logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 16:12




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2019, 09:03       Заглавие:  IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
IWI Masada е поредният нов конкурент на Глок. Дали пистолета ще се наложи извън армията и полицията на Израел само времето ще покаже. Но съчетанието от технически параметри и цена е повече от добро.

Официалния сайт на оръжието: https://iwi.net/masada/

Съпоставка с Глок 17 ген. 5


Ревю на IWI Masada


_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2019, 09:26       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Това повече прилича на M&P на S&W. А и "много, като него вече плакаха". Глок при пистолетите, е като АК при карабините.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2019, 10:11       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Глок е страхотно оръжие заради своя първичен спартански вид. Изчистен от всичко излишно. :armed:

Новият израелски пищов е черпил идеи от Glock, Sig Sauer P320 и Beretta APX. По сложна и фина изработка е от Глок. Това го прави по красив, но вероятно и по склонен към дефекти. Времето ще покаже дали издържа на тежка експлоатация без да засича и без да се чупи.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2019, 14:15       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
...щото Глок издържа на тежка експлоатация без да засича и без да се чупи?

Sent from my OnePlus7

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2019, 16:23       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
slaf4u написа:
...щото Глок издържа на тежка експлоатация без да засича и без да се чупи?

Sent from my OnePlus7


Много по дълго,отколкото опонентите си,като при това има идентични показатели относно групираност и т.н,че не ми се пише....Е,по труден е за овладяване от система с чук и на много им е кисело гроздето ма ко да напраиш.... ;) PDT_Armataz_01_22

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2019, 17:52       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2014, 17:16
Мнения: 612
Надежден , изчистен като детайли по себе си и удобен за носене и привеждане в бойна готовност .
Това е важно за мен и моя избор се свежда за сега само и единствено Glock !

_________________
"Всекиму ще се държи сметка за делата" Васил Левски
______________________________________________


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2019, 18:56       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Твърде много производители се пънат да направят "новия Глок", което е достатъчно основание да се уважава единствения Глок.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2019, 19:06       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
icopico написа:
моя избор се свежда за сега само и единствено Glock !


rdgeorgiev написа:
Твърде много производители се пънат да направят "новия Глок", което е достатъчно основание да се уважава единствения Глок.


Колеги, бих ви попитал вие колко други оръжия сте ползвали, за да сте толкова категорични?
Глок та Глок. Звучи ми като фразата от един стар БГ филм: "Ладата-това е кола".

Никой не оспорва качествата на Глок, но имам няколко познати заклети Глок-аджии, които при първи досег с моя PPQ M2, веднага се замислят за смяна.

Та слезте от Ладата, повозете се на нещо друго, и пак говорете:)
Първият ми 9 мм пистолет бе Глок 19, с който се разделих веднага след досега с Валтера.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2019, 19:18       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Тук не става въпрос за личните предпочитания, а за това че напоследък кой ли не пуска някакви полимери и се рекламира като "нещо си" сравнено с Глок, а това показва единствено липса на самочувствие в уникалността и/или качествата на собствената разработка. Звучи ми нещо като българският Елвис или българският Франк Синатра. Ако най-големият ти творчески успех е успешното имитиране на творчеството на някой преди теб - значи не си никакъв творец. Просто не е редно производителите така да се поставят в позиция на догонващи и имитатори. А някои дори го правят сами.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2019, 19:43       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Много точно казано, Румка!

Росене, при 2-3 кутии патрони годишно е все тая какъв е пистолетът.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2019, 19:44       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
rosen71 написа:
Колеги, бих ви попитал вие колко други оръжия сте ползвали, за да сте толкова категорични?


До сега съм имал 10 различни марки и модели, но като ГЛОК няма друг!

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2019, 21:10       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
slaf4u написа:
...щото Глок издържа на тежка експлоатация без да засича и без да се чупи?

Може би е редно да кажем така:
Ако!!! Ако Glock изобщо засече или се счупи, то на него ще му се случи последен!!! Това е перфектният работен “кон”/пистолет!!!

Един младеж от другата страна на големата вода, който стреля много, ама много в едно свое видео каза (относно своят избор - Glock):

“It’s ergonomically horrible...
Aesthetically ugly...
It’s a plastic gun from another country...
Why you’ll pick this gun?
- It’s reliable out of the box!!!”

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2019, 21:45       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Ето едно приятно видео, отново от Шортите, където класира алтернативите на Глок:

https://www.youtube.com/watch?v=CIPNF3M0MDk




Иначе всеки си избира сам. Аз доста се колебах между Глок и S&W, накрая просто избрах този, който малко по-добре ми пасваше на ръката.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2019, 22:08       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
JDredd написа:
Росене, при 2-3 кутии патрони годишно е все тая какъв е пистолетът.


ОК, но нека някой да изстреля примерно 5000 с Валтера, и да каже как е. Как е ергономията, спусъка, и т.н.
А не думи от рода "Чувал съм, казаха ми, гледах някъде...."
Даже ако човек се порови, ще открие интересни статии...

Факт е, че Глок се е наложил, но не значи, че е най-добрия. Лично на мен ми е много неудобен, затова го разкарах. Валтера ми е залепнал в ръката.
На моя имам около 400 патрона, но на друг имам около 1500, с всякакви патрони, и без проблем. Не е мерило, аз не съм активен спортуващ.
Но нека някой дето стреля много да си вземе един, да пробва, и тогава да изказва крайни мнения.
Гръцките спец-части, гранична полиция и др. техни служби са избирали м/у Глок и Валтер, и са избрали Валтера.

Просто популярността е различна, а и начина, по който дадена стока се налага на пазара.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2019, 22:16       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
В къщи има два служебни и 4-5 лични глока.
Имам и един Валтер п99, който харесвах много заради спусъка, но ъгъла на дръжката му ми идва неудобен, за разлика от глокските.
Това настрана, с глок съм имал само засечки свързани с релоуди. С валтера (вярно, един от първите бройки .40) имах много задечки, особено с ХП, докато не залепих парчета пластмаса на пълнителите, за да не се движат много в дръжката. После пуснаха нови пълнители, на които смениха подавачите и се оправиха нещата. Не съм го стрелял от години.
Преди, когато стрелях само с валтера, имах уговорка с уолмарт, докарваха 2000 патрона всеки месец. По някое време му сложих 9мм цев, за да спестявам, след доста хиляди се счупи цевта - отчупи и се зъба.
Та имам доста голям настрел с валтера, и бих предпочел глок винаги.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: SVIREPIY и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer