logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 10:42




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Ное 2019, 21:09       Заглавие:  Чехия вписва правото на самоотбрана с ОО в Конституцията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... f-defense/

С чехите тръгнахме заедно по пътя на демокрацията преди 30 г. И къде са те сега, а къде сме ние? У нас използването на ОО за самоотбрана е на практика забранено. :angry: :evil: :evil:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2019, 11:02       Заглавие:  Re: Чехия вписва правото на самоотбрана с ОО в Конституцията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Доколко разбрах това е само предложение.
Европейските управници са доста предпазливи по тази тема...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2019, 11:43       Заглавие:  Re: Чехия вписва правото на самоотбрана с ОО в Конституцията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
TheWhiteMan написа:
https://www.thefirearmblog.com/blog/2019/11/07/czech-senate-self-defense/

С чехите тръгнахме заедно по пътя на демокрацията преди 30 г. И къде са те сега, а къде сме ние? У нас използването на ОО за самоотбрана е на практика забранено. :angry: :evil: :evil:

Умреме да меляме едни и същи глупости, без да си напънем дори малко да се пообразоваме по тези въпроси, ебаси! :td: Едно голямо +1 от моя страна в подкрепа на по-стриктното модериране на Дред!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2019, 12:04       Заглавие:  Re: Чехия вписва правото на самоотбрана с ОО в Конституцията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Умреме да меляме едни и същи глупости, без да си напънем дори малко да се пообразоваме по тези въпроси, ебаси! :td:

В смисъл темата е неуместна или е фейк или какво?
Според мен Чехия да се взима за пример в оръжейните свободи е верния път...

п.п. А каквото подкрепяш, Геле ще го получиш и в повече...
п.п.п.лично аз пратих тази тема под Карантина с резолюция, че подозирам ще се изроди в чиста политика...и съм наясно, че това ще стане рано или късно - Ок, опровергайте ме!

--да се върне за дебат, беше резолюцията на Форумната управа...та затова се сецни малко и пиши ПО ТЕМАТА!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2019, 12:23       Заглавие:  Re: Чехия вписва правото на самоотбрана с ОО в Конституцията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Темата и да е уместна, поне на мен ми писна да чета едни и същи глупости! По същество, четем статията:
Цитат:
The new amendment would add the right to make use of a legally possessed weapon (firearm) to the already existing right to defense of life.
Новата поправка, към правото за защита на живота на чехите - ще позволи това да става и със законно притежавано оръжие.

Доколкото става ясно от написаното в статията, чехите понастоящем имат право да си защитят живота, но не и с ОО. И в случай, че въпросната поправка евентуално се приеме - те ще могат да се защитават и с ОО. Амин!

И ако всичко това е вярно, щото авторът на темата сам си признава, че не е юрист… а с чешката нормативна уредба аз поне не съм запознат - като законодателство, ние сме по-напред от чехите! Какво ще отсъди БГ съдът вече - това е съвсем друга тема!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2019, 12:33       Заглавие:  Re: Чехия вписва правото на самоотбрана с ОО в Конституцията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
И ако всичко това е вярно, щото авторът на темата сам си признава, че не е юрист… а с чешката нормативна уредба аз поне не съм запознат - като законодателство, ние сме по-напред от чехите!

Е видиш ли как с твоя инглиш може да внесеш яснота... :tu:

Ок Була да се вземе в ръце и да пусне тема в чешки форум как у нас сме доста по-напред по употребата с ОО...
И ако трябва някои пасажи от нашия НК ще ги преведем на чешки да им служат, като помагало...щом са тръгнали по пътя на либерализацията...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2019, 19:41       Заглавие:  Re: Чехия вписва правото на самоотбрана с ОО в Конституцията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Значи, смисълът на текста (както го разбрах аз) е, че чехите ще впишат правото на самоотбрана с ОО директно в конституцията. Според мен, единствената друга държава която има подобна поправка в конституцията си е САЩ..

Не че и сега не могат да се самоотбраняват с ОО, но то е по "нормалните" закони /както у нас/. А вписването в конституцията на страната го бетонира - най-малкото защото да се промени конституция е нужно велико НС, а за останалите закони .. просто мнозинство в редовен парламент.

p.s. Чехите и испанците бяха единствените, които протестираха срещу забраната на 30-зарядните пълнители за щурмовите пушки от Брюксел.
p.p.s. Темата в никакъв случай не е политическа. Тя просто показва връзката м/у политиката и оръжията, а това е като връзката м/у дупето и гащите.. т.е. двете вървят ръка за ръка. Ако си избираме правилните политици, ще живеем по- добре и обратното.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2019, 22:18       Заглавие:  Re: Чехия вписва правото на самоотбрана с ОО в Конституцията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
TheWhiteMan написа:
Темата в никакъв случай не е политическа.

TheWhiteMan написа:
Ако си избираме правилните политици, ще живеем по- добре и обратното.


Това е само за няколко часа живот на темата откакто я върнах... :DD :D

Добре брат не е политическа, а кои са тея правилни политици??? :D :DD
и...темата ще умре веднага, като отговориш...

но за това , че вкарах тази тема в Карантина ме държаха прав на червеното килимче и съм с предупреждение за бан...

Щяла да е Ок...ха ха не знам на Була аз пинизите... :DD

не отговаряй за политиците конкретно за да остане темата, мен...мола те!

нека да преведем от чешки оригинала и ще го мислим :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2019, 22:49       Заглавие:  Re: Чехия вписва правото на самоотбрана с ОО в Конституцията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Пуснах темата, защото много хора разсъждават неправилно: "Да, в щатите има оръжейна свобода, но ние живеем в Европа и тука е друго". Всъщност, това не е така. В ЕС всяка държава сама преценява за себе си доколко ще изпълнява директивите на Брюксел. И тука вече голяма роля играят местните политици - ако имат топки, се борят за страните си. А ако не.. гласуват, козируват и изпълняват всичките простотии, дето се спускат централизирано.

Чешки не разбирам, но има в руският форум един, който живее там и ще го питам. Макар че доста рядко пише.

...
Що се касае до нашите политици - ето, на 25-ти т.м. ББ ще ходи при Началника на килимчето http://www.msn.com/en-xl/europe/europe- ... tanntp_edu Аз на негово място бих казал така: "Доналд, шефе.. ние сме най-верните ти съюзници от 30 г. на Балканите, подкрепи ни да препишем тексаските закони за самоотбрана с ОО".))) Ако Началника ни сложи едно рамо за оръжията, Брюксел после нищо не може да направи - субординацията се движи на първо място от Вашингтон и чак после е Брюксел..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2019, 22:57       Заглавие:  Re: Чехия вписва правото на самоотбрана с ОО в Конституцията
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Лекичко да вметна, без каквато и да било релация с разни пагубни за форума аспекти, че в Чехия абсолютно всяко огнестрелно оръжие, произведено до 1890г. е напълно свободно за притежание и употреба. Може да се спортува, самоотбранява с него.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2019, 23:37       Заглавие:  Re: Чехия вписва правото на самоотбрана с ОО в Конституцията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
TheWhiteMan написа:
Що се касае до нашите политици - ето, на 25-ти т.м. ББ ще ходи при Началника на килимчето http://www.msn.com/en-xl/europe/europe- ... tanntp_edu Аз на негово място бих казал така: "Доналд, шефе.. ние сме най-верните ти съюзници от 30 г. на Балканите, подкрепи ни да препишем тексаските закони за самоотбрана с ОО".))) Ако Началника ни сложи едно рамо за оръжията, Брюксел после нищо не може да направи - субординацията се движи на първо място от Вашингтон и чак после е Брюксел..

Евала, брат!
Само ще кажа, че те обичам! :tu: и знаеш че не се ебавам.

п.п.Тодоре ще направя всичко възможно да се върне темата за старите пушки.
Ако не стане ще опитаме с пари...надявам се да се включиш! :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2019, 23:42       Заглавие:  Re: Чехия вписва правото на самоотбрана с ОО в Конституцията
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Вземай разписки! :D

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2019, 23:58       Заглавие:  Re: Чехия вписва правото на самоотбрана с ОО в Конституцията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Не съм привърженик на конспиративните теории (като Гелето)), но никак няма да се учудя ако посещението на ББ във Вашингтон, изземането на старите пушки и награждаването на Малинов от Путин .. се окажат навързани като свински черва.

Поне аз така си тълкувам английският текст от линка горе: "..common security interests, especially in ensuring stability in the Black Sea region, facilitating energy diversification, and countering malign influence threatening Bulgaria's sovereignty", Grisham said.

Демек, ще ни кажат в прав текст - повече никакви заигравания с Русия, точка по въпроса.

А нещата са сериозни.. сега руснаците са бесни на новата Call of Duty (там играча трябва да изтрепе камари от редовната РА в Сирия), като главният злодей е руски генерал. Много хора ще си помислят: та това е просто игра. Тц, не е така - това е тенденция, руснаците при Вожда се превръщат в зло.

Ето го цялото CoD, за който иска да си почине през уикенда: https://www.youtube.com/watch?v=Q0Wy_fjXLdc :-)

Poseidon написа:
ок Буле кажи за ББ наистина ли има шансове да бутне малко закона у нас ако Доналд го подкрепи?

Разбира се, но нашият няма да повдигне такава тема. Той и без да пита Доналд може да направи достатъчно - зеленият флумастер в парламента и гласуване на поправките в НК на второ четене. Елементарно е.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Ное 2019, 00:22       Заглавие:  Re: Чехия вписва правото на самоотбрана с ОО в Конституцията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
TheWhiteMan написа:
Не съм привърженик на конспиративните теории (като Гелето)), но никак няма да се учудя ако посещението на ББ във Вашингтон, изземането на старите пушки и награждаването на Малинов от Путин .. се окаже навързано като свински черва.


Ясно! :DD :D Е това е ... има си хора, които се сдушват ментално това сме аз и ти дето не сме се виждали никога...има си хора дето сутринта мразят себе си...следобед другите...
Даа...така е устроен света...
Всъщност Геле може и да доразвие тази теза, но няма как да нямат общо кремъклийките у нас с ББ Вашингтон Малинов Путин и....новия закон в Чехия...

п.п.
Темата не можа да живее и 12 часа PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 14 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer