logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 12:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 148 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2019, 20:01       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Poseidon написа:

..............
темата ти е точно такава и те поздравих! поздравявам те пак! ...


Явно не съм те разбрал.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2019, 21:14       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
ubboto написа:
Навил си се си като грамофонна плоча... и не спираш, ебаси! Ами, давай - предложи го този изчистен текст, дай го на някой дУпитат от твоя регион, който да го придвижи като законодателно предложение! Не е толкова сложно, мислА.


Ами мъча се, за разлика от много форумни "герои", които освен да се заяждат друго не могат.
И нещата са обсъждани, и не са никак розови. Само че има един голям проблем-Царя не дава. Ако се приеме закон, който да "улесни" нещата, познай кои ще са героите от филма "вий жертва паднахте".
Понеже политиката е табу, няма да обяснявам, а се сещай сам.
Въпреки, че статията е от 2016, прочети я. Не е измислена от мен.

http://legalworld.bg/51487.16-mln-neraz ... hoda*.html

Като в други интервюта се казва, че реално броят е по-голям, но никой не знае за колко от извършените дребни престъпления изобщо не са подавани сигнали/жалби.
Затова народа е насъбрал до такава степен, че вече иска да решава нещата сам. И аз съм бил обиран няколко пъти, примерно за 10-тина бона обща, и всеки казва "Карай, здраве да има". Ами покрийте ми загубите, и вие си "карайте със здраве". Затова и морално доктора го оправдавам, въпреки, че си го е свитнал целенасочено. Обаче държавата 50 пъти не си е свършила работата, което значи че не иска и не може. А един доктор сам и еднократно е решил проблема.

И темата е кой какво предпочита за защита на дома-дали ще върти АР-ки, дали помпи, дали брадви, си е изцяло негова работа и решение. Всеки излага тезата си, и другите също. Един е решил да шие мангалите от 50 м(пробягай да видиш за колко ще успееш - рекорда е към 6), друг е решил да ги помпи, трети със сол, четвърти с брадва, резачка, друг не го е.бат законите, щом става дума за защита на семейството, и 2-3 тука имате проблеми с това. Законите трябва да са за НАРОДА, колкото и да е прост. Щом простия народ иска такива закони, даже и умните и юридически образовани са длъжни да се съобразят с това. Това е ДЕМОкрация, ако знаеш какво означава тази дума. Не е ЮРИСТкрация.

Та ходи питай бай американец дали знае законите подробно, но иначе спокойно си слага табела като тези дето постнах.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2019, 22:14       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
Посейдоне, каква прокуратура, какви клевети, какви пет лева? Значи тук можем да си пишем всякакви измишльотини, че ходим с по четири пълнителя, и после да отричаме и да казваме, че всичко е само в нашата глава?!
Айде, малко по-сериозно, става ли? Хубавото на нета е, че написаното остава. Човек в емоцията си и еуфорията пише доста неща, но ако му се размива реалността и фикцията- проблем.
УБО, аз също имам снимки и заставам с лицето си. Но не се "хваля" с пробити радиатори, пък било то и преди 15-16 години. Просто, защото не съм го правил.
За нивото ти на стрелба- освен респект, друго не мога да кажа. На светлинни години съм от теб, а и едва ли някога ще те достигна. Просто във всяка тема го изтъкваш, без значение за какво е самата тема. Мен, лично, това ме дразни, но пък какво от това? Всеки казва каквото мисли, нали?
Пиша рядко, защото няма с какво да обогатя форума. Но чета много. Още в началото споменах, че не ми харесва меренето на pi6ki и дрязгите между групичките.
Да, избирам оръжието си да ми хареса, да ми е удобно, да ме кефи като го гледам и да ме радва. Нещо лошо? Купувам си го с моите пари, никому не дължа отчет. И стрелям, е, не толкова много и толкова добре като някои хора, но стрелям и се опитвам да бъда в кондиция.
Толкова от мен, повече в обяснителен режим няма да влизам.
Бъдете здрави и спокойни- всичко останало се купува с пари!
И "чисти" цеви! В смисъл да не ви се налага да стреляте...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2019, 22:51       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
radula написа:
Но не се "хваля" с пробити радиатори, пък било то и преди 15-16 години. Просто, защото не съм го правил. За нивото ти на стрелба- освен респект, друго не мога да кажа. На светлинни години съм от теб, а и едва ли някога ще те достигна. Просто във всяка тема го изтъкваш, без значение за какво е самата тема. Мен, лично, това ме дразни, но пък какво от това? Всеки казва каквото мисли, нали?

1. Не е хвалба, а констатация на база на някакъв личен опит, че и в едни от най-лудите години - по ЧОВЕК не се стреляше току-така. А и най-изпадналият мангал - по закон се води човек. И ако отстреляш такъв - после ще те съдят така, все едно наистина си пушнал човек. Бате Оги, след това - Посейдона го знае :D - за гащите и яката, и газ оттам. Та, сам човек и за кенефа не е - разсъждения просто.

2. В тази тема за дрилове не съм споменавал, така че пак преекспонираш. За "всяка тема" пък - хептен! Иначе отдавна съм си взел бележка, и няма повече да ви дразня. Просто наистина не съм предполагал, че всеобщата неприязън може да бъде чак толкова голяма. По чуждите форуми това го няма.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 10 Окт 2019, 22:53, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2019, 22:53       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
radula написа:
Посейдоне, каква прокуратура, какви клевети, какви пет лева? Значи тук можем да си пишем всякакви измишльотини, че ходим с по четири пълнителя, и после да отричаме и да казваме, че всичко е само в нашата глава?!
Айде, малко по-сериозно, става ли? Хубавото на нета е, че написаното остава.

Ами именно сме сериозни и именно написаното остава! И ти като плашиш с КОС колегите дето носят неколко палнитела аз пък те плаша с прокуратурата за клевета :DD :D
ха ха сега сме квит! :tu:

Е вече ептен сериозно на мен от онази тема ми се изясни защо бивши служители носят НЯКОЛКО пълнителя!
его Дорсея цитирах ти и Драката
Dorssay написа:
Аз ходя винаги с 3 пълнителя = 43 бр. боеприпаси с мен.

така се покачва надежността! нали се досещаш...а не че ги хапе щъркело да носят над 45 патрона колко е по закон. шеесе и так дале...си видел ти...
ми няма такова нещо...
аз естествено не нося втори...да не съм патил и си личи...няма начин да нося два, но ТОВА е смисъла на онази тема! поне два три ако се спече некой ...па втори и прочие...

И толко и си разбрал Геле за радиатора дето стрелял...

иначе пишеш интересно и ще се радвам да те чета...и не само аз...имаш опит не се праи тука...независимо че се заяждаш и къде писа че съм неприятен и смахнат ли беше...няма проблем ...не може да си нормален и да ме харесваш :DD

Това че те дразни, че Геле се изтъквал, че мое да стреля...е вече ептен нефелно...мани тоя тон...
вместо да го нагласиме с некой дрил по-бързо и точно от него ...ние се дразниме...
а аз кво да кажа...показвам как сецам и тука коментара беше, че това е показване как мое да си изгуба пищова :D ...е кво загубих мерак за видеа, но ще ми дойде пак са зимата...
важно е да понаучиме тука нещо...и да не държиме гарес се едно незнам кво е станало


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2019, 23:06       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
rosen71 написа:
Ако се приеме закон, който да "улесни" нещата, познай кои ще са героите от филма "вий жертва паднахте".

Който стреля по-бързо и точно - също като в Дивия Запад. :DD Само че "улесняването" на нещата няма как да дойде на сегрегационен принцип - законът ще важи само за Росен, щото е "добрия", но не и за Геле - които хипотетично е "лошия". Законът ще важи еднакво и за двама ни.

И понеже имаше назад въпроси за казуси, давам ти един: Ако се приеме/ което никога няма да се приеме естествено... "няма превишаване пределите на неизбежната отбрана при въоръжено нападение"... ако нещо се скараме, но нападение от моя страна все още няма... ти обаче, да се подсигуриш - си вадиш Валтера и го насочваш към мене... язе ще имам пълното законово право да олабя по тебе всичките си 45 броя фишека.

А за да си наясно какво точно е "нападение" по смисъла на закона... хора като доц. Ива Пушкарова правят наистина много интересни и полезни семинари по темата с неизбежната отбрана - където ще можеш да получиш компетентен отговор за това, КАК СА НЕЩАТА ПО ЗАКОН от наистина капацитет. А вече какво точно ЩЕ ОТСЪДИ СЪДЪТ - това е съвсем друга тема. Док от Пловдив мина по може би най-тънката лайсна именно по настоящата нормативна уредба, не ли?! :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2019, 23:24       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
ubboto написа:
По темата, вече на 43 години вече... преди да тръгна дори вербално да се разправям и конфронтирам - дишам дълбоко и броя до десет.

:tu:

Когато нося пистолет, не само че броя до десет.. ами направо отстъпвам и се усмихвам, дори и да съм съвсем прав. Просто носенето на оръжие те задължава да бъдеш учтив. Точно по тази причина искам колкото се може повече бели българи да носят оръжие на улицата, а не само "избрани", както беше преди 10-на години. Така всички ще се усмихваме един на друг и няма да се псуваме по кръстовищата: кой-кого засякъл с колата и отнел предимство. :-)

ubboto написа:
rosen71 написа:
Може колега, може. Даже е задължително за някои неща да са прости и ясни, когато се касае човешки живот, без значение дали на нападателя или на защитилия се.Те са няколко неща, и при добро желание може да се изчистят в кратък текст.

Навил си се си като грамофонна плоча... и не спираш, ебаси! :oops: Ами, давай - предложи го този изчистен текст, дай го на някой дУпитат от твоя регион, който да го придвижи като законодателно предложение! Не е толкова сложно, мислА.

Че защо Росен да предлага текстове? Това, което мина на първо четене като поправки в НК според мен е достатъчно просто и ясно. Остава да мине на второ и край. Но без да се пипа. Тръгнат ли да се разтягат пак локуми от разни юристи а-ла Пушкарова с пясъчника, ще стане гавно..

ubboto написа:
А вече какво точно ЩЕ ОТСЪДИ СЪДЪТ - това е съвсем друга тема.

Ето тука не си прав, ама хич! :-) При ясни и прости закони, съда няма право да отсъжда различно от това което пише. Нали за това е целият спор, че сегашната система е изгнила.. съда може само да изпълнява, а не да тълкува според зависи. Минаващият правилно каза, че който учи право му промиват мозъка и не може да стопли съвсем елементарни (поне за мен) неща.


Последна промяна TheWhiteMan на 10 Окт 2019, 23:45, променена общо 3 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2019, 23:27       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
И ти като плашиш с КОС колегите дето носят неколко палнитела…

Стар прийом на дъртите ченгели, взаимстван от съвеЦките им колеги - избирателно да се подбират ИСТИНИ за някого, след което да се рисува фалшив образ/ легенда. "Геле се хвали, че стреля по радиатори". Ама в каква ситуация, преди колко време, в какъв КОНТЕКСТ се споделя всичко това сега - това пак избирателно, удобно се пропуска.

Като тук ми липсват единствено дълбоките прозрения на другаря Вишински: "Нищо не пази здравето толкова добре така, както доброволните самопризнания." :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2019, 23:36       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
чакай че ми стана интересно...
та при тоя казус и при сегашния НК ти кво ше направиш?
нека това е на магистралата...отбили сте карате се ...псувни се почват и Роската или некой си вади и насочва Валтера или макарената в тебе?
не мое да се прикриеш зад колата на 15м сте на открито дистанция 4м

ше броиш пак до 10 и ше хипнотизираш дулото на пищова
ще му метнеш едно маваши от 4м?
все пак побягваш да се скриеш
опитваш с разговор

сега принципно у нас това може да стане , и такъв запалянко няма да стреля, но все пак ако сецне...е язък ти за подготовката мен...застрелян от чичак дето не мое да си държи пищола правилно :roll:


ubboto написа:
"няма превишаване пределите на неизбежната отбрана при въоръжено нападение"... ако нещо се скараме, но нападение от моя страна все още няма... ти обаче, да се подсигуриш - си вадиш Валтера и го насочваш към мене... язе ще имам пълното законово право да олабя по тебе всичките си 45 броя фишека.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2019, 23:44       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
чакай че ми стана интересно...та при тоя казус и при сегашния НК ти кво ше направиш?

Същото, но ще съм длъжен да се впиша в пределите на неизбежната отбрана, тоест няма как да олабя по Росен целия си пълнител. Докато ако мине: "Няма превишаване пределите на неизбежната отбрана при въоръжено нападение"... как си изкара Роската "валтерчето" от кобурчето и тръгне да го сочи към мене - се случва това:

https://www.youtube.com/watch?v=mbgB8h8b3EE

Всичко това - чисто хипотетично и художествено представено, естествено! Да не вземе някой друг нереализирал се Вишински да се превъзбуди сега! :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2019, 23:58       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
TheWhiteMan написа:
Че защо Росен да предлага текстове?

Защото, ми се струва, че иска да блесне човека - лошо няма, разбира се. И в такъв случай, ако предложи една наистина смислено издържана юридическа формулировка - аз ще съм първият, който ще го аплодира.

Но като се сетя какъв пълен мазалЯк беше и понастоящем е една нищо и никаква нова "народна" формулировка за експанзивните боеприпаси - :oops: ; хич не ми се и мисли! Именно за това, по нормативната уредба следва да се пипа много внимателно и обмислено.

Щото ако на база на същата нормативна уредба, някой реши да прави поразии - ти остава да разчиташ единствено на будната му гражданска съвест, че няма да го стори. "Хлапетата на пясъчника", да… пример точно от доц. Ива Пушкарова, която според нашите видни форумописци - правото не го разбира. :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2019, 00:00       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
TheWhiteMan написа:
Минаващият е прав, че който учи право му промиват мозъка и не може да стопли съвсем елементарни (поне за мен) неща.

нее не мога ! :D Крайно време е да отвориме тема с бисери :DD

и в този смисъл ситуацията ми със служителя от НСО...
Аз съм при двама спецове в един сервиз - пристига четвърти човек случайно / двамата го познават/
Почваме лаф там за интерфейси и в сервиза влиза клиентка с умопомрачителна визия...значи всеки е виждал хубава жена ама тази беше аут ъф спейс...
Значи онези двамата се държат на положение естествено...какво има ...тука нещо не ми пали сутрин колата ...я да видиме...чик чирик...аз не мое да издържа ...отдалечих се и с дупнишка решителност казвам на този дето дойде четвъртия:
Е за такава жена ще се биеме докато остане един!

/требва да отбележа че шансовете ми срещу този са много по-малки от нула - едър натрениран тип беше/ но това няма значение :smoke:

Този ме погледна и много спокойно каза:

-А защо да се биеме? Не мое ли да я натаковаме и четиримата!? :shock:

Избухнахме в бурен смех :D е оказа се, че човека е служител на НСО ...пратих ти поздрави по него Геле...
Значи психическата пригодност ви е на ниво! не можахме да се сбиеме...ха хааа така би требвало да се действа в напечени ситуации,
но няма ли накъде добре е да имаш резервен пълнител и поне 400 патрона! :happy:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2019, 00:03       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
ubboto написа:
Докато ако мине: "Няма превишаване пределите на неизбежната отбрана при въоръжено нападение"... как си изкара Роската "валтерчето" от кобурчето и тръгне да го сочи към мене - се случва това

Геле, ако някой вече е насочил към тебе зареден пистолет.. става като в една руска поговорка: "Поздно пить боржоми". :happy: Ще те изрешети преди да си посегнал към кобура, ако ще ти да си като Джери Микулек, а той да е стрелял два пъти в живота си.)) И после ще бъде оправдан де..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2019, 00:11       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
TheWhiteMan написа:
Геле, ако някой вече е насочил към тебе зареден пистолет...

Човек, и идея си нямаш/ е може и да имаш, де… какви изроди ходят по майката Земя! Пред които и аз, де не цепя басма на никого… се чувствам като някое нищожно джудже! Хайде стига с тези насочени пистолети вече… ; давайте по същество по темата - аз няма повече да ви дразня и да ви преча на моабета. :D

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2019, 00:14       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Аз бих заложил на датчици за движение… и няколко такива по основните направления на имота. :DD


_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 148 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Boarhunter, ickata671, Suhoi27 и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer