logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 05:10




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 419 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 28  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2020, 17:21       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3146
Изображение

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2020, 17:26       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3146
Снимах само 3 от гилзите,но всичките 10 бр имаха такива следи по дъното.
Приблизително на 6часа се вижда остърган метал, като при внимателен оглед се вижда че има и люспа леко повдигната нагоре.
Странното е че само с патроните на завод 10 и техните гилзи ставаше така.
Стрелях около 150 бр релоуд - мешана скара гилзи (основно фиочи и геко), които нямаха такива белези. Стрелях и 100 бр. фабрични фиочи - никви проблеми по гилзите. Тия близо 260 бр днес ги стрелях на една импровизирана сценка с таймер, придвижване, презареждане и пр. Общо взето минаваше за динамична стрелба :oops:
Освен това, ако увеличите снимките и огледате внимателно капсата, ще видите как има черен нагар, около външния кръг налаковото покритие на капсата.
Това го има пак само на гилзите на завод 10 (техните патрони).
Да, оръжието си стреля, да работи си безпроблемно.
Но нещо рЕзко започнАх да са зачудвам за качеството на продукцията в тоя завод.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2020, 17:57       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 05 Яну 2016, 20:06
Мнения: 113
При релоуд на въпросните гилзи няма такива отпечатъци. Само от фабричен патрон съм срещал същия отпечатък. Свръхналягане най вероятно


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2020, 18:03       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3146
Stoykin написа:
При релоуд на въпросните гилзи няма такива отпечатъци. Само от фабричен патрон съм срещал същия отпечатък. Свръхналягане най вероятно


Не знам.
Може.
Тия са фабрични и при тях го има отпечатъка.
Явно и твоите наблюдения са същите като моите, досежно заводските.
Нещо не е както трябва с продукцията на завод 10. От всички марки и модели патрони 223 и 5.56, които съм пробвал, само с техните става така.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2020, 18:06       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3146
Накратко - след изстреляни близо 850-900 патрона от различни марки (от фабричните - геко, фиочи, хорнади, ремингтон, спиър, барнес вортх, завод 10, от релоуда - заряди с ниво на налягането характерно за 223, 5.56Х45 и редуцирани/намалени заряди) и модели куршуми (ХП, СП, БТ, ФМЖ и т.н.) и пълнители - магпул ген2, енина 30-40, метални 10 зарядни на ругер, резултата е:
0 засечки, 0 изпаднали пълнители, 0 - ФТФ, 0 - ФТЕ, 0-2Ф, 0-3Ф, 0-кумини и 0-т.н. проблеми.
Оръжието продължава да работи отвратително безотказно.
Оставям с впечатлението че това е изключително надеждна и непретенциозна система от производител който знае какво прави, която при правилна експлоатация ще служи дълго и вярно на всеки добросъвестен ползвател.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2020, 18:09       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3146
Изображение

и снимките на Иво3:

Изображение

Изображение

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2020, 19:07       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
tsb написа:
Накратко - след изстреляни близо 850-900 патрона от различни марки (от фабричните - геко, фиочи, хорнади, ремингтон, спиър, барнес вортх, завод 10, от релоуда - заряди с ниво на налягането характерно за 223, 5.56Х45 и редуцирани/намалени заряди) и модели куршуми (ХП, СП, БТ, ФМЖ и т.н.) и пълнители - магпул ген2, енина 30-40, метални 10 зарядни на ругер, резултата е:
0 засечки, 0 изпаднали пълнители, 0 - ФТФ, 0 - ФТЕ, 0-2Ф, 0-3Ф, 0-кумини и 0-т.н. проблеми.
Оръжието продължава да работи отвратително безотказно.
Оставям с впечатлението че това е изключително надеждна и непретенциозна система от производител който знае какво прави, която при правилна експлоатация ще служи дълго и вярно на всеки добросъвестен ползвател.


Пеню Тонев а.к.а tojito не харесва това хахахах :happy:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2020, 22:50       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Дръжки ken6iro ...
Още в поста си казах, че е възможно засечките да се дължат на моя грешка
А и обществена тайна е качеството на 5,56 на Завод 10 ... това е и едната причина да не харесвам особено този калибър ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2020, 22:51       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
ken6iro написа:
tsb написа:
Накратко - след изстреляни близо 850-900 патрона от различни марки (от фабричните - геко, фиочи, хорнади, ремингтон, спиър, барнес вортх, завод 10, от релоуда - заряди с ниво на налягането характерно за 223, 5.56Х45 и редуцирани/намалени заряди) и модели куршуми (ХП, СП, БТ, ФМЖ и т.н.) и пълнители - магпул ген2, енина 30-40, метални 10 зарядни на ругер, резултата е:
0 засечки, 0 изпаднали пълнители, 0 - ФТФ, 0 - ФТЕ, 0-2Ф, 0-3Ф, 0-кумини и 0-т.н. проблеми.
Оръжието продължава да работи отвратително безотказно.
Оставям с впечатлението че това е изключително надеждна и непретенциозна система от производител който знае какво прави, която при правилна експлоатация ще служи дълго и вярно на всеки добросъвестен ползвател.


Пеню Тонев а.к.а tojito не харесва това хахахах :happy:


И стига с тиа правописни грешки а :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2020, 20:44       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3146
Днес, още близо 200 патрона.
Сравнително динамична стрелба, на различни сцени.
БГ пълнители 30 и 40 зарядни (явно ги харесва), резултата е:
0 засечки, 0 изпаднали пълнители, 0 - ФТФ, 0 - ФТЕ, 0-2Ф, 0-3Ф, 0-кумини и 0-т.н. проблеми.
Оръжието продължава да работи безотказно.

Основно релоудвани патрони (определено съм им нацелил технологията :DD ) и 30-40 фабрични фиочита.

Приятно и удобно за манипулация оръжие. Леко и компактно, офръчно така да се каже.

Категорично ще мисля в посока за добавяне на читава двунога с бърз монтаж :D и увеличител за бързомера.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2020, 20:52       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Абе колега ... днеска си говорихме и не се познахме да го е*а :-D
Подкрепям те почти напълно само дето на мен пак драма ми се случи ... тоя път имаше и доста свидетели - стрелци и съдии.
Факта е следния: Magpul Gen2 и Gen3 с прозорец, при мен поне ми направиха общо 4 Failure to Load - патрона се подаваше на горе и се смачкваше от болта.
При Gen3 ми се случи 2 пъти между 15ти и 25ти патрон и този пълнител отиде в раницата. Отделно ми се случи и два пъти да не зареди патрон - и всичко това на една сцена.
При Gen2 (два различни пълнителя) се случи по веднъж, добре, че беше на къси сцени.
С металните, Нико Енина и Magpul Gen3 без прозорец такива изпълнения нямаше


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2020, 21:04       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3146
tojito написа:
..........на мен пак драма ми се случи ... тоя път имаше и доста свидетели - стрелци и съдии.
Факта е следния: Magpul Gen2 и Gen3 с прозорец, при мен поне ми направиха общо 4 Failure to Load - патрона се подаваше на горе и се смачкваше от болта.
При Gen3 ми се случи 2 пъти между 15ти и 25ти патрон и този пълнител отиде в раницата. Отделно ми се случи и два пъти да не зареди патрон - и всичко това на една сцена.
При Gen2 (два различни пълнителя) се случи по веднъж, добре, че беше на къси сцени.
С металните, Нико Енина и Magpul Gen3 без прозорец такива изпълнения нямаше
Sent from my iPhone using Tapatalk


Явно комбинацията патрон/пълнител има значение.
Пробва ли тези пълнители дето ти правят проблеми с бг патроните с други патрони? Примерно ефтините/бюджетни фиочи, геко, хорнади, СиБ и т.н.

Последния път когато стрелях бг патрони на завод 10, освен всичко друго ми направи впечатление, че има своеобразно "удебеление" в долната част на гилзата. Което е видимо при лъсната гилза.
Трябва да я снимам и кача.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2020, 21:26       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Нямам други патрони ... днес заминаха тези с които купих карабината.
Но така или иначе ще ги пробвам и с други ... само да ми излезе разрешителнито за закупуване :-D
Но пък пушката си е трепач - лека, балансирана, малка ... само спусъка и да се отпусне малко и “ла дигам левъла”, както викат у Бургас :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2020, 15:08       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
tojito написа:
Абе колега ... днеска си говорихме и не се познахме да го е*а

И при мен се получи така, сега разбирам кой е колегата tsb PDT_Armataz_01_22

tojito написа:
Подкрепям те почти напълно само дето на мен пак драма ми се случи ... тоя път имаше и доста свидетели - стрелци и съдии.

Като изключим "драмата" с твоите пълнители мисля, че много добре се справяш с новата придобивка :armed:

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2020, 17:45       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3146
tojito написа:
....................
Но пък пушката си е трепач - лека, балансирана, малка ......


Да, и на мен тези й страни много ми допадат :tu: !

tojito написа:
....................
... само спусъка и да се отпусне малко и “ла дигам левъла”, ......


При моята вече мога да кажа категорично, че има прогрес. Първо - вече го няма "грапавото" усещане, второ се "отпуснаха"малко пружините.
Спусъка все още е тежък, но е плавен и "откача" изненадващо.

Препоръчвам ти за "разработване" този балистол - GunCer:
https://www.ballistol-shop.de/GunCer-Gu ... S_873.html

А преди сериозни натоварвания и/или употреба в замърсена среда -Hornady One Shot Gun Cleaner with Dyna Glide Plus:
https://www.midwayusa.com/product/1014743837

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 419 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 28  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer