Споделяйте повече от колкото да си налагате мненията въз основа на вашият опит.
Живи и здрави ! Повече живи , че много здрави си заминаха :P

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2019, 09:23       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
T. Pavlov написа:
Понеже темата усилено се тласка в киреча, да дам приноса си в оръжията за нескрито носене.

Да съм солидарен и аз с теб: като бях на два месеца и половина, и бащата ме закичи с това нещо - единствената ми мисъл тогава беше, как се носи това джелезо скрито?

Изображение

:danger: :armed: :D

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2019, 09:39       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
icopico написа:
Смит да е с по-добрият спусък в сравнение с Рюгер . Но тук говорим за скрито ежедневно носене . И оръжията за такова носене е препоръчително да не са с толкова чувствителни спусъци колкото на вас ви се иска .

По-пипнатият и мазен "дабъл екшън" на револвер може само и единствено да ти улесни бързото и точно стреляне с него - аналогията със спусъците на спортните пищови, се опасявам, че нещо не успях да я схвана. Да се гръмнеш по невнимание с револвер от ДА - това трябва да е някой изключителен талант.

Най-новата квалификация на ФБР за пищов, която излезе в началото на тази година - лично аз почвам да я мъча и с револвер! :DD Да, знам че ще е много зор, но пък аз съм фен на подобни предизвикателства. :armed:

https://www.activeresponsetraining.net/ ... ion-course

Американските знаещи и можещи стрелци и тактици, анализирайки редица ситуации и престрелки са стигнали до извода, че за да са ефективни техните агенти на улицата - това е минимумът от стрелкови умения, който всеки един от тях трябва да притежава. Впрочем упражненията от квалификацията са много добре мислени във всяко едно отношение - одобрявам. :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2019, 09:45       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
icopico написа:
А това го казвам за ония дето казват , че ако извадиш оръжие трябва да го ползваш. Глупости! Оръжие се вади дори и за респект.


И ако не се респектира обекта ...... какво правим ?

От друга страна за пръв път чувам подобно правило: "че ако извадиш оръжие ТРЯБВА да го ползваш"
Чувал съм го по друг начин: "че трябва да си ГОТОВ да го използваш".

Извади го , респектирай , а ако не се респектира го използвай. Ако само ще респектираш , по-добре не го вади. Доста полицаи (да не изброяваме случаите) отнесоха шамарите с това респектиране , а на тия от преди 10 години на гарата в "Захарна фабрика" освен боя им взеха и Макарените.

Да не говорим за видеото (че не ми се търси сега по темите тука) дето 4 мангала гониха с брадви двама полицаи и изобщо не им пукаше за респекта.

icopico написа:
На стрелбището да се вади изпод дрехите и стреля , както бихте стреляли на улицата

:armed:

Тук няма как да не се съгласи човек и аз лично винаги тренирам така както ме завари случая: по къси гащи , с джапанки , по дънки , чантата с телефоните на врата (дето тука им викат овчарски) , ключове по джобовете и другите простотии ..изобщо във вида в който се движа ката ден по улиците.
Не е бързо и красиво , но върши работа и ми дава някакво чувство за сигурност.

Но има едно "НО" ...... както винаги.

icopico написа:
Всичко останало е вятър и мъгла .


Зависи за какво тренираш и какво ти трябва.
Ако говорим за тук специално и Колегите , повечето са хора и деятели на спорта.

А при тези дисциплини си има определен дрес-код:
- тактически гащи , тактически жилетки , тактически колани , холдери , молдери , изпилени спусъци , таймери , маймери и прочее подробости където се гони секундата и част от секундата

Така , че всеки си тренира за каквото му е необходимо оръжието. не може да се дават подобни категорични заключения , че еди-кое си е правилно , а другото е "вятър и мъгла".

По темата , навремето при изпълнение на задачи в цивилна форма и винаги си носех за втори револвер .357 Смит , 2.5 инч. цев.
Иначе по-ми харесва и около година се подвизавах пак със Смит , 7 заряден , 4 инч. , но за него не може да се каже че е за скрито носене.

И в крайна сметка кой-какво носи си е до лични предпочитания и вкусове. Това е все едно да доказваш на някой , че блондинките са по-добри от брюнетките.
Кой-каквото му харесва и му е удобно.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2019, 10:43       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
Dorssay ти хем ти се иска да ми опонираш за нещо хем повтаряш неща които и аз написах .
А примерите с родните полицаи ...това е проблем на , ако щеш на цялото общество (то вече няма такова) ! Така става защото или не са за тази работа или не са научени
или защото знаят , че после никой няма да застане зад тях! И третото е най-вярното. Защото примерно патрулният полицай няма сигурност . И началниците му , дори и служебния юрист ще си избършат задника с него и ще го уволнят най-малкото , ако се стигне до стрелба.
Ти пак към спорта клониш! Револвер за скрито носене!!! Още на пръв прочит му става ясно на човек , че тук всички са деятели на спорта .
Темата е друга! И ако вече наистина говорим за епичния РЕВОЛВЕР ЗА СКРИТО НОСЕНЕ . ДА всичко опира до личен избор ! Написах го и ти ми повтаряш написаното.
Дай да коментираме примерно размера на оръжието или колко скрито иска да го носи някой или къде по тялото да си сложи кобура , чантата или просто ще го препаше в гащите си. Ще ти отговоря на въпроса ако не се респектират какво ще направя. Ще стрелям! И то не веднъж както ги учат по РПУ-тата . А докато го видя паднал. Защото за толкова години много казуси и ситуации съм премислил , както наверно и ти. Всеки знае себе си и преценява до къде може да стигне и какво може да загуби или спечели.
Нещо лично. Преди години бях на химиотерапия и доста други неща ми минаха през главата и ценя живота си ! Сега след заболяването съм на по-лека служба и конвоирам задържани. Не съм виждал задържан за убийство да изпитва съжаление ! Може би съжалява , че е в затвора но не и за другото. А колкото повече години минават толкова повече се изпарява вината му. Спира да изпитва такава.
Заради това аз съм преценил за себе си (да не дава оня отгоре ако има такъв) ако се наложи ще стрелям! По-добре да съм жив и да ме съдят отколкото да "мина на вино".

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2019, 11:10       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
Не е по темата но имам идея или предложение го наречете . Защо да няма "THE GUN MAN" и teamspeak ? Мисля , че ще е добре да имаме възможност да разговаряме .
По този начин по-бързо ще се разбираме кой какво е искал да каже примерно .

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Авг 2019, 18:03       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Днес пострелях с Ruger SP101 .357 Magnum, 3" цев.

Според мен е много добро съотношение в тегло/размер/калибър.
Не видях осезаема разлика в скритото носене м/у Валтера и Рюгера, даже и в теглото не е кой знае какво.
За отката-естествено, че не може да се сравнява с 9 пара, но не бих казал, че е нещо страшно, а аз не съм кой знае какъв спец, че да ползвам някакви техники или прочие.
Рита си нагоре повече, отколкото Валтера, но за отбрана от 4-5 метра, не мисля, че ще е проблем за 2 бързи в торса.
А пък как трещи....и какъв вятър прави....Много е вероятно на нападателя да му отнесеш топките(ушите), даже и да не го уцелиш :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 338 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer