logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 07:34




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 419 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 28  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2020, 20:36       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Вчера ми остана време да монтирам и оптика на Ruger AR-556, благодарение на приятел, който ми я предостави за ползване (да е жив и здрав човека че ми уйдисва на акъла) :tu: !
Оптиката е тази:
1-10X26 35MM LTS 2, FFP MIL/MIL CIRCLE-DOT SUPER BRIGHT ILLUM.
http://www.valdada.com/1-10x26-35mm-lts ... ght-illum/
Така стои върху AR-556
Изображение
Изображение

п.п. При монтажа на оптики, преимуществото на АР платформата изпъква осоено ярко- пикантинито дава възможност за бързо и лесно монтиране, опцията за премахването на механичния мерник е много практична.
Изобщо е песен ако си решил да кичиш арката с нещо!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


Последна промяна tsb на 01 Мар 2020, 20:50, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2020, 20:38       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Пробвах с оптиката тези фабрични патрони
GECO .223 REM. EXPRESS 56 GR
https://geco-munition.de/en/ammunition/ ... 3-rem.html
Резултата на 100м е този:
Изображение

Пълна трагедия!
Скорости, V5 (мерени с хроно): 822.6м/с; 876м/с, 854м/с.
Очаквах повече от патрон на цена 2.30лв...
И то при положение, че преди около 2 години ми бяха любими с болтовата карабина в 223 рем! Тогавашните партиди правеха дупка до дупка!
Явно качеството на продукцията им е западнало.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2020, 20:44       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
И затова като ми кажат че релоуда на 223 не си заслужава.... леко изпадам в забавно настроение :DD .......не за друго ами щото с компоненти струващи около 51.31ст постигам на 100м това:
Изображение
разбира се благодарение и на качествената оптика :tu: !!!

Е, трябва да имаш и бегли познания от релоуд, да си прочел това-онова, да си пробвал едно друго, но това кой ти го брой - по скоро е в областта на забавлението и приятно прекараното време :DD .

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2020, 20:46       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Утре ще публикувам и рецептата за групата от 0.830,5`` на 100м.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2020, 21:00       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Пробвах с оптиката на 100м и тези фабрични патрони:
223 Remington 55 gr HP Match™ Frontier
https://www.hornady.com/ammunition/rifl ... rontier#!/#specs

Изображение

Скорости, V5: 853,2м/с; 830м/с, 822,6м/с.

показанието на шублера е в мм

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2020, 21:30       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Та, след близо 1000 изстреляни от мен патрона, през собствената ми AR-556 (купена с личните ми, честно и почтено спечелени пари), мога да обобщя:

Порочно заченатото отроче на маркетинговата, прогнила, капиталистическа икономика, работи повече от добре (да са живи и здрави хамериканците от Ругер и все така да продължават с продукцията си :D :tu: )!!!
В интерес на истината Ruger AR-556 надхвърли очакванията ми.

Нямам идея дали е "овър газ" или не, не знам "direct gas impingement" (DGI) каква дължина е точно и не ме интересува.
Това което знам е че без значение фабрични или релоуд патрони, карабината работи отчайващо безпроблемно.
Равносметката до тук е:
0 засечки, 0 изпаднали пълнители, 0 - ФТФ, 0 - ФТЕ, 0-2Ф, 0-3Ф, 0-кумини и 0-т.н. проблеми.
Оръжието продължава да работи отвратително безотказно.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2020, 08:26       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
tsb написа:
В интерес на истината Ruger AR-556 надхвърли очакванията ми.


Моите патрони са по-малко, но впечатленията са същите.
А румънската оптика си е ОК, само скалата малко ми идва тъничка :)

Доста хора обаче не искат да приемат фактора "задприкладно устройство" за причина за неуспехите си :)
А със смяната на ложата, някак си усещам отката и флипа че намаляха.

И отново - най-добре похарчените 1800 лв. от мен.
Като събера 1000 гилзи, почвам да пълня и аз.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2020, 16:16       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Малко (хаотично :DD ) натрупани размисли за качеството на бюджетни (и не толкова бюджетни) фабричните патрони в калибър 223рем/5.56х45, които съм ползвал, от гледна точка скорости, качеството на гилзите им и групираност.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2020, 16:17       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Бих ги „класирал“ в „бял списък“ така:
1. На първо място - фиочи 55грн фмж.
Добра цена (около 70-75ст при пазаруване на едро със спортно разрешително), прилично високи скорости, добри групи, качествени гилзи, въпреки „милитари кримпа“. Сравнително лесно се работят и релоудват.
Гилзите им явно са с по-малък обем от ппу, „10“, геко, федерал, тъй като при един и същ обем на заряди при релоуд патроните правени с гилзи на фиочи дават 10-15м/с в повече от другите. Това в зависимост от ползвания вид на пропеланта и при 55грн. фмж-бт проектил на хорнади с канелур.
2. На второ място - хорнади фронтиер 62грн СП. Цена на дребно около 90ст. Най-добрите групи с бързомер на 100м! Гилзите им са добри за релоуд.

3. Трето място- хорнади фронтиер 55грн фмж. При тях хубавото е че рядко има нужда от тримиране на гилзата след първия изстрел. Прилични групи и скорости. Като негатив може да се посочи, че при един намерен на стрелбището патрон (с удар по капсула, но без изстрел), след разглобяването му установих, че в долната си част пропеланта беше станал на бучка. С др. думи, барута който беше непосредствено над капсула беше се превърнал в твърда бучка. Другия над него си беше в нормално състояние. Странно, но факт.


4. Geco Target .223 Rem. FMJ 55gr. Цена около 1лв. Прилични групи и скорости. Гилзите им са добри. Като негатив може да се посочи че много лесно патинясват и корозират при досег с влага. Ако са престояли в кал, дъжд и т.н. влага е добре след почистването да се прегледат внимателно!

5. Гилзи с маркировка на дъното им „5.56 10 13“ (цена около 68ст. за 1бр. патрон). Повечето от гилзите им са прилични, изключая кофти милитъри кримпа, който се премава не мн. лесно. Приличен метал, фулсайзват се лесно, тримират се прилично. Доста еднообразно тегло има измежду тях, ако се подбират. Примерно 5-6 от 50.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2020, 16:17       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Негативната класация (черен списък):
1. Първо място (да се разбира най-зле) - гилзи с маркировка на дъното им „5.56 10 14“ (цена около 68ст. за 1бр.), Не всички, но доста от тях са зле.
- Големи разлики в скоростите на проектилите и нагар между външния диаметър на капсата и капсулното гнездо.
- След изстрел на фабричен патрон съм наблюдавал своеобразно „удебеление“ на гилзата в долната й ¼, приблизително.
-При опит за формоване рядко тези гилзи влизат/излизат безпроблемно в/от шелхолдера.
- В процеса на формоване се наблюдава образуването на „метален пръстен“ в следствие „свалянето“ на метала от формоващата матрица в областта на образувалото се след изстрел „удебеление“. Този пръстен пречи на матрицата да стигне нормалното крайно долно положение и да извърши фулсайза. В следствие гилзата не минава (за малко) проверка през амочекъра и прави проблеми ако решите да я ползвате снарядена в карабината.
- Установих по трудния начин, че някой от тези гилзи са с дупка на огнепроводния канал, която не е центрирана, а се намира образно казано в периферията на капсулното гнездо. „Благодарение“ на такава гилза ми се счупи избивача на универсалната декапсулираща матрица на лиман.
- Наблюдават се също така и следи от отражателя по дъното на гилзата, до степен на подвита метална стружка.
- При опит за тримирането на гилзите, метала който трябва да се отнеме, често бива „размазан“ и се разплесква назад, вместо да се „отреже“ с чиста стружка както става с читавите гилзи. После се отваря много работа при „обиране“ отвън дулцето на гилзата с инструмента за тази цел.

2. Второ място в тази класация давам на патроните/гилзите GECO EXPRESS 223 Rem (не добро съотношение цена/качество в предвид 2.20лв.-2.30лв. за 1 бр.).
Не стига че няма никаква групираност, не стига че от патрон до патрон има голяма разлика в скоростите, ами и всичките които пробвах в ар556 са с пробит капсул след изстрела.
Пробойната е централна в капсата и поради тази причина няма как пина на декапсулиращата матрица да ги избие. Той просто минава през дупката, без да избие старата пробита капса. Така на практика гилзата не става за релоуд.

3. ППУ 55грн. Фмж. Цена – около лев за 1бр. Разлики 25-30m/s в скоростите при отделните патрони. Различно тегло на гилзите. Трудно влизат в шелхолдера. Хубаво е че нямат кримп на капсулното гнездо и сравнително лесно се работят.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2020, 16:18       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Не съм включил съзнателно в тези класации продукти на RWS, Norma, Lapua, Sako и други брандове в по-високия ценови сегмент.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2020, 20:57       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Счупеният пин на универсалният декапсулиращ дай на Лиман
Изображение

Заедно със злополучната гилза :D :oops: :evil:
Изображение

Гилзите на "10" с характерните следи отзад
Изображение

Гилзите на "10" с "пръстена" - видим в долната част на гилзата, подобно на "ръбче".
Изображение

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2020, 12:58       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
10 ките са със свръх налягане, при това с ниски скорости :oops: = неправилен барут, с по бързо горене от правилното PDT_Armataz_01_30

релоадването на такива гилзи не е много добра идея
прорив на газове и верoяtно изтъняване в дъното от протичане на материала

дъното също е протекло назад и се вижда при въртенето на затвора как е отнел материал

въобще гилзата е подложена на сериозна деформация

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2020, 11:11       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
tsb написа:
Бих ги „класирал“ в „бял списък“ така:
1. На първо място - фиочи 55грн фмж.
Добра цена (около 70-75ст при пазаруване на едро със спортно разрешително), прилично високи скорости, добри групи, качествени гилзи, въпреки „милитари кримпа“. Сравнително лесно се работят и релоудват.
Гилзите им явно са с по-малък обем от ппу, „10“, геко, федерал, тъй като при един и същ обем на заряди при релоуд патроните правени с гилзи на фиочи дават 10-15м/с в повече от другите. Това в зависимост от ползвания вид на пропеланта и при 55грн. фмж-бт проектил на хорнади с канелур.
2. На второ място - хорнади фронтиер 62грн СП. Цена на дребно около 90ст. Най-добрите групи с бързомер на 100м! Гилзите им са добри за релоуд.

3. Трето място- хорнади фронтиер 55грн фмж. При тях хубавото е че рядко има нужда от тримиране на гилзата след първия изстрел. Прилични групи и скорости. Като негатив може да се посочи, че при един намерен на стрелбището патрон (с удар по капсула, но без изстрел), след разглобяването му установих, че в долната си част пропеланта беше станал на бучка. С др. думи, барута който беше непосредствено над капсула беше се превърнал в твърда бучка. Другия над него си беше в нормално състояние. Странно, но факт.


4. Geco Target .223 Rem. FMJ 55gr. Цена около 1лв. Прилични групи и скорости. Гилзите им са добри. Като негатив може да се посочи че много лесно патинясват и корозират при досег с влага. Ако са престояли в кал, дъжд и т.н. влага е добре след почистването да се прегледат внимателно!

5. Гилзи с маркировка на дъното им „5.56 10 13“ (цена около 68ст. за 1бр. патрон). Повечето от гилзите им са прилични, изключая кофти милитъри кримпа, който се премава не мн. лесно. Приличен метал, фулсайзват се лесно, тримират се прилично. Доста еднообразно тегло има измежду тях, ако се подбират. Примерно 5-6 от 50.



интересна класация, разбирам, че това е за патрони
би била интересна и класацията .. конкретно и за гилзи

например кои гилзи предпочиташ и кои са с близки параметри ..
т.е. кои могат да се смесват и да не дават отклонение в скоростите/параметрите на релоадвания патрон ..

и кои задължително трябва да се отделят в отделен лот

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Мар 2020, 12:36       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Ivo III написа:

...
интересна класация, разбирам, че това е за патрони
......


А, не само за патрони.
По-скоро като съвкупност - като патрон с неговите качества и като източник на суровина за релоуда - гилзи.
Затова съм се постарал да напиша по нещо и за гилзите им.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 419 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 28  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer