logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 03:34




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Мар 2020, 17:41       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Не знам какво си търсил с този тест и зщо го намираш ужасен.

Мисля, че можеш да качиш скоростта (около 3000 fps), aко имаш място за повче барут и нямаш следи от високо налягания. Или да търсиш по-подходящ барут. Например с N150 аз постигам средно 3140 fps.

От първата серия #2 е доста добра - ЕS (extreme spread - приемам 8 fps not 0.8) and SD (Standard deviation). Ако си записъла как си релодвал, може би ще се насочош на там. Добрите групи биха били гарантирани. 30 fps се счита за приемлив spread.

Успех.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Мар 2020, 17:49       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Уви #2 не е номер на стринга това беше първоначалната идея просто днес не се справих с хронографа. 2 са изстрелите уловени от хронографа.

Място за барут има бол Vihta N530 е много ситен мин за FMJ е 23.3 МАКС 25.3 Аз дори не съм минал средата мисля 24.1 ми бяха най-заредените.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Мар 2020, 17:53       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
С Вихтата защо толкова скромно? Аз ги подкарах директно на 25 грейна и бяха екстра.
По-назад в темата съм писал, докарвам 910-920м/с и няма никакви проблеми с налягането.

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Мар 2020, 18:31       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
b5202s написа:
Привет,

.....
Хиляди благодарности на tsb, .....за релоадерската помощ. ....


Винаги си добре дошъл :tu: !
Поздравления за опитите и споделените - публикувани резултати!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Мар 2020, 19:34       Заглавие:  Re: Снарядяване в домашни условия на .223REM - финансови асп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
Гледайки новините и въвежданите ограничителни мерки, вероятно стрелбищата и оръжейните магазини ще ги затворят.
Така, че кой кво купил - купил.
За обикновения гражданин, законен притежател на ОО, релоуда ще остане единствена възможност за свежи боеприпаси.
От таз гледна точка - финансовия аспект на релоуда е последен в списъка.

И тука ще се самоцитирам (мразя да го правя :evil: )
Публикувано на: 25 Ное 2019 "
tsb написа:
-Ако по някакви причини (затруднена логистика, усложнено международното положение, зомби апокалипсис или др. непредвидени обстоятелства), снабдяването в магазинната мрежа с 223/5.56х45 е нарушено/прекратено, то примерно 1кг. подходящ барут, 1000 бр. куршуми и капси са един приличен буфер за временно осигуряване на персоналните ми стрелкови потребности.
"

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer