logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:21




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 338 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2019, 16:52       Заглавие:  Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Обръщам се към уважаемата аудитория тук, с малка молба за нравствено напъствие.

Преди две години тук, още млад и зелен отворих тема за субкомпактен револвер Ruger LCR/357,
като второ поддържащо оръжие за самоотбрана. Тогава редица форумни мъдреци много добре ме охладиха, специално за този модел и аз навременно се отказах от това залитане.

Но сега отново се появи такъв жар за субкомпактен револвер в моята особа и търся начини да я погася.

Какво направих до момента:
- изчетох абсолютно всички теми, в които се пише за револвери тук, включително и ефективността на калибрите, тъй като и това е въпрос, който ме вълнува определено.
- синтезирах мненията на Paco, T.Pavlov, Radula, Ubotto, Ritter (Господ здраве да им дава дълги години) и други пипнали този вид и съм си извадил (+) и (-). Накрая видях и една стара обява на Mantus за неговият ровелвер и съвсем ме хвана яд, колко съм изпуснал.

Какво търся: субкомпактно/ за скрито ежедневно носене/ без наличие на съществена опасност и въпиюща нужда от самозащита/ но искам нещо леко и в готовност след време, на пенсионни годинки, като си копая на нивичката, да имам нещо огнеметно в панталончето, в малко кожено кобурче...а не да мъкна и там G17 или B92 и да ме виждат от другия хълм.

И отидох и пипнах на живо Смит 60/3 инча и Таурус модел 650 и Таурус 85. И не успях да измисля концепция. По принцип Таурус 650 идва на супер яка цена, но се опасявам, че 357 на 2 инча цев не е лесен за овладяване и някак си ръкохватката ми е миниатюрна за контрол.

Та на този етап ето какви са катаклизмите в моята глава:

- за субкомпактност следва да търся цев 2 инча. Окей. Явно трябва да търся 2 инчови Смитове в Айсдито,
за да ги съпоставя с Таурусите.

- прецизният избор на калибър: 357 или 38+Р -> първият е по-трудно контролируем и по-скъп, но дали 38+Р с подходящо оформена куршумена глава не би имал същото/подобно стресиращо тялото действие? 22 магнум отпадна, защото прочетох, че пилетата тичали с такива куршуми в сърцата PDT_Armataz_01_22

- Като марка Таурус /новото производство/ или Смит ? -> Смитът като еталон при ревотата е по-скъп, но с по-приятен спусък. Ала за него в тубата има повече клипове за допълнителни ъпгрейди, което от една страна ми допада, но от друга, означава, че още пари ще иска да се налива.

- Рево с открито чукче или със закрито такова ? Тъй като надали ще търся далечни дистанции на обстрел, аз самоотбраната я разбирам като контакт на къса дистанция и обстрел от хълбока или с една ръка, не следва да ми е необходимо взеждането, но.... виден револвераджия твърди обратното - рево без чукче било като мома...без нос, а не е като да не ги разбира нещата той.

- Евентуално, ако някой знае къде в Сф има ревота на Смит или таурус за тест. По спомени май само Вип и в Джима или ?

Та, накратко - това ми е мъглявината.

С уважение,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2019, 17:29       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Имал съм 3 таурус 85 - един стандартен стоманен с чукче, един стоманен без, и един олекотен с чукче.
Добрите страни - евтини, удобни за носене, поне моите с прилична точност и спусък, доста години носих основно един от трите.
Ако ще го носиш в джоба, този без чукчето е по-удобен, но дори и стандартните се свиква да ги вадиш с палец върху чукчето, такава да не се закача.
Лошото - ако ги стреляш повече, зъбите на барабана, с които се върти ори стрелба, се износват, и след време идва момент, в който не можеш да го превъртиш - два от моите трябяаше да ги пращам до таурус да ги оправят (доживотна гаранция, ама отнема седмица, докато ги получиш обратно).
Освен това миналата година се опитах да им звънна за някаква част, за която някой тук не помоли, и накрая се отказах, никой не вдигна телефона.
Лично не бих препоръчал таурус, особено в БГ, където кой знае кой и как върши гаранционната поддръжка.
Ако


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2019, 17:53       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Начии, ако измениш на другаря инженер Гастон ша са разпрааме сериозно!

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2019, 20:10       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Язе ако/ когато одъртея, и вече няма да мога така да се бия - за охлаждане на страстите на кварталните келеши, ще се спра на револверче в .22 Магнум. IMHO.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2019, 20:43       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Най-после интересна и "тъмна" тема в ефира...
Първо за протокола.
Всичките "доживотни" или дори "30- дневни гаранции на Смит, Ругер , Таурус и прочие компании в България са митове и легенди. При реален проблем бих заложил по-скоро на светена вода или пръскане с негасена вар срещу бели хакери.
Освен това дилърите на конкретните марки ги брига ку*рац, така и самите производители не ни броят за хора (да се разбира големите производители, които продават смешни количества на локалния пазар съизмерими със сергия в селски американски хоремаг). От тази гледна точка, при проблем се спасявате изключително на собствени мускули...Да не забравяме, че предишни дилъри на Таурус се отказаха и си зае*аха клиентите в БГ...Сървиса на настоящите дилъри на Смит и Ругер е по-скоро виртуално-хумористичен.
За липсата на проблеми, можете да чуете от ползватели на смит/ругер от старото производство, като Т.Павлов, Радула, отчасти мен и някои др. ползватели. Новото производство на повечето марки не блести с особено качество въпреки актуализираните цени. Дори чисто нови смитове страдат от реални "тайминг" или др. проблеми още в магазина.
С откриването на топлата вода и одъртяването и доближаването (по точки) до заветната пенсия, малко револверче с 5-6 патрона .38 спец е изключително удобно, юзър френдли и горе-долу покрива нуждите на 90% от населението на родината. Факт и то трудно опровержим на практика. Пък и "леко, късо и супер-бързо излиза от кубура" (както биха казали в реклама на Теленор).
По природа тези пищовчета не са за .357. (Изключая ругер сп101 и подобни "тежкотоварни" уреди).

Та по въпроса...
Идеален вариант - втора ръка преди 2000г. Смит мод. 60 или подобен.
Компромисен - астра, ругер, нов смит за 2- 3 бона.
Супер компромисен - Таурус (носим, но стреляме 1 барабан на година)
Суисайд- холек .38 (след 12 патрона +P се пука рамата до барабана).
Виртуален - револвер аркус лясковец 9Х18 (никой не го е виждал, но се зарежда с клипсове. Също така и в други калибри дето никой не го е виждал).
Архивен - просто купуваш Макаров за дачата...(9х18 е 9,2мм - ева го , 38-я). PDT_Armataz_01_22

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2019, 20:56       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Голям калибър като .357 Маг ти требе, ако някой ще стреля по тебе. Но с рево се стреля бързо и точно трудно, а се презарежда още по-трудно! Или ти се налага да спираш нападател с мачете. За “пенсионерски” вариант, ако не мислиш да носиш стоп патрони - аз лично бих се спрял на друга концепция.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2019, 20:57       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
За нашите условия, еднозначно Рюгер SP101 с най-късата цев. Първите два патрона в барабана .38 Спл. +Р Flat Nose, а другите три .357 Маг за животни.

Торес и Астра не бих ги разглеждал даже като алтернатива, само СиУ и то изцяло от неръждаема стомана. ИМХО.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2019, 21:20       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Beer написа:
без наличие на съществена опасност и въпиюща нужда от самозащита/ но искам нещо леко и в готовност след време, на пенсионни годинки, като си копая на нивичката, да имам нещо огнеметно в панталончето, в малко кожено кобурче...а не да мъкна и там G17 или B92 и да ме виждат от другия хълм.


Туй за Ubboto...
Знаем и ние как е пуца с 357 особено с 4" тръбичка и кило железо. Па и дори с .44 с особено неудоволствие.
Доколкото разбирам, колегата се интересува от необременително па и пенсионерско оръжие.
С 4" се стреля лесно. С 2" не чак толкова. Презареждането е трудно или почти невъзможно с тази система...

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2019, 21:33       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
Благодаря, че ме класира сред капацитетите във форума, по мое скромно мнение- напълно незаслужено.
Не ми стана напълно ясно дали освен субкомпактен, револверът трябва да е и лек. Защото аз лично не съм очарован от новите, модерни револвери, чиято рама е сплав от скандий и алуминий. Да- леки са, синички, красиви и ефектни, но се оказва, че покритието е вид боя или нанесено на принципа на Галвин и след време, не дълго!, се лющи като изгоряла кожа. Лично видях такъв револвер с язви от влага при неправилно съхранение в каса! Не изглеждаше никак добре...
Та мисълта ми е- стомана/инокс. Инчовете- 2 или 2.125, като втория вариант по приляга на оръжие.
С ударник- Минаващия го е казал по-горе. Свиква се при вадене от джоб. Сега, отделен е въпросът, че в джоб това малко оръжие може да се завърти по всякакъв начин, така, че да ти стане супер тегаво бързото вадене.
Има едни кобури от набук, които покриват ударника, като същевременно имаш много комфортен достъп до оръжието.
Калибърът в 38 и 38+Р донякъде се владее в този тип компактност. От там насетне става тегаво. Много зависи и каква дръжка си му сложил. В повечето случаи стоковите, търсейки максимална компактност, не предлагат нужния комфорт при стрелба в .357. Но изповядвайки идеята за чист дефенс при този тип оръжие- два изстрела дори и с една ръка бих могъл да пласирам на 3-5 метра с една ръка в .357 Маг.
Подготвил съм доста снимков материал, а трупам и практически опит със S&W Lady Smith 60 и ако открадна малко време ще се пробвам да го представя на аудиторията.
Таурус 85 2.125" в .38 съм имал и ползвах десетина години. Бях очарован от плавния и мек спусък на дабъл. Смея да твърдя, че беше по-добър от двата Смит-а, които имах/имам.
За износването на зъбците на барабана и аз съм чувал и чел, но преки впечатления нямам. Просто не успях да навъртя километраж на Таурус-а по ред причини.
Моят избор е S&W от старото производство без джендърските ключалки на ударника. Ако е от стомана- още по-добре. Въпреки относително малкото тегло- 680 гр. все пак се усеща на кръста. И вероятността да го посееш някъде по полето е по-малка. А тези скандий хавите са по 300 грама! Баси, той часовникът ми тежи над 200 гр., а ми е на китката и не го усещам!
Това от мен, като пак искам да подчертая, че в сравнение с капацитетите съм като чавдарче!
Дано съм бил полезен.
Наздраве!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2019, 22:00       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Скандиевите и т.н. титанови работи са супер и то най-висок клас, НО не за БГ. Щото в амреичку , като ти пръдне титановото бирибнче, ти го сменят без пари, а тука е оновна част, със всичките произтичащи от това нерешими проблеми. На практика, лесно може да се окаже тотал щета и то по-бързо от очакването.
На практика "олекотените" алуминиеви и т.н. смитове са с около 5000 патрона ресурс (от произвдителят). Пък от друга гледна точка са над 10г-100г. стреляне от средният пенсионер. (завиждам на Мечката, че смята да се пенсионира по принцип).
В тази връзка олд-скул железен, старовремски "безсмъртен" .38 се оказва по по-дходящ за повечето хора.
Напоследък се налага най-доброто от двата свята - скандиева рама и стоманен барабан. Разбира се отново гъзарско решение.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2019, 22:11       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
radula написа:
Въпреки относително малкото тегло- 680 гр. все пак се усеща на кръста.

Макарената е аналогично тегло предполагам без патроните.
Но все пак си оставя "класически" пенсионерски пищов (без обиди , супер си е).

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2019, 22:36       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
И да добавя нещо, щото съм минал по тоя път - таурса беше удобен в джоба, но нямаше нищо общо с .380 рюгер или келтек, та си струва и тях да погледнеш като опция.
Обаче тия последните двама стрелци носеха бронежилетки и ме замислиха дали с късото .380 ще мога да правя лесно хедшотс, та май ще ходим на нещо по-сериозно.
П.п. След 6 минути дълбоки размисли си купих един глок 43...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2019, 01:45       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
https://youtu.be/u3Np-W5vtY4 Пенсионерската, с маса паразити в движенията, но не това е целта... Целта е с мъндзаркото да се гърми, за да се свикне, да се овладее, да си паснете. А с лекичките това е зорно. Петле - трябва си, видеото го показва. Но близко пувай на самовзвод, ама надалече, без запрегнат кондак си безпомощен.
Така... малък и скрит - може, ама и бърз - трудно. Ситният пищов си иска кобур, без него ще го търсиш из крачолите или на земята. В джоба - както е писал Радула,- ще го хванеш за масура, когат ти требе най-много. А за монетки, ключета там, все трябва да проверяваш.
Стърчащ мерник по правило се закача за пешовете .
.38 Р от два инча, с 250 м/с има малко джаули, ама всичките си остават в тялото на опонента. Плосък мек оловен връх е най-доброто за тази скорост - на облечения раневият канал е малък, куховърхите я се отворят, а оловните са си със свинец и не са толкова меки.


Прикачени файлове:
DSC01013.JPG
DSC01013.JPG [ 1.08 MiB | Прегледано 10407 пъти ]

_________________
СК "Арес" Пловдив .
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2019, 05:36       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
T. Pavlov написа:
https://youtu.be/u3Np-W5vtY4 Пенсионерската, с маса паразити в движенията, но не това е целта... Целта е с мъндзаркото да се гърми, за да се свикне, да се овладее, да си паснете. А с лекичките това е зорно.

Аз имах за кратко MODEL 642.Трагедия! Не може да се стреля с него. Става само да си го буташ и да му се кефиш.
minavasht написа:
След 6 минути дълбоки размисли си купих един глок 43...

Много по-добре. Стреля, цели, удобен за носене. Патрони има. На моя му сложих удължител на пълнителя плюс 2.
Въпреки, че го продадох пак бих си взел 43. Или 48. За мен оръжието е за стрелба. Аз оръжие не нося. Отдавна нямам врагове. Живи.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2019, 09:53       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Цитат:
но искам нещо леко и в готовност след време, на пенсионни годинки, като си копая на нивичката, да имам нещо огнеметно в панталончето, в малко кожено кобурче...

А измОрен от кОпането, ще си направиш една салата, ще си сипеш някоя друга ракия, ще надуеш Цеца... а .357 Маг много трещи, трябва винаги да го мислиш де ще иде и ко ще пробие, а и е скъп за редовия БГ пеншън, деебиш!

Пък де го това безсмъртно двукрако, де след някой друг .22 WMR в капачките на коленете ще продължи да те мачка и гази?! Ще си тренираш на тънкана по капачки от буркани... а с .357 Маг ще олющиш някой по инерция в “center of mass”, и после ще има да плащаш труп. Стоп патроните в револвер иначе са си сила.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 338 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 52 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer