logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 13:23




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 285 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2019, 20:53       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
rosen71 написа:
Принципно, ако имам въпроси, ще ги задавам без притеснение. Никога не ме е срам да кажа, че нещо не знам, и да питам тези, които знаят.

То от тази на материя - оптиките - и аз на практика нищо не разбирам. Но през годините съм си създал контакти отвъд Голямата вода с хора, които могат да ми отговорят доста компететнтно на подобни въпроси. А и принципно в мрежата най-големият проблем ти е да отсееш просото от плявата като тежест и ценност на информацията, ИМХО.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 15 Ное 2019, 20:55, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2019, 20:55       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
:)
Харесва ми ложата на магпул, много по-удобна е от стандартната “кръгла”, с която идват.
Бързомера има смисъл ако се наложи стрелба в мрак или тъмно, тогава железните прибори са безполезни, а и сваля времето на първия изстрел.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2019, 20:58       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Ложа, пак препоръчана ми от бай американец:

https://www.pewpewtactical.com/keymod-vs-m-lok/

В случай, че искаш нещо по-различно от Магпул.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2019, 21:04       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Най-удобната ложа поне за мен си остава триъгълната на оригиналните м16, след нея е тази на магпул като на Росен, и оттам нататък каквото дойде.
Алюминиевите са куул, но след малко стрелба ми протриват кожата, поне тия, с които съм имал работа.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2019, 21:19       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Принципно на мен "сток" версията ми е удобна и достатъчна.
Като за начало смятам да пострелям достатъчно, за да мога да преценявам какво ми е нужно и какво не.
Далеч съм от болестта да я "кича" с ненужни неща.
Вече като стигна някое друго "ниво", мога да я сменя с нещо по-така, но пак за кеф.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2019, 23:47       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Ное 2019, 13:48
Мнения: 26
Росене, честито отличен избор!

Препоръчвам ти оптика с фиксирано увеличение 10Х50 с тънка милдот скала. До 400 метра пушката има потенциал за прецизна стрелба. Вземи с тръба 30 мм и подсветка на скалата за да може да стреляш и вечер.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2019, 00:39       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
IYI написа:
Препоръчвам ти оптика с фиксирано увеличение 10Х50

С такава оптика, ако ти се наложи да стреляш примерно на 15 м, нищо не можеш да видиш. Човека е ловец, а който се е скитал из нашите гъсти рунтави гори, знае за какво иде реч. Какви 400 м?? :stres:

Аз препоръчвам твърдо бързомер с отделен увеличител х3. Фирмите са или Аимпойнт, или ЕОТек. Сумарно бързомера с увеличителя ще струват (и ще тежат) приблизително колкото една читава оптика 1-6х24 с добър монтаж за пикатини. Но дават повече възможности.. поне за мен. Имам и едното и другото, но предпочитам бързомерите. Точката: 1, или 2МОА.

p.s. Това не съм го пробвал, но може-би е най-доброто https://armament.com/elcan/specterdr-1x4x Ако взема някога Тавор 7, мисля на него да сложа Елкана. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2019, 00:56       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Ное 2019, 13:48
Мнения: 26
Останах с впечатление, че Росен не е страстен ловец, а повече любител на прецизната стрелба. Но може и да бъркам не го познавам лично. Ако ще ловува на гонка разбира се, че бързомер е по-добрия вариант. Но много хора ползват успешно този тип оръжия за лов на хищници на големи разстояния и там без оптика със скала за корекция е трудно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2019, 01:41       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
IYI написа:
на големи разстояния

Нали знаеш неписаното правило: "10 Дж. енергия на куршума за всеки килограм живо тегло, в момента на попадението"?

Смятай това леко куршумче 4-5 грама каква енергия ще носи на 400 м. и по какво животно може да стреляш там. :-) Чакалче? Хипотетично е възможно, ако стои неподвижно и имаш късмет.. ИМХО


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2019, 10:31       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Нека хора дето нямат идея от разни неща, да не пишат. Каква оптика 10х50 за лов с .223? Аз няма да целя зайци от 400 м.
За лов с такова оръжие, който се практикува в БГ, варио 1-6 или 1-8 е напълно достатъчно, което ще ти комбинира бързомер (на х1) и оптика.
Навсякъде си го пише-.223 за хищници-лисици, чакали, и дребен дивеч-зайци, сърни (който има разрешително). Не че и прасе не може, но...

Засега бързомер не ме кефи (лично мнение), просто не ми пасва.
Като прокарам достатъчно куршуми през цевта, ще преценявам какво е нужно.

Идеята ми беше да се оформи тема само за АР, и там всеки, който пожелае, да споделя мнения, опит и препоръки за точно определения модел/марка.
Тук вече сме двама с такава, колегата ТСБ е написал достатъчно подробно резюме. като мине време, и като натрупам и аз опит, ще се пише конкретно.
Естествено приемам всякакви съвети и препоръки от хора с повече опит, но е желателно темите да не се превръщат в обичайното заяждане и твърдо отстояване на позиции от рода кой е първи - кокошката или яйцето, бутална с/у директна, и т.н. :)

Също така да споделяме кой с какво я е накичил, откъде и как се е сдобил с тях, и т.н.

Ето сега за спусъка-ТСБ не си харесва неговия, аз обаче бих го определил като спусък с къс, плавен и равномерен ход, което на мен лично много ми допада. Правих си експерименти с едно залепено лазерче на цевта, пушката на импровизиран станок, и дърпайки спусъка, точката почти не мръдна.
Дали бройката е такава или са подобрили УСМ напоследък, не знам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2019, 11:45       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Ное 2019, 13:48
Мнения: 26
Щом ше ловуваш ти си знаеш най-добре бързомер или варио. Би ли премерил колко ти е тежък спусъка. Ако нямаш специален уред става и с пластмасова бутилка 3 литра пълниш я с вода връзваш корда и повдигаш бутилката със спусъка. Ако имаш време и желание разбира се.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2019, 15:46       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Я вземи да кажеш и откъде в взе тази карабина на тая цена (не за пред жена ти де :-D ), че съм на кръстопът за следващата карабина каква платформа да бъде!


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2019, 15:54       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
tojito написа:
Я вземи да кажеш и откъде в взе тази карабина на тая цена (не за пред жена ти де ), че съм на кръстопът за следващата карабина каква платформа да бъде!

От ВИП-а.
Според мен си заслужава парите. Бях се спрял на ЗИГ 400 патрол, но както казах, за 3 бона не предлага кой знае каква разлика. Да, малко по-лека е, двустранни предпазител и пълнител, сгъваеми и двата мерника, като цяло по ме изкефи, но не видях голяма полза от двойната цена.
Иначе, ЗИГ 516 ген2 си е много добра малка буталка, ама 4К...

А за жената…...каза да съм спял вечер с нея :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2019, 19:37       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Ако нямате какво да напишете по темата, но все пак ви се пише, то моля ви, не го правете тук!
Модератор Ritter


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2019, 14:11       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Спусъкът измерен - 3,275 г.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 285 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer