logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 10:42




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 338 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Авг 2019, 00:44       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
The Gun Man написа:
със сигурност е blank cartridge


Blanks (only).

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Авг 2019, 01:03       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Beer написа:
Отбелязвам, че засега ама никак не бързам с покупката


Това добре. Искам да добавя, че за избиране на огнестрлено оръжие за пенсионерските години, би трябвало, според мен, да се направи и малък анализ каква евентуална опасност може да се очаква.

Убото е прав, че носенето на оръжие не е толкова належащо. Боравенето, дори и със затворени очи, is a must. И тук изниква въпрос - колко напрежение създава на пенсионера оръжието на колана, дори и когато копае краставици в градината. Трябва ли полагаемата почивка след години труд да се пилее (stress) - каква опасност те чака и как би трябвало да се действа? Влагането на средства за предотвратяване на евентуална агресия според мен е по-добрата инвестиция. Е все пак едно или няколко железа на доста места из имота и не е лоша идея и всички наоколо да знаят, че е налице "armed response" .

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Авг 2019, 04:03       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Додет ходиш и гледаш револвери, фърли един поглед на рюгер PLC (или келтек .380, ако изобщо стигат дотам). Няколко години ми беше основния пистолет в джоба, с един резервен пълнител в другия. Макар и с твърд спусък, винаги ги нося в джобен кобур на Десантис, изобщо не ги усещаш, все едно си сложил телефон там.
Това е за сравнение с 43, който определено се усеща в джоба (макар че кобура го взех от магазина, те са си го правили и не струва, предполагам че с Десантис ще е доста по-добре, но не пристигнал още.
За пенсионер човек е идеално за носене.
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Авг 2019, 08:45       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1277
@
Yank написа:
Трябва ли полагаемата почивка след години труд да се пилее (stress) - каква опасност те чака и как би трябвало да се действа?

Човек, тук е въпрос на всекидневно оцеляване, щом завършиш работоспособие.
Встрани от шегата, животът в българското село е като живот в прерията - незнаеш откъде ще налетят команчите и дали няма някоя сутрин да осъмнеш без скалп. И това е всеки един ден и нощ от годината. Тихата и безпощадна, но кървава война е именно в българското село. Но това е само далечна тема, нека не разводняваме тази, която е конкретна. Щом съм го преценил, значи има значение - повярвай ми, имам опит.

@
minavasht написа:
фърли един поглед на рюгер PLC (или келтек .380, ако изобщо стигат дотам). Няколко години ми беше основния пистолет в джоба, с един резервен пълнител в другия.

Вярвам ти на 100%, прав си, знам че си от практиците, но към момента моята концепция е револвер. За твое сведение, аз съм си свалил над 10 снимки на твоят бекъп, понеже много ми хареса, мислех го, преценявах, но първо че в Бг няма келтек; намерих само един подобен Ruger LC9, но 9х17; Предложиха ми и Taurus PT 740 в калибър .40 за 890лв, което е твои към 500 гущера; видя, че "хлътнах" и по Г43Х /многооо хлътнах/, но на момента пак казвам - държа да тествам концепцията с компактен револвер за близък бой.

Проблемът е, че в повечето стрелбища няма такива компактни ревота за тест и трябва да търся познати /а те не са много, които ползват за защита барабанлия/ и това малко ми забавя проучването, но лека-полека, ще намеря правилният отговор.

Поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Авг 2019, 09:03       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
Проблемът е, че в повечето стрелбища няма такива компактни ревота за тест и трябва да търся познати /а те не са много, които ползват за защита барабанлия/ и това малко ми забавя проучването, но лека-полека, ще намеря правилният отговор.

Поздрави


Ако имаш път към Пловдив, а и аз съм свободен, ще се радвам да направим малко стреляне с моето субкомпактно револверче. Имам четири дръжки, различни като размер и материал, и ще можеш да си избираш.
Ти добре си се загледал в Г43Х, но както спомена в началото на темата- не носиш патрон в цевта. Това автоматично отпада като вариант при твоите изисквания, защото се губи бързината на реакцията. За себе си нямам обяснение защо така си решил/да не носиш с патрон в цевта/, при положение, че имаш опит и навици. Едно от малкото неща, които наклониха везните в полза на Г45 пред ХК беше именно бързата проверка "на сляпо" за наличие на патрон в патронника при Глок. Не беше нужно да гледам за индикатори, щифчета и пр. Просто плъзгам показалец по спусковата скоба и положението на спусъка ми дава информация кое как е.
В тази връзка, малко оффтопик стана, но..., при револвера имаш постоянно патрон в цевта! Как ще се пребориш със "стаховете" си? :wink: И тези хави за "...в пъти по-твърд спусък при револверите..." нека не те успокояват, защото не кореспондират с истината, още по-малко с практиката. Един разработен спусък на Смит или Таурус е като ПМ на самозвод. Да не говорим, че се продават китове пружини за олекотяване и там нещата стават мазало.
Та, доста въпросчета изскочиха, на които да си отговориш.
Приятен ден от мен!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Авг 2019, 09:09       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
radula написа:
Едно от малкото неща, които наклониха везните в полза на Г45 пред ХК беше именно бързата проверка "на сляпо" за наличие на патрон в патронника при Глок. Не беше нужно да гледам за индикатори, щифчета и пр. Просто плъзгам показалец по спусковата скоба и положението на спусъка ми дава информация кое как е.


Не е ли рискова тази проверка, при условие че има по-безопасен начин за проверка с показалеца?


Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Авг 2019, 09:36       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1277
radula написа:
Ако имаш път към Пловдив, а и аз съм свободен, ще се радвам да направим малко стреляне с моето субкомпактно револверче.


Благодаря ти за поканата, при удобен взаимно повод, ще се радвам да видим ! :tu:

Само едно бих искал да уточним - ценовата разлика на .38 и .357., за която скоро си водел спор.
Поне тук, в София....примерно един Рюгер .38 е 1025лв, а един Ръгер .357 е 1348лв.
Реално разликата е къде 300 български лъва.
Което си е примерно 375 бр. патрони.
Да, при KLCR можеш да ползваш двата калибъра, но .38 сякаш е по-унитарен и разновиден на
родният български пазар, поне като гледам онлайн предлагането.
На моят етап, лаишки погледнато седи така: - .357 е по-силен, по-трудно контролируем, по-малко разновиден, по-скъп, по-законопритеснителен.

Поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Авг 2019, 10:06       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Beer, моята философия е, че с всяко едно оръжие на пазара трябва да може да се стреля от добре, до повече от добре! И като цяло вземам единствено отношение по КОНЦЕПЦИИТЕ. С револвери съм стрелял най-различни, но не съм достатъчно технически подготвен да кажа твърдо коя марка е по-добра от друга. Щото ми се струва, че всичко ново, което иде до БГ - е кенеф! Та, ако аз ще купувам сега револвер - някой “Смит” или “Рюгер” по-старо производство на сравнително малък настрел... но това си е моя лична гледна точка, без каквито и да било претенции за истинност.

Оръжието иначе ти сам трябва да си го избереш - на теб да ти е удобно, теб лично да си те кефи! Всичко останало - е без значение.

Моята идея е единствено до концепциите. Степахме наскоро малко по-твърдо с едни от най-добрите ножари в БГ, и вижда се къде ти върши работа КНО-то... и къде увисваш като прани гащи:

https://youtu.be/0vFUWFaP2Mc

Та, на един следващ етап е хубаво да се замислиш и по тези въпроси:

- какво правим срещу повече от един нападател? Ще гръмнеш два пъти с револверчето, и команчите ако вместо да се разбягат, дойдат цяла тумба - вече трябва да си стигнал до двуцевката и “калашника”. С 6 патрона сам на къра си заникъде - в този случай си трябва многозаряден пищов и повечко резервни пълнители под ръка;
- дали и доколко ти се получава стрелбата от движение. На дистанции до 3 метра, ако същевременно на работиш правилно и енергично с краката - си много, много уязвим;
- как и доколко всичко това се вписва в рамките на БГ закона - кога си в границите на неизбежната отбрана, къде превишаваш пределите... и кога вече иде реч на практика за убийство. Щото като препарираш някой мангал - пак те съдят по начин, все едно си пушнал човек.

А спокойната развлекателна стрелба от статично положение по статични хартиени мишени - не ти дава реална представа за нито едно от гореизброените, IMHO.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Авг 2019, 10:23       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
Zakira написа:
radula написа:
Едно от малкото неща, които наклониха везните в полза на Г45 пред ХК беше именно бързата проверка "на сляпо" за наличие на патрон в патронника при Глок. Не беше нужно да гледам за индикатори, щифчета и пр. Просто плъзгам показалец по спусковата скоба и положението на спусъка ми дава информация кое как е.


Не е ли рискова тази проверка, при условие че има по-безопасен начин за проверка с показалеца?


Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Може и аз да не съм се изразил коректно. Да, с показалеца, по-точно с възглавничката на пръста преценявам в какво положение е спусъка. Изградил съм си навик показалеца НИКОГА да не участва във ваденето на оръжието. Респективно той е неутрален и не виждам риск. Сега, съвсем друг е въпроса при стрес, уплаха и други такива фактори дали няма да стане беля, но... да пази Господ, както се казва. Това, което се опитвам да оттренирам и да стане като рефлекс е вадене от Сикингер/купих си- не можах да му устоя :D / и кайдексов кобур- бързо и безопасно.
Много време носих и все още нося револвер, и то къси бази, при които се изисква по-плътен и надежден хват при вадене. До този момент сакатлъци не са ставали, пръст в спусковата скоба не съм вкарвал, не ми е гърмял без да искам аз. Навикът и вниманието, че винаги имам патрон в цевта при револвера са ме направили предпазлив.

Относно питането на Beer за разликата в цената- може и да бъркам цифрите, но с малко! Ставаше въпрос за LCR, закупен преди 5-6 години. И аргументът на човека бяха някакви грамове по-малко при версията в .38. Не е сериозно!
За унитарност и разновидност в онлайн предлагането викаш? Но нали знаеш, че ще получиш револверчето с едни 50 патрон по усмотрение на продавача, в повечето случаи. После онлайн няма как да си набавиш други- България, брат... Само на стрелбище можеш да стреляш с вариации по темата. Иначе тези 45, които ти остават след прострелка са си константа.
Та така! Действай, търси, стреляй- ще намериш "твоя" револвер- сигурен съм!
А поканата за Пловдив е отворена и безсрочна! Ще се радвам да се видим- имаме теми за разговор, знаеш :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Авг 2019, 10:48       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1277
ubboto написа:
Beer, моята философия е, че с всяко едно оръжие на пазара трябва да може да се стреля от добре, до повече от добре!

- Абсолютно съгласен. Тренировките са му майката и бащата.

ubboto написа:
Оръжието иначе ти сам трябва да си го избереш - на теб да ти е удобно, теб лично да си те кефи! Всичко останало - е без значение.

- Безапелационно си на 100% прав и тук те подкрепям, но си трябва ясна Концепция преди това, за което споменаваш по-долу и ти.

ubboto написа:
Моята идея е единствено до концепциите. Степахме наскоро малко по-твърдо с едни от най-добрите ножари в БГ, и вижда се къде ти върши работа КНО-то... и къде увисваш като прани гащи:

- Сега. Клиповете са ти полезни! Но, ако позволиш два напълно приятелски съвета - звукът и картината. По първото - не се чуват коментарите и не става ясно, успеваемостта на ножарят дали е факт или не. Много е важно ти да коментираш впоследствие, ако трябва и с доближаване до оператора. Или пък със закачане на безжичен микрофон, китайски. За картината е ясно - неподвижен статив, може и подпрян на "параван" или на най-обикновенна пръчка, за да се махне треперенето. Имам подобен "паяк", веднага бих го дал за идеята.

Сега и един лек, непрофесионален коментар за тук:
ubboto написа:
- какво правим срещу повече от един нападател? Ще гръмнеш два пъти с револверчето, и команчите ако вместо да се разбягат, дойдат цяла тумба - вече трябва да си стигнал до двуцевката и “калашника”. С 6 патрона сам на къра си заникъде - в този случай си трябва многозаряден пищов и повечко резервни пълнители под ръка;

Свети Михаил Калашников и неговият пророк Гастон Глок са се погрижили за това неудобство PDT_Armataz_01_22 и за там нямам притеснения.

ubboto написа:
- как и доколко всичко това се вписва в рамките на БГ закона - кога си в границите на неизбежната отбрана, къде превишаваш пределите... и кога вече иде реч на практика за убийство. Щото като препарираш някой мангал - пак те съдят по начин, все едно си пушнал човек.

Не трябва постоянно за това да мислим.
Аз като съвестен данъкоплатец, като още по-съвестен оръженосител и оръжеползвател се водя единствено и само от принципа
"По-добре трима да те съдят, отколкото шестима да те носят".
И това ми е мотото на живота.

Поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Авг 2019, 11:14       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 747
Местоположение: Тутракан
minavasht написа:
Додет ходиш и гледаш револвери, фърли един поглед.
на Glock 48. Glock, Glock ама и те се учат. Направиха къс, направиха без дръжка, направиха плосък и накрая 48. Може и да не е случайно. Не да си купиш. Просто да чуем мнение на човек, тръгнал да си търси револвер.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Авг 2019, 11:23       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Косвено засяга темата, но си спомням един разказ от покойният Полк. Купър.
Били някъде на патрул в Хонг-Конг. Нападнала ги тумба.
По неговите думи, с колта опукал първите трима, най-бабаити с 3бр. патрони.45.
Останалите вазирали с огромна скорост, при което казва че му останали още 4бр. патрони в пълнителят и още 2 резервни пълнителя.
Нещо такова по памет...

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Авг 2019, 11:50       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
Beer написа:
...........

Виж, това за преснарядяването на .38 ми беше убегнало, признавам. Не го бях отбелязъл като съществен плюс.

......



А трябва, да го вземеш под внимание, щото не се знае кат стане зомбиапокалипсис :angry: и разграбят магазините и др складови наличности (както дават по хамериканските филми) всеки ще се спасява сам :D.
От гледна точка на релоуда 38сп, съм слушал и гледал е много харен - може да го правиш с черен барут, с пистолетни барути, барути за гладкоцевно и даже с барут от клечки кибритени :D :
https://www.youtube.com/watch?v=8gYPdNAp9Q0
Изгледай го, забавно е.
Докат си стоиш на село у къщата, току остържеш кибрита и си спретнеш никой фишек :D :tu:.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Авг 2019, 11:56       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
TheWhiteMan написа:
Beer написа:
0. Барнах на живо Рюгер СП101 - не е моят рево. Неудобство на хвата, тежка цев, тежък и трудно повратлив...

Това като го прочетох и паднах от стола :stres: Рюгерчето СП101 е толкова мъничко и леко, че просто нямам думи..

Да, направено е по мъжки - освен да се носи, с него може и да се стреля. Дори може спокойно да се тренира редовно без да се счупи, при това с .357 маг. А с .38 спл. е направо вечно. УСМ-а му е елементарен, което също е "+".

.....


Beer, тука ще подкрепя TheWhiteMan и ще се присъединя към мнението му.
В твоя ценови диапазон Рюгер СП101 е просто прекрасно предложение. Имам наблюдения върху няколко такива и всичките са положителни!
Винаги е добре ревото да става за 357маг, пък ти ако искаш цял живот пукай само с 38сп.
Втора ръка има СП101 на добри цени, даже тука у форума се продава един дето съм го виждал на живо и си беше супер пищовчето:

viewtopic.php?f=17&t=18258

На ревото тва му е хубавото че дръжката лесно се смяна и може да си направиш такава от дърво по твоята ръка.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Авг 2019, 12:08       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
T. Pavlov написа:

...........

Имал съм .22 маг. карабина и револвер и стрелянето с 80 стотинкови патрончета е тегаво преживяване - кара те да си много прецизен PDT_Armataz_01_30


Точно казано :tu: !

Когато ползвах 22wmr, най-читавите патрони бяха RWS .22 WMR SP 40gr /пробиват, експандират и не се фрагментират значително/:
http://www.guns.bg/RWS_22_WMR_SP_40gr-c ... g=&outlet=
Цена 1.30лв.

Нормален 357 маг - Sellier & Bellot .357 Mag. FMJ 158gr е 81ст:
http://www.guns.bg/Sellier__Bellot_357_ ... g=&outlet=

Евтинджос 38сп - Armscor .38 Sp. - 55ст.

Така че рево 38/357 от към боеприпаси и цени е по-харно от 22маг :tu:

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 338 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Stalker и 186 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer